Skocz do zawartości

Zdjęcie

Volvo S80 2.5T, 2005 (210 KM z LPG)

Volvo S80

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

#1
Biszkopt

Biszkopt

    Pasjonat

  • Użytkownicy
  • 816 postów
  • SkądGrodzisk Mazowiecki

Witam, 

jestem tutaj nowy, ale postanowiłem pokazać swoje auto.

Żartuję.

Znamy się od jakiegoś czasu, większość z Was wie, że nie mam już RXa. Posiadałem go mniej więcej 2,5 roku - pojeździłem i sprzedałem. Marzyło mi się sportowe auto, kupiłem, marzenie spełnione, czas na kolejne... A zachciało mi się "kanapy". Po sprzedaży RXa nie napinałem się na jakiś konkretny model, oglądałem 407, S60 i takie podobne. Nie pociąga mnie niemiecka technologia, więc Passatom i „ałdicom” podziękowałem. BMW pewnie by było OK, ale drogie… 

Podczas wizyty w jednym z komisów trafiłem na S80. Tamto akurat było sfatygowane, ale po przejażdżce spodobało mi się to Volvo, znalazłem inne, fajniejsze wink.gif
W przypadku mojego egzemplarza Volvo potwierdziło naprawy z książki i przebieg, więc przy pomocy szwagra oraz kolegi zdecydowałem się na zakup tego egzemplarza:

przed zakupem
 
Na liczniku miał 111 120 km, był sprowadzony ze Szwajcarii uszkodzony, zdjęcia uszkodzeń przedstawił sprzedający. Nie było tragedii, lampy, zderzak, maska i z tego co pamiętam przednie wzmocnienia. Błotniki nie ruszone.
Naprawa zrobiona nieźle, nie znaczy idealnie. A zderzaka sprzedający pożałował i wsadził przed liftowy a i lampy były nie do pary… Zacząłem poszukiwania jakiegoś zderzaka z po lifta, żeby mnie nie zrujnował, to najlepiej w kolorze. Jedna lampa była z przedlifta a druga z polifta (chyba), bo jedna miała trzy poziome paski a druga nie… Zderzak trafił się dopiero w kwietniu tego roku (2015) i wyszło całkiem nieźle hehe.gif Jest kilka detali do poprawki, ale z ogólnego wyniku operacji jestem zadowolony.
Na wyposażeniu standardowe rzeczy jak dla S80:
- poduszki, wspomaganie o zmiennej sile zależnie od prędkości pojazdu, ABS, DSTC, elektryczne szyby, regulowane elektrycznie oraz składane i podgrzewane lusterka zewnętrzne, elektrycznie regulowany fotel kierowcy, składane tylnie zagłówki, RTI, radio HU-850, czujnik deszczu, felgi Metis 16 cali (nie są bardzo w moim guście, ale pasują do fury, jeżdżę w zimie), telefon, etc.

A oprócz tego rzeczy, które mi się bardzo spodobały a nie są zawsze standardem:
- xenony, już przywykłem w mazdzie do nich, myślę, że ciężko by było się teraz odzwyczaić
- klimatyzacja dwustrefowa automatyczna – bardzo dobrze sobie radzi 
- automat – mój pierwszy. Wiem, że nie jest to idealna skrzynia i stara konstrukcja, ale jazda automatem bardzo mi się spodobała
- alkantara – jestem z tego bardzo zadowolony
- czujniki cofania tył – z tego jestem równie bardzo zadowolony, samochód jest długi i ma duży promień skrętu, więc bardzo mi pomagają te czujniki
- roletki z tyłu
- tempomat – sporo jeżdżę po autostradzie, więc przydaje się bardzo
- mata bagażnika – ok, może nie jest to jakiś cud, ale zawsze to jakieś dodatkowe wyposażenie wink.gif a ja lubię mieć czysto, więc cieszę się, bo mogę to wyjąć i przeprać na szybko jak się zabrudzi, a w bagażniku to zawsze coś się przewala...

 

Robiłem różne rzeczy: wymiana oleju w skrzyni, płynu chłodniczego, uszczelki pod przepustnicą, obrysówek na białe, założenie LPG, kupiłem komplet felg i oddałem do renowacji (16 zostały na zimówki), wymieniłem żarówki w kierunkach na chromowane.

A potem korekta lakieru :) ze szwagrem rzecz jasna ;)

Potem olej, rozrząd, pasek osprzętu, napinacze, gumowe dywaniki, nowe wycieraczki szyb, serwis klimy, wymiana żarówek z zewnątrz na LED (postojówki, oświetlenie pod lusterkami.

No i znowu wymiana oleju, bo dużo jeżdżę, od marca 2014 zrobiłem 32 tys. km. I jeszcze ten zderzak wymieniłem na odpowiedni, bo zły założył handlarz.

Jeszcze kilka rzeczy do ogarnięcia, ale to drobiazgi.

W planach na najbliższy czas: 

 

1. wyciszenie drzwi przednich – mam już matę, muszę się tylko za to zabrać, nie przeszkadza mi hałas czy jakość audio, ale myślę, że trochę się poprawi po wygłuszeniu, a kasa mała – maty kosztowały kilkadziesiąt PLN

2. lekkie poprawki lakieru po zimie i woskowanie – czekam na wolny weekend confused123.gif cała wiosna zleciała a samochód ma jeszcze na sobie wosk z listopada, który nieźle się trzyma, ale wymaga już poprawki

 

3. pomalowanie zacisków na srebrno – myślę, że z ciemnymi kołami będzie wyglądało dobrze, zwłaszcza ze tak było oryginalnie

4. oklejenie listewek w środku folią szczotkowane aluminium, to „plastikowe drewno” mi się nie podoba, myślę że srebrny kolor listewek będzie pasował do koloru samochodu. Szukałem zestawu oryginalnego (jak np. ma Bakermistrzu, na żywo wygląda świetnie), ale ciężki temat i jak już to drogo.

 

Plany odleglejsze: 
1. Ogarniecie radia – zgasło podświetlenie klawiszy a wyświetlacz działa i nie chce mi się za to zabrać. 
2. Gumowe listewki nad lampami – moje mają pourywane zaczepy, okazało się przy wymianie zderzaka.
3. Halogen lewy – pęknięty klosz
4. Znaczek Volvo na grill – wygląda na trochę sfatygowany. 
5. Wymiana poduszek pod silnikiem, powoli zaczyna drżeć w środku, więc za jakiś czas będą nadawały się do wymiany, póki co jeżdżę, bo nie jest to bardzo uciążliwe.
6. Yatour

 

I zdjęcia:

 

serwis1
 
serwis2
 
wnętrze2
 
wnętrze1
 
polerowanie1
 
polerowanie3
 
polerowanie4
 
polerowanie5
 
kierunek1
 
kierunek2
 
nowe fele
 
nowy zderzak
 
nowy zderzak2
 
LEDy
 
artystyczne

 

Załączony plik  5099a19879b36.jpg   188,71 KB   6 Ilość pobrań

 

Załączony plik  d055a8c2d034d.jpg   205,65 KB   6 Ilość pobrań

 

Załączony plik  303b13e8ea76f.jpg   182,42 KB   6 Ilość pobrań

 

Załączony plik  23a782db7b8c0.jpg   194,32 KB   6 Ilość pobrań

 

Załączony plik  75b1932e713e0.jpg   203,65 KB   6 Ilość pobrań

 

Załączony plik  a3ca52707b156.jpg   203,49 KB   6 Ilość pobrań

 

Załączony plik  d7f3f507a654d.jpg   201,38 KB   6 Ilość pobrań


www.studiodrugiplan.pl - fotografia produktowa


#2
Wojtex16

Wojtex16

    Maniak

  • Moderators
  • 3161 postów
  • SkądKatowice
  • Samochód:Była już RX-8

To zagadka rozwiązana. Zawsze mnie zastanawiało co to za auto w awatarze :)

 

Fajna limuzyna i najmniej brudząca się.

 

Mój wujek kiedyś miał taką samą czarną od nowości też automat, ale nie wiem jaki silnik tam był. Z tego co mi mówił to bardzo słabe zawieszenie w nim jest. Ciągle coś było nie tak.



#3
adamsud

adamsud

    Boss of all Bosses

  • Użytkownicy
  • 3051 postów
  • Skąddolnośląskie
  • Samochód:BMW 645Ci, VW Jetta A6, BMW e46 328i

Właśnie pisałem w "galerii", że podobną sztuką ale z silnikiem 2,4l o mocy 170KM trochę jeździłem. Duży i komfortowy samochód. Niezłe osiągi (ale to bardziej przy manualu) i zwykle dobre wyposażenie. Denerwowała mnie tylko automatyczna skrzynia, która nie ma opcji tiptronica. Szerokości Biszkopt i radości z użytkowania. Szacuneczek również za włożoną w samochód pracę.

Jeżeli dobrze pamiętam to po sprzedaży mazdy miałeś inny wóz (opel omega?). Pamiętam, że było to coś dużego, i remontowałeś w nim silnik. Chyba dopiero później przyszedł czas na volvo.



#4
Biszkopt

Biszkopt

    Pasjonat

  • Użytkownicy
  • 816 postów
  • SkądGrodzisk Mazowiecki

Z tym zawiasem to tak na dwoje babka wróżyła. U mnie robiłem tylko górne mocowanie amora, reszta wygląda na fabrykę. Ale to prawda, jak coś się w zawiasie popsuje, to daje dziwne objawy. Nie stuka i puka, tylko lekko wibruje podczas jazdy albo lekko ściąga przy przyspieszaniu albo skrzypi kiedy wjeżdża się na leżącego policjanta, albo inne takie dziwne objawy. 

A potem odnalezienie tego co się popsuło to inna historia - trzeba kogoś kto zna te zawiasy i wie gdzie "uderzyć"...

 

U nie 210 KM wystarcza na poruszanie się. Szału nie ma, ale na "normalną" jazdę wystarcza. Katalog mówi o 7,7 do setki, w sumie nieźle. Masa też nie jest jakaś wielka, bo katalogowo 1500 i coś tam kilogramów.

 

Adam: nie miałem nic po RX. Trochę jeździłem Acdordem teścia, ale to może z miesiąc, zanim się sprzedał


www.studiodrugiplan.pl - fotografia produktowa


#5
adamsud

adamsud

    Boss of all Bosses

  • Użytkownicy
  • 3051 postów
  • Skąddolnośląskie
  • Samochód:BMW 645Ci, VW Jetta A6, BMW e46 328i

...Adam: nie miałem nic po RX. Trochę jeździłem Acdordem teścia, ale to może z miesiąc, zanim się sprzedał

Sorry, pomyliłem Cię z Sebą -_- . On miał  audi s8.



#6
eXe

eXe

    Klubowa Maskotka :)

  • Użytkownicy
  • 2682 postów
  • SkądWłoszczowa
  • Samochód:20B

Volvo to całkiem fajne autka, niby tak nie wyglądają ale mają dość ciekawe silniki które potrafią zaskoczyć :P najważniejsze że śmiga i ma dbającego właściciela ;)

 

ostatnio jak szukałem autka do pracy to oglądałem 3 C70 ale w średnim stanie były więc odpuściłem :/



#7
Gość_Mike_*

Gość_Mike_*
  • Guests
Jakaś wyprzedaż na volvo była? W przeciągu kilku tygodni kilku moich znajomych kupiło te samochody :-P fajne oby służyło ;-)

#8
HCL

HCL

    Entuzjasta

  • Użytkownicy
  • 533 postów
  • SkądPoznań
  • Samochód:Nissan Juke 1.6dig-t 230km/320nm

Biszkopt Bardzo ładne autko - mi się marzy nowe S60 T5 lub T6 jako dupowóz ale cena jest jeszcze dla mnie zaporowa.



#9
Biszkopt

Biszkopt

    Pasjonat

  • Użytkownicy
  • 816 postów
  • SkądGrodzisk Mazowiecki

dzięki za miłe opinie :)

Niestety, wyprzedaży nie było ;) musiałem zapłacić normalnie ;)

Fajne to nowe S80, mnie też się podoba. Ale musiał bym się przejechać, bo to czasem jak człowiek wsiądzie, to czar pryska...


www.studiodrugiplan.pl - fotografia produktowa


#10
luke90

luke90

    Dyskutant

  • Użytkownicy
  • 241 postów
  • Samochód:Honda Accord
Auto, felga b fajne:) zderzak nowy o wiele ladniejszy niz stary:)

#11
Biszkopt

Biszkopt

    Pasjonat

  • Użytkownicy
  • 816 postów
  • SkądGrodzisk Mazowiecki

No i ch@#$%

W zeszły poniedziałek na autobanie czy tam hajłeju - jak kto woli:

e1f2d51a7f531.jpg

 

4ac9fa5fc18d0.jpg

 

Było hamowanie awaryjne, kilka samochodów przede mną zahamowało, ja też. A gość za mną już nie. Berlingo wepchnęło mnie na Focusa.

Na szczęście nikomu nic się nie stało, z żadnego samochodu.

Póki co to wiem, że szkoda całkowita, ale nie wiem jakie odszkodowanie...

Chyba nie będę tego robił :/ Jeszcze nie wiem.


www.studiodrugiplan.pl - fotografia produktowa


#12
MATi

MATi

    Poweeeeer!!!!

  • Użytkownicy
  • 5813 postów
  • SkądJózefosław
  • Samochód:BMW F10 528i juesandej
Au przód słabo wygląda ale da radę wyklepać.

Na hajłeju na awaryjnym hamowaniu to ja zawsze uciekam na pobocza ,mi jeden też prawie wjechał.
" If one day the speed kills me, do not cry because I was smiling"
~Paul Walker

#13
zdu

zdu

    Nadworny Rotary Grafik

  • Użytkownicy
  • 1610 postów
  • SkądWarszawa
  • Samochód:3-cylindrowy hatchback

ale ...ujnia, domyślam się, że akcja rozpoczęła się od wyprzedzana tirów na wzajem :/



#14
seba185

seba185

    Entuzjasta

  • Użytkownicy
  • 591 postów
  • SkądWarszawa
  • Samochód:Mazda RX-8, Lexus GS300, Toyota Celica

szkoda autka i znajac zycie wycena bedzie zanizona....



#15
adamsud

adamsud

    Boss of all Bosses

  • Użytkownicy
  • 3051 postów
  • Skąddolnośląskie
  • Samochód:BMW 645Ci, VW Jetta A6, BMW e46 328i

:( smutne.



#16
Biszkopt

Biszkopt

    Pasjonat

  • Użytkownicy
  • 816 postów
  • SkądGrodzisk Mazowiecki

Nie wiem kto tam zaczął, ale hamowało wiele samochodów i pobocze już było trochę zajęte :/ 

Dzisiaj dostałem wycenę, muszę powiedzieć, ze w sumie dość uczciwą, może z tysiaka albo dwa zaniżoną ;)

Szukam teraz fury a póki co jeżdżę Fabią w kombiaku 1.4 benzyna, 85 konia. Ło matko z córką... No ale ubezpieczyciel płaci, to nie narzekam.


www.studiodrugiplan.pl - fotografia produktowa


#17
eXe

eXe

    Klubowa Maskotka :)

  • Użytkownicy
  • 2682 postów
  • SkądWłoszczowa
  • Samochód:20B

ułaaa, niektórzy to ładne zagrożenie na drodze robią :/ szkoda S80, fajny model :(

to teraz jak ma być coś fajne i zwinne to dawaj Astra G Z20LET :P



#18
Biszkopt

Biszkopt

    Pasjonat

  • Użytkownicy
  • 816 postów
  • SkądGrodzisk Mazowiecki

Nie nastawiam się na nic konkretnego, ale oglądam BMW E46 z jakimś większym silnikiem, S60 i S80 póki co. 
Astra odpada, za dużo jeżdżę, potrzebuję czegoś wygodnego.


www.studiodrugiplan.pl - fotografia produktowa


#19
sybreeder

sybreeder

    Gaduła

  • Użytkownicy
  • 315 postów
  • SkądGrodzisk Maz.
  • Samochód:RX8 HP AT White Pearl

O kurde :( A wyglądało tak ładnie na żywo :(



#20
Wojtex16

Wojtex16

    Maniak

  • Moderators
  • 3161 postów
  • SkądKatowice
  • Samochód:Była już RX-8

Oj boli, boli... :( :(







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Volvo, S80

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Seo katalog stron darmowy