Skocz do zawartości

Zdjęcie

yaskowóz nr 2, czyli Anglik w Polsce


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
130 odpowiedzi w tym temacie

#41
Hookie

Hookie

    Bywalec

  • Użytkownicy
  • 148 postów
  • SkądKatowice
  • Samochód:RX-8 '04 HP

:D #takbyło

 

Od razu jak przyjechałem, to na miejscu był Yasko, chodził dookoła auta i kopał w koła, cmokając przy tym i mówiąc: "lalka, ideał, bierzesz czy nie, piszemy umowę, nie ma czasu - za 15 minut Japończycy z Japonii przylatują specjalnie po niego" - nie było czasu na żadne jazdy testowe. 

 

[EDIT]: żeby już nie śmiecić Yaskowi w wątku (oraz żeby nie było nieporozumień, bo nie każdy musi z miejsca łapać moje poczucie humoru), edytuję: zrzekłem się jazdy testowej - po prostu nie chciałem. :) Wolałem siąść na prawym i być pasażerem, bo warunki były trudne i wiedziałem, że Yasko lepiej mi pokaże możliwości auta, niż ja sam je sprawdzę. ;)



#42
yasko

yasko

    Nałogowiec

  • Moderators
  • 1571 postów
  • SkądGTC
  • Samochód:było RX-8 HP i R3

:D #takbyło

Od razu jak przyjechałem, to na miejscu był Yasko, chodził dookoła auta i kopał w koła, cmokając przy tym i mówiąc: "lalka, ideał, bierzesz czy nie, piszemy umowę, nie ma czasu - za 15 minut Japończycy z Japonii przylatują specjalnie po niego" - nie było czasu na żadne jazdy testowe.

Ja to pamiętam zupełnie inaczej. BTW jazdy próbnej to sposób sprzedaży motocykla tu idealnie pasuje...
Czy nie uważacie że off topowy burdel w wątku moderatora to przesada...

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Pozdrawiam
yasko

wole umrzeć jak dziadek maleńkiego, spokojnie we śnie a nie jak jego pasażerowie krzycząc z przerażenia


#43
Gronek

Gronek

    Wanklowy Maniak

  • Moderators
  • 7167 postów
  • SkądŚladów / Warszawa
  • Samochód:BridgePorted RX8 HP,

towręcz bym powiedział taki pozytywny paradoks.   Powiedzmy, że na przykład ja się przyzwyczaiłem.  Możemy taką świecką tradycję wprowadzić że w tematach z autami modów jest artystyczny burdel i płynący niczym rzeka orinoko strumień offtopu .... 

#dobrazmiana  :)  


Rotary Engine Vehicles Service.
Obsługa, Naprawa i Modyfikacje pojazdów z silnikiem Wankla
www.rotaryengines.pl  5O8 * 279 * 238
mail:  tomek(at)rotaryengines.pl

#44
tefi

tefi

    Bywalec

  • Użytkownicy
  • 91 postów
  • Samochód:R3

high5 mordo ;> 
kolejna piekna erka na forum. 

Jesli bedizesz przypadkiem w Białymstoku, dawaj znac :*


www.uppicweb.com-2401254286583348.gif


#45
yasko

yasko

    Nałogowiec

  • Moderators
  • 1571 postów
  • SkądGTC
  • Samochód:było RX-8 HP i R3

high5 mordo ;>
kolejna piekna erka na forum.

Jesli bedizesz przypadkiem w Białymstoku, dawaj znac :*

W Łomży bywam często to może spot gdzieś w połowie drogi...

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Pozdrawiam
yasko

wole umrzeć jak dziadek maleńkiego, spokojnie we śnie a nie jak jego pasażerowie krzycząc z przerażenia


#46
yasko

yasko

    Nałogowiec

  • Moderators
  • 1571 postów
  • SkądGTC
  • Samochód:było RX-8 HP i R3

Nie róbcie ze mnie potwora :)

Tak jak wspomiałem jazda próbna wchodziła w grę przy kasie do ręki...

Chyba w całej dyskusji zabrakło kluczowej informacji - tego dnia padał śnieg a auto było (jest) na letnich w ori rozmiarze. Auto traciło przyczepność na 3. biegu. A jak chciałem pokazać skuteczność hamulców to okazało się, że mam słabe spowalniacze. Po kilku h śniegu było tyle, że się cieszyłem, że czekam na pociąg, a nie jadę z duszą na ramieniu.

Proszę pamiętać, że nie mówimy o jeździe po kilku pasmowej drodze w dobrym stanie, tylko o powiatówce w okolicach Śladowa.

@Boris86

Czyli stosujesz zasadę motocyklistów...

Jakoś nie widzę sensu jazdy sportowy autem z włączonym ESP włączonym na 100%, jakby było ładnie to bym zaproponował 1. stopień wyłączenia....

Ty handlujesz autami. Dla Ciebie najważniejsze to sprzedać z największym zyskiem.

@kermit001,

Takich aut raczej zimą nie testujesz...


Pozdrawiam
yasko

wole umrzeć jak dziadek maleńkiego, spokojnie we śnie a nie jak jego pasażerowie krzycząc z przerażenia


#47
kermit001

kermit001

    Pasjonat

  • Użytkownicy
  • 825 postów
  • SkądWarszawa
Aaa, No to chyba, ze tak ;) to luz.

#48
Boris86

Boris86

    Boss of Snake Pit

  • Użytkownicy
  • 1952 postów
  • SkądŁódź
  • Samochód:RX-8 LP, HP & V12, EUNOS COSMO, 323 BG KLV6, 300ZX STROSEK, Viper GTS, Cuda TT, 523i, 325i E30 Cabrio

Zawsze jak sprzedawałem auto dawałem się przejechać siedząc na prawym. Tak samo jak kupowałem chciałem się przejechać Ja, wydaje mi się to takie hmm normalne :)

Mi również tak się wydaje, chociaż wiele aut w życiu kupiłem nie jadąc nimi,.... ale fakt jest faktem w każdym aucie inaczej pracuje sprzęgło, gaz, hamulec, ukł. kierowniczy....warto to poczuć.

 

..

Jakoś nie widzę sensu jazdy sportowy autem z włączonym ESP włączonym na 100%, jakby było ładnie to bym zaproponował 1. stopień wyłączenia....
Ty handlujesz autami. Dla Ciebie najważniejsze to sprzedać z największym zyskiem.

 

 

To znaczy, że prawdopodobnie jeszcze nie jechałeś mocnym nowoczesnym sportowym autem, jeśli jazda z włączonym ESP nie ma dla Ciebie sensu :)

 

Z oceną mnie również bardzo się mylisz. Kupuję auta jedynie takie które chce w życiu mieć i takie które jeśli nikt odemnie nie weźmie to będą nadal bardzo mnie uszczęśliwiać, faktem że je mam.
Zgodził bym się z zdaniem, że w jakimś stopniu inwestuje w auta.
Jak by mnie interesował jak największy zysk to nie bawił bym się w auta niszowe, albo takie które po kilku miesiącach prac dają zysk 10% i nie sprzedawał bym idealnych, wypieszczonych egzemplarzy egzotyków za cenę najtańszych  na rynku, by tylko móc zająć się spełnianiem kolejnego moto marzenia :)
Ja po prostu bawię się motoryzacją na troszkę inną skalę. Jedni kupują jedno auto i dłubią je 10 lat. Też taki okres w życiu miałem, ale stwierdziłem że lubię próbować piękna i różnorodności motoryzacji. Listę motomarzeń mam szeroką i nie mam zamiaru jej spełniać tylko jeśli wygram w totolotka, a jak coś mi mocno zasmakuje to zostaje ze mną długo. Tak np. FDek niebieski zostaje mimo, że miałem na niego oferty bardzo atrakcyjne. A auta które były zdawało się większym marzeniem, są, ale w każdej chwili mogę się z nimi rozstać jeśli pojawi się zainteresowany pasjonat.
 


CZĘŚCI DO MAZDY RX-8 i silników RENESIS 13B MSP :) Szukasz? --> Pisz!
ZESTAWY NAPRAWCZE DO KOMPRESORÓW EATON--> info PW.


#49
yasko

yasko

    Nałogowiec

  • Moderators
  • 1571 postów
  • SkądGTC
  • Samochód:było RX-8 HP i R3

To znaczy, że prawdopodobnie jeszcze nie jechałeś mocnym nowoczesnym sportowym autem, jeśli jazda z włączonym ESP nie ma dla Ciebie sensu :)

To fakt. Prowadziłem tylko RX-8 i S8, a na prawym to w MX-5 u fiveopacka i FD PITa.

 

Cieszcie się off topem bo w weekend zrobię tu porządek...


Pozdrawiam
yasko

wole umrzeć jak dziadek maleńkiego, spokojnie we śnie a nie jak jego pasażerowie krzycząc z przerażenia


#50
yasko

yasko

    Nałogowiec

  • Moderators
  • 1571 postów
  • SkądGTC
  • Samochód:było RX-8 HP i R3

Wątek odblokowany, off top o jeździe próbnej przeniesiony, więc można kontynuować o aucie.

 

Co zrobiłem rękoma Gronka:

- płukanka silnika,
- olej silnikowy i filtr Motul 10W coś tam, czyli ten na co dzień i track day od czasu do czasu,
- świece zapłonowe,
- usunięcie katalizatora.
 
Co się dzieje:
- blacharz i lakiernik robi tył - jak będzie skończony to się pochwalę
 
Co się będzie działo:
- zmiana/przerobienie świateł na EU - proszę o jakieś namiary w tym temacie,
- przygotowanie na Poznań - w zależności od budżetu: opony, hamulce, płyn chłodniczny, zapłon od LSa.
 
Ogólnie to co zrobię jest zależne od tego jak szybko sprzedadzą się moje kombi. 
 
ZA OFF TOP URYWAM RÓŻNE CZĘŚCI CIAŁA I PROSZĘ ADMINA O BANA!

  • Hookie lubi to

Pozdrawiam
yasko

wole umrzeć jak dziadek maleńkiego, spokojnie we śnie a nie jak jego pasażerowie krzycząc z przerażenia


#51
Hookie

Hookie

    Bywalec

  • Użytkownicy
  • 148 postów
  • SkądKatowice
  • Samochód:RX-8 '04 HP

Kibicuję i czekam na foteczki. <3 Bez niefajnych niespodzianek mam nadzieję się obyło?



#52
Boris86

Boris86

    Boss of Snake Pit

  • Użytkownicy
  • 1952 postów
  • SkądŁódź
  • Samochód:RX-8 LP, HP & V12, EUNOS COSMO, 323 BG KLV6, 300ZX STROSEK, Viper GTS, Cuda TT, 523i, 325i E30 Cabrio

- zmiana/przerobienie świateł na EU - proszę o jakieś namiary w tym temacie,

Gronek kiedyś się ogłaszał że przerabia UK/US ma EU. Lamp z polifta to nie dotyczy?


CZĘŚCI DO MAZDY RX-8 i silników RENESIS 13B MSP :) Szukasz? --> Pisz!
ZESTAWY NAPRAWCZE DO KOMPRESORÓW EATON--> info PW.


#53
Derfflingeru

Derfflingeru

    Gaduła

  • Użytkownicy
  • 328 postów
  • SkądGdańsk
  • Samochód:Mazda RX-8 1.8 Turbo 370 Hp

Przecież w tych lampach UK wystarczy przesłonę dosłownie odwrócić, aby świeciła w dobrą stornę :P Sam taką operacje przeprowadzałem u siebie i wszystko było elegancko :)



#54
Dexell

Dexell

    Mistrz ciężkiej metafory

  • Użytkownicy
  • 1193 postów
  • SkądLDZ
  • Samochód:Pienkny HP
yaskowóz nr 2, czyli popędzanie konia lewą

 

Jaśku kochany zacząłeś pisać po lewej stronie czyli idziesz w ciemną stronę Stolara. Preferujesz jego styl walki ? kop w prawojezdną kolumnę klubu, a potem pięścią w poznańskie słowiki w klasie sport ?  :o Widziałem Twoje zbiórki za 3 pkt. do forumowego kosza i wiem że jako "zimny parkieciarz" nie zawahasz się użyć angielki przeciw ..... polskiej kajzerce. A więc masuj... rasuj i niech Ci .... robi dobrą robotę.

Pogłaskałem ją ekranowo i muszę Ci powiedzieć że ..... no to napijmy się  ;)


Wczoraj odwiedzili mnie koledzy z RXklubu !!! ....  dzisiaj tylko pamiętam, ... że otworzyłem im drzwi


#55
miirage

miirage

    Pasjonat

  • Użytkownicy
  • 832 postów
  • SkądGdynia
  • Samochód:RX8 HP 2005 USA :)

Jak Poznań to zdecydowanie opony, ale nie 19 bo to kosmiczna kasa. Najlepiej 17. Ja sam rozważam tą opcję jak budżet pozwoli. A lakiernik to lepiej po wypadzie niż przed bo tam stoją groźne opony :P



#56
yasko

yasko

    Nałogowiec

  • Moderators
  • 1571 postów
  • SkądGTC
  • Samochód:było RX-8 HP i R3

@Derfflingeru Dzięki za info. Kiedy mogę podjechać Gdańska z kilkoma pytania i zestawem narzędzi?

@Dexell Tym razem wystarczyło, że raz przeczytałem

:)

@miirage Tak, ale pierwszy wypad chciałbym zrobić dość fabrycznym autem, aby mieć porównanie do mojego pierwszego RXa. Jak pojadę na profi oponach to porównania nie będzie.

@Hookie

Wykrakałeś

Są 2 problemy.

Jeden mały z autem - wkrótce się nim podzielę.

Drugi większy z Panem handlarzem. Dla dobra śledztwa szczegółów na razie nie podam. 


Pozdrawiam
yasko

wole umrzeć jak dziadek maleńkiego, spokojnie we śnie a nie jak jego pasażerowie krzycząc z przerażenia


#57
Fiveopac

Fiveopac

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • 17 postów
  • SkądBydgoszcz
  • Samochód:RX8 R3, MX5 NC turbo

Gratki Yaśko słusznej wersji, jednak magnetyzm rx-8 był dla ciebie nieodparty ;) R3 fajne jest :) widzimy się w poznaniu na MS?


Less roof, more fun!

Animation_top_always_down.gif


#58
yasko

yasko

    Nałogowiec

  • Moderators
  • 1571 postów
  • SkądGTC
  • Samochód:było RX-8 HP i R3

Wywołany do tablicy odpowiadam:

RX jest dla mnie autem idealnym jako 2/3 w domu.

Motocykl daje więcej przyjemności z jazdy, ale ryzyko nie jest dla mnie do przyjęcia - miałem, jeździłem, rozbiłem.

MS - taki mam plan. Teraz sporo się u mnie dzieje, ale mam nadzieję, że dam radę być w Poznaniu.


Pozdrawiam
yasko

wole umrzeć jak dziadek maleńkiego, spokojnie we śnie a nie jak jego pasażerowie krzycząc z przerażenia


#59
yasko

yasko

    Nałogowiec

  • Moderators
  • 1571 postów
  • SkądGTC
  • Samochód:było RX-8 HP i R3

Mały upadate.

 

Auto jest już u mnie. Wielkie podziękowania dla Gronka, bo nie tylko pomógł przy zakupie, zrobił serwis i ogarnął blacharkę, ale też pomógł w kontakcie z Panem Handlarzem.

 

Wczoraj miałem urodziny, wigilię Bożego Narodzenia, zajączka na zachodzi Polski i nie wiem co jeszcze w jeden dzień - po 1,5 miesiąca czekania otrzymałem dokument z UK, że auto jest moje.

Jeżeli ktoś chce kupić auto z UK to proponuje samemu zająć się kontaktem z DVLA - nie taki urząd straszny jak go malują i nawet po angielsku gadają  :P

 

Teraz mam mały problem:

- aby zarejestrować auto muszę mieć przegląd,

- aby jechać na przegląd muszę mieć ubezpieczenie (w teorii mam kwitek),

- aby ubezpieczenie działało auto musi być gdzieś zarejestrowane a to nie jest.

 

Mój kraj taki piękny....

 

Jak tylko będzie pogoda będzie sesja. 

 

Wczoraj wyczyściłem zbiornik spryskiwacza. Nie wiem co było tam wlane, ale osadu było sporo, poza tym bałem się że płyn z UK nie jest stworzony na nadchodzące mrozy...


Pozdrawiam
yasko

wole umrzeć jak dziadek maleńkiego, spokojnie we śnie a nie jak jego pasażerowie krzycząc z przerażenia


#60
Boris86

Boris86

    Boss of Snake Pit

  • Użytkownicy
  • 1952 postów
  • SkądŁódź
  • Samochód:RX-8 LP, HP & V12, EUNOS COSMO, 323 BG KLV6, 300ZX STROSEK, Viper GTS, Cuda TT, 523i, 325i E30 Cabrio
W takim przypadku jedziesz albo na przegląd na lawecie, albo idziesz do urzędu bez przeglądu i prosisz o blaszki próbne.
  • yasko lubi to

CZĘŚCI DO MAZDY RX-8 i silników RENESIS 13B MSP :) Szukasz? --> Pisz!
ZESTAWY NAPRAWCZE DO KOMPRESORÓW EATON--> info PW.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Seo katalog stron darmowy