Skocz do zawartości

Zdjęcie

[RX-8] Mazda do 15000?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

Hyuga

Hyuga

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • 6 postów
  • Samochód:RX-8
Hej, jak w temacie czy jest sens interesowac sie autami w tej cenie? Przegladam ogloszenia regularnie i spora czesc Rexow krazy w tym przedziale z przyzwoitymi przebiegami. Czy w takiej kwocie znajde zadbany egzemplarz, ktorym pojezdze bez remontu/wymiany silnika?

Jesli ktos nosi sie ze sprzedaza auta w takich widelkach prosze o pw.

arkadzik

arkadzik

Gaduła

• Użytkownicy
  • 420 postów
  • SkądBIA
  • Samochód:Rx8 HP
Do 15k cieżko bedzie cos znaleźć z silnikiem o małych przebiegach albo po remoncie silnika . Realna cena to około 25k za dobrego rexa

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Hyuga

Hyuga

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • 6 postów
Znalazlem z przebiegiem 40tys. z fajnym wyposazeniem. Mozna w jakis "domowy" sposob zmierzyc kompresje?

SkylinR

SkylinR

Bywalec

• Użytkownicy
  • 81 postów
  • SkądNS
  • Samochód:RX8 HP

Hyuga z tego co wiem to w ASO mogą Ci sprawdzić, jednak skasują trochu. Co do kupna mazdy, też szukałem długo. Przeglądałem ogłoszenia prawie 4 miechy, a tak intensywniej zacząłem jeździć przez prawie 2 miesiące. Jest ciężko, jednak idzie coś znaleźć. Kwestia czy chcesz jeździć wanklem. Bo jeśli tak to 15k mało, bliżej 20 to minimum, bo szczerze oglądałem takie po 17-18 i niektóre po 12 lepiej odpalały. Co więcej w tym przedziale (do 15k) to o kompresji nikt Ci nic nie powie bo po prostu się tym nie interesują. Gdzieś na necie był wątek jak sprawdzić (na oko) kompresję, oczywiście to nie dokładny pomiar ale coś zawsze się dowiemy. Nie mogę go znaleźć ale jak poszperam więcej to podeślę :)

EDIT: znalazłem ten wątek i jak sprawdzić silnik

...Niestety nie sprawdzisz kompresji silnika, jednakże można wykonać prosty test na "obecną nadawalność silnika do eksploatacji", tj.:
- podczas jazdy próbnej sprawdzić, czy samochód przyspiesza w pełnym zakresie obrotów (aż pod czerwone pole)
- rozgrzać silnik do temperatury roboczej (wskazówka od temperatury na środku skali)
- pomęczyć samochód kilkanaście minut, żeby porządnie zagrzać silnik
- zatrzymać się, wyłączyć silnik i po krótkiej chwili spróbować go odpalić
Jeżeli samochód nie będzie dawał się odpalić - jest to na 99% objaw niskiej kompresji silnika, a więc konieczności jego doszczelnienia lub wymiany.

tutaj cały wątek polecam przeczytać :)
http://forum.rxklub....anim-napiszesz/

Hyuga

Hyuga

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • 6 postów
Super, dziekuje za informacje. M.in. trafilem na takie ogloszenie https://www.otomoto....a-ID6yLM3H.html

Moze ktos wie cos wiecej? A co do watku z linka to juz go przewalkowalem :)

konrad278

konrad278

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • 741 postów
  • SkądRawicz
Długo wisi

kamilg123

kamilg123

Bywalec

• Użytkownicy
  • 113 postów
  • Samochód:Mazda rx-8 HP
Fajnie wyglądają te skóry. Szkoda ze LP

Hyuga

Hyuga

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • 6 postów
Co tzn. LP? :P

Raptor

Raptor

Zapaleniec

• Użytkownicy
  • 1227 postów
  • SkądKraków
  • Samochód:RX8
LP - Low Power (192 KM), HP - High Power (231KM)

Wysłane z mojego MHA-L29 przy użyciu Tapatalka

sig2.jpg

kermit001

kermit001

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • 657 postów
  • SkądWarszawa
Pamiętaj, za kompresja to nie wszystko.

Gronek

Gronek

Wanklowy Maniak

• Moderators
  • 5394 postów
  • SkądŚladów / Warszawa
  • Samochód:BridgePorted RX8 HP,

Hyuga dobra rada....  poczytaj forum. Duuuużo poczytaj a w szczególności dział dla nowicjuszy. Poczytaj też tematy o samochodach forumowiczów to zrozumiesz wtedy co jest zazwyczaj warte auto za 13-16 tyś. i dla czego większość decyduje się na zakup budy i złożenie do tego pieca. Tak są okazje ...  oczywiście jest ich pełno. Jak lubisz hazard to polecam :)

Jeżeli masz 15 koła na auto to masz duuuże szanse na bycie jednym z wielu właścicieli klombów , które stoją pod warsztatami bez silnika bo właściciel kupił okazję .  

Rotary Engine Vehicles Service.
Obsługa, Naprawa i Modyfikacje pojazdów z silnikiem Wankla
www.rotaryengines.pl  5O8 * 279 * 238
mail:  tomek(at)rotaryengines.pl

Hyuga

Hyuga

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • 6 postów
W takim razie odpuszcze temat Rexa. Auto jest ladne, ale kompletnie nie znam sie na wanklach. W poblizu nie ma tez zadnego serwisu specjalistycznego, wiec to kolejny minus, a na ASO raczej mnie nie stac. To ma byc drugie auto w domu i po raz kolejny chcialem cos nietuzinkowego (wczesniej mialem Impreze WRX STI 2006). Albo powieksze budzet albo znajde cos "prostszego".

Dziekuje wszystkim za porady :)

miirage

miirage

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • 600 postów
  • SkądGdynia
  • Samochód:RX8 HP 2005 USA :)

Nie odpuszczaj. Kontrola w ASO to 300zł, to tyle co jeden bak paliwa :)

Hyuga

Hyuga

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • 6 postów
Tylko po pierwsze to auto jest 100km od najblizszego serwisu Mazdy, a dwa m.in. pali sie check engine, ktory wedlug wlasciciela jest od katalizatora. Do auta mam ponad 400km, wole narazie rozejrzec sie po okolicy lub kupic pewniaka z forum :)

Gronek

Gronek

Wanklowy Maniak

• Moderators
  • 5394 postów
  • SkądŚladów / Warszawa
  • Samochód:BridgePorted RX8 HP,
W dziale auta do oceny z allegro pokaż ten wóz. Może ktoś go zna
Rotary Engine Vehicles Service.
Obsługa, Naprawa i Modyfikacje pojazdów z silnikiem Wankla
www.rotaryengines.pl  5O8 * 279 * 238
mail:  tomek(at)rotaryengines.pl

pondik

pondik

Bywalec

• Użytkownicy
  • 119 postów
  • SkądGarwolin
  • Samochód:Mazda RX-8 High Power // Mazda 323F BA

Hyuga miałem podobna rozterkę nieco ponad rok temu :) Kupując RX w czerwcu zeszłego roku byłem w dość komfortowej sytuacji ponieważ mieszkam w Warszawie i w tamtym czasie w okolicy było w czym wybierać. widziałem przeróżne furmanki i w moim przypadku auta w budżecie +/- 15k były w agonalnym stanie. Oczywiście nie świadczy to o tym, że nie można trafić "okazji" ale jak prawi Gronek, okazja może szybko stać się zakarzeniem które będziesz chciał czym prędzej pogonić na allegro za 9000zł a potem wśród kolegów będziesz szerzył opinie, że silnik Wankla to zło i teraz to tylko 1.8T :) Z perspektywy czasu, studiowania forum i własnego doświadczenia radziłbym Ci zaoszczędzić jeszcze z 5000zł i szukać czegoś z padniętym silnikiem. Potem remont (+ ewentualne modyfikacje) i za ok 20k masz najpewniejsze auto i spokój. On jest ważniejszy niż zaoszczędzone kilka PLN. Miałem już kilka samochodów i zazwyczaj okazywało się że auto tanie w zakupie staje się drogie w doprowadzeniu go do stanu używalności.

• kamilg123 lubi to

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Seo katalog stron darmowy