Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dziwny stuk z tyłu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

Junior111

Junior111

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • 608 postów
  • Samochód:Mazda Rx8

Witam
Szukam pomysłów co sprawdzić w zawieszeniu z tyłu. Objawem jest dziwne stukanie jak metal o metal, raz jest raz nie, najczesciej słychać przy bardzo wolnej jeździe. Na szarpakach nic nie wyszło, żadnego najmniejszego stuknięcia. Gumy od stabilizatora wymienione na poliuretan, myślę jeszcze o łącznikach ale żeby one dawały dźwięk tak metaliczny, Może ktoś miał coś takiego kiedyś i ma pomysł do czego zaglądnąć?

stanus

stanus

Bywalec

• Użytkownicy
  • 112 postów
  • Samochód:rx-8

spróbuj poruszać zaciskiem hamulcowym

Junior111

Junior111

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • 608 postów
Sciagalem go i zakladalem od nowa, c tam mogloby stukac?

miirage

miirage

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • 647 postów
  • SkądGdynia
  • Samochód:RX8 HP 2005 USA :)

Dokładnie zaciski dzwonią, mam to samo :)

stanus

stanus

Bywalec

• Użytkownicy
  • 112 postów
  • Samochód:rx-8

też miałem podobny problem na lewym przodzie, samochód wyszarpany wszystko cacy ładniusio  a dalej na małych wybojach przy mniejszej prędkości były metaliczne stuki, u mnie zacisk miał luz z powodu braku gumki na jednej z tulei prowadzących, może i u ciebie coś takiego jest, jeśli ręką jesteś w stanie poruszać zaciskiem tak żeby wydał dźwięk to to.

zacisk o klocuszki

miirage

miirage

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • 647 postów
  • SkądGdynia
  • Samochód:RX8 HP 2005 USA :)

Zrób test. Jedz po dziurach i delikatnie zaciągnij ręczny, jak brzęk ucichnie to znaczy że zaciski. Mi dzwonią tuleje. Ponoć nałożenie na maksa smaru pomaga. Czasem mogą też dzwonić klocki bo wystarczy żeby było o 1mm węższe i już dzwoni

Junior111

Junior111

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • 608 postów

Chyba znalazłem winowajcę. NIe są to zaciski, a łacznik od staba z tyłu jest tak jakby nie dokręcony. Widocznie przy składaniu od łożyska nie dokręciłem go dokładnie. Jak mi sięuda to go dokręce, jak nie zamówię nowy :D

pondik

pondik

Bywalec

• Użytkownicy
  • 143 postów
  • SkądGarwolin
  • Samochód:Mazda RX-8 High Power // Mazda 323F BA

Pozwolicie, że podłacze się pod temat. Też mam problem ze stukaniem z tyłu. Na przegladzie powiedzieli mi że to łacznik stabilizatora więc wymieniłem oba. Stukanie nie ustało. Na przedsezonowym przegladzie Gronek dopieścił gumy stabilizatora co także nie pomogło. Sprawa jest o tyle dziwna, że napier#$%a nawet jak jadę 5km/h w garażu podziemnym gdzie nie ma nierówności. No i najciekawszy objaw... Pukanie cichnie po kilku minutach jazdy. Wał, dyfer? :( 

Wojtex16

Wojtex16

Maniak

• Moderators
  • 2722 postów
  • SkądKatowice
  • Samochód:Mazda RX-8 40th Anniversary Edition

Juciol mi mówił ostatnio, że też mu pukało z tyłu. Szukali, szukali i nikt nie wiedział co jest przyczyną. Okazało się że tylna felga nie była dokręcona. Skapnął się dopiero jak zgubił nakrętkę od felgi :wacko: Dobrze, że nic mu się nie stało!

Reaper

Reaper

Gaduła

• Użytkownicy
  • 296 postów
  • SkądHorst
  • Samochód:mazda rx8
Może wieszaki wydechu ? Pewnie jakaś pierdoła i drażni człowieka.

pondik

pondik

Bywalec

• Użytkownicy
  • 143 postów
  • SkądGarwolin
  • Samochód:Mazda RX-8 High Power // Mazda 323F BA

Reaper - co dokładnie masz na myśli z tymi wieszakami?

Reaper

Reaper

Gaduła

• Użytkownicy
  • 296 postów
  • SkądHorst
  • Samochód:mazda rx8
Gumy na których wisi wydech, czasami źle zamontowane/dobrane lub po prostu się zużywają. Może powodować to rezonans albo bicie o podwozie. Ja muszę napewno jedna wymienić, podczas gaszenia auta wydech potrafi wpaść w mały rezonans.

Darko

Darko

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • 679 postów
  • SkądGniezno
  • Samochód:Rx 8 HP
Pondik i zlokalizowales stuki puki?

Darko

Darko

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • 679 postów
  • SkądGniezno
  • Samochód:Rx 8 HP

Ostatnio poszalałem dość duużo mazdą czyli: (dużo kręcenia bączków latanie bokiem+zaciąganie ręcznego i but) i od kilku dni też mi coś stuka z tyłu jak jadę tzn. nap.....la z prawej strony i za nic nie mogę jak na razie zlokalizować co?

A mam:

- nowe łączniki staba 

- żółte poli-gumki w wahaczach

- amory seria szczelne nie leją dobrze amortyzują

- sprężyny eibach całe nie pęknięte 

- śruby sprawdzone od wahaczy i wózka są dokręcone 

Jedyne co to gumy przy stabilizatorze są jeszcze stare ale coś nie mam przekonania by to było przyczyną

Macie jakieś pomysły?  

THX911

THX911

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • 509 postów
  • SkądStarachowice / WWA
  • Samochód:RX8 K20K

Kurdę u mnie też coś stuka z tyłu - jutro będę badał temat bo z tyłem poza amorkami i gumami stabilizatora to nic nie robiłem. 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Seo katalog stron darmowy