Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pielęgnacja wnętrza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#1
Sqad

Sqad

    AWA

  • Administrator
  • 2645 postów
  • SkądWarszawa
  • Samochód:Citroen C-Crosser '09, Kymco Downtown 125 '15

Czym czyścicie wnętrze. Mazda u mnie nie wymagała nigdy wybitnego szorowania i pucowania w środku, wystarczył plak na szmatkę i gites wyglądało.

Po kupnie passeratti, które wymagało odwszawienia w środku zamierzałem najpierw oddać samochód do wyspecjalizowanego warsztatu, ale jak zobaczyłem ceny i ile mnie będzie kosztować czyszczenie wszytkiego to stwierdziłem że najpierw spróbuje sam.

Zaopatrzyłem się w trzy specyfiki 10 szmatek różnej gramatury dwie szczotki.

Kupiłem o takie cuś:

GLIPTONE ZESTAW GT12, GT11 - pracy sporo ale pachnie i wygląda skóra zajebiście, jak prawdziwa skóra :)

5c01e838afc2e3efmed.jpg

 

 

NANO PLASTIC & WRAPPED - do plastików, generalnie to jest koncentrat, ale stosowałem bez rozcieńczania, deska i wszystkie zakamarki zaczęły wyglądać aksamitnie.

a08dc1428d08ec5a.jpg

 

 

VALETPRO HEAVY DUTY CARPET CLEANER - jeszcze niestety nie testowałem ale ponoć silny środek do czyszczenia dywanów.

54da79783e38347f.jpg



#2
MATi

MATi

    Poweeeeer!!!!

  • Użytkownicy
  • 5813 postów
  • SkądJózefosław
  • Samochód:BMW F10 528i juesandej
Ja to odkurzacz i jakiś środek z shella do deski i szmatki ale ja nie mam skór
" If one day the speed kills me, do not cry because I was smiling"
~Paul Walker

#3
Sqad

Sqad

    AWA

  • Administrator
  • 2645 postów
  • SkądWarszawa
  • Samochód:Citroen C-Crosser '09, Kymco Downtown 125 '15

To do plastików polece Ci ten środek 4nano, w połączeniu z pędzelkiem i szczoteczką efekt finalny jest powalający.



#4
konrad278

konrad278

    Pasjonat

  • Użytkownicy
  • 832 postów
  • SkądRawicz

Glipton zostawia fajny zapach skóry;)No i robotę tez robi:P



#5
Sqad

Sqad

    AWA

  • Administrator
  • 2645 postów
  • SkądWarszawa
  • Samochód:Citroen C-Crosser '09, Kymco Downtown 125 '15

dokładnie, ja teraz nie potrzebuje zapachu w samochodzie :)



#6
konrad278

konrad278

    Pasjonat

  • Użytkownicy
  • 832 postów
  • SkądRawicz

Też nie używam zapachu:)A do deski mam Nielsen Finesse do plastików wewnętrznych taki fajny zapach tez jest no i długo sie trzyma



#7
Zwirz

Zwirz

    Gaduła

  • Użytkownicy
  • 392 postów
  • SkądBolesławiec
  • Samochód:Eko-pierdzikółko CR-Z, RX-8 R3

Za skórę się jeszcze nie brałem, ale ogólnie to plastiki przecieram Plakiem + "wkurzanie".

 

Jak znajdę któregoś weekendu więcej czasu to zajmę się fotelami i boczkami.



#8
adamsud

adamsud

    Boss of all Bosses

  • Użytkownicy
  • 3051 postów
  • Skąddolnośląskie
  • Samochód:BMW 645Ci, VW Jetta A6, BMW e46 328i

Trochę z innej beczki, ale temat dotyczy wnętrza. Ostatnio spotkałem się w sklepie z ofertą samochodowych pochłaniaczy wilgoci. Towar jest w różnej cenie (zależnie od tego czy jednorazowy czy do odzysku). W maździe chętnie parują szyby i reflektory (najczęściej tylne). Korzystał ktoś może z takiego patentu? Jak to się sprawdza?



#9
Biszkopt

Biszkopt

    Pasjonat

  • Użytkownicy
  • 816 postów
  • SkądGrodzisk Mazowiecki

Nasz kolega z innego forum - RobertX-8, woził w swojej RX8 taki woreczek napchany jakimiś kuleczkami, teraz i ja mam taki w Volvo (kupiłem w biedronce) bo mi go polecił. Robert sobie chwalił przez to, że wsiadały 4 osoby to szyby nie parujowały tak intensywnie jak wcześniej. Efekt u mnie zszedł praktycznie do zera. W mazdzie za to było małe wnętrze i jak wsiadło więcej osób, to zaraz była parówa i tylna szyba mokra.

W sensie jak masz gnój w samochochodzie, to Ci to nie pomoże moim zdaniem. Ale jak Ci szyby za szybko parują, to Ci to pomoże.

Lampy to raczej inna kwestia - nie wilgoci w samochodzie a różnicy temperatur w lampie i na zewnątrz...


www.studiodrugiplan.pl - fotografia produktowa


#10
Wojtex16

Wojtex16

    Maniak

  • Moderators
  • 3161 postów
  • SkądKatowice
  • Samochód:Była już RX-8

W maździe chętnie parują szyby

Może też być tak, że filtr kabiny jest zawilgocony. U mnie po jego wymianie jest lepiej.



#11
konrad278

konrad278

    Pasjonat

  • Użytkownicy
  • 832 postów
  • SkądRawicz
Warto kupić filtr kabinowy z aktywnym węglem jest droższy ale lepszy

#12
eXe

eXe

    Klubowa Maskotka :)

  • Użytkownicy
  • 2682 postów
  • SkądWłoszczowa
  • Samochód:20B

Konrad dodam też do twojej wypowiedzi że pracując w sklepie z częściami do samochodów często pytałem mechaników jak produkty firm się sprawują, jeśli chodzi o filtry kabinowe to najlepiej sprawowały się filtry z firmy Mann-Filter(tak brzmiała pełna nazwa, ale i tak każdy mówił Mann) drogie, ale jednak dobre, na tanich filtrach szyby były prawie cały czas zaparowane i tak jak piszesz, polecam węglówki, sporo dają a czasem różnica ceny nie jest duża ;)



#13
MATi

MATi

    Poweeeeer!!!!

  • Użytkownicy
  • 5813 postów
  • SkądJózefosław
  • Samochód:BMW F10 528i juesandej

Może też być tak, że filtr kabiny jest zawilgocony. U mnie po jego wymianie jest lepiej.

potwierdzam u mnie po wymianie filtra szyby już nie parują 


" If one day the speed kills me, do not cry because I was smiling"
~Paul Walker

#14
adamsud

adamsud

    Boss of all Bosses

  • Użytkownicy
  • 3051 postów
  • Skąddolnośląskie
  • Samochód:BMW 645Ci, VW Jetta A6, BMW e46 328i

Dobra koledzy, ja uciążliwości związane z filtrem kabinowym znam. Mój ma przelatane ok. 3 tys. km. Pytałem bardziej o opinię związaną z pochłaniaczem wilgoci w sytuacji gdy samochód stoi. Ot, rano wychodzimy do samochodu a tam szyby zaparowane. Kupiłem zresztą dzisiaj dwa różne (jeden jednorazowy, drugi do ciągłej eksploatacji) pochłaniacze wilgoci. Będę testował i zdam relację.



#15
MATi

MATi

    Poweeeeer!!!!

  • Użytkownicy
  • 5813 postów
  • SkądJózefosław
  • Samochód:BMW F10 528i juesandej
Odpal klime i po problemie, klima usuwa wilgoć
" If one day the speed kills me, do not cry because I was smiling"
~Paul Walker

#16
Machu

Machu

    Dyskutant

  • Użytkownicy
  • 248 postów
  • SkądGdynia
  • Samochód:Mazda RX-8 2JZ + LPG

Odkopie trochę temat. Podczas prania skór w aucie na kierownicy odszla mi czerwona farba... Chcę uratować sytuację i troche ją podmalować.

Pierwsze pytanie czy ktoś się orientuje czy ta farba będzie ok:

http://allegro.pl/re...5324739966.html ?

A druga sprawa doradzie który czerwony kolor jest odpowiedni do czarno czerwonej tapicerki. Obstawiłbym 3003 ;)



#17
eXe

eXe

    Klubowa Maskotka :)

  • Użytkownicy
  • 2682 postów
  • SkądWłoszczowa
  • Samochód:20B

też się zapytam :P

znacie coś żeby tak kurz nie osiadał na kokpicie? jak jadę i otworzę szyby to zaraz pełno tego leży :/



#18
Biszkopt

Biszkopt

    Pasjonat

  • Użytkownicy
  • 816 postów
  • SkądGrodzisk Mazowiecki

nie rozpoznaję marki tych farb do skór, więc nie wiem czy są ok czy nie.

Znajomi używali Renoskór i mówili, że spoko, zwłaszcza jak za tą cenę, były tanie. Ja używałem Saphir, czarnego kremu i mi bardzo pasował, czarny krem siedział na fotelach i kierownicy ponad rok i się nie starł z rys.

 

Co do kurzu - cudów nie ma, po otwarciu okien naleci do środka zawsze. Natomiast mniej przyciągają kurz środki o konsystencji bardziej kremowej niż wodnistej, oraz mniej tłuste. Oczywiście Plak odpada w przedbiegach... 

Ja używam ostatnio Nielsen Finese, ale okien nie otwieram, bo mi się kurzy :P


  • Sqad i eXe lubią to

www.studiodrugiplan.pl - fotografia produktowa


#19
eXe

eXe

    Klubowa Maskotka :)

  • Użytkownicy
  • 2682 postów
  • SkądWłoszczowa
  • Samochód:20B
Ja niestety muszę otwierać, ponieważ brak klimy swoje robi :P


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#20
Biszkopt

Biszkopt

    Pasjonat

  • Użytkownicy
  • 816 postów
  • SkądGrodzisk Mazowiecki

Jeśli tak, to polecam kupić sobie "duster", ja mam takiego za piątaka i bardzo dobrze zdaje egzamin.

No coś takiego: http://allegro.pl/mi...5424038249.html

Grunt, żeby nie miała takiego nylonowego włosia, bo one tylko wzbijają kurz. A ta moja nie ma takiego sztywnego włosia, tylko takie luźne i ona zbiera ten kurz i "trzyma go w sobie". Potem biorę na podwórko i wytrzepuję. I działa ;)


  • eXe lubi to

www.studiodrugiplan.pl - fotografia produktowa





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Seo katalog stron darmowy