Skocz do zawartości

Zdjęcie

FAQ Mazda RX8 dla zielonych - przeczytaj, zanim napiszesz

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
170 odpowiedzi w tym temacie

SlapY

SlapY

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • 15 postów

1 Dobrze
2 Dobrze
3 Ten typ tak ma . Pokazuje pazur dopiero powyżej 6k , a od 3,5 leciutki pazurek.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Co do 3 gadałem z poprzednikiem że on z mechaniorem swoim gadał co też ma rxa, że uszkodzony jest rozdzielacz podcisnienia czy coś takiego. Kojazycie o co chodzi?
Po lewej od pokrywy
Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik SlapY edytował ten post 01 grudzień 2019 - 12:44

arkadzik

arkadzik

HajPałer Streeetporteed

• Użytkownicy
  • 1035 postów
  • SkądBIA
  • Samochód:Rx8 HP
Po lewej od pokrywy ? Zobacz czy Ssv się porusza. Na forum masz opisane przez Gronka jak sprawdzić . Jak nie chodzi to sprawdź ręcznie a jak działa to sprawdź wtyczki przy elektrozaworkach

SlapY

SlapY

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • 15 postów

Po lewej od pokrywy ? Zobacz czy Ssv się porusza. Na forum masz opisane przez Gronka jak sprawdzić . Jak nie chodzi to sprawdź ręcznie a jak działa to sprawdź wtyczki przy elektrozaworkach

Ok sprawdzę a powiedz mi to temperatura jest odrazu na jednym i tym samym poziomie nawet 2sek po odpaleniu tak chyba nie powinno być..

kaj1990

kaj1990

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • 531 postów
  • SkądMilicz
Nie powinno być. Z tego co tu piszesz to raczej będziesz mieć sporo do nadrobienia... I sporo kłopotów... Pierwszy to lpg 😂wiem wiem taniej... Ale to auto kiepsko go znosi... Z tymi podcisnieniami to może chodzi o zawór od ssv? Skąd jesteś może znajdzie się ktoś blisko kto pomoże...

arkadzik

arkadzik

HajPałer Streeetporteed

• Użytkownicy
  • 1035 postów
  • SkądBIA
  • Samochód:Rx8 HP
Po prawej to masz ciśnienie oleju a nie temp i ona od razu jest :)

SlapY

SlapY

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • 15 postów

Po prawej to masz ciśnienie oleju a nie temp i ona od razu jest :)

Ale mi właśnie o temperaturę chodzi.....

SlapY

SlapY

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • 15 postów

Nie powinno być. Z tego co tu piszesz to raczej będziesz mieć sporo do nadrobienia... I sporo kłopotów... Pierwszy to lpg wiem wiem taniej... Ale to auto kiepsko go znosi... Z tymi podcisnieniami to może chodzi o zawór od ssv? Skąd jesteś może znajdzie się ktoś blisko kto pomoże...

Olsztyn w-m

Reaper

Reaper

Nałogowiec

• Użytkownicy
  • 1537 postów
  • SkądHorst
  • Samochód:mazda rx8

Mam nadzieję że sporo nie dałeś za auto bo trochę trzeba będzie włożyć. 1.5 bara różnicy to sporo.

SlapY

SlapY

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • 15 postów

Mam nadzieję że sporo nie dałeś za auto bo trochę trzeba będzie włożyć. 1.5 bara różnicy to sporo.

Za 2-3 tyg zrobię relacje i całego rexa opiszę, auto kupiłem że świadomością że już (może nie umiera ale swoje przejechał) więc uważam że za auto które nie jest pognite ale ogniska są, i silnik jeszcze działa i jakoś to jeździ to zapłaciłem uczciwie, znalazłem post poprzedniego właściciela pozdrawiam Łukasz, a co do auta to wszystko poza silnikiem, typu blacharka, mody itp, zrobie sam.

• Reaper lubi to

Luki_92_92

Luki_92_92

Amator

• Użytkownicy
  • 53 postów
  • SkądSosnowiec
  • Samochód:Mazda RX-8 192HP
Moim zdaniem silnik trup, bo 4.9 i 5.9 bara kompresji (tyle było i tak pisałem w ogłoszeniu) + problem z odpalaniem mimo rozrusznika n3r3 (chińskiego bo chińskiego ale jako nówka kręcił 290 obrotów), zapłonu z cewkami LS2 (na których zrobiłem jakiś znikomy przebieg) - no dla mnie silnik kaput, ale tak jak piszesz - wiedziałeś co kupujesz :) wskazówka temperatury wody zawsze nie jest idealnie po środku tylko bardzo minimalnie poniżej, wskaźnik ciśnienia oleju też pokazuje tak jak powinien - porównywałem ze zdrową sztuką prosto od gronka :) Gaz gazem ale to auto przebieg też ma już odpowiedni na przygody z silnikiem, 170k to nie tak mało jak na rexa, a nie wiadomo czy kiedykolwiek coś było robione. Co do podciśnienia - padnięty elektrozawór od ssv pod kolektorem.

//edit: nawet nie 4.9 i 5.9 tylko 4 i 5, nie wiem skąd wziąłeś 6.5 :) dodałem screena w załączniku

Załączone pliki

Użytkownik Luki_92_92 edytował ten post 02 grudzień 2019 - 09:00

stanus

stanus

Gaduła

• Użytkownicy
  • 419 postów
  • Samochód:rx-8

wskaźnik temperatury chłodziwa znajduje się w tej pozycji (minimalnie przed połową) w zakresie temp  67-107 stopni więcej nie udało mi się zagrzać, więc w dobrze zagrzanym silniku jest niemiarodajny, lepsze są dokładne wskazania z obd, a wskaźnik ciśnienia zawsze jest w tej samej pozycji i pokazuje albo że ciśnienie jest albo że go nie ma, tyle.

• Boris86 lubi to

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Seo katalog stron darmowy