Skocz do zawartości

Zdjęcie

wpadł pedał sprzęgła w podłogę


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
21 odpowiedzi w tym temacie

#1
kwokus

kwokus

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • 7 postów
  • Samochód:RX-8
witam, ostatnio przy redukcji biegów, usłyszałem huk pęknięcia i pedał sprzęgła wpadł w podłogę, skrzynia wysprzęglona, przy pracującym silniku było słychać metaliczny dźwięk zgasiłem i juz nie odpala ( przy próbie odpalenia gasną na chwile wszystkie światła rozrusznik nie kręci pewnie komp nie pozwala na rozruch) pedał sam nie powraca i generalnie tak jak by był urwany ale nie widać żadnych mechanicznych uszkodzeń. czy to siłownik sprzęgła czy całe sprzęgło ? czy jeszcze cos innego ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#2
Junior111

Junior111

    Pasjonat

  • Użytkownicy
  • 853 postów
  • Samochód:Mazda Rx8

polecam sprawdzić pedał dokładnie, wysprzęglik, tak na wstępie, jak nie to i tak czeka Cię wyjmowanie skrzyni a wtedy już wszystko stanie się jasne, mi tak się stało ostatnio ale pedał wracał to padło łożysko oporowe. 


Użytkownik Junior111 edytował ten post 02 lipca 2019 - 22:46


#3
natsu9

natsu9

    Entuzjasta

  • Użytkownicy
  • 528 postów
  • SkądKatowice

polecam sprawdzić pedał dokładnie, wysprzęglik, linkę tak na wstępie, jak nie to i tak czeka Cię wyjmowanie skrzyni a wtedy już wszystko stanie się jasne, mi tak się stało ostatnio ale pedał wracał to padło łożysko oporowe. 

 

Gdzie my tam mamy linkę?

 

Jak nic się nie zniszczyło, to zobacz w pierwszej kolejności płyn czy masz ;p, druga sprawa mocowania pedału są wadliwe i często pękają czasami nie widać tego, więc wykręć pedał (3 śrubki) i zobacz.



#4
Darko

Darko

    Zapaleniec

  • Użytkownicy
  • 1 346 postów
  • SkądGniezno
  • Samochód:Rx 8 HP

Siemka ja miałem coś podobnego oprócz huku pedał wpadł w podłogę i nie wracał poluzowane było łączenie (to skręcane )przy grodzi zaraz koło zbiorniczka z płynem i dostawało się powietrze.

Odpowietrzyłem sprzęgło i pedał wraca z tym że coś piszczy na wolnych obrotach jak przyduszę pedał sprzegła to cisza(wczesniej było oki) robiłem regulacja przy pedale ale piszczenie jest może jeszcze jest powietrze w układzie? 



#5
natsu9

natsu9

    Entuzjasta

  • Użytkownicy
  • 528 postów
  • SkądKatowice

Darko piszczenie szmery i tym podobne dźwięki to będzie łożysko oporowe, wybitnie słabe są. ew może skrzynia.



#6
Gronek

Gronek

    Wanklowy Maniak

  • Moderators
  • 7 167 postów
  • SkądŚladów / Warszawa
  • Samochód:BridgePorted RX8 HP,

Jak pedał wpadł w podłogę i szmera to łożysko albo docisk pi.dną. Zanim zerwiecie skrzynie sprawdzić trzeba czy wysprzęglik chodzi.. Może pedał pękł .


Rotary Engine Vehicles Service.
Obsługa, Naprawa i Modyfikacje pojazdów z silnikiem Wankla
www.rotaryengines.pl  5O8 * 279 * 238
mail:  tomek(at)rotaryengines.pl

#7
Junior111

Junior111

    Pasjonat

  • Użytkownicy
  • 853 postów
  • Samochód:Mazda Rx8

źle to napisałem :D 



#8
kwokus

kwokus

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • 7 postów
  • Samochód:RX-8
dzwonił mechanik mówił ze będzie wyjmował skrzynie, mówi ze innego wyjścia nie ma, będę wiedział jutro co wymyśli :/
@gronek a co powoduje nie możliwość uruchomienia silnika ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#9
Gronek

Gronek

    Wanklowy Maniak

  • Moderators
  • 7 167 postów
  • SkądŚladów / Warszawa
  • Samochód:BridgePorted RX8 HP,

może w rozrusznik coś wpadło jak się docisk lub tarcza rozleciała. Zdejmiesz skrzynie to będziesz wiedział :)  


Rotary Engine Vehicles Service.
Obsługa, Naprawa i Modyfikacje pojazdów z silnikiem Wankla
www.rotaryengines.pl  5O8 * 279 * 238
mail:  tomek(at)rotaryengines.pl

#10
Darko

Darko

    Zapaleniec

  • Użytkownicy
  • 1 346 postów
  • SkądGniezno
  • Samochód:Rx 8 HP

Powalczę jeszcze w weekend z odpowietrzeniem układu sprzęgła.

A jaki jest koszt łożyska oporowego



#11
natsu9

natsu9

    Entuzjasta

  • Użytkownicy
  • 528 postów
  • SkądKatowice

Darko, coś koło 110zł

 

http://www.iparts.pl...404-100055.html

 

Tylko nie bierz luka bo mi już hałasuje po 5tyś.



#12
kwokus

kwokus

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • 7 postów
  • Samochód:RX-8
różnica miedzy EXEDY a skf jest ? w ogóle to które polecacie, cześć z was ma auta przygotowane pod tor, co polecacie pod tego rodzaju rozrywkę, jakie sprzęgło, łożysko ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#13
Gronek

Gronek

    Wanklowy Maniak

  • Moderators
  • 7 167 postów
  • SkądŚladów / Warszawa
  • Samochód:BridgePorted RX8 HP,

różnica miedzy EXEDY a skf jest ? w ogóle to które polecacie, cześć z was ma auta przygotowane pod tor, co polecacie pod tego rodzaju rozrywkę, jakie sprzęgło, łożysko ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Na seryjnym piecu seryjna tarcza + sprężyny n Mitsu Pajero + okładzina z kewlarem. Do tego seryjny docisk daje radę. Przy lekkim zamachu dobrze jest wzmocniony docisk dać. Łożysko na torze poza temperaturą nie musi znieść więcej niż w korku :)
Rotary Engine Vehicles Service.
Obsługa, Naprawa i Modyfikacje pojazdów z silnikiem Wankla
www.rotaryengines.pl  5O8 * 279 * 238
mail:  tomek(at)rotaryengines.pl

#14
Darko

Darko

    Zapaleniec

  • Użytkownicy
  • 1 346 postów
  • SkądGniezno
  • Samochód:Rx 8 HP
Dzięki za info natsu9
Pozdro..


Dam znać w weekend czy odpowietrzenie było przyczyną jak nie to wymiana łożyska

#15
Retro

Retro

    Poganiacz Tłokowców

  • Użytkownicy
  • 2 278 postów
  • SkądWuWuA
  • Samochód:RX-8 GT, Evo IX

A oglądał ktoś ten pedał sprzęgła zanim się zabral za wyjmowanie skrzyni?:) To normalne w RX-8, że pedał sprzęgla sie urywa, wada fabryczna ;(


Rotary Inside | Hurt paliw płynnych | Usługi Informatyczne

Była RX-8 GT | Jest Lancer Evo IX P03


#16
kwokus

kwokus

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • 7 postów
  • Samochód:RX-8
przed oddaniem oglądałem ale przyznaje nie miałem do czego porównać a nie widziałem żadnych uszkodzeń mechanicznych, dla mnie to tak jakby siłownik nagle wyparował :) jutro mam nadzieje będę wiedział coś dokładniej. mijają dni a mi brakuje mojego autka ...

sprzęgło rozsypane w drobny mak, tak jak gronek pisał rozrusznik był zblokowany odłamkami, skrzynia trochę huczy będę wstawiał druga a tą zregeneruje, tylko które sprzęgło EXEDY kupić ? oryginalne MZK2110 czy jakieś mocniejsze ? które będzie odpowiednie i gdzie kupować ?
widziałem na forum kontakt do osoby która wzmacnia sprzęgła i tu pojawia się pytanie czy kupić oryginalne i dać do wzmocnienia czy szarpnąć się na jakieś mocniejsze od razu ?


silnik lp 200 km mazda 2003r oryginalnie skrzynia 5 biegowa była .. ^^

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#17
kwokus

kwokus

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • 7 postów
  • Samochód:RX-8
dzisiaj odebrałem auto, wsadzony rozrusznik N3r3, sprzęgło kompletne czyli tarcza docisk i łożysko, skrzynia biegów wymieniona z jakiegoś Anglika ogólnie cieszyłem się jak dziecko na widok prezentów ale... swieci się check i nie wiadomo od czego, pod dźwignia zmiany biegów wszystko pracuje głośniej i na dodatek strasznie się grzeje ( można się poparzyć dotykając pod mieszkiem osłony gumowej ) plus w komorze silnika słychać jakiś lekki pisk z pudła po lewej od akumulatora... czy ktoś z was wie ocb?


Wysłane za pomocą Tapatalk

#18
pawelc

pawelc

    Gaduła

  • Użytkownicy
  • 409 postów
  • SkądDrawno
  • Samochód:Mazda rx8 z32se

Nikt tu szklanej kuli nie ma , zrób najpierw diagnostykę bo od czegoś ten check się pali ... Co do hałasów to podejrzewam że albo zapomnieli założyć wygłuszenia albo niedbale złożyli ,ogólnie te skrzynie hałasują ale jak się je odpowiednio od góry wytłumi to hałas jest znacznie mniejszy .. A po za tym jedź tam gdzie robiłeś i powiedz o swoich spostrzeżeniach


  • kwokus lubi to

#19
kwokus

kwokus

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • 7 postów
  • Samochód:RX-8
faktycznie jedna guma (uszczelnienie ) załatwiła sprawę jest cichutko, nie ukrywam szoku :) wszystko działa sprawnie, okazało sie ze sonda padła, wymieniona check zniknął spalanie wróciło do normy (prawie pali tak 2 l więcej niz wcześniej ) ogólnie znów jestem szczęśliwym człowiekiem :D dzięki wszystkim za dobre rady i pomoc


Wysłane za pomocą Tapatalk

#20
fieldy

fieldy

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • 20 postów
  • SkądWarszawa
  • Samochód:RX-8 1.8T

faktycznie jedna guma (uszczelnienie ) załatwiła sprawę jest cichutko, nie ukrywam szoku :) wszystko działa sprawnie, okazało sie ze sonda padła, wymieniona check zniknął spalanie wróciło do normy (prawie pali tak 2 l więcej niz wcześniej ) ogólnie znów jestem szczęśliwym człowiekiem :D dzięki wszystkim za dobre rady i pomoc


Wysłane za pomocą Tapatalk

Cześć. Sorry za odgrzany kotlet. O jakiej gumie mowa? Gdzie ona się znajduje?

Wysłane z mojego motorola one przy użyciu Tapatalka




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Seo katalog stron darmowy