Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mazda RX-8 R3 2009


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1
Fiveopac

Fiveopac

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • 17 postów
  • SkądBydgoszcz
  • Samochód:RX8 R3, MX5 NC turbo

Nowy rok, nowe postanowienia ;) W sumie już rok czasu cieszę się z zakupu więc najwyższy już czas by spełnić jedno z postanowień i w końcu założyć tutaj temat o swojej drugiej mazdowej zabawce ;)

Panie i Panowie oto R3 z 2009 z oryginalną kierownicą po lewej stronie w stanie miętowym B)

Załączony plik  20180816_193125.jpg   173,84 KB   29 Ilość pobrań

Zakupiłem auto spontanicznie, przypadkowo nadziałem się na ofertę sprzedaży 5 kilometrów od mojego miejsca zamieszkania. Szukałem innego auta ale R3 było zbyt kuszące, szczególnie w takim stanie.

Auto zostało osobiście sprowadzone z usa przez poprzedniego właściciela. Sprowadzone po lekkiej stłuczce przodem, na tyle delikatnej , że żadna poducha nie wystrzeliła a jedynie wymieniony został zderzak, maska i przedni błotnik. Auto w oryginalnym lakierze, w słońcu błyszczy się niesamowicie. Idzie się zakochać z miejsca :)

Lampy ksenonowe od razu zostały wymienione na europejskie wersje. Tylne przeciwmgielne jest w lampie cofania by spełniało wymagania norm europejskich.

Auto jest w pięknym oryginalnym stanie na seryjnych 19 calowych felgach, wnętrze jak nowe więc nawet nie przechodzi mi przez myśl by coś tu grzebać, r3 za perfekcyjnie wygląda w serii :)

Z bonusów auto ma dolot racing beat oraz miało wymieniony  wydech na przelotowy 3-calowy z końcowym podwójnym tłumikiem. Dorzuciłem od siebie katalizator magnaflow'a oraz środkowy tłumik by nie niepokoić ludzi na drugim końcu województwa wyciem z wydechu oraz przechodzić przegląd techniczny bez względu na miejsce jego wykonywania ;)

Chwilę martwił mnie przebieg auta jako że buda ma nalatane ponad 195 tys km ale silnik ponoć miał rewizję w usa i faktycznie chodzi perfekcyjnie i odpala idealnie. Stan podwozia również mnie bardzo miło zaskoczył, wygląda lepiej niż moja wychuchana MX-5 z 2006 r :) widać, że aura w usa była bez porównania bardziej przyjazna niż poslska. Do tego wnętrze, który wygląda jak nowe i w sumie nie potrzebowałem innych argumentów by zakupić to auto.

Z rzeczy , które dodłubałem to oczywiście pełen serwis wszystkich płynów, profilaktycznie świece (poprzedni właściciel wymienił cewki zapłonowe , przewodyi również świece), odświeżyłem hamulce plus wszystkie nowe klocki i nowe tarcze z przodu nacinane. Dla lepszego czucia auta dałem do przeróbki kierownicę na grubszy i spłaszczony wieniec z "bicepsami" wraz z obszyciem czerwoną nicią. Tego akcentu zdecydowanie brakowało we wnętrzu.
Planuje zamontować oil catch tank - separator olejowy od properfekt https://blow-off.pl/...lack-properfekt

Naprawiłęm drobne usterki w stylu nie zawsze podnosząca się szyba pasażera (trybik za 5 zł), naprawa wejścia aux do radia (radio także wymienione na europejskie ) i prze poważna naprawa odpadającego przycisku świateł awaryjnych :P

Auto jeździ jak nowe, jestem w ciągłym zachwycie jak się prowadzi i brzmi, Stylistycznie to wg. mnie najpiękniejsze auto jakie mazda stworzyła. Czysta poezja :)

Chyba wystarczy mi już tych zachwytów an chwilę obecną, niech przemówią zdjęcia ;)

 

Załączony plik  20180127_153424.jpg   91,7 KB   24 Ilość pobrań

Załączony plik  20180309_161527.jpg   93,35 KB   25 Ilość pobrańZałączony plik  20180518_173923.jpg   131,42 KB   25 Ilość pobrańZałączony plik  20180829_182217.jpg   174,44 KB   25 Ilość pobrańZałączony plik  20181004_122938.jpg   125,18 KB   25 Ilość pobrańZałączony plik  20180220_183539.jpg   94,98 KB   25 Ilość pobrań

Załączony plik  20180123_210141.jpg   165,5 KB   25 Ilość pobrańZałączony plik  20181019_110946.jpg   110,61 KB   24 Ilość pobrań

Załączony plik  20180408_102639.jpg   138,44 KB   23 Ilość pobrań

 

 
0 Links

 

 

Użytkownik Fiveopac edytował ten post 21 wrzesień 2023 - 16:44

Less roof, more fun!

Animation_top_always_down.gif


#2
MizuNeko

MizuNeko

    Gaduła

  • Użytkownicy
  • 439 postów
  • SkądCzarna Wieś Kościelna
  • Samochód:Mazda RX8 HP 231km? Czorna / VW Passat B5 1.9TDI Kombi
Ładne, naprawdę ładne. Oby nic ukrytego nie było i żeby tanio się jeździło (zwłaszcza przy tym spalaniu i cenie paliwa).

A teraz tak poważnie, CHCĘ JE. xD

A teraz poproszę jeśli można to cenę (może być na priv), dobrze by było wiedzieć ile realnie kosztuje taka wersja.

Szerokości i przyczepności w tych niesprzyjających warunkach atmosferychnych!

Wysłane z mojego Lenovo K10a40 przy użyciu Tapatalka

#3
yasko

yasko

    Nałogowiec

  • Moderators
  • 1571 postów
  • SkądGTC
  • Samochód:było RX-8 HP i R3

Cześć FIve!

Jak już gdzieś pisałem, wreszcie masz porządne auto :P

Czerwone BMW poznaje, żółtą RX-8 też. Co to za biała NC? 

Wielu kilometrów i do zobaczenia na jakimś zlocie. 


Pozdrawiam
yasko

wole umrzeć jak dziadek maleńkiego, spokojnie we śnie a nie jak jego pasażerowie krzycząc z przerażenia


#4
Paweł.Gołembiewski

Paweł.Gołembiewski

    Dyskutant

  • Użytkownicy
  • 174 postów
  • SkądWarszawa
  • Samochód:FB, FC, SE

Hej :) Gratulacje, pozdrowienia i do zobaczenia na torze! :) Jestem przekonany, że masz wielką frajdę z jazdy :)


Zapraszam do kontaktu przez fb: https://www.facebook...100001961368770

Więcej fot naszych RXów: https://www.instagra...ki.pawel.mazda/

 

Na co dzień znajdziesz mnie w serwisie Mazdy: https://www.Golembiewscy.pl


#5
Fiveopac

Fiveopac

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • 17 postów
  • SkądBydgoszcz
  • Samochód:RX8 R3, MX5 NC turbo

Dzięki , postaram się zawsze trzymać drogi  ;)

Biała NC to auto Arturro ze stolicy, grubo dokoksowana, strojona przeze mnie, wolnossąca i na sprzedaż jakby co ;) Jeździ jak szalona http://www.mx5klubpo...hp?f=29&t=28093

Na tor już raczej reksem nie zawitam, sprawdziłem go ostatnio w boju w Poznaniu i jakoś tak nieswojo się czuje jak nie muszę walczyć o życie w każdym zakręcie hehe a tak poważniej to trochę szkoda mi ją upalać. Wystarczy że emiksa ciągle psuje.

 

 

Less roof, more fun!

Animation_top_always_down.gif


#6
Darko

Darko

    Zapaleniec

  • Użytkownicy
  • 1346 postów
  • SkądGniezno
  • Samochód:Rx 8 HP
Fajna ta Twoja piątka szkoda że dopiero teraz ją zobaczyłem jak już po ptakach

#7
kermit001

kermit001

    Pasjonat

  • Użytkownicy
  • 825 postów
  • SkądWarszawa
Pochwaliłbys się lepiej tutaj swoją mx5, która właściwie jest już legenda i chyba najmocniejsza w pl jak i Europie?:)
Niemniej trend zachowany, najpierw Mx później rx :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#8
Boris86

Boris86

    Boss of Snake Pit

  • Użytkownicy
  • 1952 postów
  • SkądŁódź
  • Samochód:RX-8 LP, HP & V12, EUNOS COSMO, 323 BG KLV6, 300ZX STROSEK, Viper GTS, Cuda TT, 523i, 325i E30 Cabrio
Zaq'a (ex Kalego) mx-5 chyba najmocniejsze w PL?

CZĘŚCI DO MAZDY RX-8 i silników RENESIS 13B MSP :) Szukasz? --> Pisz!
ZESTAWY NAPRAWCZE DO KOMPRESORÓW EATON--> info PW.


#9
kaj1990

kaj1990

    Entuzjasta

  • Użytkownicy
  • 535 postów
  • SkądMilicz
To ile ma w końcu ta najmocniejsza MX5.?

#10
Boris86

Boris86

    Boss of Snake Pit

  • Użytkownicy
  • 1952 postów
  • SkądŁódź
  • Samochód:RX-8 LP, HP & V12, EUNOS COSMO, 323 BG KLV6, 300ZX STROSEK, Viper GTS, Cuda TT, 523i, 325i E30 Cabrio
Za każdym razem jak wchodze na Rxklub.pl to pierwszy artykół który sie wyświetla mówi ze 556KM.

CZĘŚCI DO MAZDY RX-8 i silników RENESIS 13B MSP :) Szukasz? --> Pisz!
ZESTAWY NAPRAWCZE DO KOMPRESORÓW EATON--> info PW.


#11
kaj1990

kaj1990

    Entuzjasta

  • Użytkownicy
  • 535 postów
  • SkądMilicz
A to widziałem... Nawet czytałem ;p bardzo fajny projekt

#12
GMAgrzesiek

GMAgrzesiek

    Pasjonat

  • Użytkownicy
  • 851 postów
  • SkądMazowsze
  • Samochód:RX-8/ Cebra sc33
Panowie była mowa ze najmocniejsza wolnossąca.

#13
kermit001

kermit001

    Pasjonat

  • Użytkownicy
  • 825 postów
  • SkądWarszawa
Dokładanie. Five ma chyba 2.5 z mazdy. Mx5 z waklem to w ogóle nie ta liga

#14
kaj1990

kaj1990

    Entuzjasta

  • Użytkownicy
  • 535 postów
  • SkądMilicz

Pochwaliłbys się lepiej tutaj swoją mx5, która właściwie jest już legenda i chyba najmocniejsza w pl jak i Europie?:)
Niemniej trend zachowany, najpierw Mx później rx :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

gdzie tu napisane wolnossak. Nie chcę się czepiać poprostu byłem ciekaw... Widziałem artykuł o aucie khaleigo... Myślalem że ta ma z 800hp

Faktycznie jest wyżej wolnossak przeoczyłem 🙄

Użytkownik kaj1990 edytował ten post 06 styczeń 2019 - 21:21


#15
kermit001

kermit001

    Pasjonat

  • Użytkownicy
  • 825 postów
  • SkądWarszawa
A widzisz. Sam się zagmatwalem.
To jest 2,5 turbo 440 km i 520 Nm.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#16
Fiveopac

Fiveopac

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • 17 postów
  • SkądBydgoszcz
  • Samochód:RX8 R3, MX5 NC turbo

Hehe widzę, że jakieś legendy ze smokami krążą ;) trzeba będzie jednak założyć temat dedykowany emiksowi ;) NC ma 442 km i 517 nm. Mocniejszy jest chociażby wspomniany wyżej wanklowy potworek NB :) mnie ogarnicza żywotność skrzyni i ostatnio szpilki głowicy, arp2000 w średnicy m10 to jednak za mało by utrzymać 500nm+.

 

 

Less roof, more fun!

Animation_top_always_down.gif


#17
GMAgrzesiek

GMAgrzesiek

    Pasjonat

  • Użytkownicy
  • 851 postów
  • SkądMazowsze
  • Samochód:RX-8/ Cebra sc33
Dobra. Wolnossaca miala byc biala. Mozna bylo sie zakrecic.

#18
Boris86

Boris86

    Boss of Snake Pit

  • Użytkownicy
  • 1952 postów
  • SkądŁódź
  • Samochód:RX-8 LP, HP & V12, EUNOS COSMO, 323 BG KLV6, 300ZX STROSEK, Viper GTS, Cuda TT, 523i, 325i E30 Cabrio
Ale która niby jest wolnossaca? Ani ta Fiva, ani ta Zaq'a /ex-kali'ego.

CZĘŚCI DO MAZDY RX-8 i silników RENESIS 13B MSP :) Szukasz? --> Pisz!
ZESTAWY NAPRAWCZE DO KOMPRESORÓW EATON--> info PW.


#19
GMAgrzesiek

GMAgrzesiek

    Pasjonat

  • Użytkownicy
  • 851 postów
  • SkądMazowsze
  • Samochód:RX-8/ Cebra sc33
"Biala NC Arturro"

Po prostu pokrecilem. Przyznaje sie. Moja wina ;)

Użytkownik GMAgrzesiek edytował ten post 09 styczeń 2019 - 20:34


#20
Boris86

Boris86

    Boss of Snake Pit

  • Użytkownicy
  • 1952 postów
  • SkądŁódź
  • Samochód:RX-8 LP, HP & V12, EUNOS COSMO, 323 BG KLV6, 300ZX STROSEK, Viper GTS, Cuda TT, 523i, 325i E30 Cabrio

Aaaa... a to co tam siedzi i ile kobyłek krzesa?


CZĘŚCI DO MAZDY RX-8 i silników RENESIS 13B MSP :) Szukasz? --> Pisz!
ZESTAWY NAPRAWCZE DO KOMPRESORÓW EATON--> info PW.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Seo katalog stron darmowy