Skocz do zawartości

Zdjęcie

Panda

rev service panda stansy spasy fitmenty

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
68 odpowiedzi w tym temacie

#1
pinky

pinky

    Dyskutant

  • Użytkownicy
  • 203 postów
  • Samochód:Mx-8 vs Rx8 vs Rx7
Hello, hello
 
Przedstawię wam mój kolejny projekt który uknuł mi sie w głowie, bazą była Mazda rx8 z 2009 roku wersja HP ale w uwielbianym przeze mnie automacie ;) który to jest 6 biegowy i w stosunku do 4 biegowego zmienia je błyskawicznie. Auto stało przez dłuższy czas w komisach traktowane jak zgniłe jajo skazane na śmierć przez jeden z warsztatów. Jako że wczeluściach REV Service mieliśmy silnik z R3 z manualem to obaw nie było i czym prędzej pognaliśmy kupić furę. Szybka negocjacja ceny i bach:
 
G8P4p2y.jpg
 
Szybka kontrola kompresji na warsztacie i na obdywu rotorach po 7,5 bara więc szybka podmiana zapołonu na sprawny i po chwili mieliśw pełni sprawne auto ;) Potem poszło już z górki:
 
Z zewnątrz mamy tak
- felgi 19" z R3
- progi z R3
- dokładki zderzaka z FPR plus carbon front lip
- szpojler MS style carbon wyrwany od Młodego - dzięki stary ;)
 
Wewnątrz tak:
- wnętrze z wersji R3 z mega fajnymi fotelami Recaro
- kontroler EDFC zamiast schowka po lewej stronie
- rozpórki przód/tył Mazdaspeed
 
 
Mechanicznie jest ta
- dokol K&N Typhoon
- zapłon Mazsport 
- wydech Greddy
- zawieszenie Tein Monoflex
- delikatna korekta softu (czasy ładowania cewek, korekta pompy OMP, obniżenie temp. załączania huraganów itp)
 
iv0fQHp.jpgoi7M9Dm.jpgyOgp4uR.jpg
GIqKq4h.jpgD1RcPkC.jpg0Ye21G7.jpg
v0WtJm2.jpgrEzPkzw.jpg
 
I prawie finalnie:
 
fs3OEhN.jpgqQR0sDH.jpgBPBoVsP.jpg
1ZqhiwT.jpg4zWDobJ.jpg
 
W planach mam jeszcze dołożyć tylne dokładki zderzaka i pomyśleć coś z heblem bo i na tor zdarza się tym wyjechać.

...międzykontynentalny przemytnik


#2
Wojtex16

Wojtex16

    Maniak

  • Moderators
  • 3161 postów
  • SkądKatowice
  • Samochód:Była już RX-8

Wreszcie opisałeś Pandę :)

Widziałem autko na żywo i siedziałem w środku. Fajnie utrzymana.

Dobrze, że uratowaliście jej życie.

 

pinky jeszcze dopisz, że dodałeś przednie światła przeciwmgłowe, których wcześniej nie było ;) A i radio też Jak żeśmy rozmawiali to wkładałeś z anglika, bo te z USA nie odbierało naszych stacji.

 

//EDIT:
Wrzucam fotki z Japfesta :)
2mqhw562.jpg

 

yqzrx7ox.png



#3
Patison

Patison

    Gaduła

  • Użytkownicy
  • 416 postów
  • Samochód:Rx-8, Panamera.

Ekstra panda! :D



#4
MATi

MATi

    Poweeeeer!!!!

  • Użytkownicy
  • 5813 postów
  • SkądJózefosław
  • Samochód:BMW F10 528i juesandej
Panda jest spoko, szok że za takie grosze można wyrwać taką fajną rx8
" If one day the speed kills me, do not cry because I was smiling"
~Paul Walker

#5
Boris86

Boris86

    Boss of Snake Pit

  • Użytkownicy
  • 1952 postów
  • SkądŁódź
  • Samochód:RX-8 LP, HP & V12, EUNOS COSMO, 323 BG KLV6, 300ZX STROSEK, Viper GTS, Cuda TT, 523i, 325i E30 Cabrio

Lubię ją :) Świetna jest:)


CZĘŚCI DO MAZDY RX-8 i silników RENESIS 13B MSP :) Szukasz? --> Pisz!
ZESTAWY NAPRAWCZE DO KOMPRESORÓW EATON--> info PW.


#6
pondik

pondik

    Dyskutant

  • Użytkownicy
  • 159 postów
  • SkądGarwolin
  • Samochód:Mazda RX-8 High Power // Mazda 323F BA

PRZE ZA JE BI STA! Najładniejszy egzemplarz moim skromnym zdaniem.. Jakiś czas temu jadąc do Gronka liczyłem po cichu że uda się zobaczyć ją live :D Pamiętam też jak oglądałem ogłoszenia na których była wystawiona. Jest czego gratulować! :) 



#7
miirage

miirage

    Pasjonat

  • Użytkownicy
  • 832 postów
  • SkądGdynia
  • Samochód:RX8 HP 2005 USA :)

Świetna sprawa i dobrze że trafiła w ręce forumowiczów, bo okazało się że te odstraszające opisy w aukcjach "nie pali i nic nie było grzebane" zbiły cenę do śmiesznych pieniędzy a tu taki rarytas. Ciekawe co sobie by teraz pomyślał sprzedający :) Jak już sprawdzisz skrzynię na torze daj znać jak to chodzi bo to mnie najbardziej ciekawi.



#8
pinky

pinky

    Dyskutant

  • Użytkownicy
  • 203 postów
  • Samochód:Mx-8 vs Rx8 vs Rx7

Świetna sprawa i dobrze że trafiła w ręce forumowiczów, bo okazało się że te odstraszające opisy w aukcjach "nie pali i nic nie było grzebane" zbiły cenę do śmiesznych pieniędzy a tu taki rarytas. Ciekawe co sobie by teraz pomyślał sprzedający :) Jak już sprawdzisz skrzynię na torze daj znać jak to chodzi bo to mnie najbardziej ciekawi.

 

Skrzynia daje radę, ja nie narzekam. Czasami brakuje sprzęgła żeby w ciasnych nawrotach delikatnie uślizgem pójść ale nie ma co narzekać, poniżej link do mojego pierwszego wyjazdu na tor Jastrząb brak DSC/TCS zupełnie nie przeszkadzał nawet w czasie deszczu:

 


  • MATi i Wojtex16 lubią to

...międzykontynentalny przemytnik


#9
Wojtex16

Wojtex16

    Maniak

  • Moderators
  • 3161 postów
  • SkądKatowice
  • Samochód:Była już RX-8

pinky czemu rx8 się przegrzewa? Da się jakoś tego uniknąć? Może warto zalać jakiś lepszy płyn chłodniczy?



#10
MATi

MATi

    Poweeeeer!!!!

  • Użytkownicy
  • 5813 postów
  • SkądJózefosław
  • Samochód:BMW F10 528i juesandej
Gdzie się przegrzewa? Kiedyś w best motoring robili testy to rx8 jako jedna z nielicznych po 40 kółkach na torze miała płyny jak w ruchu miejskim a Evo sti s2k itd już płynęły
" If one day the speed kills me, do not cry because I was smiling"
~Paul Walker

#11
Sander

Sander

    Amator

  • Użytkownicy
  • 50 postów
  • SkądChrzanów/Alwernia
  • Samochód:Opel Bertone, BMW E46, Nissan Primera, Daewoo Lanos

Świetna Panda.! :)

Czyli jak dobrze rozumiem sprzedawca nie wiedział czemu nie pali, zbił cenę do śmiesznych pieniędzy, a okazało się że to zapłon?
 


"We ride together, We die together, Bad Boys for life."


#12
Gronek

Gronek

    Wanklowy Maniak

  • Moderators
  • 7167 postów
  • SkądŚladów / Warszawa
  • Samochód:BridgePorted RX8 HP,

Świetna Panda.! :)

Czyli jak dobrze rozumiem sprzedawca nie wiedział czemu nie pali, zbił cenę do śmiesznych pieniędzy, a okazało się że to zapłon?
 

sprzedający dostał info od mechanika, że silnik kaput.  Dostał także propozycję kupna :) :) :) Odkupił to inny człowiek handlujący autami ale nie wiedział co z tym zrobić bo to automat i przeszczep z manuala odpada. Auta więc chyba 2 lata nie tykał od kąd zdjął z lawety po kupnie.

Finał finałów wylądowała u nas ....  generalnie fajki były zdjęte ze świec dolnych :) :) :) :)

Załączony plik  141792519867fc2przypadek_nie_sdz.png   206,49 KB   25 Ilość pobrań


Rotary Engine Vehicles Service.
Obsługa, Naprawa i Modyfikacje pojazdów z silnikiem Wankla
www.rotaryengines.pl  5O8 * 279 * 238
mail:  tomek(at)rotaryengines.pl

#13
Sander

Sander

    Amator

  • Użytkownicy
  • 50 postów
  • SkądChrzanów/Alwernia
  • Samochód:Opel Bertone, BMW E46, Nissan Primera, Daewoo Lanos

Gronek jesteś mistrzem.! :) :P

Wszystko jasne :)


"We ride together, We die together, Bad Boys for life."


#14
Wojtex16

Wojtex16

    Maniak

  • Moderators
  • 3161 postów
  • SkądKatowice
  • Samochód:Była już RX-8

Gdzie się przegrzewa? Kiedyś w best motoring robili testy to rx8 jako jedna z nielicznych po 40 kółkach na torze miała płyny jak w ruchu miejskim a Evo sti s2k itd już płynęły

Pytuje na torze, potem włącza awaryjny i jedno okrążenie jedzie spokojnie. Potem znów pytuje i awaryjne. Gdzieś pod koniec o ile dobrze słyszę, coś gadają o temperaturze.

Dlatego pytam czy to się przegrzewa czy co.

 

Sander jak widzisz mechanik chciał GRUBO naciągnąć biednego klienta. Zapłaciłby 8tyś albo więcej za remont, a tu Ci oszust wkłada fajki i silnik po remoncie.

 

Powiem Wam szczerze, że naprawdę żal mi tego klienta, który kupił/sprowadził wymarzone auto za ciężkie pieniądze. Podejrzewam, że zalał silnik przez słaby aku/zapłon i chłop nie wiedział jak odpalić. Myślał, że ktoś mu pomoże, a tu Ci wciska, że silnik do naprawy. Załamać się można :(

 

Wracając do tematu. Jak to jest z tymi USA? Tam w ogóle nie montowano kontroli trakcji? Ciekawie jak tym zimą się jeździ :) Wiem, że nie ma wyłącznika poduszki pasażera, lampy przednie do przeróbki i tylna przeciwmgłowa powinna być.



#15
kermit001

kermit001

    Pasjonat

  • Użytkownicy
  • 825 postów
  • SkądWarszawa
Ciekawe który mechanik taki mundry :)

#16
Karol

Karol

    Zapaleniec

  • Użytkownicy
  • 1485 postów
  • SkądTORUŃ
  • Samochód:RX8 GRAND TURING
A kto powiedział że nie ma kontroli trakcji???? Ja normalnie mam u siebie. A wersję z usa różnią się brakiem wyłączenia poduszki pasażera, jak jest ksenon to nie ma spryskiwaczy,brak tylniego przeciwgielnego,radio nie ma wszystkich częstotliwości znaczy łapie teraz nie pamiętam albo parzyste albo odwrotnie.Lampy świecą równo. Reszta to już od wersji wyposażenia zależy.

#17
Gronek

Gronek

    Wanklowy Maniak

  • Moderators
  • 7167 postów
  • SkądŚladów / Warszawa
  • Samochód:BridgePorted RX8 HP,

grzeją się grzeją jak konkretnie kładziesz. Chłodnica większa, małe kółka pasowe i termostat zimniejszy lub jego wywalenie pomaga.

Poza tym wychładza się też hamulce i opony bo seria po kilku okrążeniach puchnie a szkoda niszczyć


Rotary Engine Vehicles Service.
Obsługa, Naprawa i Modyfikacje pojazdów z silnikiem Wankla
www.rotaryengines.pl  5O8 * 279 * 238
mail:  tomek(at)rotaryengines.pl

#18
pinky

pinky

    Dyskutant

  • Użytkownicy
  • 203 postów
  • Samochód:Mx-8 vs Rx8 vs Rx7

A kto powiedział że nie ma kontroli trakcji???? 

 

Moja nie ma seryjnie ;) Ale nie płacze z tego powodu, przynajmniej wsiadając do auta nie musze pamiętać żeby to gówno wyłączyć.


...międzykontynentalny przemytnik


#19
Karol

Karol

    Zapaleniec

  • Użytkownicy
  • 1485 postów
  • SkądTORUŃ
  • Samochód:RX8 GRAND TURING
No twoja wiem że nie ma ale jest dużo usdm co mają.

#20
yasko

yasko

    Nałogowiec

  • Moderators
  • 1571 postów
  • SkądGTC
  • Samochód:było RX-8 HP i R3

Białe jest piękne!

Ale czerwone są szybsze  :P  :D


Pozdrawiam
yasko

wole umrzeć jak dziadek maleńkiego, spokojnie we śnie a nie jak jego pasażerowie krzycząc z przerażenia






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: rev service, panda, stansy, spasy, fitmenty

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Seo katalog stron darmowy