Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wyposażenie dodatkowe samochodu

wyposażenie gadżety nawigacja

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#1
adamsud

adamsud

    Boss of all Bosses

  • Użytkownicy
  • 3 051 postów
  • Skąddolnośląskie
  • Samochód:BMW 645Ci, VW Jetta A6, BMW e46 328i

Wątek poruszony przez Mati-ego w innym temacie sprowokował mnie do zadania pytania: które z elementów wyposażenia dodatkowego samochodu uważacie za przydatne?

Dla mnie to wyposażenie można podzielić na przynajmniej cztery grupy:

1. grupa zawierająca elementy przydatne głównie ze względów bezpieczeństwa - abs, esp, tcs itp.

2. grupa zawierająca elementy wygodne ale nie będące niezbędne - elektryczne wspomaganie, elektryczne szyby, radio z cd, elektryczne lusterka, centralny zamek, lampy ksenonowe, klimatyzacja

3. grupa zawierające elementy gadżeciarskie, ale mało istotne - nawigacja samochodowa, zmieniarka, kamerki, bezkluczykowy system, światła led, podgrzewane fotele,

4. grupa zawierająca elementy niepotrzebne a wręcz zbędne - podgrzewana kierownica, elektrycznie (poprzez silniczki) zamykane drzwi lub bagażnik, wycieraczki z czujnikiem deszczu, lodówki, pralki, telewizory,wifii, gadające radio, czujniki ciśnienia w oponach

Jest ich dużo więcej. Jeżeli znacie inne, to proszę o ich podanie.

Zastanówcie się proszę: które gadżety naprawdę się przydają podczas jazdy, a które podnoszą tylko sztucznie cenę samochodu a w istocie spowodują, że ich właściciele więcej czasu spędzą w warsztatach.

 


  • uzesepaha lubi to

#2
Sqad

Sqad

    AWA

  • Administrator
  • 2 645 postów
  • SkądWarszawa
  • Samochód:Citroen C-Crosser '09, Kymco Downtown 125 '15

Lampy ksenon to wg mnie również element bezpieczeństwa. 

 

A sam podział jak najbardziej prawidłowy. 

Czwarta grupa mnie nie interesuje, ale takie dodatki jak duże wyświetlacze nawigacje keyless jak najbardziej są fajne i przydatne. Choć elektryczne szyby, klimatyzacja i abs raczej mi wystarczą. :)



#3
adamsud

adamsud

    Boss of all Bosses

  • Użytkownicy
  • 3 051 postów
  • Skąddolnośląskie
  • Samochód:BMW 645Ci, VW Jetta A6, BMW e46 328i

Nawigacja - niby przydatna, ja jednak zauważyłem że mnie ogłupia. Wiele lat jeździłem bez niej, gdyż takiego wynalazku jeszcze nie było. Kilka razy zresztą moje nawigacje "głupiały" (utrata sygnału gps lub internetu) i wprowadzały mnie w prawdziwą pasję i panikę. Pominę już fakt, że nawigacje seryjne aktualizowane są bardzo rzadko, co w naszym kraju pełnym nowych dróg i obwodnic czyni je mało przydatnymi (przykład nawigacji w rx8 jest bardziej niż wymowny).



#4
Gronek

Gronek

    Wanklowy Maniak

  • Moderators
  • 7 167 postów
  • SkądŚladów / Warszawa
  • Samochód:BridgePorted RX8 HP,

Ja mam przy fotelu zawsze trzonek od siekiery ...  po pierwsze to bardzo ważny element bezpieczeństwa a zarazem tłumacz wielojęzyczny. Niezbędny także to podginania rantów w mojej Carinie w lato jak jeździ na 18 calowych felgach od GT-FOURa :)

Mega gustownie wygląda jak lecisz z takim badylem do głąba który zajechał Ci drogę i jeszcze się pluje bądź pokazał faka ...  powiedziałbym nawet że fitnes ... teraz to jest trendy :)

Jak mu zrobię podgrzewanie części chwytnej to będzie pasował też do grupy czwartej ...   :)

 

A tak na serio to bardzo fajną sprawą jest samo sciemniające lusterko wsteczne z pilotem do bramy ...   szkoda, że tak rzadko występuje i przeważnie w wersjach USDM.

 

W mojej mam akcesoryjne koło dojazdowe. Mega sprawa bo jest zamocowane na ramie, która robi zarazem za rozpórkę i naprawdę dzięki temu, że zamocowane jest pod "sufitem" bagażnika nie zabiera praktycznie miejsca. 

 

Mam też aluminiowy podstopnik pasażera .. .  ten bardzo lubi moja żona oraz pasażerowie wędrujący ze mną po rondach i torach. Jednak fajnie jest mieć się o co zaprzeć. 

 

ALE JA SIE PYTAM CO ZA DEBIL PROJEKTOWAŁ DASZKI PRZECIW SŁONECZNE !?!?!?!?  Kuffffa przecież one g....wno dają ....

 

No i na koniec dla fanów zakrętów ...   skóra to zło !!!!   lepiej zapierdzielić zjeżdżalnie z pod McDonalda i zamontować bokiem. Dobrze, że są drzwi i tunel środkowy bo by człowiek wypadł. 

 

KATALIZATOR !!!!!!!!!!!!   Ku..as, zło i zniszczenie !!!!!!!!  Chory dodatek od ekologów, który kastruje i zabija wóz ....   Wyje..ać go w h..j !!!  Niech się pali Check ....    j...bać to !!  ta lampka to informacja od silnika "JA PIE..DOLE  KOCHANY KIEROWCO DZIĘKUJĘ CI, ŻE MOGĘ WRESZCIE PORZĄDNIE SIĘ WYPIERDZIEĆ PŁOMIENIAMI !!!! 

 

W sumie to Mazda jak każda inna czyli obrzydliwie ergonomiczna i wygodna do wyrzygania ....    

Powiem wam, że można się znudzić pytaniami "Jak te drzwi się otwierają??? "  a potem stwierdzienia  "Ło kurrrr..a faktycznie ciężko się wsiada ale jak tu z tyłu wygodnie"


Rotary Engine Vehicles Service.
Obsługa, Naprawa i Modyfikacje pojazdów z silnikiem Wankla
www.rotaryengines.pl  5O8 * 279 * 238
mail:  tomek(at)rotaryengines.pl

#5
adamsud

adamsud

    Boss of all Bosses

  • Użytkownicy
  • 3 051 postów
  • Skąddolnośląskie
  • Samochód:BMW 645Ci, VW Jetta A6, BMW e46 328i

Ten trzonek to ciekawa propozycja. Masz wersję standard czy lux? Kurcze mam trzy siekiery (różnej wielkości) Friskarsa. Jak oderwać od nich trzonek skoro to jest całość zalana plastikiem?

Do grupy pierwszej zapomniałem dodać coś tak oczywistego jak poduszki powietrzne.

Do grupy trzeciej jeszcze bym dorzucił szyberdach - mam w rx8 i w audi - nigdy tego nie otwieram. Gdy pada (to rzecz jasna) i gdy jest słońce (grzeje w łysinę) zawsze szyberdach mam zamknięty.

Oprócz tych wielu gadżetów producenci samochodów powinni bardziej zadbać o chociażby ilość schowków. Zawsze mi ich brakuje.



#6
MATi

MATi

    Poweeeeer!!!!

  • Użytkownicy
  • 5 813 postów
  • SkądJózefosław
  • Samochód:BMW F10 528i juesandej
A właśnie szyberdach ja np bardzo bym chciał...
" If one day the speed kills me, do not cry because I was smiling"
~Paul Walker

#7
Sqad

Sqad

    AWA

  • Administrator
  • 2 645 postów
  • SkądWarszawa
  • Samochód:Citroen C-Crosser '09, Kymco Downtown 125 '15

kup se cabrio :P



#8
eXe

eXe

    Klubowa Maskotka :)

  • Użytkownicy
  • 2 682 postów
  • SkądWłoszczowa
  • Samochód:20B

mi do szczęścia wystarczą tylko: wspomaganie kierownicy, abs, szyberdach, ksenony, poduszki powietrzne, elektryczne szyby i lusterka, centralny zamek(oczywiście otwieranie z pilota) i klimatyzacja :) czasem też się przyda replika ASG w bagażniku ;)



#9
MATi

MATi

    Poweeeeer!!!!

  • Użytkownicy
  • 5 813 postów
  • SkądJózefosław
  • Samochód:BMW F10 528i juesandej

kup se cabrio :P

wystarczy diaksem przelecieć :P


" If one day the speed kills me, do not cry because I was smiling"
~Paul Walker

#10
Gronek

Gronek

    Wanklowy Maniak

  • Moderators
  • 7 167 postów
  • SkądŚladów / Warszawa
  • Samochód:BridgePorted RX8 HP,

A czemu żaden debilny producent nie montuje trzymaków na telefon ????   Cup holdery mieszczące puszkę piwa są, schowek na okulary jest,  FAktycznie szyber jak jest to jest a jak nie ma to też dobrze jak dla mnie :)  

Brakuje w RX8 podgrzewanej przedniej szyby ...bardzo przydatna sprawa.  

Podświetlenia na lusterkach też są fajne bo jednak dobrzewidzieć kałużę  w którą się zaraz wlezie


Rotary Engine Vehicles Service.
Obsługa, Naprawa i Modyfikacje pojazdów z silnikiem Wankla
www.rotaryengines.pl  5O8 * 279 * 238
mail:  tomek(at)rotaryengines.pl

#11
Wojtex16

Wojtex16

    Maniak

  • Moderators
  • 3 161 postów
  • SkądKatowice
  • Samochód:Była już RX-8

 

Brakuje w RX8 podgrzewanej przedniej szyby ...bardzo przydatna sprawa.

To musisz ją chyba naprawić. Bo u mnie jest/działa podgrzewanie przedniej szyby :)
Mówisz o elektrycznym. Super sprawa, testowałem w fordzie.

Ad 1. Przymam, że wiele razy kontrola trakcji uratowała mi dupe. Np. na zakręcie jak było mokro, przesadziłem z gazem. Ale na szczęście system zadziałał :)

Ad 2. Lampy xenon, radio, klima. Nic więcej mi nie potrzeba.

Ad 3. Podgrzewanie foteli przyjemne :) .

Ad 4. Całe szczęscie rx8 nie mają czujnika deszczu. Testowałem te rozwiązanie w wielu autach, masakra, kropla deszczu spadnie na czujnik  i machają jak szalone. Jednak wolę ręcznie po swojemu.

 

Jedynie co mi brakuje w rx8 to komputera podkładowego pod licznikiem. Fajna sprawa takie; średnie spalanie, czas jazdy, chwilowe spalanie na uspokojenie adrealiny :)



#12
Sqad

Sqad

    AWA

  • Administrator
  • 2 645 postów
  • SkądWarszawa
  • Samochód:Citroen C-Crosser '09, Kymco Downtown 125 '15

 

Brakuje w RX8 podgrzewanej przedniej szyby ...bardzo przydatna sprawa.  

 

 

Eeetam, nadmuch na szybę i zaraz pary nie ma, przydatne jedynie jak jest lód po nocy.

 

 

To musisz ją chyba naprawić. Bo u mnie jest/działa podgrzewanie przedniej szyby :)
Mówisz o elektrycznym. Super sprawa, testowałem w fordzie.
 

 

yyy a gdzie jest??

24-2011-Mazda-RX-8-Pictures-courtesy-of-

 

Nie mówisz chyba o tym przycisku po lewej od środka? :P

 

 

Jedynie co mi brakuje w rx8 to komputera podkładowego pod licznikiem. Fajna sprawa takie; średnie spalanie, czas jazdy, chwilowe spalanie na uspokojenie adrealiny :)

 

Fakt to by mogło być, bo w mieście to chyba nigdy nie sprawdziłem ile pali, a w pasku trenuje jazde na kropelke :P



#13
MATi

MATi

    Poweeeeer!!!!

  • Użytkownicy
  • 5 813 postów
  • SkądJózefosław
  • Samochód:BMW F10 528i juesandej

Mazda wiedziała że jak da kompa ze średnim i tymczasowym spalaniem to właściciele rx zejdą na zawał więc odpuścili :P

 

Ale fakt to co pisał Gronek to tym trzymaku na telefon to fajna sprawa by była , ja się wspomagam czarnym Gecko do telefonu


" If one day the speed kills me, do not cry because I was smiling"
~Paul Walker

#14
Wojtex16

Wojtex16

    Maniak

  • Moderators
  • 3 161 postów
  • SkądKatowice
  • Samochód:Była już RX-8

Sqad oczywiście, że mówię o podrzewaniu przedniej szybie (powietrzne, nie elektrycznie) pod tym po lewej stronie :)
PS> Napisałem wcześniejsze zdanie dla żartu ;)

 

Mati myśle, że kupujący rx8 dobrze wiedzą ile to pali :) .
Po zakupie sądziedzi moi się pytali o auto i między innymi o spalanie:
S: Wojtku jaki to ma silnik?
JA: Wankiel 1.3 pojemność.
S: Ooo to pewnie mało pali.
JA: :lol:


  • Sqad lubi to

#15
adamsud

adamsud

    Boss of all Bosses

  • Użytkownicy
  • 3 051 postów
  • Skąddolnośląskie
  • Samochód:BMW 645Ci, VW Jetta A6, BMW e46 328i

Kiedyś wybrałem się w dłuższą drogę po "obwieszeniu" samochodu dodatkowymi gadżetami. Zamontowałem kamerkę, nawigacje (dwie, gdyż każda automatycznie wskazywała inną drogę dojazdu), CB radio, zestaw głośnomówiący i coś jeszcze (nie mogę sobie teraz przypomnieć). Tradycyjnie włączone miałem również radio. Już po godzinie jazdy głowa mi pękała od nadmiaru informacji napływających z tych wszystkich urządzeń. Za diabła nie mogłem się skoncentrować na prowadzeniu samochodu. Po powrocie do domu większość z tych "usprawnień" zdemontowałem.



#16
Sqad

Sqad

    AWA

  • Administrator
  • 2 645 postów
  • SkądWarszawa
  • Samochód:Citroen C-Crosser '09, Kymco Downtown 125 '15

Dlatego, uważam że: jeśli już to fabryczna navi w dyskretnym miejscu, a ewentualne podpowiedzi co do skrętu gdzieś wyświetlane w okolicach zegarów - w celu zniwelowania błędów i odmóżdżenia proponuję tradycyjną mapę, jak telefon no to zestaw BT fabryczny a telefon w kieszeni, kamera zbędna, cb też jak kto woli na trasach teraz rzadko z suszarami stoją.



#17
Wojtex16

Wojtex16

    Maniak

  • Moderators
  • 3 161 postów
  • SkądKatowice
  • Samochód:Była już RX-8

Zamontowałem kamerkę

Kamerka może pomóc wczasie kolizji. Ale jak coś jest z twojej winy to szybko chowasz przed policją :)

Niektore kamerki mają taką klapkę z ekranikiem, to można zamknąć i nie razi po oczach.

 

 

nawigacje (dwie, gdyż każda automatycznie wskazywała inną drogę dojazdu)

Ciekawy jestem, której pani bardziej słuchałeś: tej pierwszej czy tej drugiej, a może żony? :)

 

 

CB radio,

Kiedyś włączył mi to znajomy na trasie. Ciągle tylko kłótnie typu ch... , ku.... je... oraz reklamy handlowców od mobilków z fiat panda. Słuchać tego nie mogłem.

 

 

zestaw głośnomówiący

Tutaj fajna sprawa bo nieodrywasz rąk od kierownocy.

 

 

Najbardziej mnie rozwala przepis, który zabrania trzymania telefonów komórkowych przy uchu. Ale już gruszkę od CB radia to można trzymać wczasie jazdy :P



#18
Sqad

Sqad

    AWA

  • Administrator
  • 2 645 postów
  • SkądWarszawa
  • Samochód:Citroen C-Crosser '09, Kymco Downtown 125 '15

Na CB teraz leci najczęściej, ty chu.....u nagrałem Cię :)



#19
eXe

eXe

    Klubowa Maskotka :)

  • Użytkownicy
  • 2 682 postów
  • SkądWłoszczowa
  • Samochód:20B

Sqad dlatego ja CB nie używam już :P głowa mnie od tego bolała jak każdy zaczął gadać, a czasem ze śmiechu nie dało się prowadzić :P



#20
adamsud

adamsud

    Boss of all Bosses

  • Użytkownicy
  • 3 051 postów
  • Skąddolnośląskie
  • Samochód:BMW 645Ci, VW Jetta A6, BMW e46 328i

Nie przesadzajcie z tym CB. Przydaje się w przypadku blokady drogi z nieznanych nam przyczyn. Fakt, że teksty tam takie radiomaryjne, ale wystarczy korzystać z umiarem. Kilka razy CB mi pomogło. Włączam jednak to urządzenie sporadycznie, gdy mnie jakaś sytuacja na drodze zdziwi lub zaskoczy.







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wyposażenie, gadżety, nawigacja

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Seo katalog stron darmowy