Skocz do zawartości

Zdjęcie

RX8 Gronkomobil Winning Blue Track Car

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
388 odpowiedzi w tym temacie

Gronek

Gronek

Wanklowy Maniak

• Moderators
  • 6736 postów
  • SkądŚladów / Warszawa
  • Samochód:BridgePorted RX8 HP,

A co to jest ten pellet ?

Zaślepka termostatu w wale. Termostat ten sprawia, że dokąd olej się dobrze nie rozgrzeje to boki rotorów nie mają smarowania natryskiem z dysz zamontowanych w wale. 

Rotary Engine Vehicles Service.
Obsługa, Naprawa i Modyfikacje pojazdów z silnikiem Wankla
www.rotaryengines.pl  5O8 * 279 * 238
mail:  tomek(at)rotaryengines.pl

Boris86

Boris86

Boss of Snake Pit

• Użytkownicy
  • 1477 postów
  • SkądŁódź
  • Samochód:RX-7 FD3s, RX-8 Pandem LP & HP, 323 BG KLV6, Soarer, Viper GTS, 523i
Masz Gronek takiego jednego pelleta na sprzedaż?

CZĘŚCI DO MAZDY RX-8 i silników RENESIS 13B MSP :) Szukasz? --> Pisz!
ZESTAWY NAPRAWCZE DO KOMPRESORÓW EATON--> info PW.

Gronek

Gronek

Wanklowy Maniak

• Moderators
  • 6736 postów
  • SkądŚladów / Warszawa

Masz Gronek takiego jednego pelleta na sprzedaż?

Heheh  handlowy offtop w temacie :)  Tak niedługo będę miał dorobioną całą siatkę ... Jak się spikniemy to się mogę zamienić za  ....  za pieniądze ale to już na prv :)

Wczoraj nawet umyłem wóz :)

https://www.facebook...er&notif_t=like

Poszły pierwsze korekty zapłonu .. niestety zniknęły marchewy ale na ich miejscu pojawił się lepszy cios :)   ...  Czekamy na wolną hamownię tylko :)

Amirgse

Amirgse

Gaduła

• Użytkownicy
  • 373 postów
  • SkądWarszawa
  • Samochód:Rx-8 rensis; 126p

Heheh  handlowy offtop w temacie :)  Tak niedługo będę miał dorobioną całą siatkę ... Jak się spikniemy to się mogę zamienić za  ....  za pieniądze ale to już na prv :)

Wczoraj nawet umyłem wóz :)

https://www.facebook...er&notif_t=like

Poszły pierwsze korekty zapłonu .. niestety zniknęły marchewy ale na ich miejscu pojawił się lepszy cios :)   ...  Czekamy na wolną hamownię tylko :)

Lepszy cios brzmi dużo atrakcyjniej niż marchewy... tak mym skromnym zdaniem... ja wyznaję zasadę zza wschodniej granicy "Ти́ше е́дешь -- да́льше бу́дешь."  Też bardzo jestem ciekawa wyników hamowni na tej Twojej niebieskiej diablicy. 

...ad rem. 

Piccardo

Piccardo

Pasjonat

• Użytkownicy
  • 778 postów
  • SkądNiemcy

Marchewy to znak rozpoznawczy tego silnika :P i ładnie wygląda wieczorami :D

Boris86

Boris86

Boss of Snake Pit

• Użytkownicy
  • 1477 postów
  • SkądŁódź
Oj tam off top:)
Bardzo ładne niebieskie auto:)
W gruncie rzeczy lubię niebieskie:)

Gronek

Gronek

Wanklowy Maniak

• Moderators
  • 6736 postów
  • SkądŚladów / Warszawa

Marchewy to znak rozpoznawczy tego silnika :P i ładnie wygląda wieczorami :D

Spokojnie ...  pod obciążeniem jak wycofa zapłon przy zmianie biegów to wali :)

• eXe i Amirgse lubią to

cysio102

cysio102

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • 597 postów
  • SkądW-wa
  • Samochód:RX-8 40th Anniversary

Gronek porzuciłeś poduszki pod silnikiem  - a bez poduszek czyli fabrycznej amortyzacji bloku silnika – na przykład 2 rotor nie będzie przycierał ścianek "hałzingu", wpadał w wibracje w czasie jazdy i nie wyskoczy bokiem albo posypie się masakrując wszystko na około przy 9 000 obrotów ?? - no bo przecież będziesz upalać :) – zapewne :)

MATi

MATi

Torque Master

• RA
  • 5710 postów
  • SkądW-wa/Raszyn
  • Samochód:Mazda Rx-8 High Niuter
Właśnie nie będzie bo jest sztywno przykręcony. Na poduchach się bardziej majta.
" If one day the speed kills me, do not cry because I was smiling"
~Paul Walker

Gronek

Gronek

Wanklowy Maniak

• Moderators
  • 6736 postów
  • SkądŚladów / Warszawa

Gronek porzuciłeś poduszki pod silnikiem  - a bez poduszek czyli fabrycznej amortyzacji bloku silnika – na przykład 2 rotor nie będzie przycierał ścianek "hałzingu", wpadał w wibracje w czasie jazdy i nie wyskoczy bokiem albo posypie się masakrując wszystko na około przy 9 000 obrotów ?? - no bo przecież będziesz upalać :) – zapewne :)

Spokojnie to tak nie działa :)  Poduszki mają funkcję wyłącznie komfortową. Silnik przy dodaniu i ujęciu gazu kiwa się i jest opóźnienie zanim zanim moment obrotowy zostanie przekazany na koła i wóz fizycznie odpowie na gaz. Twarde poduszki lub ich brak niweluje ten efekt .....  w planie także usztywnienie mocowanie tylnego dyfra oraz już czeka krótki dyfer z wersji R3 :)  Myślę, ze po przesunięciu odcinki, modyfikacji zapłonu + krótki dyfer może okazać się, że to będzie dość szybkie auto ....

no nic walczymy

Master609

Master609

Zapaleniec

• Użytkownicy
  • 1182 postów
  • SkądSzczecin
  • Samochód:Mazda Rx8 192 LP

Ciekawy temat. 3mam kciuki ze faktycznie uda ci sie zrobi z tego naprawde szybkie auto :) ja sie musze przynac ze poczatek byl fajny ale juz teraz brakuje mi troche pod noga wiec trzeba szukac jakies alternatywy

Gronek

Gronek

Wanklowy Maniak

• Moderators
  • 6736 postów
  • SkądŚladów / Warszawa

Ciekawy temat. 3mam kciuki ze faktycznie uda ci sie zrobi z tego naprawde szybkie auto :) ja sie musze przynac ze poczatek byl fajny ale juz teraz brakuje mi troche pod noga wiec trzeba szukac jakies alternatywy

Turbo :)

Master609

Master609

Zapaleniec

• Użytkownicy
  • 1182 postów
  • SkądSzczecin
  • Samochód:Mazda Rx8 192 LP

Sa takie plany ale jesze nie na dzisiaj :)

cysio102

cysio102

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • 597 postów
  • SkądW-wa
  • Samochód:RX-8 40th Anniversary

Właśnie nie będzie bo jest sztywno przykręcony. Na poduchach się bardziej majta.

Gronek, MATi -na postoju przymocowanie silnika na sztywno jestem wstanie sobie wyobrazić, że może być korzystniejsze , ale co z wibracjami przenoszonymi z drogi przez zawieszenie na silnik ?? poduchy w jakiejś części tłumią te wibracje, - jeżeli rotor obraca się 9k na minutę to niewielkie zakłócenie ma duży wpływ na zużycie - oczywiście nie rozpadnie się natychmiast, ale po trylionie obrotów może ??- a z poduszkami np.: padnie po 2 trylionach obrotów  :)  – czy poduszki pod silnikiem są wyłącznie dla komfortu kierowcy ??? :unsure:  – poduchy są też w tłokowcu, ale tam jest troszkę inaczej – tam mamy ruch posuwisto zwrotny – przypominający jeb... :D

Gronek

Gronek

Wanklowy Maniak

• Moderators
  • 6736 postów
  • SkądŚladów / Warszawa

Gronek, MATi -na postoju przymocowanie silnika na sztywno jestem wstanie sobie wyobrazić, że może być korzystniejsze , ale co z wibracjami przenoszonymi z drogi przez zawieszenie na silnik ?? poduchy w jakiejś części tłumią te wibracje, - jeżeli rotor obraca się 9k na minutę to niewielkie zakłócenie ma duży wpływ na zużycie - oczywiście nie rozpadnie się natychmiast, ale po trylionie obrotów może ??- a z poduszkami np.: padnie po 2 trylionach obrotów  :)  – czy poduszki pod silnikiem są wyłącznie dla komfortu kierowcy ??? :unsure:  – poduchy są też w tłokowcu, ale tam jest troszkę inaczej – tam mamy ruch posuwisto zwrotny – przypominający jeb... :D

Tłomią jeszcze amortyzatory ...  Fakt ciekawe spostrzeżenie ale nie wydaje mi się żeby to miało jakikolwiek znaczący wpływ ... energia kinetyczna obracających się z tymi prędkościami elementów jest zbyt duża aby miało znaczenie zamocowanie silnika ....  wręcz przeciwnie ...  w tej sytuacji drgający silnik wytwarza większe wibracje leżąc na miękkich poduszkach niż leżąc na konstrukcji auta na sztywno

Boris86

Boris86

Boss of Snake Pit

• Użytkownicy
  • 1477 postów
  • SkądŁódź
Te lapy sztywne mocowane sa na 2 śruby do korpusu silnika i na jedna w miejsce poduszki tylko?

Gronek

Gronek

Wanklowy Maniak

• Moderators
  • 6736 postów
  • SkądŚladów / Warszawa

Te lapy sztywne mocowane sa na 2 śruby do korpusu silnika i na jedna w miejsce poduszki tylko?

A na ilu śrubach trzyma się do poduszki seryjna łapa .......  wyprzedzę odpowiedź ....  na jednej :)  

Mozemy dyskutować a w realu to działa :)

Boris86

Boris86

Boss of Snake Pit

• Użytkownicy
  • 1477 postów
  • SkądŁódź
Nie pytałem z żadnym żalem czy niedowierzaniem ze działa. Poprostu zapytałem czy to co widzę ba foto to wszystko. Wiem ze działa bo czemu miało by nie działać. Nadwozie tez pracuje. Tylny dyfer będzie na tulejach aluminiowych czy tez blaszane wieszaki jak te?

Gronek

Gronek

Wanklowy Maniak

• Moderators
  • 6736 postów
  • SkądŚladów / Warszawa

Nie pytałem z żadnym żalem czy niedowierzaniem ze działa. Poprostu zapytałem czy to co widzę ba foto to wszystko. Wiem ze działa bo czemu miało by nie działać. Nadwozie tez pracuje. Tylny dyfer będzie na tulejach aluminiowych czy tez blaszane wieszaki jak te?

No wiem, że bez żalu :)  Na ile Cię znam Borys to wiem, że twoje pytania nie są zbudowane w złośliwym tonie :)  Looooz ...    sam się zastanawiam   ...  na poczatek na sztywno ... To i tak nie odda efektu jak trzeba dokąd nie założy się poliuretanów na mocowanie sanek dyfra oraz wymiana na poli   wszystkich tulei z tyłu ...   

Idziemy kroczek po kroczku powolutku :)

Tak na marginesie to te łapy bardzo ułatwiają dostęp do świec :)  Ale żeby była jasność  ....... Nie polecam do jazdy codziennej ... odgłos   SSV niesie się po kabinie jak by panewa oddała :) a rezonans silnika daje w środku odgłos niczym wyciąganie zardzewiałego sierpa z dupy :)

• Amirgse lubi to

Gość_Mike_*

Gość_Mike_*
  • Guests
Chcę się tym przejechać.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Seo katalog stron darmowy