Skocz do zawartości

Zdjęcie

DIY: Nie odpala lub gaśnie po odpięciu akumulatora. Co wtedy zrobić.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1
Gronek

Gronek

    Wanklowy Maniak

  • Moderators
  • 7167 postów
  • SkądŚladów / Warszawa
  • Samochód:BridgePorted RX8 HP,

Bardzo często dzwonicie i piszecie, że pojawił się problem z odpalaniem po odpięciu akumulatora lub auto nie trzyma wolnych obrotów i gaśnie w czasie jazdy po wciśnięciu sprzęgła. 

Spokojnie nic nie popsuliście. Jak to się mówi ten typ tak ma i jest na to sposób. Musimy zmusić komputer do adaptacji. Komp ma swoje fabryczne nastawy pracy, które muszą być skorygowane do indywidualnych wartości każdego silnika. Biorąc pod uwagę to, że parametry naszych Renesisów zmieniają się dość szybko to autoadaptacja jest dość agresywna. 

Jeżeli auto odpalało kiepsko przed rozpięciem klem to tego cudownie nie naprawicie niestety.

Najlepiej po ponownym zapięciu klem nie jeździć i poświęcić chwilkę na poniższą procedurę.

 

1. przekręcamy kluczyk stopniowo przez wszystkie pozycje na zapłon....  nie jednym ruchem do końca tylko stopniowo

 

2. czekamy do momentu kiedy pogasną wszystkie lampki, które mają pogasnąć i wtedy pompujemy hamulcem 20 razy. Pompujemy tak żeby za każdym wciśnięciem i puszczeniem pedału światła stopu zapaliły się i zgasiły.. Wskazówka ciśnienia oleju poleci w prawo i wróci. Wyłączamy zapłon. Mamy zresetowane położenie wału więc jedziemy dalej....

 

3. Ponownie przekręcamy stopniowo na zapłon i czekamy jak poprzednio na zniknięcie kontrolek. Teraz odpalamy. BEZ GAZU !!!. Choćby nie wiem jak długo kręcił to nie wolno dotykać nic poza kluczykiem. W zasadzie najlepiej jak by nawet sprzęgła nie wciskać bo auto ma czujnik sprzęgła i na to też reaguje. 

 

4. Kiedy auto już odpali to nic nie ruszamy. Jak będzie gasło to powtarzamy punkt 3, do skutku aż nie będzie gasło. Nadal nic nie ruszamy. Ani gazu ani nic.

 

5. Teraz pozostawiamy auto na min 20 minut. Auto w tym momencie uczy się parametrów silnika we wszystkich temperaturach. 

 

6.Spokojnie.. nie jarajcie się jak szczerbaty na suchary bo to nie koniec....  Prawdopodobnie jeszcze kilka razy rano auto na całkiem zimnym silniku "po nocy" będzie długo kręcić zanim załapie. Nie ruszać gazu...  Kręcić aż odpali.

 

Komputer w RX-8 potrafi uczyć się silnika nawet ponad 100 mil czyli ponad 160 km. Podobnie jest z odpalaniem. Najtrudniej osiągnąć skrajne wychłodzenie silnika po długim postoju i dla tego zobaczycie, że z każdym dniem wóz będzie odpalał lepiej. 

 

Jeżeli wóz palił bez problemów i jeździł przed odpięciem akumulatora a powyższa procedura nie pomaga to coś jest nie tak i trzeba szukać usterki. Brudne klemy, zaśniedziałe, słabe masy.... ale to już inny temat..

Pozdro


  • kamilg123 lubi to
Rotary Engine Vehicles Service.
Obsługa, Naprawa i Modyfikacje pojazdów z silnikiem Wankla
www.rotaryengines.pl  5O8 * 279 * 238
mail:  tomek(at)rotaryengines.pl

#2
Wojtex16

Wojtex16

    Maniak

  • Moderators
  • 3161 postów
  • SkądKatowice
  • Samochód:Była już RX-8

Ktoś kiedyś pisał, że jak odpali to żeby włączyć klimatyzację, światła, radio. Nie wiem czy to coś pomaga w nauczeniu się parametrów.

 

Jeszcze napisz czy pod odłączeniu klemy w komputerze w 100% kasują się błędy? Czy zostają w pamięci?



#3
miirage

miirage

    Pasjonat

  • Użytkownicy
  • 832 postów
  • SkądGdynia
  • Samochód:RX8 HP 2005 USA :)

Jak ktoś jak ja ma wersję z USA to bez wciśniętego sprzęgła nie da się odpalić, to tak informacyjnie, bo znam ludzi, którzy z taką usterką dzwonili do warsztatu (np ja kiedy próbowałem pierwszy raz odpalić hybrydę tylko się nie śmiać :))



#4
Gronek

Gronek

    Wanklowy Maniak

  • Moderators
  • 7167 postów
  • SkądŚladów / Warszawa
  • Samochód:BridgePorted RX8 HP,
Klima itd nie wpływa zbytnio bo tego auto nauczy się w trakcie jazdy i użytkowania. Chodzi o samo odpalanie dawkowanie paliwa.
Jeżeli klema była odpięta ponad 10-15 minut to błędy znikną. No chyba że ciągle jest jakaś usterka. Generalnie to nie Mazda 323BG z 92 roku i powinno się kasować błędy urządzeniem a nie zdejmowaniem klemy.
Oczywiście w usdm nie odpalumy bez sprzęgła ale nie napisałem, że to sztywna zasada. Najważniejsze nic nie gmerać po odpaleniu.
Rotary Engine Vehicles Service.
Obsługa, Naprawa i Modyfikacje pojazdów z silnikiem Wankla
www.rotaryengines.pl  5O8 * 279 * 238
mail:  tomek(at)rotaryengines.pl

#5
kostin007

kostin007

    Amator

  • Użytkownicy
  • 40 postów
  • SkądGoleniów
  • Samochód:Mazda RX8 , Alfa 147 GTA

Gronek mam problem z punktem drugim. Robie tak jak opisałeś ale wskazówka nie rusza się.



#6
Gronek

Gronek

    Wanklowy Maniak

  • Moderators
  • 7167 postów
  • SkądŚladów / Warszawa
  • Samochód:BridgePorted RX8 HP,

Światła stopu zapalają się i gasną ?  Masz mrugnąć światłami stop w miarę sprawnie 20 razy. 

Jak nie działa to jest gdzieś coś nie tak.


Rotary Engine Vehicles Service.
Obsługa, Naprawa i Modyfikacje pojazdów z silnikiem Wankla
www.rotaryengines.pl  5O8 * 279 * 238
mail:  tomek(at)rotaryengines.pl

#7
Wojtex16

Wojtex16

    Maniak

  • Moderators
  • 3161 postów
  • SkądKatowice
  • Samochód:Była już RX-8

Musisz szybko naciskać ten pedał hamulca 20x puki wskazówka się nie ruszy.



#8
kostin007

kostin007

    Amator

  • Użytkownicy
  • 40 postów
  • SkądGoleniów
  • Samochód:Mazda RX8 , Alfa 147 GTA

Gdzies coś jest nie tak:) znalazłem problem okazał się nim silnik wankla. Problemem jest to, że tam jest Auto umówione na swap:)



#9
ToXiC

ToXiC

    Entuzjasta

  • Użytkownicy
  • 706 postów
  • SkądWLKP :)
  • Samochód:RX-8 HP, Mazda 6 2.3
Kostin, nie psiocz bo ci benzyna wyschnie ;p. Od samego poczatku masz problemy, moze trzeba bylo dolozyc troszeczke wiecej i kupic z silnikiem na chodzie, bez widocznych problemow? ;)
  • Kojot Garage lubi to

#10
Gronek

Gronek

    Wanklowy Maniak

  • Moderators
  • 7167 postów
  • SkądŚladów / Warszawa
  • Samochód:BridgePorted RX8 HP,

Może być masa problemów od jakiejś masy nie dokręconej po problem z kompem lub uszkodzoną linię CAN. 

Obyś usuwając znaleziony przez siebie problem nie dołączył do grona szerokiego osób co  znaleźli nagle pod maską gorszy i bardziej upierdliwy problem tylko innego producenta :) :) :)  Szkoda że się tu nie chwalą wtopami tylko mi dupe trują przez telefon co mają zrobić :)  Auto nie odpowiada na procedurę resetu położenia wału a ty widzisz problem w silniku...  Nieźle


  • Boris86 lubi to
Rotary Engine Vehicles Service.
Obsługa, Naprawa i Modyfikacje pojazdów z silnikiem Wankla
www.rotaryengines.pl  5O8 * 279 * 238
mail:  tomek(at)rotaryengines.pl

#11
Darko

Darko

    Zapaleniec

  • Użytkownicy
  • 1346 postów
  • SkądGniezno
  • Samochód:Rx 8 HP

Panowie spokojnie są ludzie co chcą z tacy zaraz ściągać i mieć wszystko na gotów i są ludzie co wpierw biorą z pod tacy by powoli z niej jeść.  



#12
Retro

Retro

    Poganiacz Tłokowców

  • Użytkownicy
  • 2278 postów
  • SkądWuWuA
  • Samochód:RX-8 GT, Evo IX

Gdzies coś jest nie tak:) znalazłem problem okazał się nim silnik wankla. Problemem jest to, że tam jest Auto umówione na swap:)

A może problem istnieje między fotelem a kierownicą?


  • Kojot Garage i arkadzik lubią to

Rotary Inside | Hurt paliw płynnych | Usługi Informatyczne

Była RX-8 GT | Jest Lancer Evo IX P03


#13
Darko

Darko

    Zapaleniec

  • Użytkownicy
  • 1346 postów
  • SkądGniezno
  • Samochód:Rx 8 HP

A może problem istnieje między fotelem a kierownicą?

I to może być ten problem  :huh:



#14
Gronek

Gronek

    Wanklowy Maniak

  • Moderators
  • 7167 postów
  • SkądŚladów / Warszawa
  • Samochód:BridgePorted RX8 HP,

Ostatnio to samo się trafiło i uwaga ..... 

Problemem okazał się uszkodzony czujnik stopu na pedale ....

Jak to sprawdzić ?  

Banalnie ... nacisnąć stop i zobaczyć czy się zapaliły stopy w lampach

Nie stopy teściowej po tym jak polaliśmy je benzyną i nie nie trzeba być avengersem i zapier.alać szybciej niż ćwiatło i prąd. Próba wyskoczenia z kabiny po wciśnięciu pedału a następnie sprint do tyłu w celu zobaczenia czy działa może nie przynieść zadowalających rezultatów. Ewentualnie jak zahaczymy nogą o próg to możemy pójść ryjem w posadzkę i narobić ortodoncie roboty.....

Wystarczy podjechać do ściany tyłem i nacisnąć hamulec


  • natsu9 lubi to
Rotary Engine Vehicles Service.
Obsługa, Naprawa i Modyfikacje pojazdów z silnikiem Wankla
www.rotaryengines.pl  5O8 * 279 * 238
mail:  tomek(at)rotaryengines.pl

#15
Retro

Retro

    Poganiacz Tłokowców

  • Użytkownicy
  • 2278 postów
  • SkądWuWuA
  • Samochód:RX-8 GT, Evo IX

Tylko polecam najpierw wyjąć wsteczny bieg :P


Rotary Inside | Hurt paliw płynnych | Usługi Informatyczne

Była RX-8 GT | Jest Lancer Evo IX P03


#16
miirage

miirage

    Pasjonat

  • Użytkownicy
  • 832 postów
  • SkądGdynia
  • Samochód:RX8 HP 2005 USA :)

Albo jakiegoś żula na ulicy zapytać czy mu światła świecą po oczach :).  A tak serio co ma czujnik stop do opisanej procedury.....



#17
pezele

pezele

    Entuzjasta

  • Użytkownicy
  • 583 postów
  • SkądPoznań
  • Samochód:Było: Prelude H22, RX8 13B, RX8 K20Z4. Jest INFINITI G37S coupe + Suzuki SV1000N
W poprzednim reksiu procedura mi nie działa mimo że stopy mrugały (widziałem w lusterku poświatę na ścianie garażu)
Obecnie mogę robić reset mimo swapa

#18
Gronek

Gronek

    Wanklowy Maniak

  • Moderators
  • 7167 postów
  • SkądŚladów / Warszawa
  • Samochód:BridgePorted RX8 HP,

Albo jakiegoś żula na ulicy zapytać czy mu światła świecą po oczach :). A tak serio co ma czujnik stop do opisanej procedury.....

Komputer widzi jak naciskasz hamulec poprzez czujnik.
Pezele czujnik to jedna z możliwych awari. Czasami jest uszkodzona linia can i klops
Rotary Engine Vehicles Service.
Obsługa, Naprawa i Modyfikacje pojazdów z silnikiem Wankla
www.rotaryengines.pl  5O8 * 279 * 238
mail:  tomek(at)rotaryengines.pl

#19
Yogi

Yogi

    Bywalec

  • Użytkownicy
  • 108 postów
  • SkądRzeszow
  • Samochód:Mazda RX-8 K24/K20

Witam, mam pytanko czy ta procedura wypada tak samo w przypadku gdy mam swapa? Jak to jest? Bo pasuję mi wyciągnać akumlator i go trochę podładować, ale obawiam się ze coś może potem być nie tak. Czy ecumaster ma jakaś bateriie? Dzieki za pomoc ;)



#20
Gronek

Gronek

    Wanklowy Maniak

  • Moderators
  • 7167 postów
  • SkądŚladów / Warszawa
  • Samochód:BridgePorted RX8 HP,

Każdy swap jest inny. Procedura dotyczy silnika Wankla. Co dotyczy twojego samochodu zapytaj jego twórcę. 


  • natsu9 i Gsxrsrad85 lubią to
Rotary Engine Vehicles Service.
Obsługa, Naprawa i Modyfikacje pojazdów z silnikiem Wankla
www.rotaryengines.pl  5O8 * 279 * 238
mail:  tomek(at)rotaryengines.pl




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Seo katalog stron darmowy