Skocz do zawartości

Zdjęcie

odpowiednia myjka parowa, jaką wybrać ?

wnętrze tapicerka skórzana zakamarki podsufitka nadwozie felgi komora silnika

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1
Tomma

Tomma

    Nałogowiec

  • Użytkownicy
  • 1 902 postów

Czy ktoś z was ma doświadczenie z parownicami?

Od zawsze denerwowało mnie to iż miejsca najgorzej dostępne są najbardziej brudne, a np.skórzane wnętrze trzeba dobrze pomoczyć+chemia, aby usunąć zabrudzenia w strukturze skóry.

Chcę mieć możliwość umycia foteli skórzanych (oczyszczenie porów z brudu), czyszczenie wnętrza i powiedzmy raz w miesiącu dokładne mycie auta zewnątrz, oraz 2 razy w roku mycie komory silnika.

Oprócz tego może jakieś sporadycznie zastosowanie w domu.

 

Zarówno firm jak i modeli jest dużo, a chciałbym kupić odpowiednią myjkę parową, w sensie aby nie była za słabą oraz aby nie była duża na wyrost (własny użytek).



#2
Master609

Master609

    Zapaleniec

  • Użytkownicy
  • 1 187 postów
  • SkądSzczecin
  • Samochód:Mazda Rx8 192 LP

Nie warto na to wydawać kolosalnej kasy. na alledrogo możesz kupić za 40 zł z paroma końcówkami.
Chemii to nie zastąpi jedyne co spowoduje silniejsze jej działanie przez temp. wiec czy kupić? jak najbardziej ale bez przesady



#3
miirage

miirage

    Pasjonat

  • Użytkownicy
  • 832 postów
  • SkądGdynia
  • Samochód:RX8 HP 2005 USA :)

Ja miałem taką za 40zł. Przy wąskiej końcówce fajnie wymywała syf ze szczelin ale przy szerszej nic nie dawała poza osadzaniem się pary. No ale za 40zl nic więcej nie oczekiwałem.



#4
Tomma

Tomma

    Nałogowiec

  • Użytkownicy
  • 1 902 postów

ja myślałem bardziej o cenie +/-300zł ale jeśli faktycznie to chała to nie ma sensu.

Co do 40zl to jjakiekolwiek urządzenie tego typu poniżej 100zl to raczej takie odpustowe-jednorazowe (tak mi się wydaje)



#5
Master609

Master609

    Zapaleniec

  • Użytkownicy
  • 1 187 postów
  • SkądSzczecin
  • Samochód:Mazda Rx8 192 LP

Tomek uwierz na słowo nie opłaca się zainwestuj w dobra chemie a parówkę wykorzystaj jako podniesienie temp dla chemii tyle


  • Tomma lubi to

#6
Tomma

Tomma

    Nałogowiec

  • Użytkownicy
  • 1 902 postów

czyli kupić low budżet parówke i dobra chemia

A jaką polecasz do mycia skór?

Bo ja już kilka markowych przetestowałem i żadna niestety nie dała oczekiwanego efektu (uściślając, na jasnej skórze nie udało się całkowicie usunąć brudu w kanalikach)



#7
Master609

Master609

    Zapaleniec

  • Użytkownicy
  • 1 187 postów
  • SkądSzczecin
  • Samochód:Mazda Rx8 192 LP

Do mocno zabrudzonej Colourlock Strong Cleaner
Jak nie mocno to autoglym albo zwykły Colourlock plus szczotka do skory bo szmatka tego nie zrobisz.
Parówka przyda się przy silniku i tak dalej przy tapicerce rożnie zależy od chemii, materiału i zabrudzeń ja mam używam czasem dlatego uważam ze nie warto wydawać majątku ale warto mieć  



#8
Tomma

Tomma

    Nałogowiec

  • Użytkownicy
  • 1 902 postów

Do mocno zabrudzonej Colourlock Strong Cleaner
Jak nie mocno to autoglym albo zwykły Colourlock plus szczotka do skory bo szmatka tego nie zrobisz.

Myłem zawsze szczotka (kosta jak do obuwia z średnio-twardym i miękkim włosem)
Autoglym testowałem i jest kiepski
Color lock również - o ile fajnie przywrócił kolor to z tych rowków/kanalików jednak nie usunął brudu.
Sam colorlock do konserwacji skóry jest bardzo fajny i daje taka fajną satynę, a nie świecącą skórę jak dużo innych.



#9
Master609

Master609

    Zapaleniec

  • Użytkownicy
  • 1 187 postów
  • SkądSzczecin
  • Samochód:Mazda Rx8 192 LP

pokaz fotę a jaka skore ci chodzi dokładnie bo są rożne w rx







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wnętrze, tapicerka skórzana, zakamarki, podsufitka, nadwozie, felgi, komora silnika

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Seo katalog stron darmowy