Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zimowanie Wankla

zimowanie

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1
Sqad

Sqad

    AWA

  • Administrator
  • 2 645 postów
  • SkądWarszawa
  • Samochód:Citroen C-Crosser '09, Kymco Downtown 125 '15

Pewnie temat jest bardziej ogólny. Wiele osób eksploatuje wankla zimą, ja nigdy swoich "drugich" aut nie używałem zimą. 

W zeszłym roku jak było sucho to nawet jeździłem, w tym roku to ja latem przejechałem 2kkm więc zimą zapewne ani razu nie wyjadę. Jak prawidłowo "przepalać" wankla. Tzn. odpalić i zgasić odpalić i niech chodzi 30 min? co ile go przepalać?



#2
adamsud

adamsud

    Boss of all Bosses

  • Użytkownicy
  • 3 051 postów
  • Skąddolnośląskie
  • Samochód:BMW 645Ci, VW Jetta A6, BMW e46 328i

Przede wszystkim to radzę dbać o akumulator. Przynajmniej raz na dwa tygodnie podłączyć na 1-2 godz. pod prostownik. Trzymasz rex-a w garażu? Jeżeli to garaż indywidualny to nie ma problemu, ale w tych garażach podziemnych to może być problem z przepalaniem silnika. Sąsiedzi mogą się czepiać. Gdzieś czytałem, że warto uruchomić silnik raz na 2 - 3 tygodnie, poczekać aż się nagrzeje, ruszyć chociaż dwa,  trzy metry do przodu i do tyłu, nacisnąć kilka razy hamulec. Generalnie uważam, że jeżeli trzymać samochód w garażu to tylko ocieplanym. Inaczej to chyba lepiej na dworze lub pod wiatą.



#3
Wojtex16

Wojtex16

    Maniak

  • Moderators
  • 3 161 postów
  • SkądKatowice
  • Samochód:Była już RX-8

RX8 jest moim pierwszym samochodem, który ma nie zakopywać się w śniegu. Ostatnio faktycznie zima była taka słaba, że pozwoliłem sobie kilka razy przegonić.

 

Prawda jest taka, że auto bardziej się niszczy jak dłużej stoi niż te śmigane zimą. Ja jedynie to akumulator odłączam całkowicie, bo może się rozładować od alarmu i innych urządzeń kradnących prąd. I podładowywuje go co za 3tygodnie.

 

 

Inaczej to chyba lepiej na dworze lub pod wiatą.

Można ewentualnie nakryć specjalną plandeką do samochodów, ale tak,, żeby był mały przewiew od ziemi (chodzi o to żeby wilgoci nie bylo).



#4
Sqad

Sqad

    AWA

  • Administrator
  • 2 645 postów
  • SkądWarszawa
  • Samochód:Citroen C-Crosser '09, Kymco Downtown 125 '15

Garaż jest wspólny, ale mam spoko sąsiadów, raczej nikt nie będzie się dąsał że auto chodzi 30 min w garażu :)

W tym roku właśnie chce odłączyć akumulator i zabrać go do domu bo widzę że takie stanie mu nie służy.

 

 

Prawda jest taka, że auto bardziej się niszczy jak dłużej stoi niż te śmigane zimą. 

 

Bez przesady. Po to się przepala żeby silnik nie zardzewiał w środku i po pół roku nie było kuku :P

 

Widziałem już rexy pod spodem po kilku zimach i widać że sól je bardzo lubi.



#5
Wojtex16

Wojtex16

    Maniak

  • Moderators
  • 3 161 postów
  • SkądKatowice
  • Samochód:Była już RX-8

Nie tylko rx niestety. Dlatego Ci co śmigają zimą niech lepiej od czasu do czasu zabezpieczają spód autka.



#6
MATi

MATi

    Poweeeeer!!!!

  • Użytkownicy
  • 5 813 postów
  • SkądJózefosław
  • Samochód:BMW F10 528i juesandej
Samo przepalanie silnika raz na jakiś czas jest ok ale drobna przejażdżka też jest wskazana ze względu na zawias heble opony, auta stojąc niszczeja. Wypinanie akumulatora, to nie polonez :P lepiej doładować inaczej wszystko się pewnie zresetuje

Co do soli i podwozia to ja rudej u siebie nie widzę, w tym roku rx ciśnie ostro w zimę jak ruski czołg przez Syberię
" If one day the speed kills me, do not cry because I was smiling"
~Paul Walker

#7
Tomma

Tomma

    Nałogowiec

  • Użytkownicy
  • 1 902 postów

moj przyjechał z Włoch więc nigdy nie widział zimy :) (no jedną zimę stał w pl garażu)

Ale jedna z pierwszych rzeczy jakie zrobiłem to konserwacja podwozia, tylnych nadkoli i rantów ;)

Niestety teraz mam rozkminke jak to będzie tego roku, bo obniżyłem zawieszenie a felgi zima mam ET35 i boje sie że będzie ciasno pomiędzy kołem a błotnikiem...

Wtedy na szybkiego trzeba będzie kupić jakieś inne 17tki z ET 45-50, tylko że te 17mi sie podobają :P



#8
adamsud

adamsud

    Boss of all Bosses

  • Użytkownicy
  • 3 051 postów
  • Skąddolnośląskie
  • Samochód:BMW 645Ci, VW Jetta A6, BMW e46 328i

He, he Tomek, jak śnieg sypnie to z obniżonym zawieszeniem będziesz za pług robił. A w Twoich okolicach potrafi sypnąć ...



#9
MATi

MATi

    Poweeeeer!!!!

  • Użytkownicy
  • 5 813 postów
  • SkądJózefosław
  • Samochód:BMW F10 528i juesandej
Albo sprzedaj i kup OEM 18-stki ja takie mam na zimę
" If one day the speed kills me, do not cry because I was smiling"
~Paul Walker

#10
Bubble

Bubble

    Dyskutant

  • Użytkownicy
  • 162 postów
  • SkądŁódzkie
  • Samochód:Mazda RX-8

Temacik widzę już kilka latek ma.... tak szukałem informacji co tu robić z autem zimą która się zbliża. Generalnie u mnie to stoi auto pod blokiem... :/// Co do zimy to wogóle sobie nie wyobrażam jeździć tym potworem skoro teraz w lato gdy tylko spadnie deszcz jest trochę strach i kontrola trakcji ciągle mryga.  Martwię się bardziej o kondycję blachy , silnika i podzespołów . 



#11
nastepny

nastepny

    Dyskutant

  • Użytkownicy
  • 240 postów
  • Samochód:RX-8 40th

Albo jeździsz jak wariat (nic sie nie da z tym zrobic :) ) albo kup opony / zrob zawieszenie.

Mi kontrola włączą się jak naprawdę strzelę ze sprzęgła z minimum 4 k obrotów w pełnym deszczu.

A zimą to akurat na słabych zimówkach bardziej na autostrady to właśnie wyłączenie kontroli trakcji i stopienie całego śniegu pod nią pozwoliło wyjechać.



#12
Bubble

Bubble

    Dyskutant

  • Użytkownicy
  • 162 postów
  • SkądŁódzkie
  • Samochód:Mazda RX-8

Ludziska...zimno się robi co raz bardziej za oknem. Dajcie jakieś konkretne rady na zimę ... Parkuję pod blokiem . Rudej nie widać . Boje się że mi ją zeżre zimą . Na upartego mogę jeździć . Tarcze w lato po 3 dniach bez jazdy są całe rude... nie chciałbym tego mieć w silniku . Jestem zdania iż auto nie jeżdżone psuje się 3x bardziej.... a obrotomierz jest po to by pracował w pełnym zakresie...



#13
Gronek

Gronek

    Wanklowy Maniak

  • Moderators
  • 7 167 postów
  • SkądŚladów / Warszawa
  • Samochód:BridgePorted RX8 HP,
Elementy silnika są całe w oleju wiec mit o rdzewieniu jest tylko mitem. Korozja niestety siedzi w tym aucie genetycznie . Można zabezpieczyć podwozie ale wilgoć i rudzielec i tak od wewnątrz zrobią swoje od wewnątrz zamkniętych konstrukcji
Rotary Engine Vehicles Service.
Obsługa, Naprawa i Modyfikacje pojazdów z silnikiem Wankla
www.rotaryengines.pl  5O8 * 279 * 238
mail:  tomek(at)rotaryengines.pl

#14
miirage

miirage

    Pasjonat

  • Użytkownicy
  • 832 postów
  • SkądGdynia
  • Samochód:RX8 HP 2005 USA :)

Jak już chcesz tak trzymać przez zimę to poszukaj centrum handlowego z bezpłatnym zadaszonym parkingiem. Wystarczy raz na 2 tyg wyjechać autem na 5km żeby kurz zwiało i możesz dalej stać. Wcześniej tak ze 3 zimy z rzędu trzymałem auto



#15
Sopel_XL

Sopel_XL

    Entuzjasta

  • Użytkownicy
  • 708 postów
  • SkądSulejówek
  • Samochód:Mazda RX-8 1.8t

Elementy silnika są całe w oleju wiec mit o rdzewieniu jest tylko mitem. Korozja niestety siedzi w tym aucie genetycznie . Można zabezpieczyć podwozie ale wilgoć i rudzielec i tak od wewnątrz zrobią swoje od wewnątrz zamkniętych konstrukcji

gallery_1715_57_44539.jpg



#16
Wojtex16

Wojtex16

    Maniak

  • Moderators
  • 3 161 postów
  • SkądKatowice
  • Samochód:Była już RX-8

Tutaj to puścił płaszcz wodny i dostawał się płyn do silnika?


  • Sopel_XL lubi to

#17
Dexell

Dexell

    Mistrz ciężkiej metafory

  • Użytkownicy
  • 1 193 postów
  • SkądLDZ
  • Samochód:Pienkny HP

Wojtku jakiż słaby płyn ten być musiał skoro zamiast chłodzić, rudą po wielokroć namnażał jej matkę gwałcąc  :P

Witka Woj_ :P


Wczoraj odwiedzili mnie koledzy z RXklubu !!! ....  dzisiaj tylko pamiętam, ... że otworzyłem im drzwi


#18
Gronek

Gronek

    Wanklowy Maniak

  • Moderators
  • 7 167 postów
  • SkądŚladów / Warszawa
  • Samochód:BridgePorted RX8 HP,

dokładnie jak wojtek pisze tutaj puścił płaszcz i stało. Mam kilka takich rotorów. W internecie jest baaaardzo dużo zdjęć i warto poczytać ich opis. Opis też nie zawsze pokrywa się z prawdą bo teraz ktożś zajrzy na forum rxklubu i zobaczy zdjęcie zardzewiałych rotorów które są wstawione jako przykład rdzewienia silnika od stania .... 

Powiem wam, że najgorsze jest jak mi klient przyjeżdża a ja musze słuchać jak z dumą recytuje głupoty wyczytane w internecie ...  musze jakieś szkodliwe doliczć bo psycha siada heheh


  • Sopel_XL lubi to
Rotary Engine Vehicles Service.
Obsługa, Naprawa i Modyfikacje pojazdów z silnikiem Wankla
www.rotaryengines.pl  5O8 * 279 * 238
mail:  tomek(at)rotaryengines.pl

#19
Darko

Darko

    Zapaleniec

  • Użytkownicy
  • 1 346 postów
  • SkądGniezno
  • Samochód:Rx 8 HP

Pierwszy atak mrozów w Gnieźnie  

 

Załączone pliki



#20
Ka-Ka.RX

Ka-Ka.RX

    Bywalec

  • Użytkownicy
  • 82 postów
  • Samochód:Mazda RX-8 231KM 2003r.
Jakby ktoś chciał odpalać w garażu ;-)Załączony plik  DSC_0017.JPG   98,16 KB   30 Ilość pobrańZałączony plik  DSC_0024.JPG   87,17 KB   22 Ilość pobrań




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Seo katalog stron darmowy