Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czerwony yaskowóz


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
57 odpowiedzi w tym temacie

#41
yasko

yasko

    Nałogowiec

  • Moderators
  • 1 571 postów
  • SkądGTC
  • Samochód:było RX-8 HP i R3

Short shifter się robi.... u Gronka.

Synchro saver  od Pinki'ego. Miał ogłoszenie w giełdzie, nie aktualizował to poszło do kosza.


Pozdrawiam
yasko

wole umrzeć jak dziadek maleńkiego, spokojnie we śnie a nie jak jego pasażerowie krzycząc z przerażenia


#42
Tomma

Tomma

    Nałogowiec

  • Użytkownicy
  • 1 902 postów

Blaszki na klockach są? Zdejmij klocki i przeleć papierem 180. Green Stuff może piszczeć jak jest nie dogrzany

no piszczy tylko jak lekko nacisnę, blaszki w prowadnicach czyściłem, ale tych co przylegają do klocków nie.

Zorganizuje sobie kompreso-ciśnieniomierz i upiekę 2 pieczenie na jednym ogniu tj.przesmaruje heble i sprawdzę kompresje (bo od remontu kilomentry leca i ciekaw jestem jak to wygląda).

ps.sorrki yasko za mały offtop  ;)



#43
yasko

yasko

    Nałogowiec

  • Moderators
  • 1 571 postów
  • SkądGTC
  • Samochód:było RX-8 HP i R3

Kolejny update:

- wymiana sprężyn w tylnym zawieszeniu na standardowej długości firmy lej.....(coś skandynawskiego co łamie język):

20161021 133552

Tak wyglądało od razu po zmianie, Po przejechaniu kilku metrów oczywiście tył opadł. 

Jak przejadę kiladziesiąt to znów zmierzę i napiszę ile się podniósł w porównaniu do sprężyn z przebiegiem 70 tys. km.

- wymiana chłodnicy i płynu:

20161012 073035

Padło na Valeo, bo za duży miałem problem z transportem całej aluminiowej z UK.

- czyszczenie czujnika poziomowania tył:

(zdjęcie później)

- znalezienie przyczyny dlaczego nieraz wywalało błąd poziomowania:

(zdjęcie później)

- serwis klimy (czynnik, filtry kabinowe, ozonowanie),

- wymiana opon na tyle na Protenzy i to run flat - jest twardo.

To co mam na przodzie dojadę w Poznaniu, a ze sobą zabieram kolejne 2 Protenzy na podmiankę.

Bardzo się cieszę, że nie próbowałem robić tego sam bo w przypadku chłodnicy to podnośnik jest dużo wygodniejszy niż kanał, a 4 ręce i urządzenie do opróżnienia klimatyzacji też się przydało. 

 

Tablet nadal leży w kartornie i czeka na montaż. Teraz jak będę miał chwilę czasu to podjadę do Tomka na montaż synch savera i short shiftera.

 

Ogólnie przygotowania na Poznań idą pełną parą.


Pozdrawiam
yasko

wole umrzeć jak dziadek maleńkiego, spokojnie we śnie a nie jak jego pasażerowie krzycząc z przerażenia


#44
przemaS

przemaS

    Gaduła

  • Użytkownicy
  • 376 postów
  • SkądWłocławek
  • Samochód:Mazda RX-8
Prawie jak jesienne porzadki :)

#45
yasko

yasko

    Nałogowiec

  • Moderators
  • 1 571 postów
  • SkądGTC
  • Samochód:było RX-8 HP i R3

To wszystko przez tor Poznań...


Pozdrawiam
yasko

wole umrzeć jak dziadek maleńkiego, spokojnie we śnie a nie jak jego pasażerowie krzycząc z przerażenia


#46
patryk_

patryk_

    Amator

  • Użytkownicy
  • 44 postów
  • SkądWarszawa
  • Samochód:prawie-daily RX8 LP Rev Reloaded, nie-daily MX-5 NBfl
No to do zobaczenia w Poznaniu - ja co prawda w mx5, ale łapę uścisnę ;)

Emka MX5 NBFL - http://www.mx5klubpo...5305&hilit=emka

 

Karminowa RX8 Rev Reloaded - http://forum.rxklub....e-prawie-daily/


#47
pezele

pezele

    Entuzjasta

  • Użytkownicy
  • 583 postów
  • SkądPoznań
  • Samochód:Było: Prelude H22, RX8 13B, RX8 K20Z4. Jest INFINITI G37S coupe + Suzuki SV1000N

No to do zobaczenia w Poznaniu - ja co prawda w mx5, ale łapę uścisnę ;)

 

jak czasy ?

 

Spy Foto :)

 

gallery_70_60_286229.jpg



#48
patryk_

patryk_

    Amator

  • Użytkownicy
  • 44 postów
  • SkądWarszawa
  • Samochód:prawie-daily RX8 LP Rev Reloaded, nie-daily MX-5 NBfl
Skończyłem z 2:08 (Miata 1,6 l)

Jakie czasy eRiXy pokręciły?

Emka MX5 NBFL - http://www.mx5klubpo...5305&hilit=emka

 

Karminowa RX8 Rev Reloaded - http://forum.rxklub....e-prawie-daily/


#49
yasko

yasko

    Nałogowiec

  • Moderators
  • 1 571 postów
  • SkądGTC
  • Samochód:było RX-8 HP i R3

Małe streszczenie po Poznaniu.

Przejechałem ponad 700 km, 300 po autostradzie, ponad 100 po torze.

Auto dojechało i co najważniejsze wróciło o własnych siłach z toru. Spalanie na samym torze (wyjazd po którejś sesji na najbliższy orlen, tankowanie pod korek i to samo to zakończeniu ścigania) to 35 l/100km.

Oleju zeszło 60%, nowa chłodnica dała radę i koloseum nawet na chwilę się nie zaświeciło.

 

Mój najlepszy czas to 2:06 i wiem, że mam 2 słabe elementy w aucie.

Nr 1 to przednie opony, które miałem dojechać na torze, nr 2 to łącznik pomiędzy pedałami a kierownicą.

Małe tory to zupełnie inna bajka. Tutaj dohamowanie z 180 na 120 i wejście w 1 zakręt, albo wejście 140 w ostatni zakręt wymagają nie tylko umiejętności ale i jaj.

Już wiem dlaczego dużo osób zmienia fotele - na trase są świetne, na tor się nie nadają.

Mimo że bardzo się podjarałem torem to auto nadal będzie seryjne, no może sprawię sobie 2 komplety kół z czymś torowym. 

Filmiki z moich przejazdów można znaleźć na youtube, wpisując "yasko rx-8" (potem wrzucę link).


Pozdrawiam
yasko

wole umrzeć jak dziadek maleńkiego, spokojnie we śnie a nie jak jego pasażerowie krzycząc z przerażenia


#50
patryk_

patryk_

    Amator

  • Użytkownicy
  • 44 postów
  • SkądWarszawa
  • Samochód:prawie-daily RX8 LP Rev Reloaded, nie-daily MX-5 NBfl
Tak, jak Ci wspominałem w sobotę, w przypadku mx5 zakup kubła i pasów szelkowych był najlepszym modem, jaki zrobiłem w ciągu ostatnich trzech sezonów.
Nic (ani pożądny gwint, ani grubsze staby, ani polibudzie, ani konkretna torowa opona) nie poprawiny czucia auta tak jak kubeł.
Jako ze do Miaty mało który kubeł mieści sie bez rzeźby, mam Mirco GT i trasy do 200 km są w nim bardzo znośne. Dłuższe wyjazdy to konieczność podłożenia pod tyłek grubszej poduchy.
W moim przypadku słabe czasy w sobotę to efekt:
1. Mojej kiepskiej dyspozycji
2. rozwalonej poduszki silnika (=miss shifty)

Emka MX5 NBFL - http://www.mx5klubpo...5305&hilit=emka

 

Karminowa RX8 Rev Reloaded - http://forum.rxklub....e-prawie-daily/


#51
yasko

yasko

    Nałogowiec

  • Moderators
  • 1 571 postów
  • SkądGTC
  • Samochód:było RX-8 HP i R3

Ten rok minął dla mnie bardzo szybko.

Auto zaczęło mi służyć do tras dla rodziny 2+1.

Jeżeli ktoś uważa jest bagażnik nie jest za duży, to nie do końca ma rację. Da się zmieścić: wózek, składane łóżeczko i rzeczy na tygodniowy wyjazd. To że pakowanie zajmuje 40 min, bo zawsze coś się nie zmieściło to inna sprawa. Po kilku razach to może zszedłem nawet do 20 min.

Muszę też przyznać, że rozważałem sprzedaż RXa i zakup szybkiego kombii (szczegóły w Gełda-> Sprzedam).

Na szczęście RX zostaje, na dojazdy do pracy jest Nuba z LPG, a na rodzinne wyjazdy inna czerwona Mazda.

 

Po Poznaniu nie zrobiłem zbyt wiele przy aucie. Niewiele też przejechałem, pewnie tak z 5 tys. km...

 

Ze względu na permanentny brak czasu, coroczny przegląd u Gronka odbędzie się w listopadzie, a nie jak wcześniej w październiku. Pewnie bym jeszcze trochę zwlekał ale brak zimówek i jazda na śniegu to dość ekstremalne połączenie, przy oponie 225 - żeby nie było że teoretyzuje, raz jechałem 130 km w głębokim, kopnym śniegu po drogach wojewódzkich i powiatowych. Z reguły jestem jednym z szybszych na tracie, tym razem tak nie było.

 

Co dokładnie będzie zrobione napiszę po przeglądzie.

 

BTW Na Radom się nie wybiorę, więc miniony sezon bez żadnego toru....

Dziecko jednak potrafi zając dowolną dużo ilość wolnego czasu i pieniędzy...


Pozdrawiam
yasko

wole umrzeć jak dziadek maleńkiego, spokojnie we śnie a nie jak jego pasażerowie krzycząc z przerażenia


#52
yasko

yasko

    Nałogowiec

  • Moderators
  • 1 571 postów
  • SkądGTC
  • Samochód:było RX-8 HP i R3

Auto wystawiłem na sprzedaż.

Przegląd u Gronka będę robił w piątek 1.12.2017 r


Pozdrawiam
yasko

wole umrzeć jak dziadek maleńkiego, spokojnie we śnie a nie jak jego pasażerowie krzycząc z przerażenia


#53
yasko

yasko

    Nałogowiec

  • Moderators
  • 1 571 postów
  • SkądGTC
  • Samochód:było RX-8 HP i R3

Tradycji musi stać się zadość...

Wczoraj usłyszałem w radiu, że w nocy z czwartku na piątek ma być przymrozek oraz duże opady śniegu.

Fajnie się złożyło, że miałem urlop, więc szybka decyzja, że na przegląd u Gronka jadę dzień wcześniej.

Na miejscu okazało się, że osoba zainteresowana moim autem jest na miejscu.

Przegląd został zrobiony jak zwykle z najwyższą starannością, a jako że miałem w planach w tym roku wymienić zapłon, to przy okazji sprawdzania kompresji auto dostało nowe świece, z myślą, że wybór kabli i cewek pozostawię nowemu właścicielowi.

W tym sezonie przejechałem 5,5 tys. km, wpadł nowy olej (Motul coś tam 6100) i filtr (z wersji po lifcie bo lepszy).

Po oględzinach przyszedł czas na przejażdżkę. Jazda próbna była ze mną na fotelu kierowcy :)

Na koniec przyszedł czas na negocjacje ceny. Jak usłyszałem propozycję ceny, to gdyby nie to, że poznałem i zdążyłem polubić człowieka, to w mocnych niedyplomatycznych słowach poprosiłbym o szybkie opuszczenie mojego auta...

Propozycja była z takich jak w Wheelers dealers... W czasie negocjacji byłem jak Mike Brewer, ale wiedziałem, że auto trafia w dobre ręcę, więc zgodziłem się na kwotę niższą niż zakładałem.

Auto zostało na neutralnym gruncie, a ja do domu wróciłem pociągiem. I wtedy uświadomiłem sobie, że na koniec zrobiłem jeszcze prezent w postaci świec, które jak wiemy tanie nie są :)

Odbiór auta odbędzie się jutro i po nim zamknę swój wątek.

Kupującego zobligowałem do założenia swojego i wpisu w tym...

Auto nie będzie jeżdżone zimą, podejście do aut mamy bardzo podobne, więc wszystko wskazuje na to, że mój (jeszcze) RX długo będzie cieszył swoim stanem.

Teraz pozostaje szukać kolejnego RXa, bo tylko on jest w stanie zastąpić podobne yaskowóz nr 1.

Czy to będzie RX-8 czy RX-7 to pochwalę się po zakupie.


  • Sopel_XL lubi to

Pozdrawiam
yasko

wole umrzeć jak dziadek maleńkiego, spokojnie we śnie a nie jak jego pasażerowie krzycząc z przerażenia


#54
kermit001

kermit001

    Pasjonat

  • Użytkownicy
  • 825 postów
  • SkądWarszawa
Aaa to Twoja kupił kolega hookie z mx5 klub :)

#55
yasko

yasko

    Nałogowiec

  • Moderators
  • 1 571 postów
  • SkądGTC
  • Samochód:było RX-8 HP i R3

Permanentna inwigilacja.

Wszystko trzymane w tajemnicy, żadnych danych o kupującym a tu już wszystko wiadomo.

Auto pojechało dziś do Katowic.

Nowy właściciela poprosiłem o wpis w tym wątku i założenia swojego.

Po jego wpisie zamknę swój. 

Auto trafiło w bardzo dobre ręce i wszystko wskazuje na to, że będzie dbał tak jak ja dbałem.

Last Updated --


Pozdrawiam
yasko

wole umrzeć jak dziadek maleńkiego, spokojnie we śnie a nie jak jego pasażerowie krzycząc z przerażenia


#56
Hookie

Hookie

    Bywalec

  • Użytkownicy
  • 148 postów
  • SkądKatowice
  • Samochód:RX-8 '04 HP

Cieszmy się i radujmy albowiem dojechałem w jednym kawałku - RX-8 też!  :D Cudowna podróż - auto jest jak z salonu. Nigdy nie kupowałem żadnego pojazdu w tak miłej i serdecznej atmosferze. Yasko: dzięki za wszystko! Za chwilkę, zgodnie z obietnicą założę temat!  :ph34r:


  • kermit001 i dmk01 lubią to

#57
Gronek

Gronek

    Wanklowy Maniak

  • Moderators
  • 7 167 postów
  • SkądŚladów / Warszawa
  • Samochód:BridgePorted RX8 HP,
Psychopata kupił auto od psychopaty 😉
Idealnie 😎
Rotary Engine Vehicles Service.
Obsługa, Naprawa i Modyfikacje pojazdów z silnikiem Wankla
www.rotaryengines.pl  5O8 * 279 * 238
mail:  tomek(at)rotaryengines.pl

#58
yasko

yasko

    Nałogowiec

  • Moderators
  • 1 571 postów
  • SkądGTC
  • Samochód:było RX-8 HP i R3

Mógłbym zaprzeczać, przynajmniej w swoim przypadku, ale mój psychiatra podziela opinię Gronka.

I tym miłym akcentem zamykam swój temat.


Pozdrawiam
yasko

wole umrzeć jak dziadek maleńkiego, spokojnie we śnie a nie jak jego pasażerowie krzycząc z przerażenia





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Seo katalog stron darmowy