Skocz do zawartości

Zdjęcie

Track Day Tor Poznań - 13-14 maja 2017

tor poznań upalanie track day

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
91 odpowiedzi w tym temacie

Stolar

Stolar

Gaduła

• Użytkownicy
  • 380 postów
  • SkądRadomsko
  • Samochód:Rx-8

Ktoś chętny na Poznań za tydzień?

Gronek

Gronek

Wanklowy Maniak

• Moderators
  • 7079 postów
  • SkądŚladów / Warszawa
  • Samochód:BridgePorted RX8 HP,
Haha Stolar bakcyla złapał :) Dooobrze dobrze :)
  • Stolar lubi to
Rotary Engine Vehicles Service.
Obsługa, Naprawa i Modyfikacje pojazdów z silnikiem Wankla
www.rotaryengines.pl  5O8 * 279 * 238
mail:  tomek(at)rotaryengines.pl

Rexsio

Rexsio

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • 559 postów
  • SkądWawa
14.05 pogoda ma być ok. 13.05 ma padać. Widzę że jest jakaś rx8 zapisana - Łukasz to Skorupek? Ja bym leciał ale auto się kończy. Jacek swoim 1:47 mnie tak nakręcił ze juz nie mogę się doczekać. Na 5% będę 14.05 :)

Stolar

Stolar

Gaduła

• Użytkownicy
  • 380 postów
  • SkądRadomsko

Bakcyl załapany i to ja jestem zapisany:) Mam po ostatnim weekendzie pewien niedosyt i muszę sobie coś na torze wyjaśnić hehehe - 1.55 muszę wykręcić bo inaczej nie da mi to spokoju :) a jak będzie padał deszcz to też dobrze, nauczę się toru na pamięć, poćwiczę ustawienia skrzydła i twardość zawiasu bo teraz to po omacku śmigałem. 

Rexsio

Rexsio

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • 559 postów
  • SkądWawa
Czym Ty Stolar latasz? Swapem czy wanklem bo nie widzę tak na szybko opisu Twojego auta?

Stolar

Stolar

Gaduła

• Użytkownicy
  • 380 postów
  • SkądRadomsko

Wanklem i to ze sporym przebiegiem bo już 123k pykło i brakuje trochę góry, ale szybko się zrozumieliśmy na torze :) Wkrótce zrobię mały opis. 

Skorupek

Skorupek

Dyskutant

• Użytkownicy
  • 180 postów
  • SkądWawa
Nie, to nie ja jestem. Na majowe TPTD nie dam rady, ale będę kombinował, żeby w czerwcu sie pojawic

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

oxygen

oxygen

Dyskutant

• Użytkownicy
  • 206 postów
  • SkądŁódź
  • Samochód:Blue Rex HN+

Stolar hamowałeś swojego, jestem ciekawy ile podaje bo lecisz jak petarda :) Opisz furę wreszcie bo się kozak projekcik robi !

Stolar

Stolar

Gaduła

• Użytkownicy
  • 380 postów
  • SkądRadomsko

Stolar hamowałeś swojego, jestem ciekawy ile podaje bo lecisz jak petarda :) Opisz furę wreszcie bo się kozak projekcik robi !

Hamowałem ale po rozmowie z Gronkiem muszę to powtórzyć - nie wypieli chłopaki bezpiecznika od abs i pomiar może być zakłamany. Pojadę tam jeszcze raz w przyszłym tygodniu i wtedy zrobię update i opis fury przy okazji w stosownym dziale. Wyszło coś takiego (drugi pomiar po przeróbce wydechu przez Kojota): 

Załączone pliki

Rexsio

Rexsio

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • 559 postów
  • SkądWawa
Opisz auto - dajesz radę jak 1:57 wanklem pojechałeś ;) Dużo masz tam pomodzone? Na jakiej oponie jechałeś?

Stolar

Stolar

Gaduła

• Użytkownicy
  • 380 postów
  • SkądRadomsko

Opisz auto - dajesz radę jak 1:57 wanklem pojechałeś ;) Dużo masz tam pomodzone? Na jakiej oponie jechałeś?

Opiszę, na razie tylko Stoptech, wydech i zawias ISC SPORT, jechałem na Yokohamie ad08r i już trochę padało, dlatego chcę teraz skoczyć i zobaczyć co by było gdyby :) 

Rexsio

Rexsio

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • 559 postów
  • SkądWawa
Gdzie ISC kupowałeś i który masz model? ADO8R dają radę - jaki masz rozmiar? Auto z głową przygotowane widzę było :)
  • Stolar lubi to

Stolar

Stolar

Gaduła

• Użytkownicy
  • 380 postów
  • SkądRadomsko

ISC od Kojota w wersji Sport czyli tej ulicznej (chyba w niedalekiej przyszłości wymienię jednak na wersję Race, a Sporta sprzedam bo miałem wrażenie że na torze mogłoby być twardziej - aczkolwiek nie wiem na 100% bo dopiero jak twardziej się przejadę to będę wiedział jakie ustawienie lepsze, z tym  że zawsze preferowałem twarde samochody bo je lepiej czuję. Na drodze za to jest fajnie jak się ustawi na miękki setup to wygodniej jak na serii chodzi, ale to jest auto na tor więc nie ma się co drogą kierować), Yoki 235/40/18 na nieco za ciężkiej feldze Speedline Corse SL2 Marmora (10,4 kg a do tego Yoki są mega ciężkie to całe koło waży 23kg - na przyszły sezon kupię pewnie 17 jakieś lekkie a te będą na dojazd i lans hehe) dają radę ale też nie mam porównania bo są to moje pierwsze opony Semi w życiu więc ciężko się wypowiedzieć. Generalnie przyjemne opony, rozgrzewają się po dwóch  kółkach i zanim puszczą to informują cichym piszczeniem więc wiadomo że coś źle się robi. Kwestia rozgrzania zależy mocno od stylu jazdy, ja akurat agresywnie jeżdżę i dlatego szybko łapią temperaturę. Muszę kiedyś na torze zamienić się z kimś oponami na jedną sesję np na Federale to będę mógł porównać konkretniej. 

Rexsio

Rexsio

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • 559 postów
  • SkądWawa
Jedziesz na dwa Trackdaye na sobotę i niedzielę czy jeszcze nie wiesz na 100%? Stoptechy są z przodu większe na seryjny zacisk? Felga wewnątrz musi mieć wiecej czy mniej miejsca żeby ten hebel się zmieścił?

Stolar

Stolar

Gaduła

• Użytkownicy
  • 380 postów
  • SkądRadomsko

Tak jadę na dwa bo chcę się wczuć w auto trochę i popróbować ustawień innych a poza tym ode mnie dojazd to trzy baki paliwa to wolę zoptymalizować koszty i jechać rzadziej a na dwa dni :) 

Zacisk jest seryjny i wszystko się mieści, tarcza ma raczej na pewno taką samą średnicę jak seria ale musiałbyś Kojota zapytać bo to on zakładał albo Gronka bo on też Stoptecha zna dobrze. Pewnie myślisz o tym heblu big brake kit ze Stoptecha - tam na pewno jest mniej miejsca na felgę.

Rexsio

Rexsio

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • 559 postów
  • SkądWawa
Tak myślałem o big braku. Skąd latasz że 3 baki schodzą?

Stolar

Stolar

Gaduła

• Użytkownicy
  • 380 postów
  • SkądRadomsko

Z Radomska, ponad 300km. Poniżej 160km/h źle się czuję w aucie przez co spala jak czubek :)

miirage

miirage

Pasjonat

• Użytkownicy
  • 831 postów
  • SkądGdynia
  • Samochód:RX8 HP 2005 USA :)

Ja leciałem teraz z Gdyni do Poznania i to też nie mało i jeden bak mi wystarczył, więc musisz sporo deptać. Z Ciekawości policzyłem na torze i wyszło mi 29l / 100km więc wychodzi że Ty całą drogę tak męczysz Rexa :).

Stolar

Stolar

Gaduła

• Użytkownicy
  • 380 postów
  • SkądRadomsko

Ja jeszcze mogę mieć inny problem - może uszkodzona lambda bo auto jest przelane, strzela z dooopy ogniem prawie przy każdej zmianie. Na torze spalanie ostatnio na Jastrzębiu wyszło 50/100 a na Poznaniu jak skasowałem błąd lambdy spaliłem jedynie 40/100... Co ciekawe jak kupiłem auto i jechałem z Niemiec, średnio 140km/h to wyszło spalanie 13,5/100 ale odkąd zaczęła się lambda świecić (kod w ODB) to pali więcej. Jak błędu nie skasuję to muł totalny, jak skasuję to chodzi ale lubi spalić skurkowaniec... Diagnoza jest że to nie lambda tylko kabel do niej jest upalony i jak dostanie wody to ma zwarcie, trzeba go wymienić, ale na pewno to będzie wiadomo jak go wymienię i sprawdzę spalanie. Dam znać.

Edycja:

przeliczyłem z paragonu litry/ kilometry - teraz w Poznaniu było 35/100

Dexell

Dexell

Mistrz ciężkiej metafory

• Użytkownicy
  • 1178 postów
  • SkądLDZ
  • Samochód:Pienkny HP

Hamowałem ale po rozmowie z Gronkiem muszę to powtórzyć - nie wypieli chłopaki bezpiecznika od abs i pomiar może być zakłamany. Pojadę tam jeszcze raz w przyszłym tygodniu i wtedy zrobię update i opis fury przy okazji w stosownym dziale. Wyszło coś takiego (drugi pomiar po przeróbce wydechu przez Kojota): 

Na starym silniku przy przebiegu około 75 000 km pokazało mi prawie takie same wyniki ( pomiar też bez wyjęcia bezpiecznika). Jak będę miał chwilę to z hamuje nowy silnik ale już prawidłowo. 

• Stolar lubi to
Wczoraj odwiedzili mnie koledzy z RXklubu !!! .....dzisiaj pamiętam tylko, ...że otworzyłem im drzwi

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tor poznań, upalanie, track day

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Seo katalog stron darmowy