Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z Kontrola Trakcji


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
56 odpowiedzi w tym temacie

#41
Raptor

Raptor

    Zapaleniec

  • Użytkownicy
  • 1408 postów
  • SkądSłomniki - okolice
  • Samochód:RX8 & Mazda 3 BM

Okej do braku ładowania doszlo to że rozrusznik nie dostaje napięcia ale auto na lince odpaliło. 

sprawdzałeś miernikiem zaciski rozrusznika ??

 

napięcie tam jest cały czas - problemem może być napiecie na elektromagnes - zawiozłem auto do kupla na rolowanie nadkoli - wszystko grało, dzwoni następnego dnia że nie moze auta zapalić - przekręca na sprzęgle do oporu kluczyk - wszystko gaśnie ale rozrusznik nie pracuje.

 

Podjechałem - na szybko miernik - napiecie jest, na kablu podałem + z akku na elektromagnes i zaskoczył, szybkie poszukiwanie winnego - zaśniedziały mi styki w przekaźniku w skrzynce - po wyjęciu i wsadzeniu wszystko zaczeło działać.

 

Sam regulator do alternatora będzie cieżko dostać - ludzie wolą sprzedawać całe alternatory niż rozebrać cały alternator żeby go wymontować 


sig2.jpg


#42
Sadle RX-8

Sadle RX-8

    Bywalec

  • Użytkownicy
  • 142 postów
  • SkądHolandia / Okolice Olsztyna
  • Samochód:Mazda RX-8 2003/04 192 KM
Raptor auto już odpalilo jedyne co zrobiłem to pogrzebalem w bezpiecznikach i jakoś zaskoczył i odpalił.

#43
GMAgrzesiek

GMAgrzesiek

    Pasjonat

  • Użytkownicy
  • 851 postów
  • SkądMazowsze
  • Samochód:RX-8/ Cebra sc33

Powinien być taki regulatorek

 

http://e-katalog.int..._szukaj/100001/



#44
Sadle RX-8

Sadle RX-8

    Bywalec

  • Użytkownicy
  • 142 postów
  • SkądHolandia / Okolice Olsztyna
  • Samochód:Mazda RX-8 2003/04 192 KM

Pytanie mam takie dotyczące tego regulatora czy da radę za pomocą zwykłego miernika sprawdzić go, mam rozebrany alternator i gdy patrzę na styki w środku do regulatora to są jakby przyrdzewiałe może po prostu coś jest ze stykami i da radę to posprawdzać miernikiem. Jeśli chodzi o mechanika to trochę źle go wcześniej zrozumiałem otóż tutaj mechanicy to straszne lenie i on jednak tego mi nie wymieni bo to zbyt trudne a nie ma pewności czy jak wyśle do firmy która go sprawdzała to czy oni to zrobią czy też im się nie będzie chciało w to bawić... co za kraj, jak zamówię sam sobie regulator to sobie go wymienię chyba ze wystarczy poprawić styki.

Załączone pliki



#45
natsu9

natsu9

    Entuzjasta

  • Użytkownicy
  • 528 postów
  • SkądKatowice

Pytanie mam takie dotyczące tego regulatora czy da radę za pomocą zwykłego miernika sprawdzić go,

 

Da da tylko najlepiej na aucie jak się kręci :P



#46
Sadle RX-8

Sadle RX-8

    Bywalec

  • Użytkownicy
  • 142 postów
  • SkądHolandia / Okolice Olsztyna
  • Samochód:Mazda RX-8 2003/04 192 KM
Mam pytanie tego ładowania, regulator z alternatora mam wymieniony, niestety musiałem do polski ale mniejsza o to, tam gościu powiedział że to niby powinno teraz działać ale może być też że padł jakiś bezpiecznik czy ewentualnie coś z komputerem. Pytanie jeśli bezpiecznik to który a jesli komputer to co w takiej sytuacji trzeba zrobić i dlaczego tak drogo?

#47
Darko

Darko

    Zapaleniec

  • Użytkownicy
  • 1346 postów
  • SkądGniezno
  • Samochód:Rx 8 HP

Jadę sobie spokojnie  i nagle zaświeciła się trakcja (która nie zgasła do ponownego odpalenia) i po paru sekundach wskazówka od obrotomierza sama w sobie  spadła z 4000tys na zero i z powrotem na 4000tys i tak 2-a razy przy spadku wskazówki nie było żadnej reakcji na gaz auto jechało normalnie 

 

Na pytania typu:  sprawdź masy i ładowanie aku. stan  klocków i ciśnienia w oponach to darujcie jest oki  

 

    

Załączone pliki



#48
stanus

stanus

    Gaduła

  • Użytkownicy
  • 433 postów
  • Samochód:rx-8
Czy masz podpięta wtyczkę obd?

#49
Darko

Darko

    Zapaleniec

  • Użytkownicy
  • 1346 postów
  • SkądGniezno
  • Samochód:Rx 8 HP
Tak od około tygodnia mam podpieta w tym momencie tez miałem

Na postoju próbowałem coś odczytać ale zero polaczenia

Myślisz że ten szajs to wywołał

Użytkownik Darko edytował ten post 06 wrzesień 2019 - 18:57


#50
stanus

stanus

    Gaduła

  • Użytkownicy
  • 433 postów
  • Samochód:rx-8
Tak, u mnie pojawia się taki objaw bardzo rzadko co prawda ale z podpięta wtyczka właśnie, zmieniłem na inny model niż najtańsza najtańsza i od roku w sumie ze 2-3 razy tylko wskazówka polatala, z najtańsza to potrafiło kilka razy w ciągu jazdy, wtyczuszki niezbyt się lubią z reksiami😝

#51
Junior111

Junior111

    Pasjonat

  • Użytkownicy
  • 853 postów
  • Samochód:Mazda Rx8

znikły Ci obroty? Może czujnik połozenia walu ?



#52
kamilg123

kamilg123

    Gaduła

  • Użytkownicy
  • 367 postów
  • Samochód:Mazda rx-8 HP
Wtyczka obd na 100 , wywalić to dziadostwo :)

#53
stanus

stanus

    Gaduła

  • Użytkownicy
  • 433 postów
  • Samochód:rx-8

znikły Ci obroty? Może czujnik połozenia walu ?


Po prostu wskazówka od obrotomierza opada na zero i wstaje do poprzedniej pozycji, ja u siebie nie wywale bo przede wszystkim mam do tego tablet wstawiony- spalanie, temp wody, itd
  • Nowy8 lubi to

#54
kamilg123

kamilg123

    Gaduła

  • Użytkownicy
  • 367 postów
  • Samochód:Mazda rx-8 HP
Przez ten czytnik obd masz te problemy.

#55
Darko

Darko

    Zapaleniec

  • Użytkownicy
  • 1346 postów
  • SkądGniezno
  • Samochód:Rx 8 HP
Tak to przez ten szajs
Cały czas jeżdżilem bez tego i zaro anomali techniczno wizualno niepokojących i któregoś dnia podłączyłem by sprawdzić czy są jakieś błędy i tak zostawiłem podpiete

#56
Darko

Darko

    Zapaleniec

  • Użytkownicy
  • 1346 postów
  • SkądGniezno
  • Samochód:Rx 8 HP

znikły Ci obroty? Może czujnik połozenia walu ?


Ale tylko sama wskazówka poskakala silnik pracował rowniutko

#57
Reaper

Reaper

    Nałogowiec

  • Validating
  • 1626 postów
  • SkądHorst
  • Samochód:mazda rx8
U mnie bez zapłonu potrafi wskazówka lekko się poruszać od obrotów i paliwa kiedy mam podłączone coś pod obd.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Seo katalog stron darmowy