Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ogłoszenia Aukcje samochody do oceny

Aukcje ogłoszenia rx8 kupno zakup opinie

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2325 odpowiedzi w tym temacie

#2281
yasko

yasko

    Nałogowiec

  • Moderators
  • 1571 postów
  • SkądGTC
  • Samochód:było RX-8 HP i R3

Aż korci mnie aby tam pojechać. Jakbym kupił kolejnego RXa to mam wyproadzkę z domu, nawet takiego za 11...

Czy to jest osoba prywatna czy komis?


Pozdrawiam
yasko

wole umrzeć jak dziadek maleńkiego, spokojnie we śnie a nie jak jego pasażerowie krzycząc z przerażenia


#2282
kacpero666

kacpero666

    Dyskutant

  • Użytkownicy
  • 169 postów
  • SkądŁódź
  • Samochód:mazda rx 8
Prywatna,a auto to właściwie brata sprzedającego.Podobno 10k km temu robił te wymiany.Mowil ze uderzył w zająca i przez to jest jakieś uszkodzenie zderzaka i ogólnie przez telefon wydawał się szczery.Najbardziej zachwalał stan blacharski.
Mnie żona też się odgraża,ale zachwalam Madzie jako świetne auto rodzinne, że nawet foteliki będzie łatwiej wkładać niż do naszego kombi bo nie ma słupków i drzwi się na zewnątrz otwierają 🤣🤣

#2283
yasko

yasko

    Nałogowiec

  • Moderators
  • 1571 postów
  • SkądGTC
  • Samochód:było RX-8 HP i R3

Taaa....

Zależy od fotelika i wieku dziecka:

http://forum.rxklub....ge-3?hl=dziecko


Pozdrawiam
yasko

wole umrzeć jak dziadek maleńkiego, spokojnie we śnie a nie jak jego pasażerowie krzycząc z przerażenia


#2284
kacpero666

kacpero666

    Dyskutant

  • Użytkownicy
  • 169 postów
  • SkądŁódź
  • Samochód:mazda rx 8
Spoko jeden jest na isofix drugi trzypunktowy.Starszy ma zaraz 6 lat więc z nim będzie łatwiej a młodszy niedługo pójdzie do fotelika brata tego na isofix właśnie.Ale to tylko taka dygresja bo dla dzieci,na wakacje itp mam kombiaka z boxem na dachu.Madzia ma być głównie dla mnie,a sporadycznie będą nią jechały żona lub dzieci.

#2285
Mario4521

Mario4521

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • 4 postów
  • Samochód:Mazda 3
Czy może ktoś Z forum oglądał tego Rexa I miał doczynienia z tym sprzedajacym ?

https://www.otomoto....ml#gallery-open

Czekam jeszcze na vin od sprzedajacego.

Z ciekawostek właściciel sam robił rewizje ( I jest jeszcze na dotarciu) i twierdzi że nikt tak nie dbał o auto jak on. Na pytanie czy robił pomiar kompresji po rewizji stwierdził, że nie bo wystarczy że odpala na ciepłym czy zimnym silniku.

Obserwuje ogloszenie od dłuższego czasu i wczesniej bylo wystawiane za ponad 30tys

#2286
yasko

yasko

    Nałogowiec

  • Moderators
  • 1571 postów
  • SkądGTC
  • Samochód:było RX-8 HP i R3
Jak ja lubię te artystyczne zdjęcia na których nic nie widać. Opis i brak vinu w ogłoszeniu wskazuje na handlarza.
W pierwszej kolejności historia gov pl, potem marianek, potem autodna lub inny carvertical.
Co do rewizji, można zrobić taka za kilka tys i auto będzie palić na ciepłym. Natomiast nie ma szans na 80k km żywotności. Gdzieś na forum jest dużo postów Gronka o takich naprawach.
Auto z Krakowa więc do weryfikacji silnika jak i faktur za części streamer lub fazer. Jeszcze trzeba mieć nadzieje ze części z faktur są w silniku...

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Pozdrawiam
yasko

wole umrzeć jak dziadek maleńkiego, spokojnie we śnie a nie jak jego pasażerowie krzycząc z przerażenia


#2287
kacpero666

kacpero666

    Dyskutant

  • Użytkownicy
  • 169 postów
  • SkądŁódź
  • Samochód:mazda rx 8
Przeglądam te ogłoszenia od kilku miesięcy,rozmawiam też ze sprzedajacymi i może się mylę,poprawcie mnie jak coś,ale jeśli autko ma tablicę na kratce a nie z boku to prawie pewne że to handlarz,a nie ktoś kto kupił to auto, pojeździł nim i się nim interesował.To chyba jedna z podatawowych rzeczy które zmieniają ludzie po zakupie rexa...

#2288
Maslow

Maslow

    Amator

  • Użytkownicy
  • 43 postów

ja mam na kratce od 5 lat, ale rzeczywiście planują ją przenieść na bok już od pierwszych dni kiedy go kupiłem :D



#2289
danogh

danogh

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • 12 postów
  • Samochód:RX-8 HP

Cześć, wspominałem już o tej Mazdzie na shoutboxie, ale jak @yasko podpowiedział tu jest odpowiedni dział do tego :)
Mowa o tym ogłoszeniu, https://www.olx.pl/d...D5-IDK3wJW.html , zdecydowanie odradzam jechać i oglądać autko.
Niebieska, a dawniej czarna Mazda jak się okazało po oględzinach, koło Kazimierza Dolnego. 
Z daleka wygląda ładnie, ale z bliska widać, że jest bardzo słabo pomalowana, są zamalowane owady i śmieci pod lakierem. Lewa strona cała bita i szpachlowana, brakło mi miernika lakieru na lewym błotniku  :unsure: 
W środku boczny panel drzwi pasażera odpada, nawigacja jest, nie działa, ksenony są, poziomowania brak, bo było walnięte w coś przodem. Check engine świeci, pewnie wina sond w układzie wydechowym, które nie były sprawne.
Mechanicznie jest tylko gorzej. Remont robiony przez właściciela, silnik leje olejem, nie poci się, leje. Pompa oleju to samo. Wszystkie chłodnice do wymiany oprócz tej od klimy, która i tak nie działa. Cewki do wymiany, silnik pali dobrze, nawet na ciepło. Skrzynia wyje co drugi bieg. Katalizator jest rozsypany, wydech dalej też w nie najlepszym stanie. Tłumik Toyosport jest w dobrym stanie.
Pod względem rdzy jest w porządku, prowadzenie też ok, ale stoi na zimowych oponach. Tylne zawieszenie jest lekko pordzewiałe.
To tak w skrócie tyle z rzeczy, które widziałem, że są złe w tym samochodzie w ciągu tylko 30 minut oględzin, jakby ktoś chciał, pewnie by znalazł więcej problemów, więc wg mnie za cenę 15 tyś., która cyt. "nie podlega negocjacji" nie polecałbym tego auta...



#2290
kacpero666

kacpero666

    Dyskutant

  • Użytkownicy
  • 169 postów
  • SkądŁódź
  • Samochód:mazda rx 8
To ogłoszenie kiedyś już wisiało, później ponad miesiąc go nie było.Od niedawna pojawiło się znów.

#2291
yasko

yasko

    Nałogowiec

  • Moderators
  • 1571 postów
  • SkądGTC
  • Samochód:było RX-8 HP i R3

Przeglądam te ogłoszenia od kilku miesięcy,rozmawiam też ze sprzedajacymi i może się mylę,poprawcie mnie jak coś,ale jeśli autko ma tablicę na kratce a nie z boku to prawie pewne że to handlarz,a nie ktoś kto kupił to auto, pojeździł nim i się nim interesował.To chyba jedna z podatawowych rzeczy które zmieniają ludzie po zakupie rexa...

8 lat i to w 2 autach jeździłem z tablica na środku...

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Pozdrawiam
yasko

wole umrzeć jak dziadek maleńkiego, spokojnie we śnie a nie jak jego pasażerowie krzycząc z przerażenia


#2292
kacpero666

kacpero666

    Dyskutant

  • Użytkownicy
  • 169 postów
  • SkądŁódź
  • Samochód:mazda rx 8
Aha więc mylny trop...a jak to faktycznie wplywa na grzenie się silnika??wplywa w ogóle?

#2293
yasko

yasko

    Nałogowiec

  • Moderators
  • 1571 postów
  • SkądGTC
  • Samochód:było RX-8 HP i R3
2x tor Poznań bez problemów...

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Pozdrawiam
yasko

wole umrzeć jak dziadek maleńkiego, spokojnie we śnie a nie jak jego pasażerowie krzycząc z przerażenia


#2294
konrad278

konrad278

    Pasjonat

  • Użytkownicy
  • 832 postów
  • SkądRawicz
Kacpero tam gdzie Ori jest tablica nie ma wlotu powietrza dla chłodnic.Jest niżej,pod tablicą

Wysłane z mojego M2012K11G przy użyciu Tapatalka
  • yasko lubi to

#2295
kacpero666

kacpero666

    Dyskutant

  • Użytkownicy
  • 169 postów
  • SkądŁódź
  • Samochód:mazda rx 8
Konrad spoko już kumam.Dla mnie tak czy owak wizualnie lepiej wygląda z boku więc jak już nabędę rexa drogą kupna to od razu z boku pójdzie.

#2296
GMAgrzesiek

GMAgrzesiek

    Pasjonat

  • Użytkownicy
  • 851 postów
  • SkądMazowsze
  • Samochód:RX-8/ Cebra sc33
Ale może być wlot.
Na torze wyrywałem tą ceratę która jest tam przyczepiona bo się grzało.

#2297
danogh

danogh

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • 12 postów
  • Samochód:RX-8 HP

Cześć, wie może ktoś coś o tym Rexie? Kusi mnie, żeby pojechać, właściciel mówi, że remont robiony pod Warszawą przy 80k, teoretycznie też bez żadnych większych wad.
https://www.olx.pl/d...0&sliderIndex=1


Użytkownik danogh edytował ten post 19 lipiec 2021 - 23:07


#2298
kosciukus

kosciukus

    Bywalec

  • Użytkownicy
  • 141 postów
  • SkądWrocław
  • Samochód:RX8 HN

Cześć, wie może ktoś coś o tym Rexie? Kusi mnie, żeby pojechać, właściciel mówi, że remont robiony pod Warszawą przy 80k, teoretycznie też bez żadnych większych wad.
https://www.olx.pl/d...0&sliderIndex=1

Cena trochę nieadekwatna do opisu więc dla pewności zagadaj do Gronka albo Kojota żeby Ci pomogli w oględzinach. Dziwne jest to, że o remoncie nic nie napisał w ogłoszeniu. Poza tym to nie alcantara tylko welur ;) 


  • danogh lubi to

#2299
danogh

danogh

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • 12 postów
  • Samochód:RX-8 HP

OK dzięki :)



#2300
szpynda

szpynda

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • 6 postów
  • Samochód:Mazda MX-6

Czy ktoś może sprawdzał to auto na żywo albo je kojarzy? A może sam właściciel jest na Forum?

 

https://www.otomoto....html#3f777868e4

 

Właścicielem młody człowiek, zorientowany w temacie RX-8 ale przy okazji sprawdziłem po nr VIN oczywiście i takie rzeczy mi wyszły jak 7 zdarzeń w Niemczech o wartości od 425 do 700 Euro. Z rozmowy wynikało, że były drzwi wymieniane (trochę mało za drzwi 700 chyba?), jest tam jakiś purchel na błotniku i rysa na drzwiach poza tym super. No to chyba w takim razie jedyny oryginalny błotnik. Zaoferowałem sprzedającemu, ze pokryję koszt sprawdzenia kompresji ale teraz wakacje, mechanicy tez ludzie ponoć. Dwóch właścicieli od nowości mający firmę zajmującą się detailingiem, a ten młody człowiek jest właścicielem od zeszłego roku. Gdyby ktos potrzebował raportu to chętnie udostępnię.

Dowiedziałem się, że zalana 10W40 to w sumie jak powinna. Dopóki nie usłyszałem, że Castrolem.

 

I teraz pytanie: uciekać czy negocjować? jak wynika z waszych doświadczeń? Jęsli nie kupię RX-8 to wydam kasę na remont mojej starej MX-6 albo ściągnę z Holandii gruza w postaci Mazdy 626 I gen w cupe. No widzicie, ze mam ciśnienie dlatego chcę porady co do tego auta.







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Aukcje, ogłoszenia, rx8, kupno, zakup, opinie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych


    Bing (1)
Seo katalog stron darmowy