Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z obrotomierzem i dsc


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
10 odpowiedzi w tym temacie

#1
Yogi

Yogi

    Bywalec

  • Użytkownicy
  • 108 postów
  • SkądRzeszow
  • Samochód:Mazda RX-8 K24/K20
Witam,
Mam mały problem wczoraj jak jechałem, ruszyłem sobie agresywniej z pod świateł tak że koła zaboksowaly i po tym przestał mi działać obrotomierz i kontrola trakcji. Po wylaczeniu silnika nie dzialalo też wspomaganie ale po ponownym uruchomieniu zatrybilo i dojechałem do domu. Dzisiaj z tym walczę i wyczytałem na angielskiem rx klubie że mogą być klemy luźne co sprawdziłem i jest ok albo te dwie szare złączki od wspomagania ale odpiolem je ładnie przeczyscilem i problem jest nadal. Wspomaganie działa normalnie. Proszę o porady co jeszcze może być odpowiedzialne za to dzięki

Dodam jeszcze że wyczytałem że to może być od spadku napiecia i sprawdziłem alternator ładnie ładuje 14.3 i jeszcze zmieniałem kolor na wyświetlaczu na biały bo też to jest niby powód też nie pomaga

Użytkownik Yogi edytował ten post 31 października 2019 - 13:20


#2
Reaper

Reaper

    Nałogowiec

  • Validating
  • 1 626 postów
  • SkądHorst
  • Samochód:mazda rx8

A nie masz czasem kostki obd wpiętej non stop?



#3
Yogi

Yogi

    Bywalec

  • Użytkownicy
  • 108 postów
  • SkądRzeszow
  • Samochód:Mazda RX-8 K24/K20
Nie wypięta jest

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka

#4
Darko

Darko

    Zapaleniec

  • Użytkownicy
  • 1 346 postów
  • SkądGniezno
  • Samochód:Rx 8 HP
Co do wspomagania sprawdź masę pod filtrem powietrza taki kabelek co od magla do ramy idzie

#5
Yogi

Yogi

    Bywalec

  • Użytkownicy
  • 108 postów
  • SkądRzeszow
  • Samochód:Mazda RX-8 K24/K20
Masz na myśli ta masę co na zdjęciu ? Sprawdziłem ok jest. Ale wspomagania działa dobrze. Wyczyscilem te kostki z tego co wyczytałem to dane z czujnika do obrotów idą tymi 3ma zielonymi kabelkami od tej drugiej kostki
ddf6bbce6448a211e99afa8e209eeb8c.jpgc708439d9f9992ccfa12b7d4faffcce5.jpg

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka

#6
Darko

Darko

    Zapaleniec

  • Użytkownicy
  • 1 346 postów
  • SkądGniezno
  • Samochód:Rx 8 HP
Tak tą

A co do obrotomierza i trakcji to miałem podobny objaw ale tak jak Reaper pisał o OBD miałem w tedy podpięty i to on powodował takie anomalie

#7
Yogi

Yogi

    Bywalec

  • Użytkownicy
  • 108 postów
  • SkądRzeszow
  • Samochód:Mazda RX-8 K24/K20

No to jest spowodowane chyba spadkami napięcia chociaż w sumie sam już nie wiem. Jakby ktoś miał jeszcze jakieś rady to chętnie spróbuje bo dzis probowałem i nic z tego nie wyszlo



#8
Yogi

Yogi

    Bywalec

  • Użytkownicy
  • 108 postów
  • SkądRzeszow
  • Samochód:Mazda RX-8 K24/K20

Dzis miałem chwile i podpiołem pod obd 2 wyskakuje kod błedu P0336 jak go kasuje podczas gdy silnik chodzi przez chwile obrotomierz działa a potem znow wywala bład i nie działa. Mozliwe ze jest to czujnik połozennia walu czy raczej bedzie gdzies wina na kablach? Nie jest tak ze jakby był problem z czujnikiem to auto by nie zapalalo?



#9
Darko

Darko

    Zapaleniec

  • Użytkownicy
  • 1 346 postów
  • SkądGniezno
  • Samochód:Rx 8 HP
Może czujnik położenia wału gubi masę ?
Sprawdź masy oraz - spróbuj masę bezpośrednio połączyć od czujnika np do aku

#10
Yogi

Yogi

    Bywalec

  • Użytkownicy
  • 108 postów
  • SkądRzeszow
  • Samochód:Mazda RX-8 K24/K20
Wyciagnalem ten czujnik i podczas mierzenia strasznie skacze. To powinna być stała prawda ? Czy może ja to jakoś źle mierze ? I teraz pytanie bo myślę kupić nowy to pchać się w zamiennik czy tylko oryginał ? Ngk kosztuje.260 zł a jakiś inny 100iles.

EDIT : Dobra nie wazne sprawdziłem innym multimetrem wartosc jest stala 1.138 czyli czujnik jest ok. Posprawdzalem masa dochodzi do czujnika tak samo napięcie na kablach pomierzylem jest stale i zauważyłem że mam trochę zabki pomalane na kole pasowym. Może się być przyczyną ? Nie wiem czy coś na zdjęciu widacdb79a989cade7a72969fdb89f2892f0c.jpg

Użytkownik Yogi edytował ten post 05 listopada 2019 - 20:16


#11
Yogi

Yogi

    Bywalec

  • Użytkownicy
  • 108 postów
  • SkądRzeszow
  • Samochód:Mazda RX-8 K24/K20
Problem rozwiązany problemem okazał się tak jak myslalem trigger który był trochę spierdzielony i wycięty na kole pasowym. Po czasie pasek uwalił parę zębów. Kupiłem nowe koło pasowe dorobiłem sobie u tokarza adapter i wywazylem oraz wsadziłem oryginalny trigger z rx8 i przerobiłem mocowanie czujnika. Przy okazji nowy pasek i łożysko napinacza. Dzięki wszystkim za pomoc oraz Nowy8 i THX911 za pomoc na priv 020928d8154f311b4c56a982e8fe04e7.jpg50f987ce1435dac76bafc622daa396ae.jpgcf1f47ff6beaf0bcf0e9d503111aed3d.jpg

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Seo katalog stron darmowy