Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zamienniki oryginalnych Tarcz i klocków - opinie

hamulce tarcze klocki

  • Zamknięty Temat jest zamknięty
22 odpowiedzi w tym temacie

#1
Gronek

Gronek

    Wanklowy Maniak

  • Moderators
  • 7 167 postów
  • SkądŚladów / Warszawa
  • Samochód:BridgePorted RX8 HP,

Zapraszam do przedstawienia swoich opinii na temat zamienników, które stosujecie w swoich autach. Pylenie piszczenie, jakość i powtarzalność hamowania.

 

Ja ze swojej strony.

EBC tarcze urbo groove + klocki red stuff ....  Kpl. ok 3 tyś na 4 koła..   Chyba najpopularniejsze i dobrze się spisują. Nie pylą za mocno i nie piszczą o ile nie zapomni się przełożyć blaszek z ori klocków. Trzeba uważać z wjeżdżaniem w wodę bo lubią "zatańczyć" czyli się wykrzywić i trzeba przetaczać

 

 

Hawk  ... w sumie jak wyżej.....   bardziej wytrawni kierowcy torowi pewnie więcej powiedzą na ten temat.

 

 

klocki  Cobalt Friction    ..   Typowo sportowe klocki produkowane za wielką wodą...  potrafią popiskiwac nie rozgrzane ale skuteczność i powtażalność jest dużo dużo większa od seryjnych.  Jeżeli chodzi o pylenie to nie odbiegaja też od reszty stawki.  Normalna cena to ok 200 dolarów ( +/-) za kkpl na oś czyli ok 400 $ na 4 koła. Do tego naturalnie koszty przesyłki do PL. Coś w nich jest bo lata na nich duża część fabrycznych teamów Mazdy

 

 

Teraz troszkę bardziej przyziemnie.

 

TRW, Brembo, Breck

W sumie różnica jest głównie w cenach.  a te nie są wygórowane i spokojnie dają radę w codziennej jeździe. 

Niestety trudno określić gdzie zostały wyprodukowane więc czy będą pylić i piszczeć to zależy od partii na jaką trafimy. 

Z tego wszystkiego najtaniej przeważnie wychodzi Breck ...  Podzespoły Polskiej produkcji i doskonale zaspokoją podniebienia mniej wymagających miłośników rexa ze szczuplejszym portwelem.  

 

Textar ....  kiedyś dawało radę ..... teraz zło.... pyli... piszczy  ....  kupa :)

 

Nie polecam zakładania tarcz nacinanych i nawiercanych wraz z zestawem tanich klocków....   dość szybki koniec nastaje w oparach pyłu. 

 

Zamienniki ogólno dostępne w sieciach inter cars, fota hart itd....   warto przed zamówieniem zmerzyć średnicę tarczy z przodu i dokładnie potwierdzić z konsultantem bo w IC na przykład wyskakuje ta mniejsza a ta z kolei to w sumie naprawdę rzadkość.

 

Ogólnie można postawić komplet na 4 koła w granicah 1100  - 1500 ....    mając "chody" nawet taniej


  • MATi lubi to
Rotary Engine Vehicles Service.
Obsługa, Naprawa i Modyfikacje pojazdów z silnikiem Wankla
www.rotaryengines.pl  5O8 * 279 * 238
mail:  tomek(at)rotaryengines.pl

#2
MATi

MATi

    Poweeeeer!!!!

  • Użytkownicy
  • 5 813 postów
  • SkądJózefosław
  • Samochód:BMW F10 528i juesandej
Co do klocków Hawk to jutro je odbieram i zdam relacje ale w jednym aucie miałem i mało pyla trochę mogą popiszczec ale nigdy nie puszczają wytrzymałe na duże temperatury, założyłem je ojcu do Audi Q7 i lepiej niż OEM . Mowa o Hawkach HPS które są na ulicę Hp+ i wersje w górę to głównie na tor nie polecam zakładać na ulicę bo te klocki działają od 150 st.C.
  • Gronek lubi to
" If one day the speed kills me, do not cry because I was smiling"
~Paul Walker

#3
konrad278

konrad278

    Pasjonat

  • Użytkownicy
  • 832 postów
  • SkądRawicz
Ja mam tarczę ebc turbo groove do tego klocki hawk hps z blaszkami z zestawu nic nie piszczy , pylenia nie widzę. Byłem w górach i tam spisały się na medal hamowanie cały czas takie samo . Do tego mam przewody Hela i płyn motul rbf ogólnie polecam
  • Gronek lubi to

#4
Raptor

Raptor

    Zapaleniec

  • Użytkownicy
  • 1 408 postów
  • SkądSłomniki - okolice
  • Samochód:RX8 & Mazda 3 BM
mam HPS - pylą standardowo ale piszczenie się zdarza - powiedziałbym że gdy są średnio rozgrzane

sig2.jpg


#5
Sqad

Sqad

    AWA

  • Administrator
  • 2 645 postów
  • SkądWarszawa
  • Samochód:Citroen C-Crosser '09, Kymco Downtown 125 '15

Tarcza oem klocki kayashima piszczą mocno ale nie dałem blaszek na bocznej płaszczyźnie klocka. Pylą średnio. Hamowanie? Dla mnie rozmowa na temat hamulców rexie jest mocno dyskusujna no ale dobra.

1 hamowanie z 200 jakoś idzie każde następne leci jak po lodzie



#6
1bizkit

1bizkit

    Bywalec

  • Użytkownicy
  • 134 postów
  • SkądŁaziska Górne
  • Samochód:Mazda RX-8; Skoda Octavia II FL vRS

U mnie jest przód i tył http://www.mtecbrakes.com/ ściągnięte z Anglii z klockami za 1600 PLN.

 

14614001776_e87625fa07.jpg10552405_638245912952910_8279348096391837903_n by 1bizkit, on Flickr


Sprzedam 2006 Mazda RX-8 Revolution - Kontakt 503771297

 

 


#7
MATi

MATi

    Poweeeeer!!!!

  • Użytkownicy
  • 5 813 postów
  • SkądJózefosław
  • Samochód:BMW F10 528i juesandej

tarcze całkiem fajne ,ale w tej cenie można mieć tez komplet tarcze Hawk i klocki Hawk na przód 

 

przy dołożeniu 2-3 stówek mamy już tarcze DBA które jako zamiennik OEM równych sobie nie mają :)

 

 

 klocki kayashima 

mam to u siebie na tyle są tyle że są, wcześniej miałem to w ecli na przodzie i nie polecam , u mnie popłynęły przy rajdzie przez miasto aż zdechły i na czerwonym wpadłem na skrzyżowanie w nocy, co do piszczenia to nawet z tymi blaszkami one będą piszczeć 


" If one day the speed kills me, do not cry because I was smiling"
~Paul Walker

#8
1bizkit

1bizkit

    Bywalec

  • Użytkownicy
  • 134 postów
  • SkądŁaziska Górne
  • Samochód:Mazda RX-8; Skoda Octavia II FL vRS

komplet przód + tył w takiej cenie nie dostaniesz bo szukałem. Wszystko powyżej 2k PLN.


Sprzedam 2006 Mazda RX-8 Revolution - Kontakt 503771297

 

 


#9
zdu

zdu

    Nadworny Rotary Grafik

  • Użytkownicy
  • 1 610 postów
  • SkądWarszawa
  • Samochód:3-cylindrowy hatchback

u mnie niedługo zawitają tarcze black diamond combi, przód i tył, a klocki hps, zobaczymy jak się będą sprawowały. OEM tarcze z klockami TRW z płynem wyścigowym nawet nieźle hamują przez kilka przejazdów na trackdayu chwytają nieźle, jak się przegrzeją to siła hamowania spada o jakieś 30%


  • MATi lubi to

#10
MATi

MATi

    Poweeeeer!!!!

  • Użytkownicy
  • 5 813 postów
  • SkądJózefosław
  • Samochód:BMW F10 528i juesandej

a bo to tył jeszcze masz , no to tego nie zauważyłem , fakt nie dostaniesz :)


" If one day the speed kills me, do not cry because I was smiling"
~Paul Walker

#11
Said1991

Said1991

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • 20 postów

witam

dołączę się do tematu, co powiedzie o tym komplecie http://allegro.pl/ta...4777920263.html, daje rade? jestem spłukany a strasznie mi bija hamulce przy hamowaniu :/ te cenowo są w miarę jak na mój portfel.



#12
zdu

zdu

    Nadworny Rotary Grafik

  • Użytkownicy
  • 1 610 postów
  • SkądWarszawa
  • Samochód:3-cylindrowy hatchback
Trw powinny byc badzo zblizone do serii. Sam jezdzilem kiedys i byly ok

#13
adamsud

adamsud

    Boss of all Bosses

  • Użytkownicy
  • 3 051 postów
  • Skąddolnośląskie
  • Samochód:BMW 645Ci, VW Jetta A6, BMW e46 328i

Said1991, Ty miałeś swap-a robionego z hp, czy lp? Nie jestem pewny czy tarcze są takie same w obu modelach.



#14
Said1991

Said1991

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • 20 postów

z lp właśnie



#15
adamsud

adamsud

    Boss of all Bosses

  • Użytkownicy
  • 3 051 postów
  • Skąddolnośląskie
  • Samochód:BMW 645Ci, VW Jetta A6, BMW e46 328i

Trw powinny byc badzo zblizone do serii. Sam jezdzilem kiedys i byly ok

Masz rację Tomek, tylko że tych produktów TRW (np. w inter cars) jest kilka, a rozrzut cen dość znaczny. Said1991, ja bym pogadał z kolegą  Grzesiek GMA. On ma niezłe upusty w hurtowniach. Może też Gronek coś ma.



#16
MATi

MATi

    Poweeeeer!!!!

  • Użytkownicy
  • 5 813 postów
  • SkądJózefosław
  • Samochód:BMW F10 528i juesandej

takie same są w modelach na europe, TRW może być , jakość cena dobry wybór

 

ta mniejsza tarcza to kiedyś znalazłem że w modelach 2003r na usa automat lub jakaś wersje mega podstawowa...


" If one day the speed kills me, do not cry because I was smiling"
~Paul Walker

#17
zdu

zdu

    Nadworny Rotary Grafik

  • Użytkownicy
  • 1 610 postów
  • SkądWarszawa
  • Samochód:3-cylindrowy hatchback
O... to koniecznie sprawdz średnicę przedniej tarczy. Ja brałem klocki te lepsze, z tego co pamiętam to byly z domieszką tylko nie pamiętam czy ceramiki czy carbonu. Bralem je do serii dawno temu.

#18
eXe

eXe

    Klubowa Maskotka :)

  • Użytkownicy
  • 2 682 postów
  • SkądWłoszczowa
  • Samochód:20B

ja produkty TRW zawsze wkładam w swoje szroty i powiem że dają radę, dobra firma i naprawdę odpowiednia jakość do ceny :)



#19
Said1991

Said1991

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • 20 postów

to już postanowione:) biorę te z linku. 



#20
adamsud

adamsud

    Boss of all Bosses

  • Użytkownicy
  • 3 051 postów
  • Skąddolnośląskie
  • Samochód:BMW 645Ci, VW Jetta A6, BMW e46 328i

Szkoda, fajnie było podyskutować :). Będą Ci służyły.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Seo katalog stron darmowy