Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nawigacja samochodowa

nawigacja gps automapa tomtom naviexpert sygnic

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#21
Tomma

Tomma

    Nałogowiec

  • Użytkownicy
  • 1 902 postów

Szkoda że dopiero teraz tu zajrzałem, bo kilka dni temu kupikem garmina... garmina będę testować jutro na teasie Wiedeń - Opole, a że czeskie autostrady są -przekopane wzdłuż i w szerz, będzie miała wyzwanie ;-)

 

Kiedys używałem Garmina

+ma dobre mapy jak i algorytm wyliczania tras

-bodajże tylko jedna opcja wyliczenia tras

-ubogie menu na ekranie

CoPilot

podobnie jak garmin

+i to duży ->stoimy w korku albo droga zamknięta i jednym kliknięciem wyszukuje nam objazd, nową inna trasę

iGo

+fajne menu i szata graficzna

+na skrzyżowaniach i autostradach dosłownie pokazywało taką sama niebieska tablice jaka widzieliśmy nad drogą

-czasem potrafił naprawdę dziwnie wyliczyć trasę, albo kazał mi zjechać z niej po czym po 1km wrócić

jest jeszcze tomtom który dawniej królował, le obecnie to nie wiem co i jak...

 

Obecnie używam sygic i jestem zadowolony

+Bardzo fajna szata graficzna, w mieście budynki, asystent pasa ruchu

+wygodne menu (w 4wyświetlanych komunikatach można sobie wybrać co ma pokazywać)

+klikając z lewej na ekranie wysuwa sie informacja o 4najbliższych CPN

+w wersji poziomej można włączyć boczny ekran powiadomień  i trasa manewry itp...

+opcja HUD-> mając np w telefonie można położyc płasko gdzieś na desce rozdzielczej i mamy rzutnik na szybę, następny manewr itp

+3opcje wyliczenia tras

+głosy (czesio, hołek, knapik, pijak, maja, doda i inne)

 W tablecie w aucie używam wersje 13.4.2, a w smartphonie od kilku dni testuję wersję 14.5.5 która może i lepsza na mały ekran, ale osobiście wolę poprzednia wersje (przynajmniej pod względem wyglądu).

Wersja 14.5.5. skoncentrowana jest na minimalizm więc dobra na telefon. No ale protestuję jeszcze i zdecyduję czy zostaje przy starej wersji czy przechodzę na nową.


  • zdu lubi to

#22
adamsud

adamsud

    Boss of all Bosses

  • Użytkownicy
  • 3 051 postów
  • Skąddolnośląskie
  • Samochód:BMW 645Ci, VW Jetta A6, BMW e46 328i

Dzięki Tomek za te opinie. Jestem pod nieustającym wrażeniem Twoich analitycznych ocen wielu wątków motoryzacyjnych. Na marginesie - pokuś się może o założenie tematu o przydatnych aplikacjach samochodowych. Gdzieś, kiedyś :) o tym pisałeś. Z pewnością od tego czasu powiększyłeś bazę wiedzy.



#23
Tomma

Tomma

    Nałogowiec

  • Użytkownicy
  • 1 902 postów

pokuś się może o założenie tematu o przydatnych aplikacjach samochodowych. Gdzieś, kiedyś :) o tym pisałeś. Z pewnością od tego czasu powiększyłeś bazę wiedzy.

Niestety w tej materii jest jak było, ale temat moge wrzucić

A wracając do nawigacji w panelu środkowym, to wczoraj troszkę poszukałem, no i to nie jest tak hop siup

1.Na tych stronkach to wszystko z Chin

2.Produkt no-name wiec trzeba sprawdzić czy ma certyfikat CE, bo jeśli wyląduje na celnym to mogą to sprawdzić, jeśli nie ma to odsyłaj.

3.Trzeba doliczyć kuriera do pl i VAT, więc do kosztu urządzenia +70-90$ + 22%VAT  od całości. Co do cła to wydaje mi się, że nie powinno być, tak jak w przypadku telefonów...

4. Kupując z taki niezależnych stron oni nie maja usługi np paypal, wiec trzeba płacić przelewem lub western union =nie mamy żadnego zabezpieczenia transakcji i tym samym ryzyko utraty pieniędzy



#24
Zwirz

Zwirz

    Gaduła

  • Użytkownicy
  • 392 postów
  • SkądBolesławiec
  • Samochód:Eko-pierdzikółko CR-Z, RX-8 R3

ja korzystam ze stareńskiej LarkMap FreeBird :P Służy tylko jako wspomaganie w trakcie jazdy, w sensie wirtualnej - trochę nieaktualnej mapy :D

 

Jednakże planuję potestować Yanosika w najbliższym czasie



#25
adamsud

adamsud

    Boss of all Bosses

  • Użytkownicy
  • 3 051 postów
  • Skąddolnośląskie
  • Samochód:BMW 645Ci, VW Jetta A6, BMW e46 328i

... LarkMap FreeBird :P ...

Pierwszy raz o czymś takim słyszę. To aplikacja czy urządzenie?



#26
Wojtex16

Wojtex16

    Maniak

  • Moderators
  • 3 161 postów
  • SkądKatowice
  • Samochód:Była już RX-8

Urządzenie i ma w sobie mapy Lark. Jak dobrze pamiętam to bardzo proste urządzenie w śmiesznej cenie i idzie inne mapy w grać bo to na windows ce :)



#27
Sqad

Sqad

    AWA

  • Administrator
  • 2 645 postów
  • SkądWarszawa
  • Samochód:Citroen C-Crosser '09, Kymco Downtown 125 '15

Ostatnio zmieniłem telefon moja Lumia 920 już trochę mi posłużyła, teraz przejęła ją moja mama. Ja zaś kupiłem IP6+, a jako że jakiś czas temu kupiłem TomTom'a na ipada w którym nie miałem gpsu to w końcu mogłem wykorzystać ją na iphone. Navi świetna dużo szybsza i dokładniejsza od HERE Drive, tyle że nie za darmo niestety. Śmiem twierdzić że sprawdza się lepiej od nieśmiertelnej Automapy :)



#28
sybreeder

sybreeder

    Gaduła

  • Użytkownicy
  • 315 postów
  • SkądGrodzisk Maz.
  • Samochód:RX8 HP AT White Pearl

Ostatnio zmieniłem telefon moja Lumia 920 już trochę mi posłużyła, teraz przejęła ją moja mama. Ja zaś kupiłem IP6+, a jako że jakiś czas temu kupiłem TomTom'a na ipada w którym nie miałem gpsu to w końcu mogłem wykorzystać ją na iphone. Navi świetna dużo szybsza i dokładniejsza od HERE Drive, tyle że nie za darmo niestety. Śmiem twierdzić że sprawdza się lepiej od nieśmiertelnej Automapy :)

Testowałem Here maps na androida ale w porównaniu do map google to jest lipa. Teraz działam tylko na Mapach google. 



#29
MATi

MATi

    Poweeeeer!!!!

  • Użytkownicy
  • 5 813 postów
  • SkądJózefosław
  • Samochód:BMW F10 528i juesandej

też używam na mapach google i spisują się świetnie , jeszcze ani razu mnie nie zawiodła czy to w mieście czy trasie 


" If one day the speed kills me, do not cry because I was smiling"
~Paul Walker

#30
Zwirz

Zwirz

    Gaduła

  • Użytkownicy
  • 392 postów
  • SkądBolesławiec
  • Samochód:Eko-pierdzikółko CR-Z, RX-8 R3

Lark to wręcz antyk :D Ale jako wspomaganie służyło dobrze.

Obecnie przesiadłem się na Google Maps na iSprzęcie i jest zdecydowanie lepiej :D 



#31
Sqad

Sqad

    AWA

  • Administrator
  • 2 645 postów
  • SkądWarszawa
  • Samochód:Citroen C-Crosser '09, Kymco Downtown 125 '15

Bo here maps jest dobre ale tylko na WP. A tam w zasadzie jest płatna, ewentualnie bezpłatna, a w zależności od modelu telefonu do dyspozycji mamy różne obszary mapy za free.







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: nawigacja, gps, automapa, tomtom, naviexpert, sygnic

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Seo katalog stron darmowy