Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mazda Rx-8

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

arkadzik

arkadzik

HajPałer Streeetporteed

• Użytkownicy
  • 998 postów
  • SkądBIA
  • Samochód:Rx8 HP
Kupiłeś najpierw auto czy zaznajomiłes sie z lektura forum i czym jest silnik wankla i jak o niego dbać , na co zwracać uwagę ?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Maxx

Maxx

Dyskutant

• Użytkownicy
  • 171 postów
  • Samochód:Mazda RX-8

Witam Cię kolego na wstępie przyda się podstawa prawna
bo nie rozumiem dlaczego tacy imbecyle sprzedają z KOSZmisu wadliwe samochody pod przykrywką sprawnego i działającego samochodu.. przecież to JAWNE OSZUSTWO.. przecież jest prawo które o tym pisze.. i oni sadzą że tak mogą robić.. chyba że trafią na tępego jelenia co nic nie wie i skuli ogon i będzie wtapiać kasę w coś co rzekomo miało być 100% sprawne... nie znoszę takich wielce pewnych panów że znają się lepiej na samochodzie niż kupujący.. ale do rzeczy

Kodeks Cywilny się kłania

§ 1. Sprzedawca odpowiada z tytułu rękojmi, jeżeli wada fizyczna zostanie stwierdzona przed upływem dwóch lat, a gdy chodzi o wady nieruchomości – przed upływem pięciu lat od dnia wydania rzeczy kupującemu. Jeżeli kupującym jest konsument a przedmiotem sprzedaży jest używana rzecz ruchoma, odpowiedzialność sprzedawcy może zostać ograniczona, nie mniej niż do roku od dnia wydania rzeczy kupującemu.

§ 2. Roszczenie o usunięcie wady lub wymianę rzeczy sprzedanej na wolną od wad przedawnia się z upływem roku, licząc od dnia stwierdzenia wady. Jeżeli kupującym jest konsument, bieg terminu przedawnienia nie może zakończyć się przed upływem terminu określonego w § 1.

§ 3. W terminach określonych w § 2 kupujący może złożyć oświadczenie o odstąpieniu od umowy albo obniżeniu ceny z powodu wady rzeczy sprzedanej. Jeżeli kupujący żądał wymiany rzeczy na wolną od wad lub usunięcia wady, bieg terminu do złożenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy albo obniżeniu ceny rozpoczyna się z chwilą bezskutecznego upływu terminu do wymiany rzeczy lub usunięcia wady.

§ 4. W razie dochodzenia przed sądem albo sądem polubownym jednego z uprawnień z tytułu rękojmi termin do wykonania innych uprawnień, przysługujących kupującemu z tego tytułu, ulega zawieszeniu do czasu prawomocnego zakończenia postępowania.

§ 5. Przepis § 4 stosuje się odpowiednio do postępowania mediacyjnego, przy czym termin do wykonania innych uprawnień z tytułu rękojmi, przysługujących kupującemu, zaczyna biec od dnia odmowy przez sąd zatwierdzenia ugody zawartej przed mediatorem lub bezskutecznego zakończenia mediacji.

§ 6. Upływ terminu do stwierdzenia wady nie wyłącza wykonania uprawnień z tytułu rękojmi, jeżeli sprzedawca wadę podstępnie zataił.

Więc wziął bym sprawy w swoje ręce i utarł takiemu Koszmisowi nosa i temu gościowi co wciskał takie kity o słabym rozruszniku.. przecież to ściema jak cholera.. Masz prawo jak w ustawie, by koszta twoich napraw pokrył KOSZmis, albo obniżyć cenę którą zapłaciłeś za samochód za wady które ukryte.. i tutaj "przynajmniej ja, pociagnał bym gościa za odpowiedzialność i pokazał bym rachunek na kilka tyś za poniesione koszta naprawy usterek samochodu" po drugie te filary o których mówisz że ci się świecą gdy pochodzi Ci silnik to nic innego jak "czujnik zbiorniczka wyrównawczego chłodnicy" czyli to częsty błąd w naszych brykach. wystarczy wymienić albo sam czujnik albo cały zbiorniczek wyrównawczy..

Kolego życzę wytrwałości i oczywiście odwagi byś podją działania prawne w tym kierunku, jak nie to sąd i wygraną masz pewną..
może w tedy koszmis nauczy się że takie przekręty są kosztowne..

Tyle mam do powiedzenia musiałem to napisać i mi ulżyło :) bo nie lubię jak nasze bryki (i nie tylko) są traktowane jak byle jakie mięso armatnie..

• Hookie lubi to

KociDejf

KociDejf

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • 10 postów
  • Samochód:Mazda Rx8 231km
Dzieki wielkie maxx za te informacje. Bylem w aso mazdy i okazalo sie ze zostalem oszukany. Silnik nie ma kompresjii i jest caly do wymiany. Pan z komisu zalal go jakims syfem ktory go uszczelnil na 50 km. Konsultowalem sie z kojotem przynajmniej 20k trzeba wsadzic. Sprzedawany jako nie uszkodzony. Niewypadkowy.... okazalo sie ze byl ostro walniety wiec nawet po wymianie silnika moze sie okazac ze jest sporo rzeczy do zrobienia. Musze sobie odpuscic. Nie zostalo mi nic jak tylko walka o zwrot pieniedzy z komisem.

kamilg123

kamilg123

Gaduła

• Użytkownicy
  • 314 postów
  • Samochód:Mazda rx-8 HP
Kup silnik na znanych portalach aukcyjnych zamontuj i ciesz się jazdą, dobry silnik można tanio wyrwać, ps nikt rx8 nie sprzedaje z dobrym silnikiem poniżej 20k

arkadzik

arkadzik

HajPałer Streeetporteed

• Użytkownicy
  • 998 postów
  • SkądBIA

Temat nadaje się do podpięcia i pokazywania tym, co wrzucają linki do ogłoszeń rexów za  13-15k. Niech poczytają ten temat i potem dopiero zastanowią się "czy warto" 

Reaper

Reaper

Zapaleniec

• Użytkownicy
  • 1309 postów
  • SkądHorst
  • Samochód:mazda rx8
Szkoda Twoich nerwów i teraz masz problem do rozwiązania. Arkadzik niestety mentalności ludzkiej nie zmienisz.

arkadzik

arkadzik

HajPałer Streeetporteed

• Użytkownicy
  • 998 postów
  • SkądBIA

Reaper, 

może to zabrzmi trochę wulgarnie i niekulturalnie. 

Ale według mnie, podkreślam słowo "według mnie" reksy w przedziale cenowym do 15 tys to jest "gówno w złotym papierku", które po rozwinięciu dalej jest "gównem". Teraz jest musztarda po obiedzie i musimy pomóc koledze. 

Maxx

Maxx

Dyskutant

• Użytkownicy
  • 171 postów

Słuchajcie Panowie kolega chciał spełnić swoje marzenie.. nie każdy jest na tyle mądry przed zakupem by poświęcić czas na poczytanie wad i zalet u nas na forum Rxklub bo nie każdy go zna.. ja oczywiście po części zgodzę się że co tanie to drogie.. ale nie do końca.. bo sam kupiłem o połowę mniej niż nasz kolega i silnik jest w idealnym stanie bo go sprawdzałem.. ale to oczywiście kupowałem z głową, taki egzemplarz trafia się praktycznie tak rzadko jak Super księżyc.. tutaj patrzyłem się na forum 2 lata przed kupnem i czegoś się nauczyłem i dopiero w tedy kupiłem.. fakt samochód z zagranicy ale dołożyłem kilka tyś i powymieniałem części eksploatacyjne i to wszystko.. dałem życie bryczce bo źle była traktowana.. i minął już rok i jest wszystko jak należy bez problemu.. z kompresją itp nie będę sie tutaj rozpisywał co, bo wszystko mam w swoim dziale co robiłem i jak robiłem.. w każdym bądź razie nasz kolega został oszukany w perfidny sposób... przez KOSZmis

KociDejf kolego preferują wysłanie lub skontaktowanie się z tym "chamem" bo tak to nazwę o rozwiązanie umowy z tytułu rękojmi.. 

Ma dwa wyjścia albo, zwrot pieniędzy, albo wystawiasz rachunek za naprawy..

Ale ja widzę tutaj jedno rozwiązanie Tylko zwrot pieniędzy i tego czegoś co nazywał sprawnym samochodem.. przecież jak byś rozpocząć proces prawny spór sądowy, to gościu poszedł by z torbami za oszustwo w postaci (przekrętu kilometrów, zatajenie uszkodzenia samochodu, pisząc że samochód jest bezwypadkowy, oraz za to że silnik jest bezużyteczny.. )

kolego zrób sobie tak, jak miał ogłoszenie internetowe, zrób zdjęcia całej strony i wydrukuj sobie jedno zdjęcie..

następnie przekalkuluj sobie ile wydałeś na sprawdzenie w serwisie sprawności samochodu oraz innych rzeczy.. np lawety itp.. to będzie również podstawa by zwrócił tobie koszty które poniosłeś w wyniku wadliwego samochodu..

Powiesz mu wprost tutaj jeśli zadzwonisz (nagrywaj rozmowę bo będziesz miał kolejne dowody) że albo oddaje całą kasę i za poniesione koszta albo zgłaszasz sprawę do organów ścigania za oszustwo.. i pociągniesz go do zajebistych kosztów, Twoich, samochodu, jak i sądowych..

Podaj tutaj jaki to był komis jakiś osobny temat zrobimy by nie zaśmiecać, tak by to była przestroga dla uczciwych obywateli by unikali tego KOSZmisu

Jeszcze bym mu zrobił koło dupy gdy zwrócisz ten samochód to do TVN turbo bym napisał by sprawdzili czy ten samochód komis nadal trzyma i chce go sprzedać.. w tedy zrobiło by mu się gorąco .. i naprawdę od nie chciało by mu się takich przekrętów i oszustw..

Wytrwałości i opisuj sprawę tutaj na bieżąco jakie podjąłeś kroki i co odpowiedział ten pseudo komis 

rozegrasz to w takim stylu to będziesz na dobrej drodze.. :)

• Hookie lubi to

KociDejf

KociDejf

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • 10 postów
  • Samochód:Mazda Rx8 231km
Czesc wam :D jestem swierzo po rozmowie z panem z koszmisu. Nie byl pan zainteresowany polubownym rozwiazaniem sprawy. Ogolnie zarzucil mnie masa bzdur odnodnie gwarancji ktorej mi udzielil i ze zrobie ten samochod za 5 tysiecy zl. Cala rozmowa podczas ktorej nawrzucal sobie klod pod nogi zostala nagrana. Pod koniec jeszcze uslyszalem pare epitetow na swoj temat. Odpalam sciezke prawna i zobaczymy na jakim etapie zrozumie swoja pozycje i zwroci mi pieniadze. Mam nadzieje ze jak najszybciej. Temat medialnie ciekawy a mam dobre znajomosci w fakcie wiec bedzie zabawa. Juz zbieram kwit na nowego rexa na lato teraz jak juz temat poznalem mniej wiecej wiem ze kolo 30k bede musial wsadzic. Dzieki za solidarnosc. Na bierzaco bede temat opisywal. Pozdrawiam
  • Hookie lubi to

Master609

Master609

Zapaleniec

• Użytkownicy
  • 1182 postów
  • SkądSzczecin
  • Samochód:Mazda Rx8 192 LP

no i brawo. nie mozna dawac sie okradac

piwo

piwo

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • 570 postów
  • SkądMarki
  • Samochód:Opel Speedster; tor Poznań:1m48,8s; 1/4:13,806
Jak nie wyraził zgody na nagrywanie i tak tej rozmowy nie wykorzystasz w sądzie a jeszcze Ciebie oskarża.
Kupujac stary samochód jego stan jest adekwatny do lat a więc jest złomem i ciężko w sądzie dowodzić że stare auto nie powinno być zużyte skoro musi być zużyte. Ciężko będzie coś wygrać. Będziesz musiał udowodnić że to wada tego konkretnie modelu i że inne rx8 o tym przebiegu i latach takiego zużycia eksploatacyjnego nie posiadają. Dla mnie sprawa przegrana.

Użytkownik piwo edytował ten post 13 luty 2018 - 21:23

MATi

MATi

Torque Master

• RA
  • 5718 postów
  • SkądW-wa/Raszyn
  • Samochód:Mazda Rx-8 High Niuter

Jak nie wyraził zgody na nagrywanie i tak tej rozmowy nie wykorzystasz w sądzie a jeszcze Ciebie oskarża.

U Sowy też zgody nikt nie wyrażał 😂
" If one day the speed kills me, do not cry because I was smiling"
~Paul Walker

piwo

piwo

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • 570 postów
  • SkądMarki
No tak media są chronione. Ale zwykły cywil już nie.
  • natsu9 lubi to

Yaro

Yaro

Dyskutant

• Użytkownicy
  • 213 postów
  • SkądWarszawa
  • Samochód:RX8 HP
Kazdy ma prawo nagrywac swoja rozmowe, bez niczyjej zgody, na wlasny uzytek. Tak to jakos bylo.

piwo

piwo

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • 570 postów
  • SkądMarki
Tak zgadza się
http://maszprawo.org...zgody-rozmowcy/
Choć może być posądzony o naruszenie dóbr osobistych.
Niestety europejskie prawo broni przestępców więc nie tak łatwo skazać. Jakby koleś nie zapłacił alimentów wtedy sprawa byłaby prostsza.

Użytkownik piwo edytował ten post 13 luty 2018 - 21:37

Hookie

Hookie

Bywalec

• Użytkownicy
  • 144 postów
  • SkądKatowice
  • Samochód:RX-8 '04 HP

Nagrywanie rozmów w których się uczestniczy nie jest przestępstwem z KK, wiadomo. Z KC w tej akurat sytuacji sprawa jest dość prosta. 

W takiej sytuacji nie da się mówić o naruszeniu dóbr osoby nagrywanej. Jest to w pełni usprawiedliwione rejestrowaniem materiału na poczet materiału dowodowego. Z resztą nagrywanie rozmowy stanowi skutek podjęcia przez sprzedawcę działań niezgodnych z prawem. Jeśli celem nagrania jest też udowodnienie zatajonego stanu faktycznego, to żaden sąd cywilny nie zasądziny winy nagrywającego z tytułu art. 23.

Można wykorzystywać takie nagranie w przypadku dochodzenia swoich praw na drodze postępowania cywilnego. 

Mnóstwo artykułów na ten temat. Śmiało dołączaj do materiału dowodowego i o nic się nie bój.

EDIT: widzę, że piwo wkleił akurat materiał potwierdzający niejako to co napisałem.

Użytkownik Hookie edytował ten post 13 luty 2018 - 22:27

Maxx

Maxx

Dyskutant

• Użytkownicy
  • 171 postów

No i świetnie :D i właśnie tego oczekiwałem.. byś to dobrze rozegrał.. :D a dlaczego.. a no dlatego że właśnie masz dowody na to że koleś jest Oszustem.. Przestępcą.. a dlaczego zaraz wyjaśnię.. 

Mam nadzieje że pytania podchwytliwe też zadałeś typu "jak wiedziałeś że sprzedajesz mi samochód uszkodzony to dlaczego tego nie uwzględniłeś na ogłoszeniu"  i już zaczyna się przyczyna i jest skutek... :D
Ciesze się że załatwiłeś to tak jak myślałem.. :) trzymam piąstki byś utarł oszustowi przestępcy nosa..

bez podstawnie tego nie pisze bo, powyżej określonej kwoty piniężnej (nie będę się rozpisywał jakiej) dana osoba co robi przekręt jest określana w Kodeksie jak Przestępca a nie wykroczenie i tutaj już tłumaczę w takiej sprawie.. gdy chodzi o Przestępstwo możesz nagrywać osoby bez jego zgody.. bo chodzi o nie małą sumkę.. więc takie nagrywanie bez zgody osoby jest jedynie karane gdy np w szkole uczeń nagra nauczyciela jak coś gada i później to wykorzystuje.... ale dobra pomijając ten fakt.. bo tutaj nie jest chat i nie będziemy sobie wypisywać paragrafy bo zrobi się bagno...
W każdym bądź razie bardzo się ciesze i liczę na to że Koszmis będzie miał spory minus i duży ubytej finansowy za swoje paserstwo i pazerność a jak przysłowie mówi "chciwy dwa razy traci" hehe..

Pozdrawiam

Reaper

Reaper

Zapaleniec

• Użytkownicy
  • 1309 postów
  • SkądHorst
  • Samochód:mazda rx8
Hmm a wideo rejestratory w autach ? Wiele osób używa i ewentualnie wykorzystuje nagrania w celu udowodnienia swojej racji. Nikt ich nie oskarża, wręcz przeciwnie jest to dość pomocne.

piwo

piwo

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • 570 postów
  • SkądMarki

ogolnie z wideorejestratorami jest roznie. w niemczech:

https://www.motofakt...ne-czy-nie.html

https://www.motofakt...ne-czy-nie.html

w austrii za uzywanie wideorejestratora grozi mandat w wysokosci 25tys euro (ponad 100 000zl)

http://40ton.net/wid...wia-o-tym-sady/

w Polsce dopiero zaczyna sie na ten temat mowic:

http://dailydriver.p...polsce-legalne/

https://www.zakiewic...-kierowcow.html

Użytkownik piwo edytował ten post 14 luty 2018 - 06:19

kermit001

kermit001

Pasjonat

• Użytkownicy
  • 811 postów
  • SkądWarszawa
W Austrii to nawet nie ma street view :) w Pl znam przypadek, gdzie policjant odrzucił nagranie, bo rejestrator nie ma homologacji. Oczywiście w sądzie mogłoby przejść, kto wie.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Seo katalog stron darmowy