Skocz do zawartości

Zdjęcie

RX8 Gronkomobil Winning Blue Track Car

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
388 odpowiedzi w tym temacie

Gronek

Gronek

Wanklowy Maniak

• Moderators
  • 6736 postów
  • SkądŚladów / Warszawa
  • Samochód:BridgePorted RX8 HP,

Dzięki. 

Mam onboard z pierwszej sesji gdzie ukręciłem odrazu 1.52

Szczerze to po dłuższym czasie nie kumam fenomenu gapienia się na onboardy. Większość myśli, że podpatrzy nitkę i zrobi czas.

Nie ma wększej bzdury. Do różnych technik są różne nitki. Można zaatakować zakręt szybciej a mozna wolniej. 

Na onboardzie nie widać jak i ile wciskam pedały a to jest podstawa prowadzenia auta w zakręcie lub zmieniania kierunku jazdy w serii zakrętów lub szykanie. Praca masą pojazdu jest kluczem do wyniku. Nitka jazdy oczywiście tez ale to w najmniejszym procencie. 

Po drugie zawsze jest kołomyja z uwagi na to, że sponsorujemy te zawody plus był kocioł z zapisywaniem na wynajem szaraka no i tłum ludzi chcących zamienić słowo z czego sie oczywiście niezmiernie cieszę ale to wszystko sprawia, ze jak dołożę skupienie nad tym jak mam pojechać i choćby 15 sekund wyciszenia przed startem to okazuje się, że moja główka nie mieści już zadania włączenia wielkiego brata :) 

Po trzecie wqrwia mnie te ciągłe zawieszanie, mikroproblemy ze sprzętem. Mamy 21 wiek , sprzęt drogi a gówno okropne nie może być zrobione, że włączam i działa. Unikam ostatnio nerwów i stresów bo miałem ich naprawdę sporo a nie łącząca się z telefonem kamerka może zaskutkować długim wywodem ze słowami na K, h, p i innymi :) Plus może się okazać , że telefon i kamerka potrafią latać :)  

Rotary Engine Vehicles Service.
Obsługa, Naprawa i Modyfikacje pojazdów z silnikiem Wankla
www.rotaryengines.pl  5O8 * 279 * 238
mail:  tomek(at)rotaryengines.pl

Rexsio

Rexsio

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • 526 postów
  • SkądWawa
Dobra telemetria na onboardzie dużo mówi. Fakt że sprzęt mimo 21 wieku irytuje i zaprząta czasami za mocno głowę kierowcy.

sewo

sewo

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • 9 postów
  • SkądPoznań
  • Samochód:StreetPorted RX8 HP

Graty gronek! Czas i jazda jak zwykle profi ;) Ja chyba na następny Poznań poszukam normalny fotel bo w skórze lata się jak świnia  w patyku :) Dzięki za ogarniecie auta!

piwo

piwo

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • 548 postów
  • SkądMarki
  • Samochód:Opel Speedster; tor Poznań:1m48,8s; 1/4:13,806
Włączony tryb turbo

Załączone pliki

Gronek

Gronek

Wanklowy Maniak

• Moderators
  • 6736 postów
  • SkądŚladów / Warszawa
Taaaaa. Musi sucz na pierwszym kółku dymić. To coś jak tradycja i zwiastun wygranej. Jak nie dymi to się boję 😂
  • ziomecka342 lubi to

Ravi

Ravi

Gaduła

• Użytkownicy
  • 437 postów
  • SkądWarszawa
  • Samochód:Mazda RX-8 2004 HP

To są po prostu testy nowego aero. Po kształcie dymu Gronek ocenia czy dobrze splitter przykręcił. :D

• THX911 lubi to

piwo

piwo

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • 548 postów
  • SkądMarki

troche sie zawias z tylu ugina.

na moje tez za male katy z przodu i z tylu bo widac jak opona sie roluje. moze tez ciut za niskie cisnienia.

Załączone pliki

• Załączony plik  re1x.jpg   149,75 KB   16 Ilość pobrań
  • Załączony plik  rex.jpg   137,15 KB   16 Ilość pobrań

Użytkownik piwo edytował ten post 28 maj 2019 - 05:13

Gronek

Gronek

Wanklowy Maniak

• Moderators
  • 6736 postów
  • SkądŚladów / Warszawa
Fota z pierwszego lub drugiego okrążenia więc opony zimne jeszcze. Zawias potem się okazało rozkręcony na miękko. Po przyjeździe masa ludzi przyszła się witać i się zapomniało 😁 Nie mniej 1.50.6 znaczy że jednak za twardo nie jest też Dobrze. Opony zużyte rowniutko więc o kąty bym się nie martwił.

piwo

piwo

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • 548 postów
  • SkądMarki

sugerowalem sie tym zdjeciem dolnym i felga prawa. widac ze opona mocno z felgi schodzi. wiadomo ze czasy sa najwazniejsze. ale zdjecia w powiekszeniu tez o czyms moga powiedziec.

Gronek

Gronek

Wanklowy Maniak

• Moderators
  • 6736 postów
  • SkądŚladów / Warszawa
Wleciały większe chłodnice oleju. Testowo zaślepiony mały obieg chłodziwa tak aby szło wszystko tylko przez chłodnicę. Zobaczymy czy przez to nie będzie za dużego ciśnieniach na wężu zasilającym. Niebawem troszkę się pozmienia zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz. Ciekawe czy na Japfest się wyrobię

Załączony plik  IMG_20190612_194503.jpg   127,05 KB   21 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_20190612_183121.jpg   193,77 KB   22 Ilość pobrań
  • MATi, Patison i TommyJr lubią to

Rexsio

Rexsio

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • 526 postów
  • SkądWawa
Jakie dokładnie chłodnice założyłeś? Takie niebieskie kupiłeś czy malowales?

kaj1990

kaj1990

Gaduła

• Użytkownicy
  • 339 postów
  • Skądmilicz
To auto jest zajebiscie spartanskie 😀 kurde megaa jako zabawka torowa😉

Paweł.Gołembiewski

Paweł.Gołembiewski

Dyskutant

• Użytkownicy
  • 164 postów
  • SkądWarszawa
  • Samochód:FB, FC, SE

Świetnie, że modyfikacjom nie ma końca :) Jak się sprawują nowe chłodnice?

Zapraszam do kontaktu przez fb: https://www.facebook...100001961368770

Więcej fot naszych RXów: https://www.instagra...ki.pawel.mazda/

Na co dzień znajdziesz mnie w serwisie Mazdy: https://www.Golembiewscy.pl

Gronek

Gronek

Wanklowy Maniak

• Moderators
  • 6736 postów
  • SkądŚladów / Warszawa
Bardzo fajnie. Olej w upale 35 stopni na torze nie przekroczył 110 stopni
  • TommyJr lubi to

piwo

piwo

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • 548 postów
  • SkądMarki
O to nieźle.

Gronek

Gronek

Wanklowy Maniak

• Moderators
  • 6736 postów
  • SkądŚladów / Warszawa
WÓZ DO SPRZEDANIA
40 koła
Edit
No cóż temat nie aktualny. Już wyjaśniam. Pewien gość złożył mi propozycję sprzedaży efdeka którego sam robiłem. Cena jaką zaproponował była spoko więc powiedziałem że po powrocie wpadam po auto. Napisał że zaklepane. Nie prosił o zaliczkę umiałem go za poważnego człowieka. Niestety okazał się mało poważnym.... nie będę używał zwrotów jakie mi przychodzą do głowy bo szkoda. Gość sprzedał komuś kto dał troszkę więcej. No cóż. Struś zostaje.... Ścigamy dalej.
  • MATi i TommyJr lubią to

MATi

MATi

Torque Master

• RA
  • 5710 postów
  • SkądW-wa/Raszyn
  • Samochód:Mazda Rx-8 High Niuter
Hmm no nie fajnie w sumie ale z drugiej strony ja już zacząłem żonę urabiac że Mazda nam się znowu przyda 😋😂
  • Ravi lubi to
" If one day the speed kills me, do not cry because I was smiling"
~Paul Walker

piwo

piwo

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • 548 postów
  • SkądMarki
A pytanie. Jaki plan był z fdekiem? Trackcar? Drift czy reprezentacyjny? Trochę szkoda fdka na dwie pierwsze opcje. Zadbane cywilne seryjne nietuningowe fdki to dzisiaj już często ponad 100 tys zl

Użytkownik piwo edytował ten post 28 sierpień 2019 - 13:57

Boris86

Boris86

Boss of Snake Pit

• Użytkownicy
  • 1477 postów
  • SkądŁódź
  • Samochód:RX-7 FD3s, RX-8 Pandem LP & HP, 323 BG KLV6, Soarer, Viper GTS, 523i

też mnie ciekawośc zżera który to FD miał do Ciebie trafić  :D 

CZĘŚCI DO MAZDY RX-8 i silników RENESIS 13B MSP :) Szukasz? --> Pisz!
ZESTAWY NAPRAWCZE DO KOMPRESORÓW EATON--> info PW.

Gronek

Gronek

Wanklowy Maniak

• Moderators
  • 6736 postów
  • SkądŚladów / Warszawa

hahah Wiesz Borys, że nie powiem. Mam uczulenie na internetowe śledztwa i plotki dla tego napisałem tylko informacyjnie bo nie chcę wyjść na debila co już drugi raz wystawia auto i się rozmyśla. Kilka osób zgłosiło się z konkretnymi propozycjami i teraz mi z kolei głupio przed nimi ale uwierz mi, że gdybym sprzedał za te pieniądze strusia i dopiero gość by mi powiedział, że jest pipą a jego słowo jest warte mniej niż kupka obornika i sprzedał komu innemu zaklepane auto to osobiście wpadłbym do niego na kawę 

No dobra żeby nie było . Nie ma kiedy ale pasuje coś tam napisać co się ze strusiem dzieje. 

Doczekał się wreszcie reperaturek nadkoli i progów. Pomiędzy próg a karoserię wleciał gruby kontownik tak aby za środek auta można było śmiało podnosić. Wjechały nakładki progowe i zderzak od Borysa. Ma większe wloty na chłodzenie wody i oleju. Bardzo fajnie pasuje. Polecam. Przed malowaniem zaślepiliśmy kierunki. Maska dostała wloty i wymieniłem przednie błotniki bo tamtym już starczyło. Troche pozamiatałem szybę z naklejek i wjechała blenda. 

Zapłon LS-owy miał już 3 lata i ponad 40 tyś km więc wyleciał i na jego iejsce trafiły cewki OEM Mazda oraz kabelki Magnecore. O świecach nie piszę bo zmiana jest co ok 10 tyś lub raz na sezon. Olej wymieniamy co 2 max 3 trackdaye. 

Z modów technicznych. 

Silikonowe węże chłodzenia, wiatraki spall no i coś na co zbierałem się bardzo długo czyli bezwodny płyn EVANS. To mieliśmy sprawdzone na aucie Gediego ale była bariera przed wydaniem ponad 1200 zeta na płyn chłodniczy..... ale było warto.  Poprzednie umiejscowienie chłodnic oleju jednak było złym pomysłem. W zamyśle było odsłonięcie drogi do chłodzenia hebli, z którymi w sumie problemu nie było a skończyło się na tym, że zasłaniały chłodnicę wody i było za ciepło. Zakułem nowe przewody i wróciły na miejsce gdzie normalnie są oryginalne. Czekam jeszcze na nowa chłodnicę bo mogę teraz śmiało powiedzieć, że Mishimoto to okropne drogie gówno, które odprowadza tyle ciepła co zwykły zamiennik oryginału z intercarsu lub allegro.  

Jak wiecie ogumienie ciągle się zmienia ale są pewne wnioski. Ostatnio nabyłem kpl. nowych extreme VR2 w średniej poprawionej mieszance. szerokość 265. Wnioski. Fajna guma ale w porównaniu z Michelin R21 235 alboi Michelin S8L 250 to totoalna kupa. Trzeba bardzo rozważnie jeździć aby dogrzać ale nie przegrzać. Owszem fajnie kleją ale do Michałków im meega daleko. Kupiłem pod miata chellenge żeby było uczciwie z homologacją. Pojechałem tak na Japfest i tor krzywa okazał się bardzo fajnym torem driftowym. Struś dokręcał bez problemu dwóję bokiem do końca . Serio nie szło jechać prosto. Mimo kombinacji z twardością amorów i ciśnieniem w oponach ciągle dupa uciekała. Czuć było jak płyną. 

https://www.youtube....eature=youtu.be

Reasumując. Fajna guma dopuszczona do ruchu ale rekordów na tym to się raczej nie zrobi. Za to jak pewnie większość już wie na S8L udało się zrobić Poznań w 1:50:6 czyli zabrakło mi do zdradzieckiego ryja Tommyego 0.2 sek. Może jak w końcu wleci poliuretan, stalowy oplot i stoptech na tył a nie to co się w angolach na części znalazło to dziada przegonię .  

Wydechy obecnie są jakby dwa. całość 3 cale i wymienna na Vband końcówka. Jeden to seryjny tłumik z przerobionymi wejściem i wyjściami na 3 cale wyprowadzone wązko poza zderzak. To na tory typu poznań gdzie spełnia ich normy głośności a drugi to oparty na dwóch przelotowych tłumikach karabin na jedną stronę. Obudzi nawet zmarłego :)  To na Japfesty i inne odpusty gdzie można się wyszaleć jeżeli chodzi o decybele i ogień z dupy  .

Komputerowo auto jest od nowa wystrojone tym razem na Versatune gdzie obecnie poza flatshiftem mam jeszcze do dyspozycji launch controll i popcorn mode. Niebawem flata i procedurę będziemy robili też na mazdaedicie ale Versa ma taki plus, że obsłuży nam turbo... dobra cicho bo za wiele powiem :)   U nas obecnie ok 240 koni. Ciekawe ile by było na tej rekordowej hamowni gdzie najmocniejszy wankiel w galaktyce miał 261 a Tommyego zmęczony piecyk (jak jeszcze nie był zdradziecką mordą) wypluł 269 :)  Tomaszkowy u nas ponoć coś koło 236 pokazał więc może jak bym zdążył zanim skalibrowali jescze raz rolki to jeszcze bym też jakiś rekord zrobił :)  Jaja se robie . Wiecie jak z hamowniami. Już o tym pisałem 

tak to chodzi teraz  :) Tzn na filmie jeszcze stary zapłon więc obecnie idzie lepiej.  

https://www.youtube....h?v=VY5mku_P3CQ

Chwilowo chyba wszystko. Jest plan sporych zmian ale czy w to pójdę to jeszcze dumam. Wiecie jak ze mną. Dzisiaj tak jutro siak.... A może przerobię go na samolot .... a może Harry Potter ... zobaczymy. Na pewno Struś pójdzie dalej i przetrze następne szlaki , którymi pójdą pewnie i inne gwiazdy rotacyjnego ekranu :)  Poniżej kilka obrazków . Pozdro dla was. Idę robić wasze fury bo mi znowu się kolejka narobiła a dnia brakuje już do pracy a co dopiero przy swoim coś podziałać.  

Załączony plik  IMG_20190716_085024.jpg   120 KB   11 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_20190719_203503.jpg   108,4 KB   11 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_20190724_104111.jpg   110,99 KB   12 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_20190508_173953.jpg   195,63 KB   10 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_20190723_220625.jpg   117,56 KB   10 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_20190723_221036.jpg   69,98 KB   10 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_20190724_102739.jpg   139,31 KB   10 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_20190724_104111.jpg   110,99 KB   12 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_20190724_124035.jpg   142,47 KB   10 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_20190724_134754.jpg   125,7 KB   10 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_20190724_171847.jpg   164,12 KB   10 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_20190724_194509.jpg   145,98 KB   13 Ilość pobrań