Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciekawe artykuły


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
167 odpowiedzi w tym temacie

#1
Gronek

Gronek

    Wanklowy Maniak

  • Moderators
  • 7 167 postów
  • SkądŚladów / Warszawa
  • Samochód:BridgePorted RX8 HP,
http://www.zlomnik.p...a-ponad-10-lat/ Może na początek coś .....hmmm chyba wesołego ale tak naprawdę źle wróżącego ........... :roll:
Rotary Engine Vehicles Service.
Obsługa, Naprawa i Modyfikacje pojazdów z silnikiem Wankla
www.rotaryengines.pl  5O8 * 279 * 238
mail:  tomek(at)rotaryengines.pl

#2
eXe

eXe

    Klubowa Maskotka :)

  • Użytkownicy
  • 2 682 postów
  • SkądWłoszczowa
  • Samochód:20B
taa, kurde, może polskie władze dali by większe zarobki a nie kurde wytykają kto jakimi autami jeździ
w niemczech na auto 5-6 letnie zbierają około 2 lat(gdzieś tak wyczytałem) a w polsce dla niektórych to trwa większe pół życia żeby tyle odłożyć(oczywiście można brać pożyczki, ale po co)
  • Amirgse lubi to

#3
Karol

Karol

    Zapaleniec

  • Użytkownicy
  • 1 485 postów
  • SkądTORUŃ
  • Samochód:RX8 GRAND TURING
eXe, ale to nie władze a producenci i ich lobbing

[ Dodano: 2013-11-03, 20:57 ]
Czytałem tą propozycje producentów to poprostu masakra

#4
MATi

MATi

    Poweeeeer!!!!

  • Użytkownicy
  • 5 813 postów
  • SkądJózefosław
  • Samochód:BMW F10 528i juesandej
fakt zarobki w Polsce są z dupy , przeciętny niemiec zarabia 4 razy tyle co my za tą samą pracę, koszty życia też niższe , pracowałem trochę w Norwegii i wiem jak to wygląda ,

Ja do starych aut nie jestem uprzedzony nawet wolę , ale żeby ludzie o nie dbali a połowa to rozklekotane gruzy z rdzą na kielichach i elementach nośnych auta...ale taka jest nasza szara Polska rzeczywistość... nawet nie produkujemy żadnego samochodu a kiedyś mieliśmy Syrene, Warszawę ,FSO Polonez , motorki skutery też były , teraz nic....za komuny było lepiej :P
" If one day the speed kills me, do not cry because I was smiling"
~Paul Walker

#5
Karol

Karol

    Zapaleniec

  • Użytkownicy
  • 1 485 postów
  • SkądTORUŃ
  • Samochód:RX8 GRAND TURING
MATi, mówisz że pamiętasz jak to dobrze było :-P

[ Dodano: 2013-11-03, 21:44 ]
http://www.motofakty...tarych-aut.html

#6
eXe

eXe

    Klubowa Maskotka :)

  • Użytkownicy
  • 2 682 postów
  • SkądWłoszczowa
  • Samochód:20B
MATi stare auta są dobre, mniej elektroniki = mniejsza awaryjność :)
znajomy w BMW E46 ciągle jeździł na kasowanie błędów, ciągle coś było, wydawał kasy od ch...
a taka Audi 80 przez wiele lat robiona była tylko pompa wody(ciekła, zakleiłem na silikon i był spokój) i nagrzewnica :D oczywiście nie licząc podstawowych rzeczy takich jak hamulce itd. :)

#7
Domelski

Domelski

    Amator

  • Użytkownicy
  • 52 postów
  • Skąd3miasto
To ciekawe jakby zabytkowe cuda techniki zmieniały właścicieli? Ostatnio widziałem w którymś garażu Citroena 11 (?) z lat 30tych czy 40tych (nie wiem). Piękny. I tu przepis: masz wybór degradacja, złomowanie, odrestaurowanie. Jak nie masz kasy to dupa blada bo sprzedać nie możesz. Paranoja. Ciekawe kiedy dojdą, ze farby na obrazach malarzy są toksyczne :mrgreen:
"The first thing You need to know is that it's not exactly the prettiest car in the world" Jeremy Clarkson

#8
RobertoX-8

RobertoX-8

    Zapaleniec

  • Użytkownicy
  • 1 411 postów
  • SkądStąd

Paranoja. Ciekawe kiedy dojdą, ze farby na obrazach malarzy są toksyczne :mrgreen:

Heheh :) pewnie już niedługo bo będzie trzeba kasę wyrwać od wszystkiego co się rusza.
マツダ
ズーム - ズーム

#9
przema72

przema72

    Entuzjasta

  • Użytkownicy
  • 508 postów

MATi stare auta są dobre, mniej elektroniki = mniejsza awaryjność :)
znajomy w BMW E46 ciągle jeździł na kasowanie błędów, ciągle coś było, wydawał kasy od ch...
a taka Audi 80 przez wiele lat robiona była tylko pompa wody(ciekła, zakleiłem na silikon i był spokój) i nagrzewnica :D oczywiście nie licząc podstawowych rzeczy takich jak hamulce itd. :)


hehe nic dziwnego jak jezdzil na kasowanie zamiast naprawy , zeby błedów niebylo trzeba najpierw usunąc ich przyczyne

a tak btw , niezgodze sie z tym ze mniej elektroniki mniej awari , multum japonczyków z lat 90 miala bardzo zaawansowaną elektonike przy której audi 80 wygladało jak z epoki kamienia łupanego , a mimo to ta elektronika jezdzi do dziś

"słabą" elektronike w autach robi sie dzis celowo


a to ze zasmarowales cieknacą pompe silikonem zamiast jej wymienic , niema sie czym chyba chwalic , matko jak ja nielubie nieraz grzebac tego typu strupów , czego bys sie niedotknol to albo zaklejone silikonem albo poxipolem , masa opasek , połatanych przewodów

#10
eXe

eXe

    Klubowa Maskotka :)

  • Użytkownicy
  • 2 682 postów
  • SkądWłoszczowa
  • Samochód:20B
przema72 Audi i tak miała być do katowania i złomowania tak więc opcja naprawy była oczywista :P niestety okazało się że trochę dłużej wytrzymała niż planowano :D

i co do tych przyczyn z E46 to były naprawiane od razu i co najważniejsze ciągle padały jakieś czujniki i mimo wymiany na nowe to znowu po kilku dniach/tygodniach była powtórka

#11
przema72

przema72

    Entuzjasta

  • Użytkownicy
  • 508 postów
sadze ze z lekka koloryzujesz poniewaz gdyby to mialo tak padac lawinowo , to od poczatku powstania modelu bmw musiała by wprowadzic akcje serwisową "czujników"

zwyczajnie zamiast kupic nowy czujnik , pewnie byl albo chinski albo uzywany , ewentualnie zwykłe nieszczelnosci gniazd i korozja styków ;] , takie przypadki znam z autopsji , mechanik dostaje uzywany czujnik z brudnimi stykami , zaklada w to upackane w syfie gniazdo i fura przez jakis czas hula :mrgreen:

#12
eXe

eXe

    Klubowa Maskotka :)

  • Użytkownicy
  • 2 682 postów
  • SkądWłoszczowa
  • Samochód:20B
przema72 no właśnie o "Perfect Service" nie słyszałem dobrych opinii tak że może oni zawinili, ale ciągle coś się kopało w elektronice :P
a i może auto było dość mocno rozbite i wyklepane, ponieważ kupił od handlarza i podobno samochód pochodził z niemiec od pierwszego właściciela, nie bity, szanowany :P
a że jeździło prosto to nie zagłębiał się w temat przeszłości

#13
Gronek

Gronek

    Wanklowy Maniak

  • Moderators
  • 7 167 postów
  • SkądŚladów / Warszawa
  • Samochód:BridgePorted RX8 HP,
http://www.mazdamoto...ch_Flywheel.pdf

Może nie tyle co artykuł ale są numery części więc może się komuś przyda w poszukiwaniach koła zamachowego lub sprzęgła

[ Dodano: 2014-01-03, 00:09 ]
http://www.zlomnik.p...wac-samochodow/ to też daje do myślenia...... h.je złamane !!!!!!!!!!!!!!
Rotary Engine Vehicles Service.
Obsługa, Naprawa i Modyfikacje pojazdów z silnikiem Wankla
www.rotaryengines.pl  5O8 * 279 * 238
mail:  tomek(at)rotaryengines.pl

#14
Zwirz

Zwirz

    Gaduła

  • Użytkownicy
  • 392 postów
  • SkądBolesławiec
  • Samochód:Eko-pierdzikółko CR-Z, RX-8 R3
Niech się skończą chore ceny samochodów w PL to będzie nas stać na nówki jak i 5-6 letnie.
Niemiec kupuje Golfa za 26 tys. Euro przy średnich zarobkach wynoszących 2000 Euro. Nawet jak bierze kredyt to śmiesznie oporocentowany, dzięki czemu stać go na nowe auto z salonu.
A u nas? Ten sam Golf będzie kosztować 90 tys. PLN przy średnich zarobkach 1500 PLN. Nawet się nie myśli o kredycie, bo kiedy mamy oprocentowanie rzędu 6% wzwyż to pozostaje nic tylko wpierd... tynk ze ścian (o ile Cię będzie stać na ten mieszkanie...).
Jak pracowałem w pewnej sieci RTV z Euro w nazwie, przyjechał do nas Niemiec po kuchenkę i płytę indykcyjną. Gościu może rok młodszy ode mnie (czyli lat 23 miał). Pomagam mu zawieść to tałatajstwo do samochodu i mówię aby podjechał samochodzem. A on VW Up. Zapakowaliśmy ładunek do niego (wlazło! Ta wielka kuchenka też!), pytam się go ile go ten Up kosztował, a on do mnie 18 tys. Euro. Jako, że bariera językowa to nie problem wywiedziałem się, że zarabia 1900 Euro miesięcznie plus premia i po prostu było go stać na to auto... Wyobrażacie sobie, że idziecie do salonu, zamawiacie auto i kosztuje ono 18 tys PLN?! Nowe!

Ja do "staroci" nic nie mam, dopóki na parkingu mu nie odpadają drzwi, z rury nie puszcza zasłony dymnej i nie jest pospawany z ośmiu innych samochodów :P

#15
Gość_Mike_*

Gość_Mike_*
  • Guests
nowe auta opłaca się kupować jak robisz sporo kilometrów, bo jak jeździsz po bułki do sklepu i raz w tygodniu do kościoła, to kupno nowego samochodu to słaby pomysł, lepiej kupić coś kilkuletniego z wyższego segmentu i za kilka lat sprzedać, stracisz na sprzedaży kilka tysięcy nie kilkadziesiąt, które możesz przeznaczyć na coś innego, no chyba że po prostu chcesz nowy samochód i uważasz że stać Cie na to by wyrzucić tyle kasy na prestiż posiadania całkiem nowego samochodu, Zwirz, co do zarobków, kredytów i ogólnego życia na zachodzie, to niestety muszę przyznać Ci racje, życie jest tam wygodniejsze prostsze i mniej skomplikowane, ogólnie wszędzie idą Ci na rękę i jest większe zaufanie w kwestii kredytów mniej biurokracji i można sobie na dużo więcej pozwolić.

#16
Gronek

Gronek

    Wanklowy Maniak

  • Moderators
  • 7 167 postów
  • SkądŚladów / Warszawa
  • Samochód:BridgePorted RX8 HP,
http://moto.wp.pl/ka...l?ticaid=111fd9

Łahahahaaa świetnie świetnie.. wreszcie początek końca wałów... i tak polak coś wymyśli

Akurat biorę się za handelek autami ;-) ;-)
Rotary Engine Vehicles Service.
Obsługa, Naprawa i Modyfikacje pojazdów z silnikiem Wankla
www.rotaryengines.pl  5O8 * 279 * 238
mail:  tomek(at)rotaryengines.pl

#17
Biszkopt

Biszkopt

    Pasjonat

  • Użytkownicy
  • 816 postów
  • SkądGrodzisk Mazowiecki
moim zdaniem jak to w Polsce - będzie martwy przepis.
Diagnosta nie spisze przecież z licznika stanu, tylko przy wbijaniu pieczątki zapyta: a jaki przebieg wpisać? Tym bardziej przy pierwszej rejestracji w kraju.
A poza tym piszą tutaj, że trafi do CEPiku, wiadomo to czy na wszystkich stacjach diagnostycznych będzie do tego dostęp?
Jednym słowem - nie wierzę w to ;)

www.studiodrugiplan.pl - fotografia produktowa


#18
Gronek

Gronek

    Wanklowy Maniak

  • Moderators
  • 7 167 postów
  • SkądŚladów / Warszawa
  • Samochód:BridgePorted RX8 HP,
Już działa i spisują... zobaczymy co dalej
Rotary Engine Vehicles Service.
Obsługa, Naprawa i Modyfikacje pojazdów z silnikiem Wankla
www.rotaryengines.pl  5O8 * 279 * 238
mail:  tomek(at)rotaryengines.pl

#19
ravie

ravie

    Entuzjasta

  • Użytkownicy
  • 567 postów
  • SkądIwiny
Spisują spisują, byłem w poniedziałek na przeglądzie i diagnosta spisał licznik po czym wprowadził wszystkie dane do systemu. Dodatkową kartkę z potwierdzeniem przeprowadzonego badania trzeba wozić w samochodzie.

#20
Gronek

Gronek

    Wanklowy Maniak

  • Moderators
  • 7 167 postów
  • SkądŚladów / Warszawa
  • Samochód:BridgePorted RX8 HP,
ravie, no właśnie i jeszcze ten wypis
Jak pracowałem jako diagnosta to często były drukowane na bazarze pieczątki :)
Rotary Engine Vehicles Service.
Obsługa, Naprawa i Modyfikacje pojazdów z silnikiem Wankla
www.rotaryengines.pl  5O8 * 279 * 238
mail:  tomek(at)rotaryengines.pl




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Seo katalog stron darmowy