Skocz do zawartości

Zdjęcie

Legalizacja swapu w rx8

swap rx8 legalizacja

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

REX

REX

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • 10 postów
  • SkądOdporyszów
  • Samochód:RX8 / SCORPIO MK1 do upalania :)

Witam wszystkich chciał bym się dowiedzieć jak sprawa wygląda na dzień dzisiejszy z wbiciem w dowód rejestracyjny że auto ma zmieniony silnik ? Pytam ponieważ jazda z 1.8 pod maską a w dowodzie 1.3 w trakcie wypadku gdy do tego dojdą pojawia się duży problem i różnie może się to skończyć... Z tego co ja się orientuje to trzeba mieć opinię rzeczoznawcy że swap jest zrobiony prawidłowo a później rozszerzony przegląd i to wszystko czy coś jeszcze ? 

Junior111

Junior111

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • 617 postów
  • Samochód:Mazda Rx8

wszystko, byłem wczoraj nawet na okręgówce o to pytać. Teoretycznie nawet rzeczoznawca nie jest potrzebny, ale chcą mieć dupochron

miirage

miirage

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • 673 postów
  • SkądGdynia
  • Samochód:RX8 HP 2005 USA :)

A SWAP z przekładką z UK, też tak łatwo można załatwić?

Yogi

Yogi

Amator

• Użytkownicy
  • 45 postów
  • SkądRzeszow
  • Samochód:Mazda RX-8 K24/K20
Co do swapu z kierownicą po prawej stronie nic ci nie powiem,ale nie powinno być z tym problemu. Jak nie masz kogoś znajomego na stacji diagnostycznnej to bez rzeczoznawcy się nie obejdzie raczej. Jak on ci wystawi papiery to wtedy jedziesz na stację diagnostyczna oni tam wypisują papiery i sprawdzają i potem do wydziału komunikacji

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka

SkylinR

SkylinR

Bywalec

• Użytkownicy
  • 126 postów
  • SkądNS
  • Samochód:RX8 HP

A to nie jest tak, że silnik "stał się" częścią wymienną od pewnego czasu i nie ma to znaczenia teraz? Jedynie przy ubezpieczeniu chyba jest problem?

Yogi

Yogi

Amator

• Użytkownicy
  • 45 postów
  • SkądRzeszow
Jeśli masz wankla i wkładasz nowy silnik wankla albo używany to nie ma znaczenia bo pojemność i moc jest ta sama. Jak włożysz jakieś inne 1.3 o większej mocy wtedy musisz to wpisać

• SkylinR lubi to

SkylinR

SkylinR

Bywalec

• Użytkownicy
  • 126 postów
  • SkądNS

Rozumiem, czyli po przekładce jednak trzeba zmienić w dowodzie :/ i bulić więcej złodziejom z ubezpieczalni (tzn no nie trzeba ale lepiej chyba jednak zmienić żeby nie mieć później problemów)

Yogi

Yogi

Amator

• Użytkownicy
  • 45 postów
  • SkądRzeszow
No moim zdaniem lepiej zapłacić te około 400 zł za rzeczoznawce plus stacje diagnostyczna i dopłacić do ubezpieczenia niż potem mieć problem. Ja musiałem dopłacić nie całe 300 zl a zmiana z 1.3 na 2.4. A tak to spowodujesz wypadek ktoś się tego doszuka że nie miałeś zmiany i w tysiącach będziesz płacić, a jeszce jak się komuś coś stanie to tym bardziej.

• SkylinR lubi to

Junior111

Junior111

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • 617 postów

przeglad kosztuje 180 zł, rzeczoznawca 150 tak ze na pewno lepiej, tym bardziej ze do rx8 z wieksza pojemnoscia nie powinno byc nie wiadomo jakiej doplaty bo nie maja na to regułki :D

Derfflingeru

Derfflingeru

Dyskutant

• Użytkownicy
  • 177 postów
  • SkądGdańsk
  • Samochód:Mazda RX-8 1.8 Turbo 250 Hp

Panowie, ale zapominamy chyba o najważniejszym. W dowodzie rejestracyjnym jest jasno napisane, że masz miesiąc czasu na zgłoszenie zmian w samochodzie. Nawet jeśli doszłoby odpukać do wypadku i tak jesteście kryci. Przecież nikt nikomu nie udowodni, że swap nie był robiony wczoraj ? To samo tyczy się ubezpieczenia. Samochód ubezpieczasz na podstawie danych z dowodu, a skoro masz miesiąc czasu na zgłoszenie to... :)

Junior111

Junior111

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • 617 postów

gdzie taka informacja w dowodzie widnieje? ;D tylko znowu polska to polska i jeden przepis bedzie za pewne przeczył drugiemu :D

SkylinR

SkylinR

Bywalec

• Użytkownicy
  • 126 postów
  • SkądNS

Junior nie rozumiem, jak to dopłata będzie nie duża? W 2jz będziesz bulić za 3.0 czyli ten najwyższy przedział a w 1.3 to się płaci za ten prawie najniższy. Mi w 2.0 wyliczyli 800zł a w rexie mam 550 :D w takim razie za 3.0 pewnie miałbym 1000 jak nie więcej. Czyli drugie tyle więcej się płaci za 2jz pod maską niż za wankla.

pawelc

pawelc

Gaduła

• Użytkownicy
  • 398 postów
  • SkądDrawno
  • Samochód:Mazda rx8 z32se
Mam 828 zł za 3.0 max zniżki .samo oc

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Derfflingeru

Derfflingeru

Dyskutant

• Użytkownicy
  • 177 postów
  • SkądGdańsk

gdzie taka informacja w dowodzie widnieje? ;D tylko znowu polska to polska i jeden przepis bedzie za pewne przeczył drugiemu :D

Na prawej stronie masz napisane na dole pouczenie :D 

Junior111

Junior111

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • 617 postów

tak ale na kazde auto jest jakaś regułka, w przpadku rx nie ma regułki na 3.0. Pytanie jak ktoś legalizowal swapa to ile miał dopłaty do ubezpieczenia? 150 zł ?

SkylinR

SkylinR

Bywalec

• Użytkownicy
  • 126 postów
  • SkądNS

pawelec a gdzie masz ubezpieczone autko? Ja tyle to mniej więcej płaciłem za 2.0 w MTU. Też full zniżki.

REX

REX

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • 10 postów
  • SkądOdporyszów
  • Samochód:RX8 / SCORPIO MK1 do upalania :)

Bylem w wydziale komunikacji i na stacji kontroli pojazdow w wydziale powiedziano mi ze potrzebna jest opinia rzeczoznawcy poniewaz silnik nie wystepowal fabrycznie w tym modelu jesli dla przykladu masz bmw e36 z silnikiem 2.0 6cylindrow a wsadzisz mu 2.8 6cylindrow to wystarczy tylko przeglad rozszerzony jesli natomiast silnik pochodzi z innego auta wymagana jest opinia rzeczoznawcy. reasumujac w przypadku rx8 wymagana jest opinia rzeczoznawcy koszt 400zl tyle mi powiedzial rzeczoznawca u ktorego bylem plus przeglad rozszerzony na okregowej stacji kontroli pojazdu koszt niecale 300zl a w wydziale komunikacji potrzebujemy dowod rejstracyjny karte pojazdu i wlasciciela pojazdu 

• SkylinR lubi to

pawelc

pawelc

Gaduła

• Użytkownicy
  • 398 postów
  • SkądDrawno
Mtu ubezpieczenie z tym ze pewnie liczy się czy wioska czy aglomeracja .a u mnie mała miescina
Co do rzeczoznawcy ja nie robiłem. Zwyczajnie pojechałem na stacje zrobili przegląd ze zmianą parametrów .nic nie fisiowali z opinią .ale pewnie zależy od diagnosty

Derfflingeru

Derfflingeru

Dyskutant

• Użytkownicy
  • 177 postów
  • SkądGdańsk

Mtu ubezpieczenie z tym ze pewnie liczy się czy wioska czy aglomeracja .a u mnie mała miescina
Co do rzeczoznawcy ja nie robiłem. Zwyczajnie pojechałem na stacje zrobili przegląd ze zmianą parametrów .nic nie fisiowali z opinią .ale pewnie zależy od diagnosty

pochwal sie gdzie taką złotą stację można dorwać :D Może kiedyś i ja się zdecyduje :D 

pawelc

pawelc

Gaduła

• Użytkownicy
  • 398 postów
  • SkądDrawno
Według mnie normalne podejście . Sprawdzili nacisk na osie . Popatrzyli czy nie na drutach wisi silnik i gra . A stacja to zch

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Seo katalog stron darmowy