Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rx-8 z z32se pod maską

x30xe swap

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
81 odpowiedzi w tym temacie

#21
HCL

HCL

    Entuzjasta

  • Użytkownicy
  • 533 postów
  • SkądPoznań
  • Samochód:Nissan Juke 1.6dig-t 230km/320nm

Pochwal się co tam wsadzasz :>



#22
pawelc

pawelc

    Gaduła

  • Użytkownicy
  • 409 postów
  • SkądDrawno
  • Samochód:Mazda rx8 z32se

Już wsadzone ;)  ,zestaw to :

lpgtech 326

wtryskiwacze baracuda

reduktor kme twin

wielozawór extra

butla bormech 55/315

przewody faro i semperit

 

Jeszcze będzie mała poprawka zasilania listew z przodu .Na tą chwilę auto jeździ całkiem przyjemnie na LPG ,pomimo że jeszcze nie strojone na AFR



#23
Biszkopt

Biszkopt

    Pasjonat

  • Użytkownicy
  • 816 postów
  • SkądGrodzisk Mazowiecki

mam bardzo podobny zestaw ;) tylko reduktor Romano i wielozawór jakiś tam, zapomniałem jaki...

Ale mam też o jeden cylinder mniej i mniejszą pojemność, za to mam turbo.

I jestem zadowolony z instalacji.


www.studiodrugiplan.pl - fotografia produktowa


#24
Tomma

Tomma

    Nałogowiec

  • Użytkownicy
  • 1 902 postów

a tak z ciekawości jakbyś kiedyś miał chwilkę i przejeżdżał koło wagi/złomowiska, to fajnie by było jakbyś zważył przód i tył auta.

Ciekaw jestem jak wygląda rozkład masy?



#25
pawelc

pawelc

    Gaduła

  • Użytkownicy
  • 409 postów
  • SkądDrawno
  • Samochód:Mazda rx8 z32se

Dawno nic nie pisałem a działo się sporo ;)

Z nowości wpadł tablet ale żeby nie było za łatwo 8 calowy i standardowo wymiana silnika ;) ,poprzedniemu znudziło się korby trzymać w środku i spektakularnie opuściły wnętrzności ;) Powód, zatarta panewka na 6 cylindrze

Tym razem zagościł z32se ...,póki nie zainstaluję zegara ciśnienia oleju będzie jeżdżone spokojnie

Załączone pliki



#26
MATi

MATi

    Poweeeeer!!!!

  • Użytkownicy
  • 5 813 postów
  • SkądJózefosław
  • Samochód:BMW F10 528i juesandej
Czyli nie było co zbierać ze starego silnika
" If one day the speed kills me, do not cry because I was smiling"
~Paul Walker

#27
zdu

zdu

    Nadworny Rotary Grafik

  • Użytkownicy
  • 1 610 postów
  • SkądWarszawa
  • Samochód:3-cylindrowy hatchback

no i nie lepiej było zostać przy wanklu? ;)


  • MATi lubi to

#28
adamsud

adamsud

    Boss of all Bosses

  • Użytkownicy
  • 3 051 postów
  • Skąddolnośląskie
  • Samochód:BMW 645Ci, VW Jetta A6, BMW e46 328i

To duża przykrość Cię spotkała. Widzę, że pozostajesz wierny silnikom opla. Duża pojemność to i ciężar tego silnika chyba znaczny. Instalację gazową też przełożyłeś?



#29
pawelc

pawelc

    Gaduła

  • Użytkownicy
  • 409 postów
  • SkądDrawno
  • Samochód:Mazda rx8 z32se

Silnik z32se pasuje zamiennie za x30xe(jest praktycznie identyczny jeśli chodzi o mocowania ,itp.) dlatego instalacja LPG pasuje bezproblemowo ..

Co do awarii podejrzewam zbyt słabe ciśnienie oleju bo silnik ten przed remontem miał problem z trzymaniem ciśnienia na wolnych obrotach ,myślałem że zlokalizowałem przyczynę ale prawdopodobnie to nie było to ...,silnik zatarł się na 6 cylindrze tak że panewka wtopiła się w wał co przy prędkości obrotowej blisko 7tyś spowodowało urwanie korbowodu ,który to następnie zahaczył o sąsiedni korbowód i rozleciało się wszystko na kawałki -stąd te spustoszenie .

Koszt drugiego silnika niewielki ,tyle co w wanklu kosztuje dobry zapłon ;)



#30
luke90

luke90

    Dyskutant

  • Użytkownicy
  • 241 postów
  • Samochód:Honda Accord
O masz... Patrze w tytul tematu i mysle: cos mu sie pomylilo z oznaczeniem motoru, a tuntaka sytuacja.. Szkoda, ale z drugiej strony fajnie ze sie nie zniechecasz i dalej napierasz:)

#31
adamsud

adamsud

    Boss of all Bosses

  • Użytkownicy
  • 3 051 postów
  • Skąddolnośląskie
  • Samochód:BMW 645Ci, VW Jetta A6, BMW e46 328i

Jesteś pawelc bardzo utalentowanym człowiekiem skoro to wszystko zrobiłeś sam.



#32
pawelc

pawelc

    Gaduła

  • Użytkownicy
  • 409 postów
  • SkądDrawno
  • Samochód:Mazda rx8 z32se

Jako że sporo osób pyta mnie o koszt takiego swapa -to pokrótce opisze co potrzeba z przybliżonym kosztem :

-silnik z32se cena od 2000zł do 3000zł (przy silniku najlepiej jakby był alternator ,napinacz, koło pasowe ,jak nie będzie to trzeba doliczyć jakieś 300zł )

-mały remont silnika czyli wymiana uszczelnień + rozrząd -koszt 1000zł

-sprzęgło:

a )zamach od x25xe ,czy też od y26se ,czyli bez dwu masy -koszt 150 zł (odchudzenie jakieś 200zł)

B) docisk y26se -koszt 150 zł

c) tarcza sprzęgła mitsubishi 3000gt przerobiona u radzikowskiego i dostosowana pod docisk i zamach  -koszt 500zł

d) wysprżeglik 100zł

-kolektor ssący długi omega  -koszt 150zł

-podstawa kolektora z x30xe -100zł

-kolektory wydechowe z x25xe (bierzemy dwa stalowe ,one występują bodajże z jednej strony w x25xe w vectrze B) -koszt 200zł

-wiązka silnika ,czujniki ,i komputer z x30xe -koszt od 500-1000zł

-elementy dodatkowe typu rurki ,stal do przebudowy to koszt rzędu 500zł

-rury do budowy kolektora wydechowego 200zł (czarna stal )

-złącza elastyczne jakieś 100zł

 

To już wychodzi około 8 tyś ,a trzeba jeszcze dorobić flansze przejściową ,łapy ,mocowania ,przerobić gródź ,itp .

 

Tak że ogólny koszt części to myślę że blisko 10tyś + robocizna ,jak ja miałbym to wykonywać to mniej jak 8 tyś nie podjąłbym się

 

Czyli koszt bardzo zbliżony do swapa k20 ,oczywiście część kosztów można obniżyć kupując np.całego anglika -> np omegę z silnikiem z32se ,czy też vectre c ,opla signum ,najlepiej w manualu... -resztę nie potrzebnych części wyprzedając -ale i w tym przypadku będzie potrzebne jeszcze sporo innych części i nie wiadomo ile będziemy się bujać z sprzedażą nie potrzebnych części

 

Tak ze nie ma prostych i tanich swapów w rx8 ,jest tylko wybór silnika ,który bardziej będzie pasował



#33
Tomma

Tomma

    Nałogowiec

  • Użytkownicy
  • 1 902 postów

najlepiej to było by znaleźć taki silnik który w serii będzie miał już te 300+ ;)



#34
MATi

MATi

    Poweeeeer!!!!

  • Użytkownicy
  • 5 813 postów
  • SkądJózefosław
  • Samochód:BMW F10 528i juesandej

najlepiej to było by znaleźć taki silnik który w serii będzie miał już te 300+ ;)

3UZ :) 

 

 

Kali robi przez weekend takiego swapa :P


" If one day the speed kills me, do not cry because I was smiling"
~Paul Walker

#35
pawelc

pawelc

    Gaduła

  • Użytkownicy
  • 409 postów
  • SkądDrawno
  • Samochód:Mazda rx8 z32se

To ma długie te weekendy :P



#36
eXe

eXe

    Klubowa Maskotka :)

  • Użytkownicy
  • 2 682 postów
  • SkądWłoszczowa
  • Samochód:20B

Paweł że tak powiem - 8 tys. za robociznę swapa to troszkę dużo, ale każdy bierze tyle ile uważa za stosowne, pracy jest dużo :)

w internecie dużo razy tak z czystej ciekawości pisałem o kosztorys i jedynie w przypadku poważniejszych modyfikacji(lub naprawdę ciężkich tematów) cena robocizny przekraczała 5 tys. ale wiadomo,  wiedzę trzeba posiadać i za wiedzę się płaci, naprawdę podziwiam osoby które wykonują swapy, mają chęci, wiedzę, umiejętności, sam kiedyś marzyłem o własnoręcznym swapowaniu czegoś, ale nie mam wiedzy i umiejętności, więc taka przekładka zapewne skończyła by się wyprzedaniem nadwozia na części :P



#37
pawelc

pawelc

    Gaduła

  • Użytkownicy
  • 409 postów
  • SkądDrawno
  • Samochód:Mazda rx8 z32se

Pracy jest bardzo dużo ,sam wszystkiego nie zrobisz ,czyli potrzebujesz pomocy do pewnych prac ...pracownikowi musisz zapłacić ,do tego dochodzą jeszcze inne koszty i okazuję się że z tych 8 tyś zostaję np .4tyś za pracę można powiedzieć nie najprostszą ,gdzie każdy Twój błąd skutkuję albo poprawkami albo kolejnymi kosztami ,nie mówiąc już o stresie .. 

A ceny z internetu są tylko po to aby złapać klienta ,z reguły zarobek ukryty jest w kosztach części ,albo okazuję się że w trakcie prac trzeba dopłacić

Opisałem realne koszty po to aby uzmysłowić ,że taka zabawa nie jest tania ani prosta

 

..


  • zdu lubi to

#38
eXe

eXe

    Klubowa Maskotka :)

  • Użytkownicy
  • 2 682 postów
  • SkądWłoszczowa
  • Samochód:20B

wiadomo że samemu się wszystkiego nie zrobi, jest wiele rzeczy do których potrzebny bardziej specjalistyczny sprzęt niż większość ma w warsztacie, wtedy trzeba jechać i płacić komuś

końcowa cena zależy od wielu czynników, duży wpływ ma sam silnik, trafi się felernie i za chwilę trzeba się od nowa bawić, wiele też zależy od klienta, jeden powie "jebło to jebło" a drugi będzie zwalał winę że niby silnik był dobry i wykonawca swapu coś popsuł

 

niedawno dostałem opis od pewnego człowieka jak włożyć do corsy 2.5v6 od calibry i powiem że pracy jest naprawdę dużo  i potrzebna ogromna ilość czasu, nad swoim swapem siedzi już prawie rok, ale wszystko robi jak ma czas i mówi że kiedyś skończy 



#39
adamsud

adamsud

    Boss of all Bosses

  • Użytkownicy
  • 3 051 postów
  • Skąddolnośląskie
  • Samochód:BMW 645Ci, VW Jetta A6, BMW e46 328i

Niestety takie są faktyczne koszty przyzwoicie zrobionego swap-a. Praw fizyki Pan nie zmienisz i nie bądź Pan głąb - jak mawiano w starym kabarecie. Oczywiście są oferty niektórych wykonawców nieco tańsze. Niech każdy zainteresowany sobie sam wybierze. Jednak alternatywą dla swap-a jest remont lub wymiana wankla na nowy. Remont nigdy nie przywróci fabrycznych parametrów a wymiana wankla na nowy kosztuje podobnie jak kalkulacja Pawła. Dodatkowo remont prawdopodobnie (nie mam danych) nie wydłuży nam żywotności silnika dwukrotnie. Dla fana wankla sprawa jest oczywista. Z kolei dla osób pragnących znacznie podnieść moc rx-a już ten wybór tak oczywisty nie jest. Z moich obserwacji wynika, że podniesienie mocy z renesisa jest bardzo problematyczne i ryzykowne. Pozostaje wymiana na rew-a. To jednak wiąże się z takimi wydatkami przy których koszt swap-a na inny silnik wydaje się drobiazgiem. Spytajcie kolegę Zdu.



#40
MATi

MATi

    Poweeeeer!!!!

  • Użytkownicy
  • 5 813 postów
  • SkądJózefosław
  • Samochód:BMW F10 528i juesandej
Adamsud podniesienie mocy we wszystkim kosztuje w renesisie nie jest to mega trudne wystarczy trochę $$$erca żeby do 300 hp dobić . Nowy rotary u Gronka 14.5 koła swap z tego co patrzę od 18 w górę....
" If one day the speed kills me, do not cry because I was smiling"
~Paul Walker




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Seo katalog stron darmowy