Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problemy z hamulcami - (zaciski, pompa, ABS, piszczą klocki)


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
233 odpowiedzi w tym temacie

#61
Biszkopt

Biszkopt

    Pasjonat

  • Użytkownicy
  • 816 postów
  • SkądGrodzisk Mazowiecki
zadzwoń do auto doctor z Grodziska - on mi zdjął i przetoczył u kogoś w Grodzisku, może da Ci namiar albo sam zawiezie za małą opłatą... Z tego co pamiętam, to nie skasował mnie jakoś mocno.
A teraz w googlu znalazłem: http://oferia.pl/usl...rcz-hamulcowych
Jak obczaisz, to daj znać, sam jestem ciekawy ;)

www.studiodrugiplan.pl - fotografia produktowa


#62
seba185

seba185

    Entuzjasta

  • Użytkownicy
  • 591 postów
  • SkądWarszawa
  • Samochód:Mazda RX-8, Lexus GS300, Toyota Celica
dzieki Michal za namiar jutro do nich zadzwonie i dam znac jakie beda koszta

#63
seba185

seba185

    Entuzjasta

  • Użytkownicy
  • 591 postów
  • SkądWarszawa
  • Samochód:Mazda RX-8, Lexus GS300, Toyota Celica
temat nie wazny , kupilem nowe ;)

#64
Tomma

Tomma

    Nałogowiec

  • Użytkownicy
  • 1902 postów
a jaka jest grubość oem nowych tarczy, bo moje były nie dawno wymieniane i są dość grube, ale kurcze jednego deszczowego dnia przy mocnym obciążeniu gaz/hamulec się deczko pogięły, tak że teraz jak przyjdzie mi mocno hamować to jest małe łubudu... ale szkoda mi je wywalać jeśli są jeszcze dobre.

#65
seba185

seba185

    Entuzjasta

  • Użytkownicy
  • 591 postów
  • SkądWarszawa
  • Samochód:Mazda RX-8, Lexus GS300, Toyota Celica
24mm

#66
Tomma

Tomma

    Nałogowiec

  • Użytkownicy
  • 1902 postów
ja ma przód 23,3 a tył 22(edit17)mm, a więc ok.
A tak przy okazji to czy wymiary OEM tarcz to:
przód 303mm i tył 301mm?

#67
Raptor

Raptor

    Zapaleniec

  • Użytkownicy
  • 1408 postów
  • SkądSłomniki - okolice
  • Samochód:RX8 & Mazda 3 BM
TMSk nie:
323mm przód i 301mm tył

sig2.jpg


#68
seba185

seba185

    Entuzjasta

  • Użytkownicy
  • 591 postów
  • SkądWarszawa
  • Samochód:Mazda RX-8, Lexus GS300, Toyota Celica
z ta gruboscia tylnej tarczy to chyba Cie ponioslo ;) chyba,ze masz inne niz oem

#69
eXe

eXe

    Klubowa Maskotka :)

  • Użytkownicy
  • 2682 postów
  • SkądWłoszczowa
  • Samochód:20B
nowe oem tył mają chyba 18mm jak dobrze pamiętam :)

#70
Tomma

Tomma

    Nałogowiec

  • Użytkownicy
  • 1902 postów

nowe oem tył mają chyba 18mm jak dobrze pamiętam :)

co mierzyłeś u siebie :lol:
Raptor wzorowałem się na katalogowych parametrach tarcz sprzedawanych obecnie na rynku, no ale mniejsza o to.
W takim razie czy mocowane zacisków tył przód sa takie same, a jedynie średnica inna? Albo powiedzcie czy bezproblemowo moge przełożyć zaciski i tarcze z przodu na tył, czy trzeba robić jakąś rzeźbę? Jeśli tak to chcąc mieć mocniejsze heble, wystarczy przód przełożyć na tył, a na przód wsadzić jakieś 2-4tłoczkowe no i ew.o wiekszej średnicy.
seba185 masz racje na szybciora źle odczytałem z suwmiarki jest 17mm

#71
eXe

eXe

    Klubowa Maskotka :)

  • Użytkownicy
  • 2682 postów
  • SkądWłoszczowa
  • Samochód:20B

co mierzyłeś u siebie :lol:

nie muszę mierzyć, mam od tego ludzi :P
http://e-katalog.int...-hamulcowa.html

#72
Tomma

Tomma

    Nałogowiec

  • Użytkownicy
  • 1902 postów

Bufffff ręka noga mózg na ścianie :D Słowa klucze to: bezproblemowo i wystarczy...Wydaję mi się,wystarczy wygrać w totka a prace nad autem bezproblemowo zlecić specjalistom oddając im część wygranej :)

jak wygram to zapewne tak zrobię i na pewno pojadę do takiego fachowca jak TY?
A zakończeniem swojej wypowiedzi strzeliłeś sobie w przysłowiowa nogę. Bo według Ciebie można spokojne usunąć to forum, no bo jaki jest sen jego istnienia? jak każda prace przy aucie trzeba zlecać specjaliście, to się do niego jedzie a nie zaprząta głowę jakimś forum.
Kurcze jak ja się pomyliłem, bo całe życie myślałem, że forum jest po to aby sobie w mare możliwości pomagać i ZWŁASZCZA dla ludzi, którzy maja satysfakcje jeśli sami sobie coś naprawią lub przerobią.
BARDZO CIĘ PROSZĘ przeczytaj czego tyczy się ten TEMAT jak i mój post I TERAZ NA KONIEC SWÓJ i zastanów się co on wnosi do tematu...?
Zarzucasz innym, że nie czytają postów i piszą nie na temat lub że mają "ograniczenie myślowo rozumowe" ale sam tak robisz. Jak to mówią przykład idzie z góry, a Ty bądź co bądź jesteś Admin/Moderator jak zwał tak zwał.
no ale tyle z mojej strony bo to nie miejscu ku temu.

#73
mati89@vip.onet

mati89@vip.onet

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • 5 postów
  • SkądLincoln

Witam.
Jestem szczęśliwym posiadaczem RX-8(anglik). Problem polega na tym że przy mocniejszym hamowaniu lub skrecie w prawo słychać uderzenie, na początku było to pojedyncze a teraz kilkukrotne... i to tylko w wypadku jak auto stoi na kolach gdy znajduje się na podnośniku i skręca kola wszystko milknie. Wymieniłem końcówkę drążka prawego i sprawa się lekko uspokoiła co znaczy ze lekko stuka i tylko jednorazowo... Jeden ze "speców " ( a bylem u paru) twierdzi ze jest coś ze wspomaganiem... Pomóżcie Powiedzcie czy to prawda lub co to możne być?!



#74
boletz

boletz

    Władca slotów

  • Administrator
  • 1278 postów
  • SkądRzeszów
  • Samochód:pomarańczka
Może maglownica ?

Ciężko będzie pomóc ci na odległość, każdy ogarnięty mechanik z podnośnikiem powinien zdiagnozować usterkę. Ewentualnie możesz podjechać do stacji diagnostycznej gdzie mogą to wybadać na "szarpakach".

                                                                                          siąpi deszcz późno jest z czartem cyrograf czas pleść 

       

                                                                                          

 


#75
Gronek

Gronek

    Wanklowy Maniak

  • Moderators
  • 7167 postów
  • SkądŚladów / Warszawa
  • Samochód:BridgePorted RX8 HP,
mati89@vip.onet, Klocki się mogły skończyć ale generalnie zrób jak boletz, mówi ...
Rotary Engine Vehicles Service.
Obsługa, Naprawa i Modyfikacje pojazdów z silnikiem Wankla
www.rotaryengines.pl  5O8 * 279 * 238
mail:  tomek(at)rotaryengines.pl

#76
kamwnu

kamwnu

    Amator

  • Użytkownicy
  • 31 postów
  • Skądwieluń
Takie dzięki sa jak jest bród w łożyskach w zwrotnicy" lub gdzieś w cześciach zawieszenia" ;-) ciężka sprawa, ale przeważnie wszystko wychodzi na szarpakach :-P Możesz sam sprawdzić i troche pobujać auto z przodu....

#77
mati89@vip.onet

mati89@vip.onet

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • 5 postów
  • SkądLincoln
Dzieki wszystkim za odpowiedzi. Udało się wyeliminować usterkę metoda prób i błędów... winny był dolny wahacz który się po wykrzywiał.

#78
yasko

yasko

    Nałogowiec

  • Moderators
  • 1571 postów
  • SkądGTC
  • Samochód:było RX-8 HP i R3

[ Dodano: 2013-07-16, 14:05 ]
Odgrzebię jeszcze temat, w maju jakoś wymieniłem gumki w przednich zaciskach i tłoczki.
Zestaw naprawczy był z Intercars za 28 PLN za dwa komplety (na dwa zaciski), chyba Autofrein, ale nie pamiętam. Mazda oferuje za...220 PLN za dwa komplety - mechanik mówił, że spasowanie bardzo ładne tego za 28, wiec nie ma co przepłacać ;)
Natomiast tłoczek wziął się również z Intercars, ale odnalazłem go dzięki adamsud, bo mój mechanik nie mógł tego znaleźć. Wielkie dzięki adamsud!

Przy okazji wymiany klockó hamulcowych postanowiłem profilaktycznie wymienić wszystkie gumowe osłony. Moje są całe, ale guma ma już swoje lata.

Problemem jest zanleźć zestaw, tzn. allegro nic, intercars 0.

Jakie macie pomysły?


Pozdrawiam
yasko

wole umrzeć jak dziadek maleńkiego, spokojnie we śnie a nie jak jego pasażerowie krzycząc z przerażenia


#79
Gronek

Gronek

    Wanklowy Maniak

  • Moderators
  • 7167 postów
  • SkądŚladów / Warszawa
  • Samochód:BridgePorted RX8 HP,

iparts.pl  25 zeta kupowałem


Rotary Engine Vehicles Service.
Obsługa, Naprawa i Modyfikacje pojazdów z silnikiem Wankla
www.rotaryengines.pl  5O8 * 279 * 238
mail:  tomek(at)rotaryengines.pl

#80
yasko

yasko

    Nałogowiec

  • Moderators
  • 1571 postów
  • SkądGTC
  • Samochód:było RX-8 HP i R3

Jedyny problem to realizacja - 3 dni robocze, a w sobotę chcę przegonić REXa do Olsztyna.


Pozdrawiam
yasko

wole umrzeć jak dziadek maleńkiego, spokojnie we śnie a nie jak jego pasażerowie krzycząc z przerażenia





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Seo katalog stron darmowy