Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ravisiowa Srebrna Strzała

ravi theravikin srebrna strzała warszawa

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
297 odpowiedzi w tym temacie

#1
Ravi

Ravi

    Entuzjasta

  • Użytkownicy
  • 620 postów
  • SkądWarszawa
  • Samochód:Mazda RX-8 2004 HP

Marka: Mazda

Model: RX-8 HP

Rok Produkcji: 2004 (ale kupiona dopiero w 2006)

Kolor: Sunlight Silver Metallic (22V)

Moc: 231 

Silnik: Wankiel 1.3

Skrzynia: 6 Manual

Przebieg na Sierpień 2018: około 94 500km

Przebieg na Grudzień 2019: 113 061km

 

Wyposażenie dodatkowe:

-Xenon

-Bose

-El. fotel kierowcy

-Czarna skórzana tapicerka z podgrzewanymi przednimi fotelami

-Automatyczna Klima

-Chyba wsio...?

 

----

#ToDo 

-nowa szyba czołowa [done]

-naprawić audio (głośniki kierowcy) [done]

-pompa wody re-medy  

-tarcze performance [done] - StopTech nacinane

-nowe klocki [done] - Hawk HPS

-przewody hamulcowe w stalowym oplocie [done] HEL

-nowe amory bo aktualne ciekną [done] 

- +staby Eibach [done]

- maska z wentylacją (Odula Cooling lub Re-Amemiya Duckt Garne)

- fotele kubełkowe [kierowcy - jest]

- kolektor 3"(raczej Odula bo Re jest w części żelazny ewentualnie Exotic Speed ), Super Dolphin for Zenki (Re) albo customowy kwas tytan  ;) [done]

- zegary cyfrowe w miejscu popielniczki (temp wody, temp oleju, ciśnienie oleju)

- ledy zamiast standardowych żarówek (postojowe, długie, kierunki, przeciwmgielne, stop, cofania)

- przyciemniane piecowo szyby (maybe) [nah, rozmyśliłem się :D]

- 2kpl kół [done]

- VOLK Rays CE28SL 

----

 

Krótka historia:

Oryginalnie z Holandii z dość długą listą właścicieli

historia.PNG

W 2015 sprowadzona do Polski i zarejestrowana. PL właściciel zrobił też akcję na inflatory poduszek. 

W PL jestem trzecim właścicielem. ;)

 

Trochę przechodnia ale stan wnętrz oceniam na zadowalający jak na 14 letni samochód. Tu i uwdzie jakiś plastik odstaje i nie gra głośnik kierowcy, a podłokietnik trochę lata ale to jestem w stanie zaakceptować. :) Nie ma porozrywanych skór, uwalonej podsufitki czy zjedzonej kierownicy. 

 

Z zewnątrz bardzo ładnie utrzymana, nie licząc małego purchelka na masce i na dachu na łączeniu z plastikowymi wstawkami na montaż relingów. 

 

Mechanicznie Mazda otrzymała fabrycznie nowy silnik i ma najechane dopiero 370km oraz świeży olej w skrzyni biegów. Dyfer musi poczekać na kuriera.

 

 

Z modów poprzednich właścicieli ma jedynie przelot bez katalizatora z ToyoSportem na końcówce. Osobiście dobrze gada ale jest trochę za głośny. Przejechałem się raz 100km i po jeździe głowa mnie bolała od tego hałasu. :\  Albo kat albo dodatkowy tłumik gdzieś po drodze musi wlecieć. Ktoś chce się zamienić? ;)

 

Ja planów jeszcze nie mam określonych ale na wydech wleci prawdopodobnie pełen zestaw Re-Ammeya - kolektor 3", sportowy kat, Super Doplhin i do tego pare karbonowych części też od Re. Najbardziej mi się podobają. Myślałem też nad Mazdaspeed ale ciężko gdziekolwiek dostać.

 

Do tego jak odkuję się po zakupie wleci pompa wody Re-medy z Mazmartu - http://shop.mazmart....flow-water-pump

Wygląda to tak w porównaniu z oryginalną:

PICT0341.JPG

 

Ah..no i ASAP jakieś zawieszenie skoro mam jeden amor do wymiany i to widać (lewy boczek oklapł) i czuć (czasem ściąga na prawo).

 

A tu fotki z pierwszego dnia zaraz po zakupie:

1.JPG

2.jpeg

3.jpeg

4.jpeg

5.jpeg

6.jpeg

 

 

No i fotka ze stadionem musi być ;D

7.JPG

 

Z pierwszego dnia to by było na tyle.

 

Serwis samochodów z silnikiem wankla


Użytkownik Ravi edytował ten post 03 stycznia 2020 - 01:54

  • Paweł.Gołembiewski lubi to

#2
Ravi

Ravi

    Entuzjasta

  • Użytkownicy
  • 620 postów
  • SkądWarszawa
  • Samochód:Mazda RX-8 2004 HP

Dzień drugi. 

 

Czas na dokładne mycie:

8.JPG

-Lederzentrum ColourLock Soft + Mleczko nawilżające

-ADBL Snowball (mega wydajny i do tego pchnie jakby maliną czy czymś takim...dość przyjemnie... i dobrze się pieni :) )

-ADBL QD1 na wszelki wypadek (Quick Detailer)

-Nielsen Cyclone do generalnego zastosowania (plastiki, komora silnika)

-Później wleciał też matowy Detailers Magic Interior 

-303 Aerospace Protectant (do zewnętrznych plastików i gum)

-Fluffy + Rękawica z Glinką + Rękawica z mikrofibry + szczotka do felg 

 

9.JPG

Półtora kieliszka (tak ze 35/40ml) na 10L wody to za dużo. Mega piana nie do powstrzymania.

 

Brak zdjęć z mycia bo skończyłem o 22 a następnego dnia była burza.......jest tylko jedno z garażu z odzyskanym połyskiem po woskowaniu collinite 476:

10.JPG

 

I szybki test na skórach - 2 mycia vs 1 mycie (lewa, prawa odpowiednio):

11.JPG

Została mi jeszcze prawa strona czyli fotel pasażera i kanapa. Nie dałem rady...

 

Dzień trzeci

Po myciu okazało się, że szyba jest po spotkaniu z kamieniami. Zdjęcia odpuszczę. Koniec końców szyba do wymiany ale dogadane z poprzednim właścicielem i zapłaci. To nas jeszcze czeka.

 

 

Dni dalsze

Wizyta u Pawła Gołembiewskiego w ASO na akcji serwisowej zawieszenia i układu paliwowego (wahacz, uszczelnienie pompy, izolacja baku).

Do tego pierwszy spocik pod stadionem (dzięki Zdu i Kermit, że daliście się poznać! :D )

 

I to by było na tyle. Na noc szarpnąłem się jeszcze na wymianę postojówek bo prawa nie świeciła i generalnie to planowałem dostać się od "środka":

12.JPG

Ale dwa plastikowe kołki nie chciały się odkręcić, a nie zamierzam ich łamać. Nie miałem siły też z nimi walczyć więc spróbowałem sił z palcówką...było ciasno  :ph34r:

13.PNGAle jakoś się udało z lewej i z prawej strony. Prawa gorsza bo komputer przeszkadza:

14.JPG

Ale w końcu wyjąłem tego "dżingla" i wsadziłem nowego LED'a:

15.JPG

16.JPG

Do wymiany na LED zostały jeszcze przeciwmgielne i długie oraz cały tył...i kierunki do których będę musiał powalczyć z plastikami w nadkolach.

 

A tymczasem życzę wam dobranoc! 


Użytkownik Ravi edytował ten post 31 maja 2019 - 10:29


#3
muzg

muzg

    Bywalec

  • Użytkownicy
  • 75 postów
  • Samochód:RX8
Ale fajnie opisane :)
Zapowiada się zadbane auto
Gratulacje zakupu

Gdzie trafiłeś nowy silnik?

#4
Paweł.Gołembiewski

Paweł.Gołembiewski

    Dyskutant

  • Użytkownicy
  • 174 postów
  • SkądWarszawa
  • Samochód:FB, FC, SE

Widziałem na żywo - świetnie się prezentuje :) Dobrego jeżdżenia i samych najlepszych przygód :D

Do zobaczenia!


Zapraszam do kontaktu przez fb: https://www.facebook...100001961368770

Więcej fot naszych RXów: https://www.instagra...ki.pawel.mazda/

 

Na co dzień znajdziesz mnie w serwisie Mazdy: https://www.Golembiewscy.pl


#5
Reaper

Reaper

    Nałogowiec

  • Validating
  • 1 626 postów
  • SkądHorst
  • Samochód:mazda rx8
O 210 KM na kołach mówisz ?
Posiadasz papier NAP ?

#6
Rexsio

Rexsio

    Entuzjasta

  • Użytkownicy
  • 568 postów
  • SkądWawa
Led-y jakieś firmowe w postojowymi wsadziłem czy noname chinczyki? Mi te chinczyki padają jak muchy :)

#7
GMAgrzesiek

GMAgrzesiek

    Pasjonat

  • Użytkownicy
  • 851 postów
  • SkądMazowsze
  • Samochód:RX-8/ Cebra sc33

Osram albo philips i problem z głowy. Cena około 60 pln za dwie, ale zakładasz i zapominasz.

 

 

Powodzonka z autem Kolego.



#8
Ravi

Ravi

    Entuzjasta

  • Użytkownicy
  • 620 postów
  • SkądWarszawa
  • Samochód:Mazda RX-8 2004 HP

Ale fajnie opisane :)
Zapowiada się zadbane auto
Gratulacje zakupu

Gdzie trafiłeś nowy silnik?

Nowy silnik idzie dostać w 3 miejscach zgodnie ze stanem mojej wiedzy:

1) ASO

2) Gronek - REVService

3) Kojot - Kojot Garage Japan Cars

 

O 210 KM na kołach mówisz ?
Posiadasz papier NAP ?

Raport na podstawie NAP'u. Historia pojazdu, właściciele, wyposażenie, dlaczego został wyrejestrowany z NL i takie tam.

 

Led-y jakieś firmowe w postojowymi wsadziłem czy noname chinczyki? Mi te chinczyki padają jak muchy :)

OSRAM'y :) Ale za 36PLN w Norauto za komplet 2szt.

 

Osram albo philips i problem z głowy. Cena około 60 pln za dwie, ale zakładasz i zapominasz.

 

 

Powodzonka z autem Kolego.

Cena j/w.

I dzięki dzięki! Marzyłem o takim od 13 lat i w końcu mam.  :wub:



#9
Reaper

Reaper

    Nałogowiec

  • Validating
  • 1 626 postów
  • SkądHorst
  • Samochód:mazda rx8
No to pięknie. Nowy silnik już kiedyś pisałem no w NL 4800 bez vat. Można dostać i większego problemu nie ma.

#10
Boris86

Boris86

    Boss of Snake Pit

  • Użytkownicy
  • 1 952 postów
  • SkądŁódź
  • Samochód:RX-8 LP, HP & V12, EUNOS COSMO, 323 BG KLV6, 300ZX STROSEK, Viper GTS, Cuda TT, 523i, 325i E30 Cabrio
Fajna. Chcesz zamienić się ten toyosport a seryjny tłumik?

CZĘŚCI DO MAZDY RX-8 i silników RENESIS 13B MSP :) Szukasz? --> Pisz!
ZESTAWY NAPRAWCZE DO KOMPRESORÓW EATON--> info PW.


#11
Ravi

Ravi

    Entuzjasta

  • Użytkownicy
  • 620 postów
  • SkądWarszawa
  • Samochód:Mazda RX-8 2004 HP

Tłumik już zbyty. Post wyedytowany.

 

Jaram się strasznie tym samochodem. Wsiadam, odpalam i uśmiech na twarzy. Nie mogę się doczekać pierwszego wypadu na tor. :D

 

A dziś rzucę tylko mordeczką. :D Było płukanko na stacji...jeju jak ten wosk robi robotę. Wystarczyło wodą machnąć raz i czyściutka... Później delikatne mycie komory - same plastiki. No i poprawiłem jej chwilowo uśmiech. :) Muszę coś wymyślić na tą tablicę bo zabiera jej cały urok.

 

19.JPG

 

17.JPG

18.JPG


Użytkownik Ravi edytował ten post 31 maja 2019 - 10:31

  • Sopel_XL lubi to

#12
MizuNeko

MizuNeko

    Gaduła

  • Użytkownicy
  • 439 postów
  • SkądCzarna Wieś Kościelna
  • Samochód:Mazda RX8 HP 231km? Czorna / VW Passat B5 1.9TDI Kombi

No to pięknie. Nowy silnik już kiedyś pisałem no w NL 4800 bez vat. Można dostać i większego problemu nie ma.

Witam. Reaper mógłbyś rozwinąć myśl? Jestem nowy i nie do końca rozumiem. A moja mazda potrzebuje przeszczepu.. Z góry dzięki.

Gratuluję ładnego auta. Dobrze jest zobaczyć że choć część osób nie wyrywa serca dla rex'a i nie wstawia innych. Kolejne auto z duszą jaką dał mu konstruktor. Bardzo ładne, może kiedyś zobaczę na żywo. :)

Wysłane z mojego HUAWEI Y560-L01 przy użyciu Tapatalka

#13
Reaper

Reaper

    Nałogowiec

  • Validating
  • 1 626 postów
  • SkądHorst
  • Samochód:mazda rx8

Witam. Reaper mógłbyś rozwinąć myśl? Jestem nowy i nie do końca rozumiem. A moja mazda potrzebuje przeszczepu.. Z góry dzięki.

Gratuluję ładnego auta. Dobrze jest zobaczyć że choć część osób nie wyrywa serca dla rex'a i nie wstawia innych. Kolejne auto z duszą jaką dał mu konstruktor. Bardzo ładne, może kiedyś zobaczę na żywo. :)

Wysłane z mojego HUAWEI Y560-L01 przy użyciu Tapatalka

 

Co chcesz wiedzieć więcej ? Miejskie legendy mówią że nowych fabrycznie silników już nie ma. Podałem cenę całkowicie nowego, nie otwieranego silnika.

Konkretniejszy namiar aby obalić urban legend ? Każdy sobie może zadzwonić, dowiedzieć chociaż i tak wiem że nikt tego nie zrobi bo po uuuj, lepiej wierzyć w legendy i mity w sam raz na obecną sytuację rządu RP.

Nie ma za co. czy ktoś to w ogóle przeczyta <_<

Np http://www.autohoebeke.nl


  • Ravi lubi to

#14
Ravi

Ravi

    Entuzjasta

  • Użytkownicy
  • 620 postów
  • SkądWarszawa
  • Samochód:Mazda RX-8 2004 HP

Witam. Reaper mógłbyś rozwinąć myśl? Jestem nowy i nie do końca rozumiem. A moja mazda potrzebuje przeszczepu.. Z góry dzięki.

Gratuluję ładnego auta. Dobrze jest zobaczyć że choć część osób nie wyrywa serca dla rex'a i nie wstawia innych. Kolejne auto z duszą jaką dał mu konstruktor. Bardzo ładne, może kiedyś zobaczę na żywo. :)

Wysłane z mojego HUAWEI Y560-L01 przy użyciu Tapatalka

A dziękuję. :D O ile nie mam nic do konkretnych swap'ów o tyle nie dla samej budy śniłem o tym samochodzie. Gdyby nie Euro4 wzwyż to ten silnik zadebiutowałby w większej ilości samochodów. Wystarczyłoby żeby inżynierowie posiedzieli jeszcze trochę i nawet kosztem kilku koni wydłużyli żywotność silnika. Może z nowymi Rx'ami wróci do łask. 

Ponoć ma robić jako silnik wspomagający do elektrycznych ale sądząc po rurach to będzie napęd równoległy (możliwość jazdy na spalinowym [nie jako generator]).

z22560190V,Mazda-Vision-Coupe-Concept.jp

 

 

Co chcesz wiedzieć więcej ? Miejskie legendy mówią że nowych fabrycznie silników już nie ma. Podałem cenę całkowicie nowego, nie otwieranego silnika.

Konkretniejszy namiar aby obalić urban legend ? Każdy sobie może zadzwonić, dowiedzieć chociaż i tak wiem że nikt tego nie zrobi bo po uuuj, lepiej wierzyć w legendy i mity w sam raz na obecną sytuację rządu RP.

Nie ma za co. czy ktoś to w ogóle przeczyta <_<

Np http://www.autohoebeke.nl

Nie wchodzić mi tu na politykę...chociaż pogląd słuszny... =]

A link zapisany. W sumie jest to pomysł na interes skoro u nas nowy silnik można dostać za minimum 18 700pln brutto, a w NL 4800 netto, a jak na firmę no to się odliczy.

Zwróciłoby się spokojnie i jeszcze zarobi na kilka innych sztuk.

 

Jakby się zebrało kilku chętnych mogę się kopsnąć busikiem i przywieźć kilka sztuk. :D



#15
MizuNeko

MizuNeko

    Gaduła

  • Użytkownicy
  • 439 postów
  • SkądCzarna Wieś Kościelna
  • Samochód:Mazda RX8 HP 231km? Czorna / VW Passat B5 1.9TDI Kombi
To ja pewnie byłbym chętny ale dopiero w przyszłym roku. W tym mam i tak więcej wydatków niż przychodu. Więc raczej kupię użyje do mojego rex'a. Tym bardziej że we wrześniu w mojej okolicy na torze będą amatorskie wyścigi to chętnie bym go i siebie przetestował. (ostatnio passatem mi nie poszlo) xd

Wysłane z mojego HUAWEI Y560-L01 przy użyciu Tapatalka

#16
Ravi

Ravi

    Entuzjasta

  • Użytkownicy
  • 620 postów
  • SkądWarszawa
  • Samochód:Mazda RX-8 2004 HP

Drogi pamiętniczku....

 

Dobre płyny to podstawa! 20.JPG

 

W planach na koniec mie$iąca tego albo kolejnego będzie jeszcze komplet tarcz StopTech, klocki Hawk HPS i przewody HEL. Na Czaplinek prawdopodobnie nie zdążę ale na Clasic Auto Cup w Modlinie już raczej tak.  :lol:

 

I punkcik z pękniętą czołową można skreślić. Nie wiedziałem, że szyba może być tak czysta.  :ph34r:

 

Do pierwszego posta wpada też ToDo żeby śledzić przebieg zmian. Osobiście myślę o amatorskich startach w KJS chociaż waham się z wyborem, w którą stronę z nią iść. Piękną zadbaną sztukę zrobioną dla wyglądu czy może wozik do śmigania po torach i rajdach... Się zobaczy, dopiero mija nasz miesiąc miodowy :wub: , a ja mam więcej pomysłów niż kasy w skarbonce.  :unsure:


Użytkownik Ravi edytował ten post 31 maja 2019 - 10:32


#17
Reaper

Reaper

    Nałogowiec

  • Validating
  • 1 626 postów
  • SkądHorst
  • Samochód:mazda rx8

Na jazdę zręcznościową mazda jakoś mi się nie widzi, prędzej coś małego fwd ale próbuj jestem ciekaw jak to by jeździło.



#18
kaj1990

kaj1990

    Entuzjasta

  • Użytkownicy
  • 535 postów
  • SkądMilicz
4800? Ale chyba euro😂😂 bo napewno nie pln

#19
kermit001

kermit001

    Pasjonat

  • Użytkownicy
  • 825 postów
  • SkądWarszawa
No tez zrozumiałem, ze euro ;) jak w zł to juz by ich dawno nie było :)

#20
Reaper

Reaper

    Nałogowiec

  • Validating
  • 1 626 postów
  • SkądHorst
  • Samochód:mazda rx8
Pany, a któryś odwiedził ten link co podałem ? Firma holenderska i ceny w PLN hmm mi by pasowało;)

Użytkownik Reaper edytował ten post 14 sierpnia 2018 - 09:07






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ravi, theravikin, srebrna, strzała, warszawa

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Seo katalog stron darmowy