Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mazda RX-8 1.8T


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
31 odpowiedzi w tym temacie

#1
Stolaar13

Stolaar13

    Dyskutant

  • Użytkownicy
  • 208 postów
  • SkądSieradz
  • Samochód:RX-8 1.8T
Witajcie, nadszedł czas zaprezentować mojego Rexa 1.8t 180HP. Zakupiłem go tydzien temu z przebiegiem budy 105tys, stan jest bdb+, poprawek wymaga jedynie przedni zderzak i maska ponieważ posiada masę odprysków od kamyków itd :)
Wyposażenie jest full opcja ( Xenon, Bose, skóra itd ) oprócz navi i tempomatu. Jeśli wszytsko pójdzie dobrze z planem to w tym miesiącu Rex zostanie wystrojony na 260HP. :)
 
Plany na przyszłość: :) 
- Pomalowanie przedniego zderzaka + maski
- Pomalowanie przedniej dokładki w czarny połysk
- Pomalowanie tylnej dokładki w czarny połysk
- Pomalowanie przedniego grilla w czarny połysk - ZROBIONE.
- Pomalowanie zacisków hamulcowych w czerwony połysk - ZROBIONE.
- Pomalowanie szpilek od kół + wentylków w kolorze czerwonym - ZROBIONE.
- Usunięcie przedniego znaczka - ZROBIONE.
- Końcowy wydech przelot - ZROBIONE.
- Usunięcie postojówek - ZROBIONE.
- Przyciemnienie szyb - ZROBIONE.
- Przyciemnienie kierunków  - ZROBIONE.
- Przyciemnienie halogenów
- Przyciemnienie tylnych lamp
- Xenon w halogenach
- Założenie nowych felg 19' w kolorze grafitowym
- Założenie sprężyn APEX - 40mm - ZROBIONE.
- Zmiana turbo z S3 - ZROBIONE.
- Zmiana wtrysków na 320cc
- Customowy Cooler - ZROBIONE.
- Założenie czerwonych, mlecznych pasków ledowych w tapicerce drzwi kierowcy 
- Tablet w miejscu navi - ZROBIONE.
- Cyfrowa zmieniarka - ZROBIONE. 
- Żarówki LED w podświetleniu tablicy rejestracyjnej oraz podświetleniu lusterek
- Wygłuszenie całego auta matami butylowymi + pianką z filcem. 
 
To chyba tyle, zapewne planów będzie dużo więcej - wszystkiego dowiecie się w tym temacie! :)
Zapraszam do oglądania i komentowania!
Pozdrawiam! :)

Załączone pliki


  • zdu lubi to

RX-8 1.8T RedBlack <- Zapraszam! 

Facebook -> www.facebook.com/rx8redblackPL

9ffdc762f7ace.jpg


#2
Master609

Master609

    Zapaleniec

  • Użytkownicy
  • 1187 postów
  • SkądSzczecin
  • Samochód:Mazda Rx8 192 LP

Bardzo fajnie się zapowiada.
Pozostało na planach czy coś się zmienia czekam na fotkę przodu po zmianach



#3
THX911

THX911

    Pasjonat

  • Użytkownicy
  • 834 postów
  • SkądStarachowice / WWA
  • Samochód:RX8 K20K
Świetnie się prezentuje! Sam też się zastanawiałem nad czerwoną, ten kolor przyciąga oko.
Dorzuć zdjęcie komory silnik, jestem ciekaw jak to wygląda.
PS. Widzę że dużo osób ma tak zamontowana rejestracje, zagiętą na boku zderzaka. Co na to panowie niebiescy?

#4
Master609

Master609

    Zapaleniec

  • Użytkownicy
  • 1187 postów
  • SkądSzczecin
  • Samochód:Mazda Rx8 192 LP

nie mogą nic powiedzieć .
Jest z przodu widoczna wiec wiec mogą sobie pogadać



#5
adrian77774

adrian77774

    Amator

  • Użytkownicy
  • 38 postów

Piękna jest, możesz coś więcej powiedzieć o swapie? No i też się dokładam do prośby o fotki :D



#6
Stolaar13

Stolaar13

    Dyskutant

  • Użytkownicy
  • 208 postów
  • SkądSieradz
  • Samochód:RX-8 1.8T

W zwiazku ze zbyt małym zainteresowaniem zalegałem z aktualizacją danych :)

Zmieniło się dość dużo, od zakupu zrobiłem już jakieś 3500km bez najmniejszych awarii. 

Przez ten czas przyciemniłem wszystkie szyby oprócz przedniej, założyłem skrzela, zmieniłem turbo na k03s, dorzuciłem sprężyny sportowe + amory, zrobiłem cały przelot, tylne znaczki na klapie pomalowałem w czarny mat, odnowiłem powłokę lakierniczą na zaciskach hamulcowych, wrzuciłem tableta galaxy tab2 w miejsce oryginalnej navi + zamontowałem cyfrową zmieniarkę do radia, pomijając te rzeczy pewnie znajdzie się jeszcze troche drobiazgów :)

W przyszłym tygodniu biorę się za kompletny remont silnika, żeby był spokój na kilka kolejnych lat :) Przy okazji zmienię wtryski na 320cc + pompa z s3, zimny dolot i jakiś program na koniec. :)

Zdjęć nie ma za dużo, ale w przyszłym tygodniu coś zrobię specjalnie jak znajdę chwilę  :)

Załączone pliki


RX-8 1.8T RedBlack <- Zapraszam! 

Facebook -> www.facebook.com/rx8redblackPL

9ffdc762f7ace.jpg


#7
adrian77774

adrian77774

    Amator

  • Użytkownicy
  • 38 postów

Projekt idzie pełną para :) Może jeszcze do tego wszystkiego jakiś filmik z osiągów no i jakieś fotki spod maski :)



#8
Stolaar13

Stolaar13

    Dyskutant

  • Użytkownicy
  • 208 postów
  • SkądSieradz
  • Samochód:RX-8 1.8T

Do grudnia mam w planach zrobić taką małą ' prezentacje ' rx8 w postaci filmu :) Obecne 0-100km/h robi w jakieś 7.5sec, a zdjęcia spod maski będą po remoncie, bo obecnie nic nie jest tam ogarnięte po poprzednim właścicielu i aż źle się na to patrzy  :) 


RX-8 1.8T RedBlack <- Zapraszam! 

Facebook -> www.facebook.com/rx8redblackPL

9ffdc762f7ace.jpg


#9
Dexell

Dexell

    Mistrz ciężkiej metafory

  • Użytkownicy
  • 1193 postów
  • SkądLDZ
  • Samochód:Pienkny HP

Zwodniczą rejestrację ten typ ma  :)


Wczoraj odwiedzili mnie koledzy z RXklubu !!! ....  dzisiaj tylko pamiętam, ... że otworzyłem im drzwi


#10
MATi

MATi

    Poweeeeer!!!!

  • Użytkownicy
  • 5813 postów
  • SkądJózefosław
  • Samochód:BMW F10 528i juesandej

Do grudnia mam w planach zrobić taką małą ' prezentacje ' rx8 w postaci filmu :) Obecne 0-100km/h robi w jakieś 7.5sec, a zdjęcia spod maski będą po remoncie, bo obecnie nic nie jest tam ogarnięte po poprzednim właścicielu i aż źle się na to patrzy :)


To ile tam masz hp? Ja robie powtarzalne 7.3 ,najlepszy 7.1 na słabszym wanklu 121k przebiegu
" If one day the speed kills me, do not cry because I was smiling"
~Paul Walker

#11
Stolaar13

Stolaar13

    Dyskutant

  • Użytkownicy
  • 208 postów
  • SkądSieradz
  • Samochód:RX-8 1.8T

Wczoraj robiliśmy małe pomiary i są małe problemy ponieważ silnik dość często wpada w tryb awaryjny. Na tym trybie wypluło około 160/170hp, po skasowaniu błędów turbo zaczęło ładować 1bara i po przepływie powietrza znajomy stwierdził, że moc podchodzi pod 200/210hp, z tym że wtryski już pętlą i jest dość ubogo powyżej 4400RPM. :)


RX-8 1.8T RedBlack <- Zapraszam! 

Facebook -> www.facebook.com/rx8redblackPL

9ffdc762f7ace.jpg


#12
adrian77774

adrian77774

    Amator

  • Użytkownicy
  • 38 postów

Czym spowodowane są błędy?



#13
Stolaar13

Stolaar13

    Dyskutant

  • Użytkownicy
  • 208 postów
  • SkądSieradz
  • Samochód:RX-8 1.8T

Tragicznie poprowadzoną wiązką elektryczną, jeśli chcecie robić swapa u firmy z Koszalina, która się tym zajmuje to odradzam pod tym względem. Swap co prawda był robiony rok temu, może teraz już lepiej ogarniają temat ( oby ). Po 22 dodam zdjęcia jak wygląda tutaj wiązka ( jeśli można to tak nazwać ) Teraz jestem w trakcie ciągnięcia całkowicie nowej wiązki elektrycznej oraz wygłuszania całego auta, na dniach zabiorę się za uszczelnienie wszystkich lamp, żeby zapobiec parowaniu. 


RX-8 1.8T RedBlack <- Zapraszam! 

Facebook -> www.facebook.com/rx8redblackPL

9ffdc762f7ace.jpg


#14
adrian77774

adrian77774

    Amator

  • Użytkownicy
  • 38 postów

Co dokładnie dzieje się przez tą wiązkę? Jakieś zwarcia, brak styku? Jak wygląda sprawa mechanicznie, możesz coś więcej napisać o sprawach mechanicznych związanych ze swapem?



#15
Stolaar13

Stolaar13

    Dyskutant

  • Użytkownicy
  • 208 postów
  • SkądSieradz
  • Samochód:RX-8 1.8T

Co dokładnie ? M.in ostatnio musiałem z miasta pokonać około 4km do znajomego garażu bez gazu ( nie działał praktycznie pedał gazu, zero reakcji ) Potencjometr dobry, przepustnica tak samo, rozebraliśmy całą wiązkę i dopiero zobaczylismy jak to coś wygląda. Na koniec znalazłem przyczynę, po ruszeniu kabli przy sterowniku problem znikał. Dziś zauważyłem, że obroty na luzie zaczęły falować 800-1000rpm, znowu ruszyłem tam kablami i spokój :) Kolejny problem to wariujący wiatrak od chłodnicy, może to wiązka, a może czujnik. W ciagu 2tyg mam zamiar to wszystko ogarnąć tak jak powinno być :) Jeśli chodzi o swap to ściana grodziowa została trochę wycięta względem cofnięcia silnika, przez to nie ma w tym miejscu wygłuszenia i jest dość głośno ( jutro już wróci wszystko na swoje miejsce ponieważ będę kończył wygłuszać auto ) Innych problemów z mechaniką nie ma, abs, trakcja, klima wszystko działa tak jak powinno. :) Jedynie myślę, że brakuje gdzieś jeszcze masy ponieważ przy cofaniu lubią delikatnie przygasnąć światła ( oprócz xenonu ). Znajomy twierdzi, że może być to również spowodowane przez tą wiązkę lub wiatrak. 

 

Kilka zdjęć z szukania przyczyny braku gazu ( izolacja z wiązki usunięta ) 

cb2b13c6ad920.jpgf8fb58223e936.jpg60e6353a097ce.jpg


RX-8 1.8T RedBlack <- Zapraszam! 

Facebook -> www.facebook.com/rx8redblackPL

9ffdc762f7ace.jpg


#16
adrian77774

adrian77774

    Amator

  • Użytkownicy
  • 38 postów

No niezły burdel z tymi kabelkami, życzę dużo cierpliwości i efektów z pracy, czekam na kolejne etapy pracy oraz prezentacji :)



#17
Piccardo

Piccardo

    Pasjonat

  • Użytkownicy
  • 819 postów
  • SkądNiemcy

Ile ci to pali w obecnej formie i mocy?



#18
eXe

eXe

    Klubowa Maskotka :)

  • Użytkownicy
  • 2682 postów
  • SkądWłoszczowa
  • Samochód:20B

wow jaki makaron, normalnie jak w mojej byłem corsie(jakiś druciarz pół wiązki sztukował) :P

mam nadzieję że ogarniesz wszystko :)



#19
Stolaar13

Stolaar13

    Dyskutant

  • Użytkownicy
  • 208 postów
  • SkądSieradz
  • Samochód:RX-8 1.8T

Ile ci to pali w obecnej formie i mocy?

Obecnie przez tryb awaryjny itp przy normalnej jeździe w mieście 11/12l trzeba liczyć, trasa to około 8-9l.

 

wow jaki makaron, normalnie jak w mojej byłem corsie(jakiś druciarz pół wiązki sztukował) :P

mam nadzieję że ogarniesz wszystko :)

Też mam taką nadzieję :P 


RX-8 1.8T RedBlack <- Zapraszam! 

Facebook -> www.facebook.com/rx8redblackPL

9ffdc762f7ace.jpg


#20
Piccardo

Piccardo

    Pasjonat

  • Użytkownicy
  • 819 postów
  • SkądNiemcy

A tak w zasadzie czemu swapowałeś?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Seo katalog stron darmowy