Skocz do zawartości

Zdjęcie

Lexus IS250 F-Sport


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
65 odpowiedzi w tym temacie

#1
ravie

ravie

    Entuzjasta

  • Użytkownicy
  • 567 postów
  • SkądIwiny

Jak w tytule, moim nowym autem jest Lexus IS250 z pakietem F-sport, kolor biały F razem z bordową skórą w środku (zdjęcie trochę przekłamuje kolor) :) . Silnik V6 2,5l 208KM.

 

Dlaczego takie auto?

Szukałem samochodu, w którym będzie się przyjemnie podróżować, nie spali za dużo, a i takiego, które posiada sportową nutkę. Nie muszę pisać, że przyciąga wzrok ;) .

Na mojej liście były auta typowo sportowe, między innymi 307Z Nismo oraz nowe WRX STI, jednak postawiłem na praktyczność i komfort Lexusa. Standardowo gdzieś tam z tyłu listy znajdowały się nowa BMW serii 3 oraz Audi A5, jednak priorytetem były auta japońskie, wyróżniające się z tłumu :) .

 

Dziś dane mi było przejechać się po drodze powrotnej do domu, głównie parę kilometrów miasta i 100km autostradą. Dźwięk tej V6 jest bardzo przyjemny! Auto prowadzi się bardzo fajnie. Póki co nie mam jak porównać tego do RX8, bo za krótko jeżdżę, ale mogę powiedzieć, że auto jest bardzo zwinne i dobrze zbalansowane. Większe testy dopiero wiosną na letnich oponach - na zimowych nie chciałbym przegiąć nie znając do końca auta.

 

A więc i pora na fotki (przepraszam za jakość, brak dobrego światła zrobił swoje, a i na jakąś większą sesje też pewnie przyjdzie pora):

DSC00370_zps22cafaca.jpgDSC00369_zpsc8733047.jpg
DSC00371_zps679404f7.jpg

DSC00373_zps8fe7c5d1.jpg

DSC00375_zps03a47126.jpg


  • Sqad i zdu lubią to

#2
eXe

eXe

    Klubowa Maskotka :)

  • Użytkownicy
  • 2 682 postów
  • SkądWłoszczowa
  • Samochód:20B

fajne autko, ogólnie to Lexusy są bardzo fajne, mam nadzieję że będzie służył jak najlepiej :)

wnętrze dość ciekawe, ale tak zapytam, czy ten automat był zamierzony?



#3
pedro

pedro

    Dyskutant

  • Użytkownicy
  • 225 postów

o cie kręce, leksuski to są dopiero kocury! gratulację! :) używany czy salonowy?



#4
ravie

ravie

    Entuzjasta

  • Użytkownicy
  • 567 postów
  • SkądIwiny

A dzięki dzięki

 

:) używany czy salonowy?

Nóweczka, miał 6km przejechane gdy go odbierałem ;)



#5
adamsud

adamsud

    Boss of all Bosses

  • Użytkownicy
  • 3 051 postów
  • Skąddolnośląskie
  • Samochód:BMW 645Ci, VW Jetta A6, BMW e46 328i

Ravie, .....

A ten nowy samochód - stawiam na lexusa  :)

Normalnie jakiś wróżbita jestem :) . Tak naprawdę tylko ten samochód mi pasował do Twoich "pokrętnych" kryteriów. Piękna sztuka. Pachnie nowością. Tylko ten automat mi nie bardzo pasuje, chociaż doceniam wygodę. Napisz, proszę, coś więcej na temat danych technicznych (moment, waga itp). 

Dlaczego siedzisz w domu ? Trzeba jeździć.



#6
Sqad

Sqad

    AWA

  • Administrator
  • 2 645 postów
  • SkądWarszawa
  • Samochód:Citroen C-Crosser '09, Kymco Downtown 125 '15

Dokładnie te lexy są świetne, nie wiem jak osiągami ale wygląd rewelacja 



#7
Wojtex16

Wojtex16

    Maniak

  • Moderators
  • 3 161 postów
  • SkądKatowice
  • Samochód:Była już RX-8

Myślałem, że bedzie jakieś sportowe coupe :) . Tutaj widzę, że postawiłeś na wygodę/komfort i wybrałeś toyotę najwyższej klasy pod innym znaczkiem.

 

ravie mam takie pytanie:
Czy ten leksus będzie brał udział w wyścigach/imprezach jak tak twoja rx8?



#8
eXe

eXe

    Klubowa Maskotka :)

  • Użytkownicy
  • 2 682 postów
  • SkądWłoszczowa
  • Samochód:20B

Adam, Sqad znalazłem pewną wzmiankę na temat takiego lexa :) niestety nie wiem czy to odnośnie automata czy manuala :/

 

Silnik - typ/cylindry/zawory benz./V6/24

Pojemność 2500 cm3

Moc maks. 208 KM/6400 obr./min

Moment 252 Nm/4800 obr./min

Poj. bagażnika 450 l

Masa własna/ładowność 1645/445 kg

Rozstaw osi 2800 mm

Wymiary (dł./szer./wys.) 4665/1810/1430 mm

Przysp. 0-100 km/h* 8,1 s

Prędkość maks.* 225 km/h

Śr. spalanie* 9,2 l/100 km

Cena 204 100 zł



#9
Zwirz

Zwirz

    Gaduła

  • Użytkownicy
  • 392 postów
  • SkądBolesławiec
  • Samochód:Eko-pierdzikółko CR-Z, RX-8 R3

Panie Dobrodzieju.

Fura pierwszak lasa. Ten dźwięk, ten wygląd. Istny miód :D 

Tak, miałem okazje przejechać się na prawym. Nie dotartych ślicznotek nie ruszam ;)



#10
ravie

ravie

    Entuzjasta

  • Użytkownicy
  • 567 postów
  • SkądIwiny

Dokładnie te lexy są świetne, nie wiem jak osiągami ale wygląd rewelacja 

Osiągi są na 2 miejscu w tym aucie, katalogowo (jak już przytoczył exe) ma 2 sekundy dłużej do 100km/h niż RX8. Szkoda, że u nas nie są oferowane IS350 - wtedy byłoby konkretnie :)

 

Normalnie jakiś wróżbita jestem :) . Tak naprawdę tylko ten samochód mi pasował do Twoich "pokrętnych" kryteriów. Piękna sztuka. Pachnie nowością. Tylko ten automat mi nie bardzo pasuje, chociaż doceniam wygodę. Napisz, proszę, coś więcej na temat danych technicznych (moment, waga itp). 

Dlaczego siedzisz w domu ? Trzeba jeździć.

Właśnie dlatego siedziałem cicho ;) . ISy są dostępne tyko z automatyczną 6-cio biegową przekładnią.

 

 

Adam, Sqad znalazłem pewną wzmiankę na temat takiego lexa :) niestety nie wiem czy to odnośnie automata czy manuala :/

 

Silnik - typ/cylindry/zawory benz./V6/24

Pojemność 2500 cm3

Moc maks. 208 KM/6400 obr./min

Moment 252 Nm/4800 obr./min

Poj. bagażnika 450 l

Masa własna/ładowność 1645/445 kg

Rozstaw osi 2800 mm

Wymiary (dł./szer./wys.) 4665/1810/1430 mm

Przysp. 0-100 km/h* 8,1 s

Prędkość maks.* 225 km/h

Śr. spalanie* 9,2 l/100 km

 

No i tutaj ceną bym się nie sugerował..



#11
Sqad

Sqad

    AWA

  • Administrator
  • 2 645 postów
  • SkądWarszawa
  • Samochód:Citroen C-Crosser '09, Kymco Downtown 125 '15

tematów finansowych się nie porusza, ale ja nie wiem czy następnym autem w garażu nie będzie alfa 4C, Stosunek mocy do spalania i wyglądu do ceny jest wprost niesamowity


  • zdu i ravie lubią to

#12
ravie

ravie

    Entuzjasta

  • Użytkownicy
  • 567 postów
  • SkądIwiny

tematów finansowych się nie porusza, ale ja nie wiem czy następnym autem w garażu nie będzie alfa 4C, Stosunek mocy do spalania i wyglądu do ceny jest wprost niesamowity

Dokładnie! Widziałem kiedyś w ruchu we Wrocławiu, fantastycznie auto, chyba "tańszy" zamiennik Lotusa.



#13
adamsud

adamsud

    Boss of all Bosses

  • Użytkownicy
  • 3 051 postów
  • Skąddolnośląskie
  • Samochód:BMW 645Ci, VW Jetta A6, BMW e46 328i

No wiem, że faceci z klasą o pieniądzach nie rozmawiają, ale nie szkoda Ci było Rafał nerki :)? Inna sprawa to oczywiście stosunek ceny do jakości. Nowe samochody są w Polsce bardzo drogie. Nigdy się taki zakup nie opłaca. Samochody tracą szybciej na wartości niż żony (sorry kobiety - taki żarcik :)). Piękny samochód. Oby służył bezawaryjnie.

Ja wiem, że na tym forum nie chwalimy wozów niemieckich ale z wymienionych przez Rafała na wstępie tego tematu to mnie bardziej by chyba podszedł audi A5. Podobają mi się te wozy.

Osiągi może nie powalają ale nie jest to też samochód do upalania na torze. Nie ma idealnych samochodów. Zawsze trzeba liczyć się z kompromisem.



#14
eXe

eXe

    Klubowa Maskotka :)

  • Użytkownicy
  • 2 682 postów
  • SkądWłoszczowa
  • Samochód:20B

 

 

Osiągi są na 2 miejscu w tym aucie, katalogowo (jak już przytoczył exe) ma 2 sekundy dłużej do 100km/h niż RX8. Szkoda, że u nas nie są oferowane IS350 - wtedy byłoby konkretnie  :)

 

 

 

no powiem że Is350 to już brzmi lepiej a co dopiero jedzie ;)

 

 

 

 ISy są dostępne tyko z automatyczną 6-cio biegową przekładnią.

 

 

 

no i o tym kompletnie zapomniałem, o ja głupi pytałem się w moim poście czy automat był zamierzony :P

 

 

 

No i tutaj ceną bym się nie sugerował, bo dostałem sowity upust  ;)

 

 

 

wzmianka którą wstawiłem pochodziła z lutego więc cena zapewne sporo się zmieniła od tego czasu, tutaj też mój błąd, zapomniałem skasować ceny :/



#15
adamsud

adamsud

    Boss of all Bosses

  • Użytkownicy
  • 3 051 postów
  • Skąddolnośląskie
  • Samochód:BMW 645Ci, VW Jetta A6, BMW e46 328i

Na wiosnę Rafał musimy się jakoś spotkać. Bardzo jestem ciekawy jak jeździ ten lexus. Parametry to bowiem jedna strona medalu a odczucia z jazdy to strona druga. Może być, że 208 KM (też przecież niemało)  w praktyce robi wrażenie dużo mocniejszej jednostki. Tym bardziej, że to V6. Te silniki naprawdę dają fajne odczucia podczas jazdy.



#16
1bizkit

1bizkit

    Bywalec

  • Użytkownicy
  • 134 postów
  • SkądŁaziska Górne
  • Samochód:Mazda RX-8; Skoda Octavia II FL vRS

No ładny samochodzik. Sam nad takim myślę ale w poprzedniej budzie bo ta nowsza mi się nie podoba. Szerokości życzę!


Sprzedam 2006 Mazda RX-8 Revolution - Kontakt 503771297

 

 


#17
MATi

MATi

    Poweeeeer!!!!

  • Użytkownicy
  • 5 813 postów
  • SkądJózefosław
  • Samochód:BMW F10 528i juesandej
Piękny ale myślałem ze isf :P ja się do takiego przymierzam tylko model wcześniej :)
" If one day the speed kills me, do not cry because I was smiling"
~Paul Walker

#18
ravie

ravie

    Entuzjasta

  • Użytkownicy
  • 567 postów
  • SkądIwiny

No właśnie mi poprzednia generacja się nie podoba :D . Ta na zdjęciach czy filmach też średnio, ale na żywo robi robotę!

 

Na wiosnę Rafał musimy się jakoś spotkać. Bardzo jestem ciekawy jak jeździ ten lexus. Parametry to bowiem jedna strona medalu a odczucia z jazdy to strona druga. Może być, że 208 KM (też przecież nie mało)  w praktyce robi wrażenie dużo mocniejszej jednostki. Tym bardziej, że to V6. Te silniki naprawdę dają fajne odczucia podczas jazdy.

Jak najbardziej na wiosnę!



#19
sybreeder

sybreeder

    Gaduła

  • Użytkownicy
  • 315 postów
  • SkądGrodzisk Maz.
  • Samochód:RX8 HP AT White Pearl

Piękne auto w równie świetnym kolorze ;) Oby się sprawowało :) A co do automatu to przyznaję, że to jest mega wygoda. 



#20
Sqad

Sqad

    AWA

  • Administrator
  • 2 645 postów
  • SkądWarszawa
  • Samochód:Citroen C-Crosser '09, Kymco Downtown 125 '15

Parkuje obok takiego :)

WP_20141125_004.jpg?psid=1






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Seo katalog stron darmowy