Skocz do zawartości

Zdjęcie

bialostocka Koala R3

R3 rx8

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

#1
tefi

tefi

    Bywalec

  • Użytkownicy
  • 91 postów
  • Samochód:R3
kolejne marzenie spelnione, R3 w garazu.

​Przebieg 60 k
​Karoseria i wnetrze bardzo ladnie utrzymane i zadbane.
​Jak to R3, zawieszenie Bilstein (niedawno wymienione na nowe) I kubelki na wyposazeniu.
​Oryginalnie auto bylo anglikiem, wykonana bez zarzutu, w pelni funkcjonalna przekladka.
Autko zakupione od Niemca, czesc z Was pewnie moze kojarzyc model.

​Niuansem egzemplarza jest czarna plamka na jego kartotece historii - 15 k km przejechane na zdupionej instalacji gazowej. Niemiec po zakupie wywalil LPG, I z pomoca Gronka przywrocil piec do zycia.

​Kompresja w okolicach 6-7.

​Narazie jezdzi bardzo ladnie.
Jako ze to moj drugi RX, poprzednai wersja przedliftowa - musze przyznac ze prowadzi sie jeszcze fajniej.

​Rzuca sie w oczy zupelnie inna charakterystyka silnika.
​Jest tez pewien specyficzny objaw - mianowicie auto do 6k rpm rozpedza sie dosyc ospale, a po przekroczeniu 6k zachowuje sie jakby zalaczal sie trzeci rotor / turbo / NOS. Po prostu wyrywa nagle i odczuwalnie do przodu.

​Wrzucony kompletny wydech od Toyo, brzmi oblednie ale I przyznam - glosno ;) Sasiedzi potwierdzaja.

​Wizualnie autko podoba mi sie niesamowicie. Chociaz jeszcze sporo planow do zrobienia (maly tuning wnetrza, dystanse I pomalowanie zaciskow, pomalowanie na czarno wnetrza, luster przednich swiatel, moze inny spojler itp...)


iczL33m.jpg

Użytkownik tefi edytował ten post 19 wrzesień 2018 - 08:19

www.uppicweb.com-2401254286583348.gif


#2
tefi

tefi

    Bywalec

  • Użytkownicy
  • 91 postów
  • Samochód:R3

update z dzisiaj

​Czarna folia na dachu ;)

​Montaz LEDów do wnetrza in progress. Po zakonczeniu update foto

​I mam pytanie. Jak dostac sie do przednich lamp w wersji poliftowej? :< chcialbym zmienic zarowki pozycyjnych swiatel na bardziej chlodne i przymiezam sie do demontazu calego klosza w celu polerki i pomalowania wnetrza luster na czarno. 


www.uppicweb.com-2401254286583348.gif


#3
Wojtex16

Wojtex16

    Maniak

  • Moderators
  • 3161 postów
  • SkądKatowice
  • Samochód:Była już RX-8

Kupiłeś auto od niemiec. Gratki! Mam nadzieje, że będziesz zadowolony jak ja ze swojej :)

Tylko z tego co wiem to Gronek nie robił w tym aucie silnika. Tylko silnik był robił kolega niemcowi.

Co do jazdy do 6tyś to aż taką różnicę czuć? Jak miałeś w poprzedniej rx8?

Ja bym nic nie zmieniał w sensie inny spojler itd. . Takie szczególnie R3 zostawiłbym w oryginale jednak.



#4
MATi

MATi

    Poweeeeer!!!!

  • Użytkownicy
  • 5813 postów
  • SkądJózefosław
  • Samochód:BMW F10 528i juesandej
Fajna też bym ją brał :)
  • kamilg123 lubi to
" If one day the speed kills me, do not cry because I was smiling"
~Paul Walker

#5
Gronek

Gronek

    Wanklowy Maniak

  • Moderators
  • 7167 postów
  • SkądŚladów / Warszawa
  • Samochód:BridgePorted RX8 HP,

Kupiłeś auto od niemiec. Gratki! Mam nadzieje, że będziesz zadowolony jak ja ze swojej :)

Tylko z tego co wiem to Gronek nie robił w tym aucie silnika. Tylko silnik był robił kolega niemcowi.

Co do jazdy do 6tyś to aż taką różnicę czuć? Jak miałeś w poprzedniej rx8?

Ja bym nic nie zmieniał w sensie inny spojler itd. . Takie szczególnie R3 zostawiłbym w oryginale jednak.

A kto napisał, że Gronek robił ???  Gronek ożywił a nie robił piec. 

Kto powiedział ze niemcowi niemiec silnik robił ???   Niemiec robił skrzynie ...  

Tak powstają legendy, które potem mieszają w głowach :) :) :)

 

Tefi widzę, że zajarany jak wariat :)

Oby ta nie sprawiła Ci tyle problemów co poprzednia...

Autko bardzo fajne. 

Jeszcze nie raz usłyszysz "a mogłem ją kupić" :) :)


Rotary Engine Vehicles Service.
Obsługa, Naprawa i Modyfikacje pojazdów z silnikiem Wankla
www.rotaryengines.pl  5O8 * 279 * 238
mail:  tomek(at)rotaryengines.pl

#6
Raptor

Raptor

    Zapaleniec

  • Użytkownicy
  • 1408 postów
  • SkądSłomniki - okolice
  • Samochód:RX8 & Mazda 3 BM


​Jest tez pewien specyficzny objaw - mianowicie auto do 6k rpm rozpedza sie dosyc ospale, a po przekroczeniu 6k zachowuje sie jakby zalaczal sie trzeci rotor / turbo / NOS. Po prostu wyrywa nagle i odczuwalnie do przodu.


Miałem podobnie w swojej od 5.5k zaczynała jechać mocno. Okazało się że źle podciśnienia były popodpinane - jak zostały podpięte poprawnie efekt zniknął pewnie dlatego że przyspiesza lepiej w niższym zakresie.

Wysłane z mojego MHA-L29 przy użyciu Tapatalka

sig2.jpg


#7
dmk01

dmk01

    Gaduła

  • Użytkownicy
  • 262 postów
  • SkądKomorniki
  • Samochód:chwilowy brak rotorów
„A mogłem...”, gratki i przyjemności z używania!

#8
Wojtex16

Wojtex16

    Maniak

  • Moderators
  • 3161 postów
  • SkądKatowice
  • Samochód:Była już RX-8

A kto napisał, że Gronek robił ???  Gronek ożywił a nie robił piec.

Kto powiedział ze niemcowi niemiec silnik robił ???   Niemiec robił skrzynie ...  

Tak powstają legendy, które potem mieszają w głowach :) :) :)

Jakie legendy? Rozmawiałem osobiście z niemiec i mówił mi, że silnik rewidował po wyjęciu gazu. Skrzynie też robił bo synchronizator padł 5 biegu.



#9
pondik

pondik

    Dyskutant

  • Użytkownicy
  • 159 postów
  • SkądGarwolin
  • Samochód:Mazda RX-8 High Power // Mazda 323F BA
Gratulacje! :) Spełniłeś sen wielu użytkowników tego forum ;) Dla mnie R3 jest tak charakterystycznym i na swój sposób unikatowym autem, że nie odważyłbym się modzić przy jej wyglądzie. A tak swoją drogą mój rex też jest nieco ospały do 5k rpm. Myślałem, że to normalne??

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

#10
Gronek

Gronek

    Wanklowy Maniak

  • Moderators
  • 7167 postów
  • SkądŚladów / Warszawa
  • Samochód:BridgePorted RX8 HP,

Wojtek Jesteś pewny że dobrze słuchałeś ????  Bo ja jestem w stanie się założyć o gruba sumkę że silnika nikt nie ruszał a w szczególności Niemiec :)   :)


Rotary Engine Vehicles Service.
Obsługa, Naprawa i Modyfikacje pojazdów z silnikiem Wankla
www.rotaryengines.pl  5O8 * 279 * 238
mail:  tomek(at)rotaryengines.pl

#11
niemiec

niemiec

    Bywalec

  • Użytkownicy
  • 95 postów
  • SkądRuda Śląska
  • Samochód:Rx8 R3, mx5 NB Mazdaspeed 300HP+, 3 BL 2.2 500Nm, 3 BM skyactive Nakama '16

jestem Panowie, bo widze ze powstaja nie potrzebne dementi.

Kazdemu kto był zainteresowany zakupem mowilem 100% czego wiem o aucie i co robilem. Także jeszcze raz dla swietego spokoju. Historia auta jest dosyc dluga, jak widac, przekladka, gaz, moje mody… no ale takie jest zycie kiedy auto ma prawie 10lat. To dalej swieta w sztuka w mojej opinie, i wielu innych. Trzy osoby które ogladaly- wyrazaly natychmiasowa chec zakupu.
 
Tak silnik mial gaz, nie ma sie czego wstydzic, silnik tez z powodu tego gazu nie pracowal najlepiej, nie jest to tajemnica i potwierdza to co mysle o gazie, niestety dluzej lub krocej, lepiej czy gorzej, gaz nie sluzy wanklowi, nikt mnie nie przekona….
- stad zaraz po zakupie u mnie decyzja o natychmiastowym wywaleniu gazu. Była tez plukanka silnika, „rewizja” ZA POMOCA KAMERY, komprecha przyrzadem mazdy, żeby się upewnic ze nic tam w srodku nie zwiastuje jakis problemow (na tyle na ile da się zobaczyc, a da się przeciez sporo), ale silnik nie był wyjmowany. Jak ze wyniki kompresji i zachowanie silnika, zwiastowaly przez kolejne km ze wszystko jest ok, wpadl nowy zaplon kompletny, po kolejnej wymianie oleju była ponowna komprecha i tak wszystko jezdzi dobrze do dzisiaj. Mimo ze już podczas zakupu konsultowalem z Gronkiem ewentualny remont (do którego ja osobiscie nie czuje się na silach).
Co do skrzyni, to poczatkowo zaczelo się od synchro 5 biegu (gdzies w tym momencie miałem okazje się spotkac z Wojtkiem) ale niestety okazalo się ze przez dlugotrwala jazde skrzyni z problemami, oberwala „dupka” -> siedzisko lozyska i sychro 6tki. Skonczylo się na sporym remoncie, na OEM gratach.
 
Co do samego auta, mysle ze każdy kto by kupil bylby zadowolony, wlozylem sporo gotowki żeby auto poprawic przez ten czas jaki je miałem, zawsze lubialem i dalej lubie rx8, ale jako ze było u mnie już HP, było 40th ani, było R3… pora na inna fure, wiec zasadniczo mimo ze jest lekki zal, bo piekne to auto, pora patrzec do przodu. Nowy wlasciciel wie czego chce od fury, 


#12
Wojtex16

Wojtex16

    Maniak

  • Moderators
  • 3161 postów
  • SkądKatowice
  • Samochód:Była już RX-8

No i wyjaśnione :)

 

Każdy wie jak ciężko kupić taką R3, ale fajnie, że mazda została na forum.



#13
tefi

tefi

    Bywalec

  • Użytkownicy
  • 91 postów
  • Samochód:R3

to prawda, ciezko o R3, nawet na terenie USA - znalezc w fajnym stanie. A jesli juz sie uda to cena powala.

​Tutaj, Niemiec, ktorego wywolaliscie do tablicy- podszedl do tematu bardzo uczciwie. Auto jest doinwestowane, cena korzystna z perspektywy realiów rynkowych. Nawet jesli dupnie mi "ożywiony" piec - z generalnym remontem nie wyjde az tak zle.
 

 

Gratulacje! :) Spełniłeś sen wielu użytkowników tego forum ;) Dla mnie R3 jest tak charakterystycznym i na swój sposób unikatowym autem, że nie odważyłbym się modzić przy jej wyglądzie. A tak swoją drogą mój rex też jest nieco ospały do 5k rpm. Myślałem, że to normalne??

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

 

Tak naprawde mody beda beda subtelne, bez ingerencji w ogolna koncepcje bryly czy wygladu. np ten 


​Ewentualnie najwieksza modyfikacja okazalby sie spojler, ale I tak celowalbym w mazdaspeed, ktory fajnie I nie nazbyt kontrowersyjnie zgrywa sie z RXami.

​Rxy sa ospale w dole, to normalnie, prawda. Moj poprzedni tez jechal od gornych obrotow I nie ma w tym niczego dziwnego. Natomiast w tym czuc to bardzo agresywnie, ten moment przyspieszenia. buda az wyrywa do przodu, szarpie, gdy licznik przekroczy 6k rpm. 


www.uppicweb.com-2401254286583348.gif


#14
Stolar

Stolar

    Gaduła

  • Użytkownicy
  • 383 postów
  • SkądRadomsko
  • Samochód:Rx-8

Auto jak auto, najlepsza jest dziewczyna ze zdjęcia ;) 

Tylko nie bij tefi, potraktuj to jak poważny komplement :)



#15
Sopel_XL

Sopel_XL

    Entuzjasta

  • Użytkownicy
  • 708 postów
  • SkądSulejówek
  • Samochód:Mazda RX-8 1.8t

Auto jak auto, najlepsza jest dziewczyna ze zdjęcia ;)

Tylko nie bij tefi, potraktuj to jak poważny komplement :)

 

a rzadko można zobaczyć zdjęcie RX-8 z ładną dziewczyną, przeważnie jakieś paszczaki. Postuluję aby zdjęcie znalazło się w kalendarzu 2018  :rolleyes:  ;)


  • tefi lubi to

#16
Mikuada

Mikuada

    vel Dikej

  • Użytkownicy
  • 738 postów
  • SkądNamysłów
  • Samochód:Ósema
idealne foto do klaendarza :D

#17
tefi

tefi

    Bywalec

  • Użytkownicy
  • 91 postów
  • Samochód:R3

to mamy nawet forumowe kalendarze ?  ^_^ 

 


www.uppicweb.com-2401254286583348.gif


#18
Wojtex16

Wojtex16

    Maniak

  • Moderators
  • 3161 postów
  • SkądKatowice
  • Samochód:Była już RX-8

Mamy :)



#19
tefi

tefi

    Bywalec

  • Użytkownicy
  • 91 postów
  • Samochód:R3

aCspLwb.jpg


​wiec mysle ze z uwagi na krajobraz, te byloby bardziej trafne  B) 


www.uppicweb.com-2401254286583348.gif


#20
Mikuada

Mikuada

    vel Dikej

  • Użytkownicy
  • 738 postów
  • SkądNamysłów
  • Samochód:Ósema
w 10Mpx :lol: to nim sie pojawi w kalendarzu to na slajdach tepety laduje :D





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: R3, rx8

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Seo katalog stron darmowy