Skocz do zawartości

Zdjęcie

Formula 1

f1 formula 1

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

#1
Sqad

Sqad

    AWA

  • Administrator
  • 2645 postów
  • SkądWarszawa
  • Samochód:Citroen C-Crosser '09, Kymco Downtown 125 '15

Ja zawsze śledzę wyścigi F1, co prawda ten weekend wyścigowy odpuściłem, i nawet nie wiem kto z kim i dlaczego. 

Ogólnie ten sezon obfituje w ciekawe wyścigi i wydarzenia. Zapraszam do dyskusji.



#2
MATi

MATi

    Poweeeeer!!!!

  • Użytkownicy
  • 5813 postów
  • SkądJózefosław
  • Samochód:BMW F10 528i juesandej
No ja jakoś w tym sezonie to oglądam z doskoku bo nie mam czasu a szkoda bo lubię popatrzeć, ogólnie w tym sezonie rządzi Mercedes i walka o mistrza Rosberg vs Hamilton i dobrze bo RedBulla i palucha już miałem dosyć. Szkoda tylko że Lotus tak zjechał i jest dno za to Williams dobrze zapodaje
" If one day the speed kills me, do not cry because I was smiling"
~Paul Walker

#3
adamsud

adamsud

    Boss of all Bosses

  • Użytkownicy
  • 3051 postów
  • Skąddolnośląskie
  • Samochód:BMW 645Ci, VW Jetta A6, BMW e46 328i

Oglądam namiętnie od ponad 15 lat. Ogólnie uważam, że z roku na rok jest coraz gorzej. Te wieczne zmiany regulaminów i wymogów technicznych. Męczy mnie dominacja jednego team-u. Czy to dotyczy Red Bulla, czy Mercedesa, czy też wcześnie Renault lub Ferrari. Obecny sezon mnie załamał jeżeli chodzi o dźwięki bolidów. Wielu fascynatów jeździło na wyścigi tylko ze względu na zabójczy hałas. Dzisiaj to jakieś pierdnięcia (sorry za słowo) a nie dźwięk silnika.



#4
MATi

MATi

    Poweeeeer!!!!

  • Użytkownicy
  • 5813 postów
  • SkądJózefosław
  • Samochód:BMW F10 528i juesandej
V12 już nie wróci
" If one day the speed kills me, do not cry because I was smiling"
~Paul Walker

#5
zdu

zdu

    Nadworny Rotary Grafik

  • Użytkownicy
  • 1610 postów
  • SkądWarszawa
  • Samochód:3-cylindrowy hatchback

Ja przez ostatnie 8 lat opuściłem chyba dwa wyścigi. Wcześniej jako dzieciak oglądałem jak Schumi walczył z Hakkinenem i Villneuvem, kilka lat przerwy i znowu mnie wzięło (oczywiście zachęcony sukcesami Roberta). Co do zmian regulaminu to czasami przypomina to komedię, ale do wszystkiego można się przyzwyczaić.

 

Bardzo mnie cieszy zacięta walka w tym sezonie, co prawda tylko między dwoma kierowcami z Merca, ale zawsze coś. Osobiście lubię Hamiltona, bo jeździ świetnie, agresywnie i potrafi wyczarować doskonałe wyniki, nawet jak nie ma najmocniejszego bolidu w stawce (dwa starty w tym sezonie z samego końca i dwa pudła to coś więcej niż tylko najlepszy bolid).



#6
adamsud

adamsud

    Boss of all Bosses

  • Użytkownicy
  • 3051 postów
  • Skąddolnośląskie
  • Samochód:BMW 645Ci, VW Jetta A6, BMW e46 328i

Ja byłem zafascynowany Schumacherem. Później, to wiadomo sentyment do Roberta. Zawsze też lubiłem Raikonnena i Alonso. Dzisiaj jednak dużo więcej znaczy bolid niż kierowca. Dlatego mniej uczucia żywię do Vettela lub Rosberga.



#7
MATi

MATi

    Poweeeeer!!!!

  • Użytkownicy
  • 5813 postów
  • SkądJózefosław
  • Samochód:BMW F10 528i juesandej
No ja to byłem zawsze za RK a teraz to Alonso lub Hamilton, pierwsze wyścigi to oglądałem z tata jak łepek mały byłem jak Senna z Prostem walczył, wtedy to były bolidy potwory ręczne skrzynie sprzęgła itd teraz dużo elektroniki i kombinacji 1.6Turbo szału nie robią dźwiękowego ale zapewne ciężej w nich dozowac moc bo moment większy. W przyszłym sezonie mają wjechać felgi większe jak w Formule E 18 stki
" If one day the speed kills me, do not cry because I was smiling"
~Paul Walker

#8
zdu

zdu

    Nadworny Rotary Grafik

  • Użytkownicy
  • 1610 postów
  • SkądWarszawa
  • Samochód:3-cylindrowy hatchback

co do tych felg, to dla mnie porażka. Single seatery powinny mieć małe obręcze i tłustą oponę dookoła :D



#9
Wojtex16

Wojtex16

    Maniak

  • Moderators
  • 3161 postów
  • SkądKatowice
  • Samochód:Była już RX-8

Przepraszam, że odwracam temat. Ale to co mówie o regulaminach/zmianach to mam te same odczucia co w skokach narciarskich. Kiedyś liczyło, żeby najdalej skoczył. A teraz punkty za wiatr i często ktoś poleci dużo dalej, a przegra :unsure:
Co do formuły to oglądałem jak jeszcze kubica jezdził. Dziwi mnie tylko jedno, skoro on jezdził w f1, to nie ma jakiegoś zapisu w regulaminie, który mówi, że przez ileś tam lat po podpisaniu umowy nie może brać udziału w innym sporcie/wyścigach? Bo Kubica przededł od razu na rajdy?



#10
Kuba Rozpruwacz

Kuba Rozpruwacz

    Gaduła

  • Użytkownicy
  • 447 postów
  • SkądGliwice

 Dla mnie F1 jest nudne ;)



#11
Sqad

Sqad

    AWA

  • Administrator
  • 2645 postów
  • SkądWarszawa
  • Samochód:Citroen C-Crosser '09, Kymco Downtown 125 '15
Tak dźwięki to jakiś śmiech na sali. Z samym regulaminem trochę przesadzacie mi on nie przeszkadza. A czasem fia coś wyjdzie jak np. Drs który bardzo urozmaicil wyścigi czy konieczność przejechania na dwóch mieszankach opon.

Generalnie ja zawsze oglądałem schumiego, vettela tez bardzo lubiłem, choć wielu go nie lubi.
Dominacja jednego teamu jest nudna, ale prawie zawsze tak było, zależy kto więcej siana położy na rozwój bolidu.
Dobrze ze w dalszej części stawki coś sie zawsze fajnego dzieje.

#12
adamsud

adamsud

    Boss of all Bosses

  • Użytkownicy
  • 3051 postów
  • Skąddolnośląskie
  • Samochód:BMW 645Ci, VW Jetta A6, BMW e46 328i

Dawno czegoś takiego nie widziałem jak na GP Japan

http://sport.wp.pl/w...o&wid=16937300



#13
zdu

zdu

    Nadworny Rotary Grafik

  • Użytkownicy
  • 1610 postów
  • SkądWarszawa
  • Samochód:3-cylindrowy hatchback

splot bardzo niefortunnych zdarzeń przy błędzie kierowcy (wcale nie najgorszego, jakby to zespół w którym jeździ, sugerował)



#14
adamsud

adamsud

    Boss of all Bosses

  • Użytkownicy
  • 3051 postów
  • Skąddolnośląskie
  • Samochód:BMW 645Ci, VW Jetta A6, BMW e46 328i

No tak, ale i organizatorzy trochę przesadzili. Ja rozumiem - "show must go on", ale i FIA wraz z Japończykami nie stanęli na wysokości zadania.



#15
zdu

zdu

    Nadworny Rotary Grafik

  • Użytkownicy
  • 1610 postów
  • SkądWarszawa
  • Samochód:3-cylindrowy hatchback
Prawda, ze nie zostały dopełnione wszystkie procedury bezpieczeństwa, ale tego pobocza w tamtym miejscu było sporo. Na tysiac podobnych przypadków, podwójna żółta flaga by wystarczyła. Jakby udalo mu sie odbic kilka centymetrów w prawo to skończył by w barierze z opon. Jak dla mnie to nieszczęśliwy wypadek, podobnie jak ten feralny Roberta

#16
MATi

MATi

    Poweeeeer!!!!

  • Użytkownicy
  • 5813 postów
  • SkądJózefosław
  • Samochód:BMW F10 528i juesandej

powinien byś safety car , nawet wielu komentatorów tak mówiło a, tutaj tylko flaga , Bianchi miał pecha po prostu bo wpadł pod dźwig , a w F1 było wiele więcej groźniejszych wypadków np ten Kubicy w Kanadzie , gdzie każdy myślał że już po nim a on miał tylko kostkę zbitą


" If one day the speed kills me, do not cry because I was smiling"
~Paul Walker

#17
zdu

zdu

    Nadworny Rotary Grafik

  • Użytkownicy
  • 1610 postów
  • SkądWarszawa
  • Samochód:3-cylindrowy hatchback

ekspertem do spraw bezpieczeństwa nie jestem, ale po tym jak szybko przyjechał dźwig po bolid Sutila, to myślałem że uwiną się w jedno, może dwa okrążenia. Jak widać to było za długo. Mam nadzieję, że Bianchi z tego wyjdzie, bo w końcu to on odniósł historyczny wynik dla Marussi, która jeździ 3-4 sekundy wolniej niż czołówka i rzadko nie jest zdublowana w wyścigu.



#18
HCL

HCL

    Entuzjasta

  • Użytkownicy
  • 533 postów
  • SkądPoznań
  • Samochód:Nissan Juke 1.6dig-t 230km/320nm

Szkoda że po tym jak Kubica wypadł z F1 to coraz gorzej jest z transmisjami (podobnie jak Moto GP).

Bianchi miał pecha na Suzuce. Z drugiej strony jak Sutil wypadł to było jasne że ten zakręt jest mega śliski i trzeba z głową - wydaje mi się że zabrakło opanowania. To że nie było samochodu bezpieczeństwa to nie oznacza że można dawać do wiwatu.



#19
MATi

MATi

    Poweeeeer!!!!

  • Użytkownicy
  • 5813 postów
  • SkądJózefosław
  • Samochód:BMW F10 528i juesandej

Ciesz się że w ogóle jest jakaś transmisja w PL , bo Polsat miał zrezygnować dzień przed rozpoczęciem sezonu dopiero temat klepneli. Tną koszty bo wcześniej to Borowczyk i Sokół jeździli na Grand Prix normalnie a teraz został Borowczyk tylko i wali ze studia. No ale lepszy rydz niż nic jak to mówią.

 

Ja to tylko żałuję że nie mam tyle czasu co kiedyś , nawet się treningi o 2 czy 3 w nocy oglądało w Japonii a teraz ledwo wyścig obejrzę :P


  • HCL lubi to
" If one day the speed kills me, do not cry because I was smiling"
~Paul Walker

#20
ika

ika

    Bywalec

  • Użytkownicy
  • 116 postów
  • SkądTychy
  • Samochód:Mazda RX-8 40th Anniversary, Alfa 159 TBi

Ogląda ktoś jeszcze w tym sezonie? :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Seo katalog stron darmowy