Skocz do zawartości

Zdjęcie

Biała maź / osad / masło na bagnecie / bagnet od oleju


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
47 odpowiedzi w tym temacie

#1
kundelka

kundelka

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • 2 postów
  • SkądLwówek

co oznacz na miarce oleju biała maż w rx8 192kKM proszę o pomoc


kundelka

#2
wOOx

wOOx

    Gaduła

  • Użytkownicy
  • 441 postów
  • SkądKatowice
Ze ktoś Ci przepuscil banana do silnika przez korek oleju :D Stary knif handlarzy z giełdy ale czy w wanklu tez to pomaga doraźnie to nie wiem:P

#3
kundelka

kundelka

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • 2 postów
  • SkądLwówek

Ze ktoś Ci przepuscil banana do silnika przez korek oleju :D Stary knif handlarzy z giełdy ale czy w wanklu tez to pomaga doraźnie to nie wiem:P


auto jezdzilo nie było z nim problemu po 2dniach postoju rano dziwnie paliło
kundelka

#4
Marco7

Marco7

    Gaduła

  • Użytkownicy
  • 449 postów
  • SkądGdynia
  • Samochód:GTI P mk7
Nie martw się, to nic takiego. Taka pianka a'la cappuccino to normalne co jakiś czas. Woda się skrapla i wtedy się to dzieje. Możesz powkładac i powyjmować bagnet czyszcząc za każdym razem i już nie bedzię tej mazi. To że auto inaczej zaczęło Ci jeździć to pewnie efekt 'placebo'. ;)

#5
Deniorek

Deniorek

    Amator

  • Użytkownicy
  • 66 postów
  • SkądPoznań
Normalka. Pojawia się szczególnie jesienią i zimą. Woda się skrapla i jest taki efekt (spróbujcie sprawdzić poziom oleju przez to, ja zawsze na czuja musiałem lać przeliczając ile mi oleju spaliła na przejechanych km). Ale jak trochę cieplej się zrobiło ten "osad" od razu znikł. :) Ciekawe zjawisko, ale normalne... No i nie wpływa na pracę samochodu, także spokojnie.

#6
fazer5

fazer5

    Dyskutant

  • Użytkownicy
  • 159 postów
  • Skądpiekary śl
ważna sprawa!!!!!!!!!!!!

sprawdź czy nie znika ci płyn chłodzący

jeśli nic się nie dzieje, to śpij spokojnie

jeśli ubywa drżyj!!!!!!!!!!!!!

#7
PESYM

PESYM

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • 23 postów
  • SkądZielona Wyspa

siema wszystkim
mam rexa z 2004 roku ale wczoraj oglądałem jednego z 2009 i jak wyciągnąłem bagnet od oleju to było na nim coś jak by olej zmieszany z jakim smarem przetarłem go i ponownie sprawdziłem poziom oleju i bagnet znów był cały w tym czymś dopiero tam gdzie jest miarka był czysty olej o co w tym chodzi może ktoś wie


PESYM

#8
anubis88

anubis88

    Zapaleniec

  • Użytkownicy
  • 1169 postów
  • SkądŚląsk
  • Samochód:Rx-8 231hp+LPG+Porting+Sohn Adapter
mało jazdy para sie skrapla laczy z olejem powstaje taki budyń mimo ze auto osiagnelo normalna tem wody nie oznacza to ze tem oleju jest taka sama oleju jest dosc duzo i zanim nabierze tem 90C to tez troche czasu minie u mnie po jazdzie 15 min tem wody byla 80C oleju ok 40C...a jak wymienisz olej to zoabcz ze jest on normalny ;)

#9
Retro

Retro

    Poganiacz Tłokowców

  • Użytkownicy
  • 2278 postów
  • SkądWuWuA
  • Samochód:RX-8 GT, Evo IX
ehh... było na forum X razy.
Ten typ tak ma.

Rotary Inside | Hurt paliw płynnych | Usługi Informatyczne

Była RX-8 GT | Jest Lancer Evo IX P03


#10
PESYM

PESYM

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • 23 postów
  • SkądZielona Wyspa
dzieki
jeśli już było to chyba jakoś nie doczytałem sorki
PESYM

#11
anubis88

anubis88

    Zapaleniec

  • Użytkownicy
  • 1169 postów
  • SkądŚląsk
  • Samochód:Rx-8 231hp+LPG+Porting+Sohn Adapter
ps. a ubywa ci płynu chłodniczego?:>

#12
PESYM

PESYM

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • 23 postów
  • SkądZielona Wyspa
jak pisałem to nie w mojej maszynce a tamta jest z 2009 roku wiec chyba raczej nie bo jak by tak było to jej dni były by policzone a przejechane ma niecałe 5 tyś
PESYM

#13
anubis88

anubis88

    Zapaleniec

  • Użytkownicy
  • 1169 postów
  • SkądŚląsk
  • Samochód:Rx-8 231hp+LPG+Porting+Sohn Adapter
wystarczy poczytac na necie i ludzie pisza ze silniki im padały przy 6 tys km nawet ;) nie ma zasady ;)

#14
lukx

lukx

    Amator

  • Użytkownicy
  • 47 postów
  • SkądPL > UK
DLA NOWYCH UZYTKOWNIKOW MAZDY RX8

"MASELKO" NA BAGNECIE TO NORMALNA SPRAWA

mało jazdy para sie skrapla laczy z olejem powstaje taki budyń


NIE UBYWA PLYNU CHLODZACEGO TO NIEMA SIE CZYM MARTWIC.

JEZELI UBYWA TO JEDZ DO MECHANIKA KTORY ZNA SIE NA RX8.

RX8 NIE POSIADA USZCZELKI POD GLOWICA!

TO CHYBA WSZYSTKO W TYM TEMACIE

#15
Gość_Mike_*

Gość_Mike_*
  • Guests
ale bez krzyków prosimy, to już było tyle razy omawiane na tym forum że na pewno każdy nowy użytkownik wpisując w wyszukiwarkę odpowiednią kombinację słów, znajdzie wiadomości na temat "masełka" na bagnecie.

#16
smok_adi

smok_adi

    Bywalec

  • Użytkownicy
  • 141 postów
  • SkądW-wa

Od razu przepraszam, jesli powtarzam temat, ale z tego co widzialem w poprzednich tematach dotyczacych oleju nie poruszaly one mojego przypadku. Otoz ostatnio postanowilem sprawdzic poziom oleju(raz na chlodny silnik, raz na cieply- dwa razy to samo) i po wyjeciu bagnet jest miejscami usyfiony mazia piaskowego koloru. Poziom oleju jest jeszcze dobry na 100%, ale gdy miesiac temu go sprawdzalem bagnet nie byl brudny. Od tego czasu nic do oleju nie dodalem, pojezdzilem jedynie na wyzszych obrotach). Ktos ma jakis pomysl?



#17
anubis88

anubis88

    Zapaleniec

  • Użytkownicy
  • 1169 postów
  • SkądŚląsk
  • Samochód:Rx-8 231hp+LPG+Porting+Sohn Adapter
normalne od małych tras. maź ta przypomina ci rozciśniętego banana? jeśli wykonujesz krótkie trasy to licz się z tym nie jest to groźne ten typ tak ma nie przejmuj się.

#18
Gość_Mike_*

Gość_Mike_*
  • Guests
Zimą ten typ tak ma, jak kupowałem rexa w grudniu też tak miałem, latem bagnet był czarny tak jak się należy, a pewnie jak w sobotę zajrzę na poziom oleju będę miał ten sam problem co Ty, nie przejmuj się, a przy okazji ten temat na tym forum przewijał się ze sto razy, wystarczy dobrze poszperać..

\. maź ta przypomina ci rozciśniętego banana?

no nie wyrobię po prostu :lol: :lol:

#19
smok_adi

smok_adi

    Bywalec

  • Użytkownicy
  • 141 postów
  • SkądW-wa
hah mozna tak powiedziec, ze przypomina rozcietego banana. Ale z czego to wynika, procz tego, ze trasa krotka? Zla gestosc oleju? No i jak w takich warunkach dobrze zmierzyc poziom oleju?

#20
Gość_Mike_*

Gość_Mike_*
  • Guests
normalnie, kilka razy wyciągnij bagnet wytrzyj i włóż, tak za 5-6 razem odczytasz jaki masz poziom :P




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Seo katalog stron darmowy