Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zalałem silnik, nie mogę odpalić.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
193 odpowiedzi w tym temacie

#41
Retro

Retro

    Poganiacz Tłokowców

  • Użytkownicy
  • 2 278 postów
  • SkądWuWuA
  • Samochód:RX-8 GT, Evo IX

Zrobiłbym tak tylko jest ale: nie mam gdzie zapiąć linki (pewnie gdzieś jest coś ukryte jeszcze poszukam), w instrukcji mam że muszę odmontować jakiś plastik i wkręcić tam gdzieś uchwyt którego nie mam oczywiście


Sprawdzałeś tam gdzie jest lewarek ? Ten sprzęt do holowania właśnie tam się powinien znajdować:P

Rotary Inside | Hurt paliw płynnych | Usługi Informatyczne

Była RX-8 GT | Jest Lancer Evo IX P03


#42
Gentoo

Gentoo

    Bywalec

  • Użytkownicy
  • 146 postów
  • SkądWarszawa

Sprawdzałeś tam gdzie jest lewarek ? Ten sprzęt do holowania właśnie tam się powinien znajdować:P


point taken, są tam.

Od dołu. Odkręć koło, podnieś auto. Klucz z przedłużką + nałóż na rączkę jeszcze jakąś rurkę aby ją też przedłużyć i musi się udać.



Ta koło odkeciłem ale dalej nie daje rady :/ brak przedłużki na klucz, muszę poszukać gdzie kupić dobry klucz chyba.. jestem nie kulturalny tyle czasu marnuje już że chyba jak ją odpale to dzień później poleci na allegro... :/

Tak jak Pit zaznaczył, jeszcze kostkę przydałoby się odpiąć. Kręć na wduszonym sprzęgle.


Mam pstryczek wyprowadzony już do wyłączania pompy :-)

[ Dodano: 2009-07-07, 22:46 ]
Myslę coraz powazniej nad holowaniem i takim sposobem odpalenia.. ale przeraża mnie wyjazd z garażu :/ (strasznie stromy i wąski)

[ Dodano: 2009-07-08, 01:37 ]
kolejne dwie godziny w garażu....
nie ma opcji żeby odkręcić te !@#$%^ świece.

w takim razie jutro holowanie, jakieś porady odnośnie tego?

#43
Marco7

Marco7

    Gaduła

  • Użytkownicy
  • 449 postów
  • SkądGdynia
  • Samochód:GTI P mk7

kolejne dwie godziny w garażu....
nie ma opcji żeby odkręcić te !@#$%^ świece.

w takim razie jutro holowanie, jakieś porady odnośnie tego?


Nie walnij w tego z przodu :-P


A tak na poważnie, to przekręć kluczyk, wrzuć 2/3/4 bieg w zależności od prędkości i puść sprzęgło. Powinien odpalić, może nie za pierwszym razem ale odpali. Wtedy uważaj aby nie zgasł, przyduszaj pulsacyjnie gaz i uważaj na tego z przodu ;).

Powodzenia!

#44
Gentoo

Gentoo

    Bywalec

  • Użytkownicy
  • 146 postów
  • SkądWarszawa
niestety audi 1.9 TDI nie dało rady wyciągnąć madzi z garażu, staneliśmy na podjeździe sprzęgło czuć było jeszcze 2 godziny po próbie... :/

nie ma ktoś z Wawy może mocnej terenówki ?

tamtym podjazdem to jest ciężko wyjechać bez auta na holu a co dopiero z 1300kg 'przyczepką'.

Zrobiliśmy sobie też klucz do świec z długą dźwignią ale nie ma opcji... świece ani drgneły..
jestem nie kulturalny... jak się nie dać wykręcić świec :/ jakiś pomysł na świece może ktoś ma?

już mi się skończyły pomysły co zrobić autem :/ z garażu nie mam go jak wydostać, w garażu nie mogę święc odkręcić (próbowaliśmy nawet z linką przywiązaną do klucza-dźwigni etc)

przeciągneliśmy po garażu trochę ale tam malo miejsca, doszło do 1.5 tys obrotów ale nie zaskoczyło, czuć z rur nadal paliwo mocno.

#45
Retro

Retro

    Poganiacz Tłokowców

  • Użytkownicy
  • 2 278 postów
  • SkądWuWuA
  • Samochód:RX-8 GT, Evo IX
Umów się może z Kojotem ?:P
Podjechałby ze swoimi magicznymi kluczykami i by Ci te świece odkręcił ;)

Szkoda, że nie napisałeś wcześniej, byłem dziś Jeep'em Grand Cherokee 4.7L V8 w Wawie to bym Cię wyciągnął ;)

Rotary Inside | Hurt paliw płynnych | Usługi Informatyczne

Była RX-8 GT | Jest Lancer Evo IX P03


#46
Gentoo

Gentoo

    Bywalec

  • Użytkownicy
  • 146 postów
  • SkądWarszawa
liczyłem, że audi da rade hehe :]

a to kojot ma jakies magiczne kluczki ? :-) brzmi nieźle

#47
Pit

Pit

    RotaryXperimental

  • Administrator
  • 656 postów
  • SkądNiemcz
  • Samochód:FD3S

...a to kojot ma jakies magiczne kluczki ? :-) brzmi nieźle

Wal do Tomka :) Jak nie ma, to i tak coś wymyśli :)

#48
Gentoo

Gentoo

    Bywalec

  • Użytkownicy
  • 146 postów
  • SkądWarszawa
Lawetą do Kojota + Nowe świece + przeczyszczenie silnika i auto znów sprawne.
Bardzo zalane było.

#49
Marco7

Marco7

    Gaduła

  • Użytkownicy
  • 449 postów
  • SkądGdynia
  • Samochód:GTI P mk7
No nareszcie :)

#50
Pit

Pit

    RotaryXperimental

  • Administrator
  • 656 postów
  • SkądNiemcz
  • Samochód:FD3S

Lawetą do Kojota + Nowe świece + przeczyszczenie silnika i auto znów sprawne.
Bardzo zalane było.

Jak bardzo zalane, to wymiana oleju nie zaszkodzi :)

#51
pablito54

pablito54

    Amator

  • Użytkownicy
  • 55 postów
  • SkądBiałystok
jak czytałem pierwszy post gentoo, mysle, o nie, bede uważal i mi sie to nie przytrafi...

a własnie wyszlo niemal identycznie, no masakra!
radyjko pogrywało, aku był chyba juz słaby i zdechł, podpieliśmy zaraz kable do auta kolegi i sruuu... za szybko chyba kręciliśmy, no nie wiem...
nie odopala!!!
prostownik na noc, rano to samo, kręci, kręci i nie chce zaskoczyc...
zabieram sie za swiece więc... po godzinie jakos sie udalo wykręcić... a łatwo nie było! brudne i wilgotne... oczyściłem, wysuszyłem... odpiąłem pompy(pod siedzeniami z tylu dwie kostki? to to?)
przedmuchałem silnik bez swiec, kilka obrotów(może za mało?)
wkręciłem świece, podpiąlem pompy,, nawet aku matkla załatwiłem i dalej! kręci kręci kręci i nie chce zaskoczyć qwa!
do kojota jakos nie moge sie dodzwonic, pomysły sie kończą, tylko jeszcze hol został chyba

HELP! moze ktos cos jeszcze wymyśli...
co robie źle? a moze cos innego jest przyczyną? no nie wiem juz nic!!!

#52
Marco7

Marco7

    Gaduła

  • Użytkownicy
  • 449 postów
  • SkądGdynia
  • Samochód:GTI P mk7

jak czytałem pierwszy post gentoo, mysle, o nie, bede uważal i mi sie to nie przytrafi...

a własnie wyszlo niemal identycznie, no masakra!
radyjko pogrywało, aku był chyba juz słaby i zdechł, podpieliśmy zaraz kable do auta kolegi i sruuu... za szybko chyba kręciliśmy, no nie wiem...
nie odopala!!!
prostownik na noc, rano to samo, kręci, kręci i nie chce zaskoczyc...
zabieram sie za swiece więc... po godzinie jakos sie udalo wykręcić... a łatwo nie było! brudne i wilgotne... oczyściłem, wysuszyłem... odpiąłem pompy(pod siedzeniami z tylu dwie kostki? to to?)
przedmuchałem silnik bez swiec, kilka obrotów(może za mało?)
wkręciłem świece, podpiąlem pompy,, nawet aku matkla załatwiłem i dalej! kręci kręci kręci i nie chce zaskoczyć qwa!
do kojota jakos nie moge sie dodzwonic, pomysły sie kończą, tylko jeszcze hol został chyba

HELP! moze ktos cos jeszcze wymyśli...
co robie źle? a moze cos innego jest przyczyną? no nie wiem juz nic!!!


Może hol właśnie...

#53
stramer

stramer

    Pasjonat

  • Użytkownicy
  • 762 postów
  • SkądKraków
  • Samochód:RX-7 FC
Trzeba było zacząć od holu to zaoszczędziłbyś sobie trochę czasu i nerwów ;-)
Na holu by zapalił nawet bez świec :mrgreen:
Przyszedł mi jeszcze do głowy pomysł z jakimś samostartem - może akurat :roll:

#54
pablito54

pablito54

    Amator

  • Użytkownicy
  • 55 postów
  • SkądBiałystok
żadne reaknimacje świec i przeczyszczenia skutku nie przyniosły!
jutro nowe swiece i akumulator będa
mam nadzieje, ze zaskoczy wreszcie

#55
Gentoo

Gentoo

    Bywalec

  • Użytkownicy
  • 146 postów
  • SkądWarszawa
sprawdź jeszcze czy nie masz jakiegoś wymyślnego systemu zabezpieczeń :-)

#56
pablito54

pablito54

    Amator

  • Użytkownicy
  • 55 postów
  • SkądBiałystok
nowe swiece, nowy aku... zakręcil i odpalil kilka razy, ale tylko na sekunde, sam nie dał rady pracowac, ponoc nie wszyskie swiece zaskoczyly... ale jak rozciągnąłem, zaskoczył odrazu i GIT, znów Madzia sprawna... a to focha mi strze;iła!

jakby kto chcial świece... to znalazłem po 110zl/szt NGK

P.S.podziekowania dla Kojota za telefoniczną pomoc

#57
Marco7

Marco7

    Gaduła

  • Użytkownicy
  • 449 postów
  • SkądGdynia
  • Samochód:GTI P mk7
Znalazłem jedną wspólną cechę pomiędzy mną a moją RX-8... oboje mamy tendencję do zalania się :lol:

Też mi się wczoraj zalał, z mojej winy. Kosili trawę i nie chciałym aby auto stało tam, przestawiłem na inny parking, potem znowu na moje i miejsce, minęło parę dni, wczoraj chciałem odpalić a tu dupa :( . Na szczęście na wyposażenu standardowym mam linkę holowniczą, szybki telefon i już za 5 minut był hol - 200 metrów i odpalił (z trójki). :mrgreen:

#58
Pit

Pit

    RotaryXperimental

  • Administrator
  • 656 postów
  • SkądNiemcz
  • Samochód:FD3S
Ale jakież to cudowne - opowiadać o floodingu komuś używającemu "tradycyjnego" silnika! ;)

#59
wOOx

wOOx

    Gaduła

  • Użytkownicy
  • 441 postów
  • SkądKatowice
99% ludzi powie ze masz nierowno pod sufitem ze juz by dawno sprzedał to auto ze jest sie niewolnikiem auta:P Cały weekend tłumaczylem czemu mi maja nie odpalac auta bo chca sobie posłuchac silnika chwilke i zgasic od razu:/

#60
Gość_Anonymous_*

Gość_Anonymous_*
  • Guests
Witam, spotkala mnie taka sama sytuacja, przez 4 dni auto bylo niedomkniete i padl akumulator, jestem pewna, ze zalalam silnik, bo po 15 min.od podlaczenia z innym autem na kable probowalam je odpalic;i to kilka razy, po wstawieniu do warsztatu, auto stoi tam juz ponad tydz. ,mechanik-elektryk stwierdzil, ze to czujnik walu korbowego, a dzis poinformowal mnie, ze to modul jakis tam, zastanawiam sie jak to jest mozliwe, skoro auto chodzilo bez zarzutu, a przez te 4 dni nikt nim nie jezdzil, nie pojmuje...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Seo katalog stron darmowy