Skocz do zawartości

Zdjęcie

Podkładki uszczelniające dyferencjał oraz skrzynia.

skrzynia dyferencjał podkładk

  • Zamknięty Temat jest zamknięty
3 odpowiedzi w tym temacie

#1
marcin

marcin

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • 4 postów
  • SkądWarszawa
  • Samochód:mazda rx-8(231 KM)

Witam, 

przymierzam się do wymian oleju w skrzyni biegów oraz dyferencjale. 

Mam problem z podkładkami do spustu oraz wlewu. O ile numerki znam, czyli 

skrzynia spust oraz wlew Y601-17-361, dyferencjał (wlew 9956-21-800, spust 9956-41-800). To mam problem z tym gdzie je dostać? Czy może używacie po prostu jakiś uniwersalny, jeśli tak to jakich ? 

Zalać chcę readlin-em. 

Z góry dziękuje za pomoc.



#2
Sopel_XL

Sopel_XL

    Entuzjasta

  • Użytkownicy
  • 708 postów
  • SkądSulejówek
  • Samochód:Mazda RX-8 1.8t

Jeżeli się mylę to mnie poprawcie ale chyba można spokojnie dać podkładki miedziane zamiast seryjnych srebrnych. W każdym motoryzacyjnym dostępne od ręki za kilka groszy od sztuki. A na allegro taki zestaw kosztuje 35PLN:

gallery_1715_57_54986.jpg



#3
marcin

marcin

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • 4 postów
  • SkądWarszawa
  • Samochód:mazda rx-8(231 KM)
Dzięki za odpowiedź. Takiego czegoś właśnie chce użyć, zastanawiałem się tylko czy nie było z tym potem problemów u kogoś. Głównie zastanawiały mnie te podkładki przy deferencjale, jedną jest aluminiowa druga miedziana, zastanawiało mnie jakie to ma znaczenie

Sent from my Moto G (5) Plus using Tapatalk

#4
marcin

marcin

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • 4 postów
  • SkądWarszawa
  • Samochód:mazda rx-8(231 KM)

Ostatnio też siedziałem nad tym tematem. Kilka uwag:

- pokazany zestaw największą podkładkę miedzianą ma o średnicy wewnętrznej 17.5 może wchodzić z oporem ja kupiłem zestaw który miał 18.

- kupiłem też zestaw aluminiowych(jeszcze tańsze niż miedziane) - chciałem aby było tak jak fabrycznie, przy czym fabryczne przy skrzyni były dość grube 2-2,5 milimetra ja miałem 1,5 mm i takie założyłem na razie jest ok dokręciłem o 10 Nm niż w książce, przy dyferencjale obie były dość cienkie

- gdzieś wyczytałem że różnica miedzy miedzianą a aluminiową jest taka że miedziana przy wysokiej temperaturze traci elastyczność, nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, jak czytałem to ludzie zakładają to co akurat mają pod ręką i ponoć jest ok







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: skrzynia, dyferencjał, podkładk

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Seo katalog stron darmowy