Skocz do zawartości

Zdjęcie

Śruby i inne normalia mazdy

Śruby normalia

  • Zamknięty Temat jest zamknięty
5 odpowiedzi w tym temacie

#1
Wrześniak

Wrześniak

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • 5 postów
  • Samochód:RX-8

Cześć,

Szukam katalogu/tabeli śrub i normaliów do mazdy. W mojej brakuje ich sporo i nie zawsze jest oczywiste jaka ma być długość i rozmiar. W katalogu części mogę znaleźć tylko numer. Dla przykładu chciałbym wiedzieć jaki jest rozmiar gwintu i długość większej śruby trzymającej rozrusznik. Numer z dokumentacji to 99800-10130.

Drugie pytanie brzmi skąd je brać? Oczywiście na pewno w wielu miejscach dopasuje się coś ISO albo DIN, ale oryginał by lepiej wyglądał i nie obniżałby wartości kolekcjonerskiej samochodu. 

 



#2
Gronek

Gronek

    Wanklowy Maniak

  • Moderators
  • 7 167 postów
  • SkądŚladów / Warszawa
  • Samochód:BridgePorted RX8 HP,
W katalogu nie będziesz miał wymiarów ani skoku gwintu. Tylko numer części. Jaką mazda? Czego brakuje?
Rotary Engine Vehicles Service.
Obsługa, Naprawa i Modyfikacje pojazdów z silnikiem Wankla
www.rotaryengines.pl  5O8 * 279 * 238
mail:  tomek(at)rotaryengines.pl

#3
Wrześniak

Wrześniak

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • 5 postów
  • Samochód:RX-8
RX-8 2003r.
Najbardziej mnie boli że rozrusznik wisi na jednej śrubce. Brakuje mi tej długiej. Brakuje mi też śrubek trzymających przewody hamulcowe w nadkolach przednich (co może się źle skończyć), kilku nakrętek trzymających na przykład zbiornik chłodziwa, tuleji gumowych w misce filtra powietrza, haków holowniczych, zaślepki na śrubę trzymającą wycieraczkę, obejmy mocującej akumulator, katalizatora ;) ...
Generalnie im głębiej kopię tym więcej braków znajduję. Takich drobnych, dla których nikomu nie opłaca się rozpisywać aukcji na allegro. Mamy takie czasy jakie mamy i liczyłem że uda się to załatwić przy biurku. Te numery śrub są zapewne wspólne dla wszystkich Mazd. Musi być jakieś zestawienie, tabela. Pewnie słabo dostępna jak książka serwisowa i mało komu potrzebna. Dlatego w internecie nic

#4
Gronek

Gronek

    Wanklowy Maniak

  • Moderators
  • 7 167 postów
  • SkądŚladów / Warszawa
  • Samochód:BridgePorted RX8 HP,
Powtarzam ci jeszcze raz katalog części nie zawiera wymiarów części tylko numery. nie masz zwymiarowanych rotorów tylko numer rotora itd. w sereisówce masz pasowania ale nie wymiary. Skok jest przeważnie 1.25. jak chcesz to przyjedź kiedyś do mnie jak będzie ładna pogoda mam kilka Angoli to osobie po wykańczasz które chcesz. Potem możesz dać do ocynku i kwasu będą wyglądały jak nowe. Zrób sobie listę przyjedź i wykręcaj i od razu mówię ja tego nie robię 😂😁🙈
Rotary Engine Vehicles Service.
Obsługa, Naprawa i Modyfikacje pojazdów z silnikiem Wankla
www.rotaryengines.pl  5O8 * 279 * 238
mail:  tomek(at)rotaryengines.pl

#5
Wrześniak

Wrześniak

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • 5 postów
  • Samochód:RX-8
Dzięki, chyba nie ma innej rozsądnej opcji.

#6
Gronek

Gronek

    Wanklowy Maniak

  • Moderators
  • 7 167 postów
  • SkądŚladów / Warszawa
  • Samochód:BridgePorted RX8 HP,
Załączony plik  IMG_20201117_092036142.jpg   151,28 KB   8 Ilość pobrań
  • Lucky77 i Wrześniak lubią to
Rotary Engine Vehicles Service.
Obsługa, Naprawa i Modyfikacje pojazdów z silnikiem Wankla
www.rotaryengines.pl  5O8 * 279 * 238
mail:  tomek(at)rotaryengines.pl




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Seo katalog stron darmowy