Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dystanse 30mm & OEM koła & OEM ustawienia geometrii

• Zamknięty Temat jest zamknięty
33 odpowiedzi w tym temacie

dmk01

dmk01

Gaduła

• Użytkownicy
  • 262 postów
  • SkądKomorniki
  • Samochód:chwilowy brak rotorów

Pytanie, może ktoś zrobił już taką przymiarkę/eksperyment. Lada moment odbiorę z proszku OEM koła. W tej chwili mam koła z Mazdy 3 MPS (7.5" ET52,5) i 30mm dystans działa perfekcyjnie. Nie wiem ile jest zapasu, ale nie ma najmniejszego problemu. Pytanie, czy ktoś jeździ/przymierzał seryjne felgi (8" ET50) do dystansów 30mm na OEM ustawieniach zawieszenia? Nie chciałbym pochylać koła - psucie geometrii dla szerszego rozstawu nie jest tu celem. O dystansach 25mm czytałem dużo "success story", ale o 30mm nic nie znalazłem.

miirage

miirage

Pasjonat

• Użytkownicy
  • 821 postów
  • SkądGdynia
  • Samochód:RX8 HP 2005 USA :)

30mm  też wchodzą bez problemu na seryjnym zawiasie i gumie .

Master609

Master609

Zapaleniec

• Użytkownicy
  • 1183 postów
  • SkądSzczecin
  • Samochód:Mazda Rx8 192 LP

ja mam 2,5 cm dystanse i jest mega ciasno ale przy glebie 

dmk01

dmk01

Gaduła

• Użytkownicy
  • 262 postów
  • SkądKomorniki

30mm też wchodzą bez problemu na seryjnym zawiasie i gumie .

Jeździsz na takim setupie? Nie dotyka nadkoli? Z pewnością nic nie będę rolował, oczywiście na zimowy setup mogę zdjąć dystanse albo zamówić drugi komplet, ale.. po co? ;)

dmk01

dmk01

Gaduła

• Użytkownicy
  • 262 postów
  • SkądKomorniki

ja mam 2,5 cm dystanse i jest mega ciasno ale przy glebie

Jakie masz ustawienia geometrii?

Master609

Master609

Zapaleniec

• Użytkownicy
  • 1183 postów
  • SkądSzczecin

Jakie masz ustawienia geometrii?

Wszystko seryjnie dlatego wątpię by 3cm weszły… Gdzieś tez o tym gronek pisał dlatego polecali dystanse jakieś polskiej firmy, które maja 2,7 cm czy coś takiego musiałbyś poszukać, bo ja dokładnie tego nie pamiętam.
Tekst został poprawiony przez iKorektor – http://ikorektor.pl

dmk01

dmk01

Gaduła

• Użytkownicy
  • 262 postów
  • SkądKomorniki

Wszystko seryjnie dlatego wątpię by 3cm weszły… Gdzieś tez o tym gronek pisał dlatego polecali dystanse jakieś polskiej firmy, które maja 2,7 cm czy coś takiego musiałbyś poszukać, bo ja dokładnie tego nie pamiętam.
Tekst został poprawiony przez iKorektor – http://ikorektor.pl

Ale ustawiałeś geometrię na seryjne nastawy po obniżeniu?

MATi

MATi

Torque Master

• Użytkownicy
  • 5740 postów
  • SkądW-wa/Raszyn
  • Samochód:Mazda Rx-8 High Niuter
Miałem dystans 25 na kołach R3 na gumie 225/35 było ok na szerszej 235/35 tył lekko obcieral na zakrętach OEM amortyzatory sparingi Apex
" If one day the speed kills me, do not cry because I was smiling"
~Paul Walker

dmk01

dmk01

Gaduła

• Użytkownicy
  • 262 postów
  • SkądKomorniki
Z tego co wiem, to one mają 19x8 i ET47 - czyli już różnica jest względem serii... chyba się nie dowiem, aż nie założę :D

Raptor

Raptor

Zapaleniec

• Użytkownicy
  • 1394 postów
  • SkądKraków
  • Samochód:RX8 & Mazda 3 BM
Ja mam teraz seryjne felgi z zimowkami i dystans 25mm z przodu i 22 z tyłu.

Zawieszenie obniżone - geometria 2.5st. negatyw bo mam zapieczone śruby i nie przestawiłem go, na seryjnej wysokości jest ok bez negatywu..

Jak wrócę 26-27 do domu mogę zrobić lepsze fotki ile jest miejsca. f3334620f1e40d8532a0c83fe1df6e08.jpg

Wysłane z mojego MHA-L29 przy użyciu Tapatalka

sig2.jpg

Maxx

Maxx

Dyskutant

• Użytkownicy
  • 174 postów
  • Samochód:Mazda RX-8

Tak z ciekawości... Jakie najlepiej założyć dystanse by wyglądało to przyzwoicie i nie szpeciło..?? oczywiście na seryjnym zawieszeniu. bez obnizki

Macie jakieś sugestie..?

dmk01

dmk01

Gaduła

• Użytkownicy
  • 262 postów
  • SkądKomorniki
Zależy od felgi - ET i szerokość felgi wrzucasz w kalkulator i celujesz w okolice 25mm przy seryjnej, 18” feldze. Ale co kto lubi. Ja mam 30mm bo mam felgi 7.5” zamiast 8” i ET delikatnie większe.

Reaper

Reaper

Zapaleniec

• Użytkownicy
  • 1363 postów
  • SkądHorst
  • Samochód:mazda rx8
A ja mam pytanie. Nie to żebym sie czepiał. Posiadcie dystanse tylko dla wyglądu czy właściwości jezdnych ? Bo jak narazie to tylko dmk01 zauważył że montaż dystansów niesie ze sobą i negatywne skutki.

MATi

MATi

Torque Master

• Użytkownicy
  • 5740 postów
  • SkądW-wa/Raszyn
  • Samochód:Mazda Rx-8 High Niuter

A ja mam pytanie. Nie to żebym sie czepiał. Posiadcie dystanse tylko dla wyglądu czy właściwości jezdnych ? Bo jak narazie to tylko dmk01 zauważył że montaż dystansów niesie ze sobą i negatywne skutki.

Na dystansie lepszy luk jest ale ja potem zdjąłem i bez jeździ się lepiej pewniej przynajmniej to są moje wrażenia
" If one day the speed kills me, do not cry because I was smiling"
~Paul Walker

Master609

Master609

Zapaleniec

• Użytkownicy
  • 1183 postów
  • SkądSzczecin

Dla wygladu. Jak dla mnie mazda bez gleby i bez dystansow po prostu nie wygląda albo inaczej mazda na glebie i z dystansami to sztos.

Osator

Osator

Amator

• Użytkownicy
  • 71 postów
  • SkądŁódź
  • Samochód:RX-8 MZR 2.0

Podłączę się pod temat. Chciałbym się upewnić. Dystanse 22 mm na przód i 25 na tył na seryjnym zawieszeniu i seryjnych felgach (18", 8", ET50) opony 225/45R18, powinny pasować idealnie i żadnego tarcia ?

miirage

miirage

Pasjonat

• Użytkownicy
  • 821 postów
  • SkądGdynia
  • Samochód:RX8 HP 2005 USA :)

Jeśli mówimy o całkowitej serii, bez gleby, zmiany nastawów, rolowania itp to na seryjnej feldze 18*8 i seryjnej oponie 225/45 dystanse do 30mm pasują idealnie. Ja w swojej testowałem z felgą 18*7,5 i oponie 225/40 i miałem jeszcze zapas. Jedyne na co trzeba zwrócić uwagę to stan sprężyn, bo z biegiem lat siadają i wtedy przy dużym dobiciu (zakręt na torze) może opona obcierać o rant.

Jeśli chodzi o właściwości jezdne nie ma żadnej poprawy, a w koleinach i tak rzuca.

A jak ktoś myśli o dystansie na tor to lepiej szukać felgi z niskim ET np 25-30, bo przy mocnej jeździe są takie przeciążenia i temperatury że już nie jednemu popękały.

Gronek

Gronek

Wanklowy Maniak

• Moderators
  • 6842 postów
  • SkądŚladów / Warszawa
  • Samochód:BridgePorted RX8 HP,
Dobry dystans i nic nie pęka . U nas na dystomach latamy.
Ja zauważyłem ogromną poprawę i większą stabilność .
Na seryjnej feldze 22 mm siadają tak że nie ma mowy o tarciu. 25 już może zawadzić z tyłu bez rolki.
Rotary Engine Vehicles Service.
Obsługa, Naprawa i Modyfikacje pojazdów z silnikiem Wankla
www.rotaryengines.pl  5O8 * 279 * 238
mail:  tomek(at)rotaryengines.pl

Master609

Master609

Zapaleniec

• Użytkownicy
  • 1183 postów
  • SkądSzczecin

Ja mam u siebie na tyle 2,5cm na mocnej glebie i było na styk można podciąć taki plastik przy nadkolu i robi się dużo więcej miejsca i myślę za nawet 3cm teraz wejdą. Tekst został poprawiony przez iKorektor – http://ikorektor.pl

dmk01

dmk01

Gaduła

• Użytkownicy
  • 262 postów
  • SkądKomorniki

Dobry dystans i nic nie pęka . U nas na dystomach latamy.
Ja zauważyłem ogromną poprawę i większą stabilność .
Na seryjnej feldze 22 mm siadają tak że nie ma mowy o tarciu. 25 już może zawadzić z tyłu bez rolki.

Dokładnie. Mam te same odczucia w obu autach. I oczywiście dystanse z dystomu - chłopaki robią profi robotę.

Odebrałem OEM felgi z odgruzowania i proszku, wyglądają wyśmienicie - będziemy pasować i zdam realcję, bo na tą chwilę więcej wróżenia. Mam w planie Założyć jedno koło na tylną oś (tu się najbardziej o rant boję) i obciążyć auto z jednej strony (podnosząc z drugiej strony, żeby zobaczyć czy się opona z rantem nie spotka. Jak nie spotka, to zostają dystanse również na zimówkach. Jak spotka, to albo kupię drugi set dystansów na tył 25mm, albo zdejmę je całkowicie.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Seo katalog stron darmowy