Skocz do zawartości

Zdjęcie

DIY: Diagnostyka samochodu za pomocą interfejsu ELM327 na bluetooth i programu FORScan Lite / Android

diagnostyka android obd II ELM327

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

artur66624

artur66624

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • 12 postów
  • Samochód:mazda rx 8

Odgrzewam temat. 
Witam wszystkich ostatnio po wymianie silnika zaszła potrzeba odczytania błędów po podłączeniu mojego elm 327 ukazało się okno, w którym nie wiem co wpisać nigdy wcześniej w innych autach tego nie było przy podłączeniu. Czy ktoś orientuje się dodaje zdjęcie jak to wygląda.

Załączony plik  20200110_071153.jpg   78,39 KB   11 Ilość pobrań

Użytkownik artur66624 edytował ten post 16 styczeń 2020 - 01:39

kaj1990

kaj1990

Gaduła

• Użytkownicy
  • 476 postów
  • SkądMilicz
Napewno komp wtyczki dobrze podłączone? Nie rozpoznaje auta
  • artur66624 lubi to

artur66624

artur66624

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • 12 postów

Chodzi ci o sterownik silnika (PCM) ?
Może nie muszę jaśniej, ale mam odczyty z uniwersalnego, lecz może od Początka wrzucam fotki z odczytów.
Po podłączeniu kabla elm 327 do wtyku obd to po włączeniu zapłonu czerwona kontrolka miga i wszystkie się zapalają czy możliwe, że może być coś wpięte w linie can przed zegary ?
A tu błąd, z jakim walczę. 

Załączony plik  Błąd.jpg   46,85 KB   9 Ilość pobrań

Załączony plik  20200110_063955.jpg   44,26 KB   10 Ilość pobrań

Załączony plik  mazda diag 2020.PNG   28,9 KB   10 Ilość pobrań

Użytkownik artur66624 edytował ten post 16 styczeń 2020 - 08:16

artur66624

artur66624

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • 12 postów

Raz udało się tylko podłączyć elma I Tylko takie ten jedyny błąd ukazał. Scanmaster, fordscan i pcmscan błąd P2008 dotyczy zaworu APV, którego Nie ma A Jest drugi silnik wsadzony co ma 240k. 6 port
osprzęt poszedł ze starego co miał 190koni. 4 porty różnią się kolektorami dolotowymi jak wszystko składałem to okazało się, że dolot ze starego silnika nie przysłania portów ja postanowiłem wykorzystać wolne porty i przerobiłem kolektor dolotowy zwiększając kanały na flaszy i przesunięciu go w górę, żeby zachować szczelność i podwoić masę Powietża, Lecz w życiu nie spodziałbym się, że mi wywali błąd P2008 Dotyczący zaworu Apv, którego nie ma i z kąt PCM o tym wie skoro w kolektorze nie ma czujników map sensor dodam też, że podciśnienie jest takie jak w instrukcjach napraw książkowe mierzyłem zegarem i sprawdzałem każdy odcinek pompką próżniową czy wszystko szczelne, lecz nie wiem czego brakuje czego sterownik PCM nie akceptuje dodam jeszcze, że podczas pierwszego resetu (odpalania pieca) W trakcie adaptacji PCM nie wyrzuca błędu, lecz po adaptacji kolejne odpalenie i ukazuje błąd P2008 Może PCM nie może wystroić map paliwowych Dla tego właśnie ustałem na tym, że nie mogę połączyć elm i podnieść dawkę paliwa. 

I dla tego postanowiłem, że podzielę się z tym, bo nie chce mi się babrać z tym a chcę polatać B)  B)  z dziewczynami :P  trochę przez ten błąd za każdym razem muszę po odpaleniu podpinać czytnik i kasować ten błąd, bo w trybie awaryjnym więcej o połowę chochluje paliwa 

I dodam, że po usunięciu błędu nic się złego nie dzieje nawet przeciwnie silnik ma ładną kulturę pracy i Dobrze się zbiera w górnych zakresach obrotów. 
Wiem, że są tu na tym forum specjaliści co posiadają sprzęt, aby to wystroić mianowicie podnieść mapy paliw.

Użytkownik artur66624 edytował ten post 16 styczeń 2020 - 08:16

zdu

zdu

Nadworny Rotary Grafik

• Użytkownicy
  • 1470 postów
  • SkądWarszawa
  • Samochód:Mazda RX78

nie wiem, nie znam się ale zobacz sam co napisałeś i odpowiedz sobie dlaczego wyskakuje błąd

A Jest drugi silnik wsadzony co ma 240k. 6 port
osprzęt poszedł ze starego co miał 190koni.

• artur66624 lubi to

artur66624

artur66624

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • 12 postów

No tak, tylko że w osprzęcie ze starego silnika nie ma zaworu APV dla tego dziwi mnie to, że Sterownik PCM rzuca błędem, który dotyczy elementu, którego nie ma ani nie posiada w instalacji we wiązce wprowadzeń 

kaj1990

kaj1990

Gaduła

• Użytkownicy
  • 476 postów
  • SkądMilicz
Zdrutowales auto inaczej tego się nie da nazwać...

Kacpes

Kacpes

Dyskutant

• Użytkownicy
  • 178 postów
  • SkądBiałystok
  • Samochód:RX8 lp 2006

Która czerwona dioda mruga?
O jakim osprzęcie mówimy?

zdu

zdu

Nadworny Rotary Grafik

• Użytkownicy
  • 1470 postów
  • SkądWarszawa
  • Samochód:Mazda RX78

zacznijmy od podstaw:

http://forum.rxklub....8-s2r3/?p=58782

Jak widać APV jest

artur66624

artur66624

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • 12 postów

Okej po pierwsze do kaj1990 nie zdrutowałem wymieniłem silnik, tylko sam silnik, a że nie miałem kolektora dolotowego oraz czujnika położenia APV przerobiłem ten ze starego który wygląda tak https://archiwum.all...7178537885.html

elektryka nie była przerabiana zmieniony został tylko sam goły słupek. 

artur66624

artur66624

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • 12 postów

Spoko już wszystko ogarnięte Auto jeździ aż miło spalanie nieduże jak na paliwożerny silnik, jak to inni twierdzą, A po odpaleniu na zegarach robi się pusto, nie świeci ani jedna kontrolka. Co do kata nie było i nie wiem,kto go ukradł tak jak błędów dot. dwóch sond lambda.

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: diagnostyka, android, obd II, ELM327

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Seo katalog stron darmowy