Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rx8 konwersja na EV

elektryczny ev can bus

• Zamknięty Temat jest zamknięty
33 odpowiedzi w tym temacie

Volttan

Volttan

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • 16 postów
  • SkądSokołów Podlaski
  • Samochód:W211, Kawsaki ZZR EV

Witajcie,

Widzę ze jestem kolejną osobą która będzie konwertować Rx8 na elektryka.

Od jakiegoś czasu zastanawiałem się nad budową auta elektryczno do tej pory budowałem wyłącznie motocykle. 

Z pośród wielu aut typ padł na Mazdę i im bardziej zagłębiam się w jej konstrukcje tym bardziej mi się podoba, co prawda ma na mała ładowność bo masa auta wzrośnie i na pewno trzeba będzie utwardzić zawieszenie.

Mechaniczną część projektu rozpocznę dopiero na wiosnę, teraz trochę zimno, ale to dobra pora żeby rozpocząć pracę nad napędem, połączenie skrzyni z silnikiem.

W projekcie zastosuje silnik od nissana leafa, to dość ciężki silnik ale za to ma spory zapas mocy właśnie trwają pracę nad falownikiem, i projektem sterowania z magistrali CANBUS, sekcja zwłok PCMa . Chciałbym to tak zrobić aby działały wszystkie funkcje pojazdu: wspomaganie, kontrola trakcji DSC/ASR. Chciałbym aby auto funkcjonowało tak jak by się nic nie zmieniło.

Będę potrzebował waszej pomocy, moje Rx8 to automat co ma dla mnie taki plus ze ma selektor.

Automat oczyszczacie jest do wymiany na manualna ale będzie ona prawdopodobnie na jednym biegu 2 lub trzecim.

Tu będę potrzebował waszej pomocy przy doborze napędu skrzynia + most, generalnie leaf ma przełożenie ok 8:1 i mniej więcej takie chciałbym mieć u siebie, zastanawiam się jeszcze nad modyfikacją skrzyni w taki sposób aby mieć do dyspozycji dwa biegi przykładowo sumaryczne 9:1 i 7:1 przełączane za pomocą siłownika elektromagnetycznego, silnik ze skrzynią połączony na sztywno bez sprzęgła więc synchronizacje zrobił bym elektronicznie.

I tu pytanie czy taka modyfikacja skrzyni jest możliwa, czy sobie darować ? 

Pytam bo nigdy nie rozbierałem skrzyni w osobówce, trzeba by to zrobią na jednym wodziku

Załączone pliki

• Sopel_XL lubi to

natsu9

natsu9

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • 528 postów
  • SkądKatowice

Witaj Volttan będziesz moim bohaterem :lol: (o ile rx8 będzie jeździć)

- Więc tak masz silnik z Lefa a gdzie masz przekładnie do tego silnika? tak jak napisałeś leaf ma 1 do 8 i to ci całkowicie wystarczy.

- Brak sprzęgła = brak możliwości zmiany biegów (skrzynie trzeba odciążyć do zmiany biegu)

- Przekładnia w rx ma takie przełożenia więc nie rozumiem jak być chciał ją modyfikować?

04-08 RX8 3.76 2.269 1.645 1.187 1.00 .843

- jak już zastanowisz się nad tymi skrzyniami to się zapytam silnik montujesz w bagażniku? bo tak będzie najlepiej (nissan ma napęd na przednie osie, więc nasz tył będzie robił jak przednia oś)

- DSC/TCS działa raczej przez sterowanie silnikiem więc będzie ci to ciężko uzyskać na elektrycznym silniku, nie wiem czy sam  abs da radę przez przyhamowywanie koła

Użytkownik natsu9 edytował ten post 16 styczeń 2018 - 07:11

Volttan

Volttan

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • 16 postów
  • SkądSokołów Podlaski

Przekładnia lezy pod stołem w warsztacie, nie nadaje się aby ją zastosować w Rx konstrukcja zawieszenia i buda, tylko do zastosowania w przednim napędzie.

Zmiana biegów bez sprzęgła jest możliwa, łatwo jest odciążyć skrzynie w przypadku silnika elektrycznego, ba wykonalna jest tez automatyczna synchronizacja obrotów na wejściu do wyjęcia dla pożądanego biegu. nawet w spalinowym potrafię zmieniać biegi bez sprzęgła manewrując odpowiedni gazem bez zdanych zgrzytów. Skrzynia to temat na później jak znajdę jakąż padniętą to rozbiorę i zobaczę jak jest zbudowana i co się da z nią zrobić.

Na razie zapakuje na sztywno 3 1,645 * 4,3 = 7,074 lub 2 2.269 * 4,3 = 9,7567 i tak będę testował

Co do systemów to wyłącznie sprawa programowa, ale do tego potrzebne mi sprawne auto do pomiarów a u mnie nie znam nikogo kto by miał Mazdę, prawdopodobnie niektóre modele Forda i Volvo mają podobną topologie CAN.

Chętnie kupę skrzynie lub zamienię na coś co mam z demontażu mojej Rx

Potrzebuje tez tylną płytę silnika oczywiście nie sprawną wytartą możne ktoś ma.

Załączone pliki

Użytkownik Volttan edytował ten post 16 styczeń 2018 - 18:51

boletz

boletz

Władca slotów

• Administrator
  • 1216 postów
  • SkądRzeszów
  • Samochód:Sherman

Jakie postępy ? :) Autko śmiga ?

• Volttan lubi to

siąpi deszcz późno jest z czartem cyrograf czas pleść 

Volttan

Volttan

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • 16 postów
  • SkądSokołów Podlaski

Jakie postępy ? :) Autko śmiga ?

Jeszcze sporo roboty zostało, ale już jeździ.

https://www.youtube....h?v=AWlLjh2W8lM

https://www.youtube....h?v=EyxaXlhrGLQ

Załączony plik  IMG_0112.JPG   152,16 KB   27 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_0111.JPG   125,18 KB   27 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_0110.JPG   112,89 KB   26 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_0109.JPG   181,45 KB   25 Ilość pobrań

Do zrobienia zostało:

Zamontował baterie, zrobić układ ładowania i balansowania ogniw , ogrzewanie i klimatyzacje

Uruchomić kontrole trakcji ale potrzebuje pomocy poszukuje kolegi który by mnie trochę powoził  zęby zebrać potrzebne informacje z can

Użytkownik Volttan edytował ten post 03 grudzień 2018 - 21:13

• pezele, THX911 i Sopel_XL lubią to

Wojtex16

Wojtex16

Maniak

• Moderators
  • 3056 postów
  • SkądKatowice
  • Samochód:Była już RX-8

Robi wrażenie :)

Dariusz548

Dariusz548

Dyskutant

• Użytkownicy
  • 185 postów
  • SkądTychy
  • Samochód:RX-8/MPV
Fajna sprawa. RX nie w LPG tylko w AC/DC Podoba mi się ten projekt

Gronek

Gronek

Wanklowy Maniak

• Moderators
  • 6855 postów
  • SkądŚladów / Warszawa
  • Samochód:BridgePorted RX8 HP,

Uwielbiam takie projekty. Dawaj dawaj. Kibicuje

Rotary Engine Vehicles Service.
Obsługa, Naprawa i Modyfikacje pojazdów z silnikiem Wankla
www.rotaryengines.pl  5O8 * 279 * 238
mail:  tomek(at)rotaryengines.pl

stramer

stramer

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • 738 postów
  • SkądKraków
  • Samochód:RX-7 FC

Uwielbiam takie projekty. Dawaj dawaj. Kibicuje

Ja również...

Jak swapować rexa to tylko na coś rotacyjnego :)

• Volttan lubi to
533 533 720

Darko

Darko

Zapaleniec

• Użytkownicy
  • 1221 postów
  • SkądGniezno
  • Samochód:Rx 8 HP
ładowanie ogniw i balans miedzy nimi to trochę grubsza sprawa regulatory podadzą równo tylko jak ze (stabilnością i równą pojemnością baterii zawsze znajdą się takie co inaczej oddają i trzymają ) jakiego rozwiązania użyjesz ? bo to bardzo ciekawe !

Użytkownik Darko edytował ten post 07 grudzień 2018 - 19:09

Kacpes

Kacpes

Dyskutant

• Użytkownicy
  • 167 postów
  • SkądBiałystok
  • Samochód:RX8 lp 2006

Wstawmy wam wankla jako range extender, bądz szybszy od mazdy XD
Ja nie nawidzę osobiście, żadnej tego podobnej przeróbki rexa. Ale też kibicuję, skończ i ciesz się autem najdłużej jak możesz. Tylko niezłym wałkiem by było jakby za 50kkm padły baterie XD

Volttan

Volttan

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • 16 postów
  • SkądSokołów Podlaski
Dziś taka mała robota, wstawienie chińskiego radia z Androidem w obudowę po oryginalnej navi. Będzie służyła do wyświetlania informacji z systemów EV

Załączony plik  8F8DBE3E-6594-4789-AAD9-33F84A9E1C4C.jpeg   62,55 KB   39 Ilość pobrańZałączony plik  C6004000-7536-45BD-89F8-7641B02D7A1B.jpeg   90,1 KB   38 Ilość pobrańZałączony plik  267BE8D4-060F-41D6-A6BC-D562FBAB1837.jpeg   77,93 KB   35 Ilość pobrańZałączony plik  A69D5312-EFB0-46EE-B9D5-352E9BCEB013.jpeg   102,34 KB   30 Ilość pobrań

Użytkownik Volttan edytował ten post 18 grudzień 2018 - 19:08

THX911

THX911

Pasjonat

• Użytkownicy
  • 765 postów
  • SkądStarachowice / WWA
  • Samochód:RX8 K20K

Podaj mi proszę model albo link do tego radyjka - jestem na etapie dodawania większej baterii do tabletu, który tam mam - ale może takie coś będzie lepszym rozwiązaniem :) 

Dziś taka mała robota, wstawienie chińskiego radia z Androidem w obudowę po oryginalnej navi. Będzie służyła do wyświetlania informacji z systemów EV

attachicon.gif8F8DBE3E-6594-4789-AAD9-33F84A9E1C4C.jpegattachicon.gifC6004000-7536-45BD-89F8-7641B02D7A1B.jpegattachicon.gif267BE8D4-060F-41D6-A6BC-D562FBAB1837.jpegattachicon.gifA69D5312-EFB0-46EE-B9D5-352E9BCEB013.jpeg

Junior111

Junior111

Pasjonat

• Użytkownicy
  • 810 postów
  • Samochód:Mazda Rx8

THX luknij sobie na atoko a6, jest na androidzie. podpiac pod seryjne głosniki i zadnych gownianych auxow zmieniarek itp ja u siebie bede zakładał ale tablet i tak zostawie typowo do emu :D
Samo radio ma wszystkie wyjscia na wzmacniacze, sygnał podobno 4v, kamerke cofania itd itp
A instalacje juz pod to ogarnałem :D 

Użytkownik Junior111 edytował ten post 03 styczeń 2019 - 13:26

Volttan

Volttan

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • 16 postów
  • SkądSokołów Podlaski

Podaj mi proszę model albo link do tego radyjka - jestem na etapie dodawania większej baterii do tabletu, który tam mam - ale może takie coś będzie lepszym rozwiązaniem :) 

Radio z olx lub allegro, ewentualnie aliexpress ale trzeba czekać, wpisujesz radio android i masz ja kupiłem z 300 zł

Użytkownik Volttan edytował ten post 11 styczeń 2019 - 22:00

kuba9449

kuba9449

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • 24 postów
  • Skądbstok

Fajny projekt, na co dzień latam elektrykami i myślałem nad przerobieniem rxa na prąd, ale nie znalazłem sensownego silnika, bo jednak chciałbym coś szybszego.

THX911

THX911

Pasjonat

• Użytkownicy
  • 765 postów
  • SkądStarachowice / WWA
  • Samochód:RX8 K20K

attachicon.gif8F8DBE3E-6594-4789-AAD9-33F84A9E1C4C.jpegattachicon.gifC6004000-7536-45BD-89F8-7641B02D7A1B.jpegattachicon.gif267BE8D4-060F-41D6-A6BC-D562FBAB1837.jpegattachicon.gifA69D5312-EFB0-46EE-B9D5-352E9BCEB013.jpeg

Czy mógłbyś sprawdzić czy na tym radiu da się zainstalować apkę - https://play.google....kesudev.emudash

Oraz czy wyszukuje urządzenia BT. Do tego pytanie- po wmontowaniu tego jest miejsce na mechanizm automatycznego otwierania czy już za ciasno i trzeba z ręki to otwierać? 

Volttan

Volttan

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • 16 postów
  • SkądSokołów Podlaski

Czy mógłbyś sprawdzić czy na tym radiu da się zainstalować apkę - https://play.google....kesudev.emudash

Oraz czy wyszukuje urządzenia BT. Do tego pytanie- po wmontowaniu tego jest miejsce na mechanizm automatycznego otwierania czy już za ciasno i trzeba z ręki to otwierać? 

Nie stery jest za ciasno, spróbuje zainstalować ale trochę to potrwa,  ferie

Volttan

Volttan

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • 16 postów
  • SkądSokołów Podlaski

Fajny projekt, na co dzień latam elektrykami i myślałem nad przerobieniem rxa na prąd, ale nie znalazłem sensownego silnika, bo jednak chciałbym coś szybszego.

z tego silnika da się wyskrobać coś więcej

https://endless-sphe...=63982&start=25

jakim elektrykiem jeździsz ?

Użytkownik Volttan edytował ten post 06 luty 2019 - 21:15

Volttan

Volttan

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • 16 postów
  • SkądSokołów Podlaski

mazda_rx-8_2008_03.jpg

Gdzie zdobyć takie zegary?  będą pasować do przed liftoewj ?

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Seo katalog stron darmowy