Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mazda RX8 K20K - DailyCar

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
270 odpowiedzi w tym temacie

THX911

THX911

Pasjonat

• Użytkownicy
  • 793 postów
  • SkądStarachowice / WWA
  • Samochód:RX8 K20K

Witam.

Chciałem Wam przedstawić mój nowy nabytek. Mazda RX8 Revolution 231KM z 2004 roku, czarna skóra, navi i chyba wszystko inne poza tempomatem i szyberdachem, świeżo co sprowadzona z Niemiec. Z początku zacząłem szukać tylko w Polsce ale jakoś nie mogłem ustrzelić modelu który by mi się podobał, czyli wersja Europejska w full wersji. W końcu przeskoczyłem z poszukiwaniami na Europe i po paru rozczarowaniach trafiłem na Czarną.

____________________________________________________________________________________________

#Update+ 24-01-2017

Poniżej plan na modyfikacje:

Silnik:+

K20Z4 z Hondy Typer-R Ufo 2009r

Kompresor Audi 3.0 TFSI TVS1320

Komputer:+

Ecu Master EMU

Tablet Lenovo(jako zegary z EMU)

RaceTCS"(homemade TCS)

Zawieszenie: +

Zestaw Zawieszenia TEIN Mono Sport - założone 

Zestaw do regulacji twardości zawieszenia TEIN - EDFC ACTIVE+GPS

Poliuretan Przód+częściowo tył 

Wydech:+

Póki co chyba seria wystarczy

kolektor wydechowy custom- by NipponToys

Hamulce:

Przód:

BigBrake k-system.pro

Brembo 4-tłoczki+tarcze TRW nacinane+Klocki Ferodo DS2500

Tył:

Tarcze TRW

Klocki Ferodo

Felgi:

Mak XLR 18'8 - lekkie 

Japan Racing JR11 18'8.5

Audio:+

Seria Bose

Konwerter audio Aux/USB

Izolator pętli masy 

Nawi:

Tablet Lenovo

Body:

Rejestracja na boku zderzaka

Splitery, ductail  ;)

_____________________________________________________________________________________________

Poniżej parę zdjęć na szybko, postaram się opisać postęp prac na bieżąco.

Załączony plik  Kompresor_K20z4_Rx8_mini.jpg   156,01 KB   67 Ilość pobrań

Załączony plik  weewmini.jpg   116,17 KB   92 Ilość pobrań

Załączony plik  SAM_0112.jpg   109,87 KB   89 Ilość pobrań

Załączony plik  Garage.jpg   114,72 KB   89 Ilość pobrań

Załączony plik  10krpm.jpg   29,85 KB   88 Ilość pobrań

Użytkownik THX911 edytował ten post 01 marzec 2018 - 19:48

• Tomma lubi to

adamsud

adamsud

Boss of all Bosses

• Użytkownicy
  • 3037 postów
  • Skąddolnośląskie
  • Samochód:BMW 645Ci, VW Jetta A6, BMW e46 328i

Sam nie wiem THX911 czy opisałeś samochód w odpowiednim podrozdziale. W tej chwili to ani rex z wanklem ani po swap-ie. Muszę chyba stworzyć nowy dział - RX bez silnika :) . Powodzenia w realizacji planów. Trudna droga przed Tobą. Prawdopodobnie nie wcześniej niż wiosną będziesz się cieszył jazdą. Na forum jest kilka osób użytkujących rx-8 z silnikiem hondy. Mam nadzieję, że będą Ci służyć pomocą. Swoją drogą, który silnik konkretnie chcesz zaadoptować do rex-a?

• Tomma i Ragnorr lubią to

THX911

THX911

Pasjonat

• Użytkownicy
  • 793 postów
  • SkądStarachowice / WWA
W planach jest K20Z4 z Civica Type-R UFO, a Mazda do działu "RX8 po swapie" z czasem się dopasuje :P

THX911

THX911

Pasjonat

• Użytkownicy
  • 793 postów
  • SkądStarachowice / WWA

Troszkę się powoli rozkręca z tematem  :) 
Po tym jak w pewien weekend nie mogłem już wypchnąć auta z garażu z powodu przyłapanych hamulców, zdecydowałem się na pierwszą jazdę i udało mi się rozruszać swoją Mazdę. Pierwszy raz miałem okazje przejechać się RX8( krótko bo krótko, ale zawsze coś) i nawet z kulejącym silnikiem bardzo przyjemnie mi się jechało. Nie mogę już się doczekać przyszłego roku! 

https://www.youtube....bed/IJhN8_fjiq0

Panewkę słychać niemiłosiernie, mimo to udało się zostawić ślad na kostce :)

Cały temat rusza już na dobre w przyszłym tygodniu. Autko trafia do Przemy, silnik kupiony i plan się rozwinął o zrobienie czegoś więcej niż tylko kolejnego swapa K20Z4.
Wpada kompresor z 3.0 TFSI, więc mocy będzie pod dostatkiem. Nie planuje wyciskać ile się da z tej jednostki a jedynie lekko ją wzmocnić. Cały czas chce żeby jednak to była
jednostka bezawaryjna. Mam nadziej że tak będzie :)

Do tego w planach doszedł komplet tarcz i klocków STOPtech, oraz felgi POLISH GA SERIES DARK - ANTRACYT 19X8,5", ale to już w przyszłym roku na spokojnie.
Najpierw trzeba będzie wyjechać z garażu i zobaczyć jak to się sprawuje. 

Prawdopodobnie szyby zostaną delikatnie przyciemnione, oczywiście całe autko pójdzie do polerki. Może wpadną jakieś elementy z carbonu, czas pokaże. 

RX8%2BBE_RW.jpg

pezele

pezele

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • 555 postów
  • SkądWLKP
  • Samochód:RX8 K20Z4

chyba łatwiej tam upakować turbinę niż kompresor ?

masz już po to kolektory ?

powodzenia

THX911

THX911

Pasjonat

• Użytkownicy
  • 793 postów
  • SkądStarachowice / WWA

chyba łatwiej tam upakować turbinę niż kompresor ?

masz już po to kolektory ?

powodzenia

I dlatego właśnie będzie kompresor :) Turbo jest zbyt "proste" i oczywiste. Zresztą w poprzedniej Hondzie CRX gdzie miałem B18C1 z Integry Type R też miałem ochotę włożyć kompresor. Zawsze mi się jakoś ten "jęk" podobał. Druga sprawa że nie trzeba się bawić w smarowanie turbo i zabierać olej silnikowi. Kompresor działa już od dołu i jest mniej narwisty. 

THX911

THX911

Pasjonat

• Użytkownicy
  • 793 postów
  • SkądStarachowice / WWA

Mały update: 

Przyszło mi już zawieszenie Tein Mono Sport oraz EDFC Active z GPS+ mały bonus w postaci Japońskich gazet :D 

Prace nad autem nadal trwają, teoretyczny termin oddania 1 kwietnia. Mam nadzieje, że Przema po 5 miesiącach zdąży na czas... bo mnie już strzela bez auta.

Załączone pliki

natsu9

natsu9

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • 528 postów
  • SkądKatowice

Mały update: 

Przyszło mi już zawieszenie Tein Mono Sport oraz EDFC Active z GPS+ mały bonus w postaci Japońskich gazet :D

Prace nad autem nadal trwają, teoretyczny termin oddania 1 kwietnia. Mam nadzieje, że Przema po 5 miesiącach zdąży na czas... bo mnie już strzela bez auta.

Zajebiste fanty, czytałeś/słyszałeś ostatnio o Przemku troszkę niepochlebne opinie?

THX911

THX911

Pasjonat

• Użytkownicy
  • 793 postów
  • SkądStarachowice / WWA

Nie nic nie słyszałem, a powinienem :P ?

Wie co robi i wiem, że zrobi to dobrze. Kwestia czy zdąży na 1 kwietnia. 

natsu9

natsu9

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • 528 postów
  • SkądKatowice

No właśnie o termin mi chodziło ;) obyś nacieszył się jak najszybciej autkiem, hamulce już masz zamówione? planujesz jakieś skręcane?

THX911

THX911

Pasjonat

• Użytkownicy
  • 793 postów
  • SkądStarachowice / WWA

Hamulce jeszcze nie zamówione, chce odebrać auto, pojeździć na tym co mam i dopiero jak będę umawiał się na montaż zawieszenia w TGauto to podejmę decyzje 

czy hamulce wpadają od razu czy się jeszcze chwilę wstrzymam. Raczej normalne tarcze, nacinane i lepsze klocki + nowe przewody. 

cysio102

cysio102

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • 599 postów
  • SkądW-wa
  • Samochód:RX-8 40th Anniversary
Przema72 robi Ci Swap na tłokowca juz 5 miesięcy?? Ja bym zjechał do niego i sprawdził czy moje auto jest ciągle na jego podwórku :-) Boję się, że na 1 kwietnia będziesz miał pryma-aprilis :-(

stary! rotary :)

ToXiC

ToXiC

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • 690 postów
  • SkądWLKP :)
  • Samochód:RX-8 HP, Mazda 6 2.3
Cysio, a ty wywalasz wankielka? Łot?

cysio102

cysio102

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • 599 postów
  • SkądW-wa
  • Samochód:RX-8 40th Anniversary
Nigdy!! - Najlepsza cześć RX8 to silnik - tak! - wiem! nie jest idealny - mimo to - kocham 💕 - a czy twoja kobieta wygląda jak modelka? - a kochasz :-) - tak samo jest z Wanklem :-)

stary! rotary :)

ToXiC

ToXiC

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • 690 postów
  • SkądWLKP :)
  • Samochód:RX-8 HP, Mazda 6 2.3
Przepraszam kolego, zla interpretacja ;). Nie znam sprawy osobiscie, wiec nie bede szerzyl herezji na ten temat, tylko ostatnio byl wysyp tego typu informacji, i nie tylko na tym forum.
OFFTOP ALLERT! Blagam o niski wymiar kary.
Sam kupowalem rexa z ewentualnoscia zmiany silnika na tlokowy, sic!, ale po zakupie i przejechaniu pierwszych 100km, kompletnie ten pomysl odrzucilem. Znam bolaczki autka odkrywane przez siebie, ale szczerze dobrze mi z tym. W tym momencie jestem calkowicie zajarany autem, jak i jego szybka odbudowa i udoskonalaniem. Leca co chwila nowe czesci, podstawowe eksploatacyjne pierdoly, zeby wstydu nie bylo jak sie wybiore do ktoregos z magikow lub jakis klubowy spot, co byloby fajna sprawa ;). Potwierdzam, Kocham! ;)

THX911

THX911

Pasjonat

• Użytkownicy
  • 793 postów
  • SkądStarachowice / WWA
Nie no jeżdżę i kontroluje co się dzieje :) tak na prawdę praca nad autem zaczęła się dopiero na początku lutego. Tyle że auto wstawiłem już w zeszłym roku.
Jak nie zdąży do 1 kwietnia to będzie dobry powód by zbić cenę za opóźnienia

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Retro

Retro

Poganiacz Tłokowców

• Użytkownicy
  • 2278 postów
  • SkądWuWuA
  • Samochód:RX-8 GT, Evo IX

Mimo, że fanem swapów w RXach nie jestem to masz mój miecz ;) Powodzenia w projkecie ;)

BtW. trzeba by się chyba z tymi swapowcami kiedy na ćwiartkę ustawić i zobaczyć co to warte :P

• THX911 lubi to

Rotary Inside | Hurt paliw płynnych | Usługi Informatyczne

Była RX-8 GT | Jest Lancer Evo IX P03

Tomma

Tomma

Nałogowiec

• Użytkownicy
  • 1876 postów
  • SkądPodkarpacie RZ
  • Samochód:MAZDA RX8 RB25 NEO + T (GT3071R)

SUPER w końcu ktoś wsadza kompresor, aczkolwiek grubo często pchali do hond eatona z mercedesa.

No ale ważne że będzie cioś od dołu z minimalnie mniejszym przyrostem KM, zresztą moc to nie wszystko a będzie bez turbo laga.

THX911

THX911

Pasjonat

• Użytkownicy
  • 793 postów
  • SkądStarachowice / WWA

No to czas na mały update. Troszkę czasu już minęło od czasu kiedy RX był oddany do Przemy. No i niestety póki co złe wieści, silnik jeszcze nie ukończony. 

Odebrałem słabe NA(kolektor wydechowy z trzepaka, jakaś stara wersja kolektora ssącego na starym stożku) 

Czekam na powrót Przemy z zagranicy kiedy to mam znowu oddać na tydzień/dwa auto na założenie kompresora( mam nadzieje że tydzień/dwa) 

No ale autem już jeżdżę, pierwsze wrażenia z jazdy już są. Mega wygodne auto, świetne wnętrze, może troszkę za gumowaty układ kierowniczy, ale to pewnie kwestia zużycia

tulejek w zawieszeniu.

Założyłem już zawieszenie Tein Mono Sport - póki co bez EDFC active - to sobie zostawiam jak już kompresor będzie skończony. 

Czekam na paczkę poliuretanów na przód - czerwone czyli te "miękkie" nie chce zrobić z auta taczek. 

Do tego chyba pomaluje proszkowo od razu przednie wahacze. 

Zamówiem BigBrake z k-system.pro 4-tłoczek brembo z większą i grubszą tarczą oraz klockami DS2500 + przewody oplot. Miały być tarcze StopTech ale w końcu plany się zmieniły. 

Mam nadzieje że weeekend mi się uda to złożyć i dobrze odpowietrzyć cały układ.  

20160426_143258-copy-560x632.jpg

Troszkę pracowity weekend :)

Załączony plik  pracowicie.jpg   104,54 KB   43 Ilość pobrań

Takie 500plus to ja rozumiem :) RX8 K20 + Tatowóz >Volvo S80 V8 4.4 4x4

Załączony plik  500plus.jpg   119,17 KB   43 Ilość pobrań

Zawias Tein już siedzi, póki co lekkie obniżenie i ustawienie na połowę twardości. Jak ogarną wybite tulejki wahaczy to powiem jak się sprawuje na zakrętach. 

Załączony plik  TEIN_RX8.jpg   133,41 KB   43 Ilość pobrań

• adamsud i Sopel_XL lubią to

Sopel_XL

Sopel_XL

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • 667 postów
  • SkądSulejówek
  • Samochód:Mazda RX-8 1.8t

12355637d4050bcfut3ex.gif

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych