Skocz do zawartości

Zdjęcie

Następny track day


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
283 odpowiedzi w tym temacie

#41
Stolar

Stolar

    Gaduła

  • Użytkownicy
  • 383 postów
  • SkądRadomsko
  • Samochód:Rx-8

Fajnie wyszedł filmik z tej perspektywy. Mega spokojna i płynna jazda. Szacun ;)
Brak schowka pod nogami pasażera to redukcja wagi rozumiem ? ;)

Dzięki Bartek, jest jeszcze dużo do poprawy ale już na przyzwoitym poziomie jechane :)

 

Wiedziałem, że będzie beka z mojego schowka, ale tak serio to urwał się u Gronka na dziurach :) 

 

Poniżej ten sam przejazd ale z szyby

 



#42
Stolar

Stolar

    Gaduła

  • Użytkownicy
  • 383 postów
  • SkądRadomsko
  • Samochód:Rx-8

Panowie jadę w niedzielę 03.09 przetestować moje nowe skrzydło i jego wpływ na Vmax w moim ulubionym tunelu aerodynamicznym - prosta startowa Toru Poznań. Wiem że większość z Was będzie wtedy leczyła kaca po sobocie w Ułężu, ale gdyby ktoś jednak miał awersję do picia i był w stanie kierować, zapraszam do wspólnej zabawy :) 



#43
TommyJr

TommyJr

    Zdradziecka Morda

  • Użytkownicy
  • 682 postów
  • Samochód:Mazda RX8
A bedziesz w sobotę na Mazdaspeed?

#44
Stolar

Stolar

    Gaduła

  • Użytkownicy
  • 383 postów
  • SkądRadomsko
  • Samochód:Rx-8
Niestety nie. Nie jest mi dane trafic na Ułęż... może innym razem sie uda

#45
Stolar

Stolar

    Gaduła

  • Użytkownicy
  • 383 postów
  • SkądRadomsko
  • Samochód:Rx-8
Na Poznaniu udało sie bez deszczu dzisiaj. Poprawilem rekord Gronka z Mazdaspeed o około sekundę - 1.53,311. Opisze jutro jak sie wyrobię, filmy oczywiscie są. 10 kółek zrobilem 1.53 z groszami i wyglada na to że to nie jest moje ostatnie słowo:)
  • Kojot Garage lubi to

#46
TommyJr

TommyJr

    Zdradziecka Morda

  • Użytkownicy
  • 682 postów
  • Samochód:Mazda RX8

Aż w końcu będę musiał na ten Poznań pojechać. Pisz jakie wrażenia ze skrzydłem, ustawienia itd, bo też u mnie czeka na montaż :)



#47
Stolar

Stolar

    Gaduła

  • Użytkownicy
  • 383 postów
  • SkądRadomsko
  • Samochód:Rx-8
Jade jeszcze w ostatni weekend września. Wbijaj, jak będziesz chciał posłuchać to podpowiem jak lecieć na Poznaniu żeby szybko było, przejazd S1 mam opanowany lepiej niż R3 ;)

#48
Gronek

Gronek

    Wanklowy Maniak

  • Moderators
  • 7 167 postów
  • SkądŚladów / Warszawa
  • Samochód:BridgePorted RX8 HP,

Na Poznaniu udało sie bez deszczu dzisiaj. Poprawilem rekord Gronka z Mazdaspeed o około sekundę - 1.53,311. Opisze jutro jak sie wyrobię, filmy oczywiscie są. 10 kółek zrobilem 1.53 z groszami i wyglada na to że to nie jest moje ostatnie słowo:)

No wreszcie ktoś objechał mojego trupa :)
Graty wariacie
Rotary Engine Vehicles Service.
Obsługa, Naprawa i Modyfikacje pojazdów z silnikiem Wankla
www.rotaryengines.pl  5O8 * 279 * 238
mail:  tomek(at)rotaryengines.pl

#49
Stolar

Stolar

    Gaduła

  • Użytkownicy
  • 383 postów
  • SkądRadomsko
  • Samochód:Rx-8

No wreszcie ktoś objechał mojego trupa :)
Graty wariacie

Dzięki dzięki, zostaje w rodzinie hahaha

 

 

Aż w końcu będę musiał na ten Poznań pojechać. Pisz jakie wrażenia ze skrzydłem, ustawienia itd, bo też u mnie czeka na montaż :)

 

Skrzydło zdało egzamin, w stosunku do pierwszego skrzydła opór powietrza niewiele większy, muszę jeszcze przeanalizować dane z GPSa odnośnie prędkości ale to dopiero w weekend, niemniej wrażenie mam takie, że prędkości wiele nie straciłem za to w zakrętach jest Maddie (bo tak ochrzciłem moją angielkę) przyklejona. Pięknie przechodzi z podsterowności w nadsterowność i jedzie bokiem w uślizgu czterech kół i to w kontrolowany sposób - pierwszy przejazd to w szoku byłem bo się ślizgałem dużo i myślałem, że słabe czasy będą a tu od pierwszego kółka 1.54,6, 1.53,6, 1.53,5 - myślałem, że mi się GPS popsuł ale jak w biurze to samo podali to banan na twarzy i myśl co tu dalej robić, ale już się druga pojawiła że atakuję 1.52.... W trzeciej sesji zrobiłem z pełnym bakiem 1.53,311 więc dużo nie zabrakło.  W sumie może i by wyszło ale po trzeciej sesji skończyły  się klocki i założyłem takie odpadki co mnie ETF poratował kiedyś i już słabiej hamowała Maddie. Do tego czwórka nie wchodziła od strzała tylko musiałem na luzie chwilę poczekać  i czek endźajn migał lub się świecił na zmianę więc trudno było. Tak czy inaczej widzę jeszcze sekundę na moim kółku co najmniej, do tego jak wyjmę zbędne wnętrze to co najmniej pół sekundy więc wysokie 1.51 jest w obecnym setupie bardzo prawdopodobne. Rozochocił mnie ten wypad bo jak mówią apetyt rośnie w miarę jedzenia :)

Oczywiście bardzo się cieszę, że mam najlepszy czas na najlepszym torze w PL ale wiem też, że jest kilku szybkich gości którzy ten czas poprawią i będzie od nowa zabawa :) 

Na pewno pomogło trochę skrzydło bo moje poprzednie robiło opór a nie dawało docisku, ale najwięcej dało to, że coraz lepiej rozumiem się z Maddie. Na nurze przelataliśmy na dużym ciśnieniu prawie 500km więc był czas aby się zbliżyć :) Do tego te 2 kółka na nurze w mocnym deszczu na semi i dwa na mokrym torze dały mi sporo pewności i nauczyły jak się obchodzić z taką  napaloną angielką :) 

 

Poniżej pierwszy film z ostatniej sesji, na pierwszym kółku jechałem mega szybko, rekordy w dwóch pierwszych sektorach, później była przygoda na "Dębach" ale szybko się otrząsłem (dosłownie bo sporo żwiru zabrałem w dalszą podróż) i mimo takiej przygody zrobiłem 1.59 a następnie trzasnąłem wg pomiaru torowego: 

 

47    1:53.995    17:34:40.929   

48    1:53.778    17:36:34.707

49    1:53.430    17:38:28.137

 

 

Tutaj jest jeszcze wideo z szyby z czasem dnia - 1.53,311.

 

 

Pozdro dla wariatów ! 



#50
GediRX

GediRX

    Dyskutant

  • Użytkownicy
  • 170 postów
  • SkądGDYNIA

Kocham i Nienawidzę ;) .... ale tak na serio to Stolar jest Boski ;) Trzeba go tylko wyprzedzić i będzie jeszcze fajniejszy :D 


  • Raptor lubi to

#51
Stolar

Stolar

    Gaduła

  • Użytkownicy
  • 383 postów
  • SkądRadomsko
  • Samochód:Rx-8
Hahaha wiem że to zrobisz psychopato ale jeszcze kilku chorych gości z RTP sie czai wiec nie wiadomo teraz kto kogo i kiedy :) tymczasem odchudzilem pojazd o 80 kg i nadalem nowe imie bardziej pasujące do rzeczywistości - Naked Maddie :)

#52
Rexsio

Rexsio

    Entuzjasta

  • Użytkownicy
  • 568 postów
  • SkądWawa
Ja się wczoraj poprawiłem i jest 1:53,2.

https://youtu.be/ZfGLGyNj8no

Niestety było mi dane zrobić tylko 3 kółka bo klocki brembo z allegro na 3 sesji w dramatyczny sposób się skończyły i auto wróciło na lawecie do Radka do naprawy :/
https://youtu.be/258Gd6cvwdc

Ktoś z Was może kupował klocki brembo na allegro? Straszny śmieć. Zastanawiam się czy to nie jakaś lewa podróba. Wiadomo że mam stalowy oplot i nacinana tarcze ale inne zwykle klocki dzień wytrzymywały :/

#53
MATi

MATi

    Poweeeeer!!!!

  • Użytkownicy
  • 5 813 postów
  • SkądJózefosław
  • Samochód:BMW F10 528i juesandej
Miałem kiedyś brembo klocek w jednym aucie ale z inter carsu i byłby bardzo wporzadku musiała być jakaś podróbka.

Nie czułes na poprzednim kółku że hamulec już zdycha
" If one day the speed kills me, do not cry because I was smiling"
~Paul Walker

#54
TommyJr

TommyJr

    Zdradziecka Morda

  • Użytkownicy
  • 682 postów
  • Samochód:Mazda RX8

Ja się wczoraj poprawiłem i jest 1:53,2.

https://youtu.be/ZfGLGyNj8no

Niestety było mi dane zrobić tylko 3 kółka bo klocki brembo z allegro na 3 sesji w dramatyczny sposób się skończyły i auto wróciło na lawecie do Radka do naprawy :/
https://youtu.be/258Gd6cvwdc

Ktoś z Was może kupował klocki brembo na allegro? Straszny śmieć. Zastanawiam się czy to nie jakaś lewa podróba. Wiadomo że mam stalowy oplot i nacinana tarcze ale inne zwykle klocki dzień wytrzymywały :/

 

Ałaaaa. Wracaj do nas w zdrowiu i nowym setupie...



#55
Stolar

Stolar

    Gaduła

  • Użytkownicy
  • 383 postów
  • SkądRadomsko
  • Samochód:Rx-8
Nic nie bylo :)
Gratuluję nowego PB - musze jechać 30tego i poprawić bo mnie wyprzedzasz :) moja juz prawie poklejona

#56
ToXiC

ToXiC

    Entuzjasta

  • Użytkownicy
  • 706 postów
  • SkądWLKP :)
  • Samochód:RX-8 HP, Mazda 6 2.3
Jak duze uszkodzenia?

#57
piwo

piwo

    Pasjonat

  • Użytkownicy
  • 770 postów
  • SkądMarki
  • Samochód:Opel Speedster; tor Poznań:1m48,4s Łódź 59,3 na semislicku; 1/4:13,806

ups. ale fakt faktem ze hamowanie tez opozniles maksymalnie tzn za linia ciagla pare metrow a predkosc na budziku juz byla ladna.



#58
Rexsio

Rexsio

    Entuzjasta

  • Użytkownicy
  • 568 postów
  • SkądWawa
Zderzak połamany, chłodnica oleju, intercooler dostały - najgorsze że zjechałem o własnych siłach do depo zamiast zgasić auto i czekać na lawetę. Silnik mógł dostać grubo po dupie bo chłodnica oleju była urwana a do depo z 3 km jechałem. Oczywiście kara za naruszenie zasad bezpieczeństwa 500 zeta bo nasralem olejem na torze. Na nurburgringu podobno 100eur za metr czyszczenia toru także bym się nie wypłacił :) byłem w takim szoku że tylko nasłuchiwałem co tam się rozpieprzylo a że jakoś nie było hardkorowych dźwięków i w sumie jakoś przez ten nasyp płynnie przejechałem to myślałem że może aż tak mocno auto nie dostało.
Cóż teraz trzeba będzie kombinować na spokojnie co dalej. Na razie zajmę się swoim zastepczym Trackcarem Corsidlem.
Co do opóźnienia hamowania to starałem się w punkt z linią depo hamowac. Przy sprawnym hamulcu nawet przy przestrzeleniu koło tej linii idzie się utrzymać na torze.

#59
MATi

MATi

    Poweeeeer!!!!

  • Użytkownicy
  • 5 813 postów
  • SkądJózefosław
  • Samochód:BMW F10 528i juesandej
Wniosek na hamulcach nie oszczędzamy :) nie ważne ile masz mocy jak hebel do dupy to nic z tego nie będzie dobrego
" If one day the speed kills me, do not cry because I was smiling"
~Paul Walker

#60
piwo

piwo

    Pasjonat

  • Użytkownicy
  • 770 postów
  • SkądMarki
  • Samochód:Opel Speedster; tor Poznań:1m48,4s Łódź 59,3 na semislicku; 1/4:13,806

z tym punktem hamowania ja osobiscie robie podobnie. czyli zaczynam hamowanie tuz za koncem lini ciaglej. no przykra sprawa. w sumie takie cos moglo zdarzyc sie kazdemu. trzeba brac to pod uwage zawsze, ze nie warto jechac na 100% bo zawsze mozna sie przeliczyc i moze sie to skonczyc laweta i zlomowaniem auta. ale chyba kazdy z nas ma to gdzies z tylu glowy i jakos tam kalkuluje ze jazda na torze moze sie tak skonczyc. przypomina mi sie akcja coobcia gdzie mu pekla tarcza hamulcowa.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Seo katalog stron darmowy