Skocz do zawartości

Zdjęcie

Klient nasz pan - Taka sytuacja....

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

Gronek

Gronek

Wanklowy Maniak

• Moderators
  • 6736 postów
  • SkądŚladów / Warszawa
  • Samochód:BridgePorted RX8 HP,

Jak większość mnie zna to wie, że zawsze można zadzwonić, poradzić się, ja zawsze chętnie pomoge w miarę możliwości itd...

Jednak czasami odbierając telefon mam ciarki na plecach ....  co tym razem ktoś wymyślił :)

Opiszę kilka sytuacji i tekstów..  bez obrazy..  nie piszę kto i wogóle ale czasami mam wrażenie, ze ktoś robi sobie jaja :) Wychodzę z założenia, że nie ma głupich pytań ale czasami chyba ludzie nie są do końca świadomi po co tak naprawdę dzwonią... naturalnie moje odpowiedzi były inne ale pokażę wam co czasami kłębi się w głowie machanika odbierającego kolejny telefon w trakcie pracy nad autem klienta, który de fakto za usługę płaci.

Pan wielokrotnie się anonsował, że chce kupić auto i pytał nawet ile biorę za oględziny. 

-  dzieńdobry ja jestem z forum blablabla właśnie oglądam auto i na co mam patrzeć..  

myślę sobie ... na samochód ....  połowa forum o tym pisze a ja właśnie naprawiam wóz klienta.... ale dobra dalej

- wie pan bo tutaj coś głośno stuka w silniku i nierówno pracuje ..  to normalne ??

tak normalne...  jak sika olej po przedniej szybie to też normalne :) ...  ludziki jak coś wali, cieknie syczy pierdzi to jest coś nie tak.. nie trzeba fachowca żeby to stwierdzić :) Mamy 21 wiek a mazda RX8 odpowiada tym samym standardom co np. mercedes e-klasa....   czy to normalne że w e-klasie z 2005 roku coś tłucze ??

- a to warto kupić za 18 tysięcy....

Tak wróżka Gronek widzi to auto w szklanej kuli i za chwilę da wymierną odpowiedź :)

Po 10 minutach tłumaczenia, że trzeba kompresję zmierzyć... może na stację diagnostyczną się udać ....  zostało nawet wytłumaczone mechanikowi jak kompre zmierzyć.....   pan stwierdza .. 

-A bo wie pan ja to tak lubie wszystko sam ogarniać :)

Bang !!!!  UPADŁEM RAZEM Z TELEFONEM

Kolejna sytuacja

- Dzieńdobry pamięta pan jak rozmawialiśmy bo w aucie syna silnik nie odpalał, zmierzyliśmy kompresję i wyszło 6.0 i 4,5 przy 250 obr ( nie wspominam ile było telefonów wcześniej i ile tłumaczenia)

Ja mówię no spoko to już wiadomo czemu..  trzeba silnik rozebrać i zobaczyć co się z tego da zrobić

Nagle pada tekst

-nie no tak mój mechanik już rozebrał tylko będzie dzwonił do pana co, jak wymienić i jak to poskładać żeby działało...

ŁOTDAFAK !!!!!!!!!!!  

Jedziemy dalej

-Dzieńdobry ja z forum...  oglądam auto i coś tu tłucze .... wóz ma 70 tyś mil....   angol .... córce się popsuł silnik i ten bym jej wsadził.

Po rozmowie wyszło że córki auto odpala ale z tą różnicą, że nie tłucze ....    nie dało rady panu wytłumaczyć że to na 80 % trup ale fajnie  pan stwierdził że 3,5 tysia to i tak nie drogo więc kupi jednak...  nawet mi dał swojego jakiegoś mechanika który też mu mówi że to trup  hehe ...pogadaliśmy se w sumie 3 razy po 10 minut....   Po co gość dzwoni jak wie lepiej ??  

No i na koniec człowiek, który zdecydował się sam naprawić swój silnik.. po wielu telefonach z poradami dobrnął do finału .....

-cześć wiesz co złożyłem ten silnik tak jak pokazywali na youtube, włożyłem do auta i nie odpala..... dlaczego ??

Ludzie czy macie świadomość ile pomiarów trzeba wykonać, żeby złożyć ten silnik prawidłowo ???  Czy macie pojęcie jakie przyżądy są do tego potrzebne..?? wiecie ile błędów można popełnić składając silnik  ??  

Naprawdę można pomóc osobie choć trochę ogarniętej mechanicznie ale jak ktoś nie ma bladego pojęcia to ciężko wytłumaczyc co kolwiek telefonicznie.. .   nie da się też w 100% zdiagnozować usterki telepatycznie .... to nie wykałaczka ze jest złamana albo nie.

Jeżeli auto kosztuje 10 tysięcy, ma przejechane 150 tysięcy to nie szukajcie u mnie błogosławieństwa, że to może jednak jeszcze pojeździ....

Jeżeli decydujesz się sam rozebrać silnik i go złożyć to bądź konsekwentny i szukaj jak a nie dzwoń z nadzieją, ze nauczę Cie to robić od A do Z przez telefon bo chcesz oszczędzić pare złotych.....   sory ale wygląda to tak

-wiesz co ja wiem że byś mi złożył ten silnik ale ja chcę oszczędzić na robocie więc po prostu mi powiedz jak a ja se sam zrobie i nie bede musiał Ci płacić....   ciekawe prawda :)  Może łatwiej by było zapytać czy jak kupi mi części to mu złożę za darmo .... 

Był też pan który mocno się ogłosił na pewnym forum tuningowym, że ogarnie od a do z swapa na hondę po czym na naszym forum zadał pytanie jak to zrobić... dzwonił do mnie i o ile wiem dzwonił też do Przemy i Kaliego

Naprawdę nie personalnie i nie złośliwie.... sytuacje czasami są bardzo ciekawe i myślę że trzeba się nimi podzielić półżartem :)

Jak macie takie kwiatki to wrzucajcie   :)

• zdu, MATi i rotorex lubią to
Rotary Engine Vehicles Service.
Obsługa, Naprawa i Modyfikacje pojazdów z silnikiem Wankla
www.rotaryengines.pl  5O8 * 279 * 238
mail:  tomek(at)rotaryengines.pl

Kuba Rozpruwacz

Kuba Rozpruwacz

Gaduła

• Użytkownicy
  • 447 postów
  • SkądGliwice

Gronek gratuluje opanowania w tych rozmowach bo ja bym nie wytrzymał ;)

• Gronek lubi to

MATi

MATi

Torque Master

• RA
  • 5710 postów
  • SkądW-wa/Raszyn
  • Samochód:Mazda Rx-8 High Niuter
Haha się uśmiałam, można komuś doradzić za free ale know how to kosztuje, nie ogarniam takich ludzi, powiedz mi jak a ja sobie zrobię taniej
  • Gronek i Amirgse lubią to
" If one day the speed kills me, do not cry because I was smiling"
~Paul Walker

zdu

zdu

Nadworny Rotary Grafik

• Użytkownicy
  • 1386 postów
  • SkądWarszawa
  • Samochód:Mazda RX78
W Gronku obudzil sie dzis duch pisarski ;) ja czekam na wiecej bo z kazdej lektury cos w glowie zostanie
  • Gronek lubi to

konrad278

konrad278

Pasjonat

• Użytkownicy
  • 813 postów
  • SkądRawicz
No dokładnie , ja po każdym telefonie do Gronka dowiaduje się jakiegoś nowego powiedzonka hahaha Gość potrafi w bardzo ciekawy i co ważne zrozumiały sposób wszystko wytłumaczyć. Wcześniej dzwoniłem do innego warsztatu też od Wankla i tam facet zawsze mówił to co chciałem usłyszeć
  • Gronek lubi to

Gronek

Gronek

Wanklowy Maniak

• Moderators
  • 6736 postów
  • SkądŚladów / Warszawa

Ja sobie zdaję sprawę, że nie tylko w mechanice tak jest .. pracujecie w różnych branżach.. podejrzewam, ze podobne akcje macie czasami..

Powtarzam nie śmieje się jak ktoś nie wie nawet o co zapytac bo się nie zna... nie musi...   Ja się nie znam na szyciu ale nie polece do szwaczki i nie powiem ....

-pani mi pokaże jak a ja se trykotki zaceruje sam w domu :)

Wojtex16

Wojtex16

Maniak

• Moderators
  • 3031 postów
  • SkądKatowice
  • Samochód:Mazda RX-8 40th Anniversary Edition

Zawsze znajdzie się jakiś upierdus ;)

Ja miałem taką sytuację, że Pani zamówiła u nas w sklepie internetowym wkład wolnostojący z prawą szybą, a potem okazało, że przyszło z lewą dlaczego? No bo klienta popatrzyła tylko na zdjęcie i zamówiła. A w opisie wyrażnie na czerwono drubymi literami pisało, że zdjęcie przedstawia prawą stronę, a sprzedawany był z lewą szybą.
Mało tego jeszcze przy zamówieniu przychodzi informacja o potwierdzeniu zamówienia i wyrażnie piszę, po której stronie jest szyba, w tym przypadku pisało: "Lewa boczna szyba".

Miała potem do nas pretensję czemu jej przysłaliśmy lewą stroną, bo ona chciała prawą :blink:

Ale Pani chyba nie umieła czytać, to popatrzyła na zdjęcie.

Teraz przy wprowadzaniu takich wkładów, to robię odbicie lustrzane i mam święty spokój :)

Więc niestety zawsze znajdzie się ktoś kto potrafi popsuć nam dany dzień :angry:

• Gronek lubi to

adamsud

adamsud

Boss of all Bosses

• Użytkownicy
  • 3034 postów
  • Skąddolnośląskie
  • Samochód:BMW 645Ci, VW Jetta A6, BMW e46 328i

Szanuj klienta swojego, możesz mieć gorszego :). Kurcze Gronek, teraz będę się bał do Ciebie zadzwonić :).

• Gronek lubi to

Gronek

Gronek

Wanklowy Maniak

• Moderators
  • 6736 postów
  • SkądŚladów / Warszawa

Heheh nie no Adam przestań..  ja zawsze chętnie pomogę ale tu opisałem skrajne przypadki ...   

Gość_Mike_*

Gość_Mike_*
  • Guests
Gronek, myślę że mógłbyś zrobić swój program z infolinią na polsacie :-P wróżbita Maciej może ustąpił by Ci trochę czasu antenowego :-P
  • Sqad i Gronek lubią to

Sqad

Sqad

AWA

• Administrator
  • 2645 postów
  • SkądWarszawa
  • Samochód:Citroen C-Crosser '09, Kymco Downtown 125 '15

Ja najbardziej lubię tekst bo w internecie jest za tyle,... to niech idzie Pan do tego internetu kupi, a internet sam założy i da gwarancję. 

eXe

eXe

Klubowa Maskotka :)

• Użytkownicy
  • 2682 postów
  • SkądWłoszczowa
  • Samochód:20B

jak pracowałem w sklepie z częściami do samochodów to przyszła pani dość mocno zdenerwowana, otworzyła drzwi i wyskakuje z tekstem "który jestem nie kulturalny ze mną pójdzie do samochodu bo mi jakaś jebnięta lampa alladyna wyjebała przed oczami" :P okazało się że kontrolka od oleju, bagnet suchy, więc grzecznie że trzeba olej dolać, przyszła do sklepu, pytamy się jaki ma zalany a ona "no ja pierdole, chyba jasne że do silnika" jak zaprezentowaliśmy co mamy na półce to wyskoczyła z tekstem "zapierdole tego kutasa co mi kazał tym złomem jechać" po czym wyszła i bez oleju w silniku pojechała do domu :P (przepraszam za słownictwo ale tak to brzmiało)

dobry był też gość który przyszedł i mówi "jo żem chcioł takie coś do tego co tak miszo paliwo z tlenym w golfie 3 jednym osim w gazie" więc nie wiedzą co tam ma, pytam się "tam jest gaźnik czy wtrysk" a on "tam nima ani gazika ani wytryska, żeś jest osobą niekompetetną, chcę godać z kimś z doświadczenim" wołam szefa i szef się pyta czy na gaźniku na co klient "o ta, toto chyba bede mioł"

pewnego dnia przyjechał klient po płyn chłodniczy, pytamy się jaki kolor i mówi że nie wie, idę sprawdzić, patrzę a tam woda i mówię że to woda na co wyskakuje mi że przyjechał po płyn i płyn ma dostać, jako że klient był dość niemiły więc poleciłem borygo eko zielone(najdroższe jakie mieliśmy) i od razu klient zadowolony

• Kuba Rozpruwacz lubi to

MATi

MATi

Torque Master

• RA
  • 5710 postów
  • SkądW-wa/Raszyn
Lampa alladyna :P hahahaha 😂
~Paul Walker

bedi

bedi

Amator

• Użytkownicy
  • 34 postów
  • SkądGDN

Gronek, mistrz cierpliwości. Najlepiej załóż infolinię 0-700... i przełączaj takich klientów :D

• eXe lubi to

Tomas

Tomas

Nałogowiec

• Użytkownicy
  • 1852 postów
  • SkądPodkarpacie RZ
  • Samochód:MAZDA RX8 RB25 NEO + T (GT3071R)
-nie no tak mój mechanik już rozebrał tylko będzie dzwonił do pana co, jak wymienić i jak to poskładać żeby działało...

-cześć wiesz co złożyłem ten silnik tak jak pokazywali na youtube, włożyłem do auta i nie odpala..... dlaczego ??

OOO RZESZ

• Gronek lubi to

Gronek

Gronek

Wanklowy Maniak

• Moderators
  • 6736 postów
  • SkądŚladów / Warszawa

Tomasz był w między czasie jeszcze lepszy.

Przyjechał z dwoma silnikami z prośbą czy możemy je rozebrać i zobaczyć co się nadaje ...  nawet piwko przywiózł ...

silniki rozebraliśmy i jak często bywa mało co się nadawało ale jakiegoś tam pierdzącego trupka by się skleciło .....

Zbliżamy ię do finału rozmowy, w której zazwyczaj ustala się co mam zrobić, czy się da i za ile .....

Nagle pada ...

"No dobra wiesz ja to bym sam zrobił tylko byś mi powiedział jak i co tutaj pomierzyć i popasować ....  wieeesz jak tak tylko ten jeden dla siebie chcę złożyć"   ..  Panowie przyjechali z moim znajomym, którego lubię i szanuję....  on też z resztą patrzył z politowaniem na całą sytuację i tylko z uwagi na niego nie wylałem przywiezionego przez nich piwa do studzienki....

Jeszcze żeby to był koniec....

Minęło trochę czasu a tu dzwoni telefon  ..... wesoło wita się ten owy pan i bezpruderyjnie pyta czy może sobie do mnie przyjechać i złożyć silnik żebym ja tylko na to patrzył ...    

No ku.. wa i bądź tu zdrowy ...   przecież ja wiem jak się składa te silniki i nie musi mi tego pokazywać ...  :) :) :) :)

• Sqad i zdu lubią to

luke90

luke90

Dyskutant

• Użytkownicy
  • 241 postów
  • Samochód:Honda Accord
Hehehe sie uśmiałem:) na ptp tez jakiś chłopina szukał ,,mechanika za piwko'' oczywiście z pasja, z którym to mieliby doprowadzać do idealnego stanu jego lalkę.. Oczywiście płacił piwkiem i dobra warsztatowa atmosfera:D cycki opadają na brzuch po prostu

MATi

MATi

Torque Master

• RA
  • 5710 postów
  • SkądW-wa/Raszyn

Może chciał zostać Twoim młodym padawanem , zawsze jakiś przydupas by Ci się tam przydał do przynieś podaj pozamiataj :P 

~Paul Walker

luke90

luke90

Dyskutant

• Użytkownicy
  • 241 postów
  • Samochód:Honda Accord
Hahahahahhahaha dokładnie:D

eXe

eXe

Klubowa Maskotka :)

• Użytkownicy
  • 2682 postów
  • SkądWłoszczowa
  • Samochód:20B

Gronek haha czasem dobrzy agenci są :P ja tam nawet nie mam zamiaru pytać czy mogę zobaczyć jak się składa silnik, ponieważ... i tak nie będę kojarzył co i jak :P a poza tym są rzeczy które lepiej zostawić dla siebie :)

ostatnio byłem u wujka na tartaku i przyjechało starsze Państwo renault clio i chcieli kupić troszkę kawałków z kątówki więc wujek pokazał w workach jak to wygląda a Pani nagle "tyy Marian ale to mokre będzie, to nam się nie będzie palić" na co "Marian" powiedział "ty stara jędzo, mówiłem żebyśmy na wiosnę kupili, teraz pal mokrym drewnem" po czym 10 minut narady i kupili 3 worki, najlepsze że wsypali je razem z trocinami(ciężko idealnie bez trocin wsypać do worka) do bagażnika i powiedzieli "do domu trochę przeschnie jak ogrzewanie odpalimy" :P

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Seo katalog stron darmowy