Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czarna Pantera...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
71 odpowiedzi w tym temacie

#1
Maxx

Maxx

    Gaduła

  • Użytkownicy
  • 257 postów
  • Samochód:Mazda RX-8
Witam wszystkich zgromadzonych..
zebraliśmy się tutaj aby połączyć się węzłem wujka Wankla
jeśli jest ktoś temu przeciwny (hejterzy itp) niechaj wypowiedzą się teraz, albo zamilkna na wieki.. heh.
 
Przedstawiam swoją Czarną Pantere.. pierwszy samochód, piękną bestię która wprost mnie oniesmiela swoim wyglądem, jak azjatka patrząca mi w oczy :)
Panterka przyjechała z Niemiec na wrotkach :) zakupiona końcem Stycznia ale w lutym wyjechała na drogę czekając w garażu
Rocznik 2006
pierwsza rej 31.05.2006
pojemność (Rzecz normalna) 1.3
moc 192km Renesis bądź Revolution
Skrzynia 5 biegów
Kolor Czarny
Skóra biała
Przyciemnione szyby
Przebieg na chwilę obecną oryginalny 109 tyś
Kompresja 8.0 sprawdzana prze ze mnie osobiście 3 tyg temu
 
Coś o Samochodziku i o sobie..
Szukałem samochodu przez 2 lata chciałem znaleźć tą jedyną która mnie urzeknie i jak to ktoś kiedyś powiedział, to nie kierowca wybiera
samochód tylko samochód kierowce.. może to śmieszne ale prawdziwe...
Przez ten czas bardzo wiele się naczytałem zdażyłem opanować sporą wiedzę dotyczącą wankla i nie straszne mi były hejty
ze strony WieśVagenów że silnik 100tyś i pada.. (padają to Vageny na widok Rexa tak to ujmę heh..) Nigdy nie brałem żadnych
takich pseudo mechniczno hejtowskich wypowiedzi na poważnie gdyż, osoby te nigdy nie miały styczności z Rx8 na tytm zakończę ten rozdział kropeczką.
Więc i tak postawiłem na swoim i po 2 długich latach znalazłem tą jedyną, nie była idealna, ale miała Charakter i potencjał w sobie..
była ryśnięta przez lewy bok więc kwestia kosmetyczna.. miała zderzak nie oryginalny i wiele drobnych detali brakujących.. ale największą przyjemność
będzie mi sprawiać to, że będę robił to sam, bo nic tak nie cieszy jak praca nad własnym marzniem.. tutaj będę wiedzieć co robię i jak robię :)
Kupiłem ją bo coś do mnie przemawiało gdy ją zobaczyłem powiedziałem to jest ta jedyna i utkwi mi głęboko w pamięci, gdyż jest to mój
pierwszy samochód czekałem na to bardzo długo i wartało czekać, mogłem kupić wiele innych samochodów ale chciałem tylko Rx8
sam fakt spełnienia jest w istocie czymś w rodzaju brakującego puzla.. którego szukamy.. gdy znajdziemy ten puzel układanka nabiera
kolorów i kształtu co cieszy nabywce :)
Tak właśnie jest i tym razem.. Samochód Nie był idealny ale, czy każdy człowiek jest idealny..? gdy włoży się wiele miłości i wysiłku w to co się kocha w tedy praca jest przyjemnością.. :D
Za dnia Rexem, zaś nocą Madziulką hehe.. 
Coś o samym samochodzie..
Samochód w pieknej Białej skórze na środku welur.. co ma swój plus bo każdy wie że w zimie zimno w tyłek a w lecie gorąco.. (myślałem o czarno czerwonej skórze ale jak zobaczyłem białą skórę to poezja)
Ciężko palił na zimnym i ciepłym ale ten fakt opanowałem i zauważyłem że problem z rozrusznikiem.. i akumulatorem, akumulator z forda zbyt słaby by odpalał od razu..
Silnik nie był wymieniany, remontowany itp
Wszystkie wymiany i modernizację będę dokumentował i postował..
Na chwilę obecną wymieniłem przedni zderzak bo nie był standardowy
więc wszyscy będziecie wiedzieć co robiłem, co wymieniałem itp..
Plany..? z regóły nie planuję po prostu zmierzam do tego by realizować, Planować to ja mogę ruch w szachach
Zdjęcia robione na szybko więc nie sa zbyt idealne.. bo czasu mało
 
Tę historię czas zaczać.. Czarna Pantera..

Załączone pliki

  • Załączony plik  1.jpg   185,7 KB   47 Ilość pobrań
  • Załączony plik  2.jpg   184,35 KB   42 Ilość pobrań
  • Załączony plik  3.jpg   162,25 KB   41 Ilość pobrań
  • Załączony plik  4.jpg   184,19 KB   42 Ilość pobrań
  • Załączony plik  5.jpg   156,85 KB   40 Ilość pobrań
  • Załączony plik  6.jpg   105,68 KB   43 Ilość pobrań


#2
etf

etf

    Gaduła

  • Użytkownicy
  • 286 postów
  • SkądRzeszów
  • Samochód:RX8 HP
Na wstępie radzę zmienić położeniu tablicy rej. Ponieważ w tym miejscu gdzie jest obecnie jest wlot powietrza a tam gdzie jest oryginalnie nie ma. Tak poza tym to fajna sztuka i oczywiście w najlepszym kolorze :)

#3
Kojot Garage

Kojot Garage

    kojot garage

  • Użytkownicy
  • 799 postów
  • SkądCentrala
  • Samochód:EUNOS COSMO 347 szt BMWe30 WANKEL

Wow cóż za opis :) witaj 


Dołączona grafikaDołączona grafika

SILNIK WANKLA OD A-Z ! Naprawy, tuning, skup i sprzedaż!

https://www.facebook.com/kojotgarage

668 824 980 - Kojot

#4
Sopel_XL

Sopel_XL

    Entuzjasta

  • Użytkownicy
  • 708 postów
  • SkądSulejówek
  • Samochód:Mazda RX-8 1.8t

Na chwilę obecną wymieniłem przedni zderzak bo nie był standardowy

 

Również pierwsze co bym zrobił to wymienił zderzak na serie  ^_^ Czarne najładniejsze! Powodzenia!



#5
Wojtex16

Wojtex16

    Maniak

  • Moderators
  • 3 161 postów
  • SkądKatowice
  • Samochód:Była już RX-8

Świetna kompresja jak na ten przebieg od nowości. Sprysków widzę, że nie ma i kierunków bocznych. Tylny zderzak jakiś dziwadło było. Jak mówią wyżej zmień przednią tablice. Bez problemów ogarniesz te wszystkie pierdoły :)

Czarna wygląda fajnie, ale trzeba myć codziennie ;)

Siedzenia też fajne, bo boczki się nie nagrzewają od słońca i "pupa" nie zjeżdża :D



#6
Maxx

Maxx

    Gaduła

  • Użytkownicy
  • 257 postów
  • Samochód:Mazda RX-8

Jeśli chodzi o Tablicę rej to na chwilę obecną nie piekle się do tego bo dolnej pokrywy silnika nie mam, tej plastikowej oczywiście.. Powietrze idealnie dochodzi do tego tak mi się wydaję :) lecz mam zamiar tego grila zmodernizować i dać siateczkę czarną i powietrza powinien mieć wystarczająco.. chyba że się mylę.. ale rej chciałem tam zostawić, no chyba że mi przemówicie do rozsądku by zmienić, bo jak mam wyjsć na dobre to tak zrobię.

Ale cieszę się że dostrzegacie jakieś rzeczy które są dość istotne dla mnie..

Co do zaślepek i kierunków właśnie idą do mnie i jeszcze wiele drobnych rzeczy, mam nadzieję że to ogarnę.. :)

W wolnym czasie jak nastąpi, zrobię więcej szczegółowych zdjęć 



#7
Gronek

Gronek

    Wanklowy Maniak

  • Moderators
  • 7 167 postów
  • SkądŚladów / Warszawa
  • Samochód:BridgePorted RX8 HP,
Jednak jasny środek robi robotę .
Opis kosmiczny... :)
Dłub brachu dłub... życzę zapału i fantazji . Na forum znajdziesz praktycznie chyba wszystko co pomoże Ci panterkę wyszykować na cacy.
Stay Rotary :)
Rotary Engine Vehicles Service.
Obsługa, Naprawa i Modyfikacje pojazdów z silnikiem Wankla
www.rotaryengines.pl  5O8 * 279 * 238
mail:  tomek(at)rotaryengines.pl

#8
przemaS

przemaS

    Gaduła

  • Użytkownicy
  • 376 postów
  • SkądWłocławek
  • Samochód:Mazda RX-8

Istny Batmobil :) ładne autko ładne..... z przodu pewnie miałeś zderzak "pług" ala veilside bo z tyłu taki masz



#9
Sopel_XL

Sopel_XL

    Entuzjasta

  • Użytkownicy
  • 708 postów
  • SkądSulejówek
  • Samochód:Mazda RX-8 1.8t

a to nie ten z tyłu został zdjęty?  :mellow:



#10
Maxx

Maxx

    Gaduła

  • Użytkownicy
  • 257 postów
  • Samochód:Mazda RX-8

Istny Batmobil :) ładne autko ładne..... z przodu pewnie miałeś zderzak "pług" ala veilside bo z tyłu taki masz

 

Dokładnie taki miałem.. jak piszesz :D

http://www.ebay.pl/i...FsAAOSwgY9Xdqru

 

Przyznam się szczerze że Jak go kupiłem to był po całkowitym tuningu Miał spojlerowanie full Przedni zderzak taki jak w linku, tylni zostawiłem, lotka kosmiczna całe szczęście że została ściągnięta zostały tylko brzydkie dziury które cholernie mnie raziły więc wymieniłem całą tylną klapę w kolorze, miał również progi bardzo niskie więc w trakcie transportu zostały zdjęte bo na lawetę nie wjechał.. na przednie lampy miał brewki które już przeszły swoje bo tandetnie wyglądało i w ręku mi się złamał jak chciałem zdjąć więc słabo to wyglądało. Myślę że za jakiś czas kupię brewki, lecz estetyka na sam koniec ważny silnik!

Ogólnie To przedni zderzak nadal mam.. z drobną przeróbką :) której nigdzie nikt nie znajdzie chyba że sam zmontuje... Chodzi oczywiście o ledy wbudowane w spoiler nietypowo.. jak będę miał czas pokaże jak to wygląda osobno bo mam foto jak to wyglądało na samym początku.. aczkolwiek muszę go trochu odświeżyć.. :)

 

Tylny zderzak jakiś dziwadło było. 

Tylny zderzak bardzo mi przypadł do gustu więc zostawiłem, na zdjęciach nie oddaje swego uroku lecz jest to rzadki model całego bodykita który jest cholernie drogi i oczywiście dostępny w UK



#11
Dexell

Dexell

    Mistrz ciężkiej metafory

  • Użytkownicy
  • 1 193 postów
  • SkądLDZ
  • Samochód:Pienkny HP

W ładne usta włożyłeś inwencję ale 8,0 bara kompry ? Tekila tu się leje, a Ty rozmazujesz maskarę i będzie gleba. Taki maxx kosisz że gramowy strzał wzwodu błyszczy fają. Ale WITamy moc.


Wczoraj odwiedzili mnie koledzy z RXklubu !!! ....  dzisiaj tylko pamiętam, ... że otworzyłem im drzwi


#12
etf

etf

    Gaduła

  • Użytkownicy
  • 286 postów
  • SkądRzeszów
  • Samochód:RX8 HP
Te progi to jeszcze posiadasz :) ?

#13
XYZ

XYZ

    Dyskutant

  • Użytkownicy
  • 161 postów
  • SkądOpolskie
  • Samochód:RX-8 / IS 200 / IS 250

Widziałem ogłoszenie na otomoto, wyglądała tam paskudnie. No ale trochę pracy i samochód nabrał blasku. Brawo Ty.


Pozdro  :)


#14
Maxx

Maxx

    Gaduła

  • Użytkownicy
  • 257 postów
  • Samochód:Mazda RX-8

Te progi to jeszcze posiadasz :) ?

Nie. progów nie dostałem. bo raczej z nich nie wiele było. patrząc na to co na progach miałem sylikon z kawałkami progów heh..

 

Ogólnie bardzo dużo pracy i wysiłku w Rexa włożyłem by wyglądał tak ja wygląda.. :) ale Cieszy to że postęp idzie..

 

No więc tak, mam wolne więc cieszę sie tym jak dziecko zabawką to pokażę co już zrobiłem..

 

Zacznę od początku po zakupie Panterki gdy przywiozłem go do kuzyna by przeczekała tą aurę zimy i troszku ją odpicować Spotkały mnie 3 rozczarowania (zastrzegłem by nie gasił go na zimnym, kilka razy mówiłem i podkreślałem) i tak wyjeżdżał i wjeżdżał samochodzikiem tydzień i bęc... Jak przyjechałem powiedział że mam złe wiadomości Rex nie chce odpalić.. ja od razu na wstępie zalałeś go.. on na to że nie, odpalił i poszedł do garażu i sam zgasł, no więc pominąłem kwestie dociekania i zacząłem się zastanawiać jak bardzo ją zalał i czy z biega odpali.. no ale nie odpaliła.. więc postanowiłem Wymienić świeczki bo już kupiłem wcześniej.. hmm jak odkręciłem pierwszą świece.. o mało nie padłem.. nagaru było tyle w rowkach świecy że zrównało się z obręczą.. reszta była taka sama..(to było pierwsze rozczarowanie) pokręciłem trochę rozrusznikiem by wypluła paliwko i zamontowałeś świeczki odpaliła od razu.. na wstępie powiedziałem kuzynowi by się odsunął bo będzie zadyma heh.. i się nie myliłem.. :P świece nie były wymieniane bardzo długo.. co w sumie mnie nie zdziwiło i zapodałem resztę zabawek    

Olejek wymieniłem z filtrem tydzień po świecach bo i tak była w garażu, nie woziłem się, byłem ostrożny, bo wymienić samemu to mieć pewność że jest dobrze... gdy panowie spuścili olej powiedzieli.. Masakra! hmm spojrzałem o co chodzi i o mało warg nie zgryzłem w silniku było niespełna 2l oleju.. a ja nią przyjechałem na kółkach 400km (to było drugie rozczarowanie)

Wziąłem się za next step bo silnik przyznam szczerze nie chodził tak jak miał chodzić bo trochę mułowaty był na 2 biegu się dławił pod górkę do brata i po wymianie świec nie mogłem sie spodziewać cudów.. bo tak ją zrywało jak puszczałem pedał gazu na wolnych obrotach to ją trochu z poniewierało i siepało.. 

wymieniłem kompletny zapłon zapodałem Cewki i kabelki..  Akumulatorek nówka sztuka Bosch (tamten był za słaby i od Forda) Ale było jedno Ale.. nie miałem czasu bo robota itp.. jak miałem chwilkę wolną coś tam dłubałem ale części mi tak siedziały i czekały na dzień wolnego.. ale dało rady wymienić wszystko na czas..

Ostatnie rozczarowanie były Cewki.. Jak je zobaczyłem to powiedziałem.. co za menda z poprzedniego właściciela że takie podstawy nie wymieniał.. (Cóż pazera zawsze będzie pazerą i nie wymieni, a nóż się uda i będzie jeździł aż silnik padnie) cewki miał przejechane co najmniej 55 tyś w ogóle nie wymieniane były i do tego przepalone dość solidnie moim zdaniem Karygodnie! (Jak by ktoś nie wiedział jak wyglądają przepalone Cewki załączam fotki do wglądu )

Po tych przejściach które przeszliśmy razem.. zarówno Ja jak i Panterka przeżywaliśmy wspólnie te rozterki odkrywając ponura scenerie poprzedniego właściciela.. 

Na szczęście jak to w bajce wszystko dobrze się kończy :) po wymianach Panterka jeździ jak szalona zrywna bestia, przeszła metamorfozę przeistoczyła się jak larwa zamulająca i obrośnięta w tłuszcz w pięknego Motyla który daje radość i chęć do życia :) i bez problemu na 2 biegu pod górkę do brata wjeżdżam Pali niemalże na dotyk.. :D

Zdjęcia mówią więcej..

Tak sobie pomyślałem że, Panterka wybrała mnie na swojego Księcia z bajki bo wiedziała że gościu podąża za głosem serca i wie czego chce.. a nie do zakatowania silnika i oszczędzania na czymś co jest istotnym elementem dobrego silnika..

Fakt że kompresa po takich przejściach z pseudo właścicielami miała 8.0 wydawała się jak iskra która rozpaliła płomień nadziei :D

Mam nadzieje że moja Historia będzie przestrogą dla innych i że nie zanudziłem was swoim ględzeniem.. heh .. a Historia trochę urzeka heh

 

poniżej mój mały Fun Pack :D

 

Oczywiście na tych wymianach się nie obejdzie.. :) ciąg dalszy nastąpi.... :D

Załączone pliki


  • kosciukus i KrzaczeK lubią to

#15
Maxx

Maxx

    Gaduła

  • Użytkownicy
  • 257 postów
  • Samochód:Mazda RX-8

Następny etap i lecimy dalej... :)

Cóż wcześniejsze rozczarowania miały swoją ciągłość.. a oto jedno z nich

Zacząłem od wymiany wszystkich filtrów... filtr powietrza i filtry kabinowe... 

Rezultat jest taki że, to co jest szare bądź czarne miało być w rzeczywistości białe.. :o  no ale pokażę do wglądu jak to wygląda..

Liści nazbierałem całkiem sporo nie wiem czy poprzedni maniak katowania 3ymał Rexa pod drzewem.. ważne że już jest po wymianie

Panterka teraz oddycha swobodnie :)

Powiem wam tak na marginesie że filtr PiperCross nie jest w cale taki zły, zauważyłem że ma dźwięk taki basowy po wymianie.. Nie widzę w tym żadnych wad.. w porównaniu z poprzednim filtrem który raczej już nie posłuży..

 

Oczywiście Ciąg dalszy nastąpi.. :) 

 

Załączone pliki



#16
Wojtex16

Wojtex16

    Maniak

  • Moderators
  • 3 161 postów
  • SkądKatowice
  • Samochód:Była już RX-8

No już był czas na wymianę ;)



#17
Maxx

Maxx

    Gaduła

  • Użytkownicy
  • 257 postów
  • Samochód:Mazda RX-8

Przyda się jako rozpałka do grila haha.. :)

Ale syf totalny z tych wszystkich części "BYŁ" 

na razie powoli a do celu.. :)



#18
Gronek

Gronek

    Wanklowy Maniak

  • Moderators
  • 7 167 postów
  • SkądŚladów / Warszawa
  • Samochód:BridgePorted RX8 HP,
Odwszawianie wozu pierwszym tuningiem :)
Dobra droga :)
Rotary Engine Vehicles Service.
Obsługa, Naprawa i Modyfikacje pojazdów z silnikiem Wankla
www.rotaryengines.pl  5O8 * 279 * 238
mail:  tomek(at)rotaryengines.pl

#19
MATi

MATi

    Poweeeeer!!!!

  • Użytkownicy
  • 5 813 postów
  • SkądJózefosław
  • Samochód:BMW F10 528i juesandej
Ale był chlew, piper dobre rzeczy robi
" If one day the speed kills me, do not cry because I was smiling"
~Paul Walker

#20
Rexter

Rexter

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • 5 postów
  • SkądZloczew
  • Samochód:rx9 04'

Jakieś gryzonie niedługo by w tym filtrze zamieszkały :P






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Seo katalog stron darmowy