Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wybadanie tematu przed zakupem

• Zamknięty Temat jest zamknięty
1 odpowiedź w tym temacie

Osa

Osa

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • 11 postów
  • Skąd~Ząbkowice śląskie

Witajcie!

Póki co jestem czytelnikiem forum (i masy innych źródeł), obecnie jestem na etapie szykowania swojego auta do sprzedania, a następnie polowania na rex'a.

Dalej jednak mam w głowie wahania i pytania...

Serdecznie więc proszę o drobną pomoc :)

1. Jak to w końcu jest z tym LPG (chcę zamontować)?

Jedni piszą, że wankle zdychają, inni śmigają latami i jest ok... (dużo tematów jest z przed paru lat, więc sądzę, że coś się w tej kwestii pozmieniało).

2. Koszt instalacji 3500-4000zł? Są już magicy co robią to porządnie? Okolice Wrocławia może?

3. Mieszkając w okolicach Wrocławia gdzie mam najbliższego zaufanego speca od wankli?

4. Czy faktycznie dojazdy do pracy 2km są mocno niezdrowe dla tych silników?

5. Budżet (nie liczac LPG) to ~22.000.

Po kupnie najlepiej zrobić rewizję silnika? wielokrotnie czytałem o kosztach serwisu/uszczelniania itp Ale jest tam sporo spraw, których nie ogarniam :) Więc nie wiem jaki remont co ile kilometrów trzeba robić...

Dobrze rozumiem, że silnik jak sie zrewiduje to te 50.000km nie trzeba zaglądać?

Przy przebiegach ~150.000km silnik nadaje się na złom czy coś się z tym robi dalej? :)

Po rozebraniu wankla po kupnie, koszt ogarnięcia ?-10.000zł?

Do tego na start szykować się na kable, cewki, świece itd? Coś poza tym?

Wiem,że część tematów była gdzieś liźnięta, ale często zmiana wątku w temacie nie rozwiała w pełni wątpliwości :)

6. Dalej mamy na forum osoby, które odpłatnie obejrzą wybrane auto? Zależy mi, żeby przed zakupem ktoś obeznany w temacie spojrzał... :)

pozdrawiam! :)

Gronek

Gronek

Wanklowy Maniak

• Moderators
  • 5719 postów
  • SkądŚladów / Warszawa
  • Samochód:BridgePorted RX8 HP,

odpowiedzi na twoje pytania padły wielokrotnie na forum. Zanim założysz nowy temat proszę zapoanaj się z regulaminem i poszukaj.

Rotary Engine Vehicles Service.
Obsługa, Naprawa i Modyfikacje pojazdów z silnikiem Wankla
www.rotaryengines.pl  5O8 * 279 * 238
mail:  tomek(at)rotaryengines.pl

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Seo katalog stron darmowy