Skocz do zawartości

Zdjęcie

Obieg oleju - (przerdzewiałe przewody, chłodnice, pompa, odma, miska, ciśnienie, wskaźnik)

czujnik olej rx8 ciśnienie

• Zamknięty Temat jest zamknięty
442 odpowiedzi w tym temacie

simon1989

simon1989

Amator

• Użytkownicy
  • 32 postów
  • SkądKrakóW

.

Lis

Lis

Amator

• Użytkownicy
  • 50 postów
  • SkądWysokie

Tak jak w temacie pytanie techniczne, gdzie powinien wchodzi przewód odmy w Rx-8 ?? wychodzi z pod korka oleju i dalej gdzie jest poprowadzony ?? :-/

Rx-8
04
231PS

boletz

boletz

Władca slotów

• Administrator
  • 1270 postów
  • SkądRzeszów
  • Samochód:Sherman
http://www.rx8club.c...08&d=1231882852

Lis

Lis

Amator

• Użytkownicy
  • 50 postów
  • SkądWysokie
Ok Dzięki :D

[ Dodano: 2011-03-28, 20:24 ]
Koledzy mam nadal problem z odmo a dokładnie Gdy ją podłączyłem w odpowiednie miejsce przy ostrej jeździe zaczyna puszczać niesamowitego kopcia białego dymu :( Po odpuszczeniu i dodawaniu tak umiarkowanie gazu "mniej więcej do polowy" wszystko wraca do normy i jedzie
Wyrzuca nią duże ilości oleju przy wciśniętym gazie do opory:C
macie jakieś na to rade?? czy Trzeba będzie już robić Generalny remont ??
Rx-8
04
231PS

Calipse

Calipse

Amator

• Użytkownicy
  • 45 postów
  • SkądWarszawa

Heja,
ostatnio zostawiłem rexa na pare miesięcy w garażu. Ostatnio po wyjęciu nie ujechałem kawałka a z pod przedniego lewego koła zaczął wyciekać mi olej. Olej wycieka (dość mocno) tylko przy włączonym silniku, więc to nie miska. Znajomy mechanik powiedział, że zardzewiały i rozsypały się 'złączki' przewodów doprowadzające olej do układu chłodzenia. Nie jestem zbyt techniczną osobą jeśli chodzi o auta, ale mam nadzieje, że potraficie wywnioskować o co chodzi. Pytanie, o dostępność i cenę takich częśći, ewentualnie jakieś porady byłyby miłe :)

Pozdro

boletz

boletz

Władca slotów

• Administrator
  • 1270 postów
  • SkądRzeszów
Na przewody o których mówisz jest akcja serwisowa. Podjedź do ASO z numerem VIN i zapytaj czy przysługuje ci ich bezpłatna wymiana. W przypadku nowych ceny wynoszą od kilkuset złotych do tysiaka z kawałkiem. Jest ich kilka i ceny są różne.

Calipse

Calipse

Amator

• Użytkownicy
  • 45 postów
  • SkądWarszawa
Dzięki za pomoc, mam auto z 2004 no ale zobaczymy, btw. to jest na to jakaś fachowa nazwa, żebym wiedział o co pytać w ASO?

boletz

boletz

Władca slotów

• Administrator
  • 1270 postów
  • SkądRzeszów
To nic nie szkodzi że 2004. Przewody te z racji ich niskiej żywotności Mazda wymienia za friko. Dowiedz się czy możesz to zrobić, jak tak to masz problem z głowy. Jak się okaże że nie, to się będziesz martwił. Jak chcesz poznać dokładną cenę nowych w ASO to musisz znaleźć ich numerację. Nie znam dokładnej nazwy, są to po prostu przewody do chłodnicy oleju.

Dołączona grafika

Calipse

Calipse

Amator

• Użytkownicy
  • 45 postów
  • SkądWarszawa
Super, dzięki serdeczne boletz bardzo mi pomogłeś :) Pozdro.

anubis88

anubis88

Zapaleniec

• Użytkownicy
  • 1169 postów
  • SkądŚląsk
  • Samochód:Rx-8 231hp+LPG+Porting+Sohn Adapter
na allegro widzialem te przewody cena 200-700zł ;/ per sztuka... boletz ale po akcji były one wymienio na takie z innej mieszanki materiałowej?

boletz

boletz

Władca slotów

• Administrator
  • 1270 postów
  • SkądRzeszów
Problemem nie jest sam przewód (wąż) tylko właśnie złączki, z pewnością został poprawiony materiał albo raczej rodzaj (sposóB) zacisku na przewodzie. Metodą rzemiosła "zarabianie" końcówek jest dość popularne, przynosi rezultat ale na krótką metę.

anubis88

anubis88

Zapaleniec

• Użytkownicy
  • 1169 postów
  • SkądŚląsk
mam rozumieć że ty już jesteś po wymienie?

Calipse

Calipse

Amator

• Użytkownicy
  • 45 postów
  • SkądWarszawa
Anubis, jakbyś miał linka do allegro do podepnij, może się przyda.
Ja znalazłem tylko:
http://www.fox.rzesz...04,245054).aspx
o ile to to co trzeba :>

anubis88

anubis88

Zapaleniec

• Użytkownicy
  • 1169 postów
  • SkądŚląsk
oj ja jak dawno szukalem częsci do mazdy to przeglądałem całe allegro ;) z tego co pamiętam to na giełdzie w Gliwicach chcieli za Kpl lewa i prawa strona przewody + chłodnice 800zł ale gość był tak lewy że chyba sam nie wiedział co sprzedaje :)

Calipse

Calipse

Amator

• Użytkownicy
  • 45 postów
  • SkądWarszawa
Znalazłem jeszcze to, nie wiem czym się różnią oprócz jednej cyferki oraz od mojego poprzedniego linku, gdzie jest liczba mnoga w nazwie ;)

http://www.fox.rzesz...04,244973).aspx - N3H1-14-840F

http://www.fox.rzesz...04,244972).aspx - N3H6-14-840F

anubis88

anubis88

Zapaleniec

• Użytkownicy
  • 1169 postów
  • SkądŚląsk
o takie cos to zadzwon do nich i sie spytaj bo w rexach byly 2 chlodnice oleju lub jedna moze to ma cos wspolnego;)

Calipse

Calipse

Amator

• Użytkownicy
  • 45 postów
  • SkądWarszawa
No niestety, w ASO mi powiedzieli, że przysługują mi 3 inne akcje serwisowe ale ta akurat nie :( Więc mam małe zmartwienie, zastanawiam się czy zamawiać w ASO ale tam mi policzą jak za zborze czy może w FOXie, z linków, które wkleiłem, tylko tam trochę mało to opisane, ewentualnie mogę do nich zadzwonić ale nie wiem czy się będą w s tanie ogarnąć co mają.

boletz

boletz

Władca slotów

• Administrator
  • 1270 postów
  • SkądRzeszów
Jedna chłodnica – automat
Dwie chłodnice – manual

Najbezpieczniej będzie jak dopatrzysz się na przewodzie numerów i wg ich będziesz szukał, albo wykręcisz przewód i znajdziesz taki sam.

W przypadku dwóch chłodnic, do każdej dochodzą dwa przewody.
Do prawej są dwa osobne o numerach: N3H1-14-840C (prawy) oraz N3H6-14-840C (lewy)
Do lewej są dwa zespolone razem o numerze: N3H1-14-830F

Są to numery pierwotne, czyli najmłodsze jakie były montowane,
następne (czyli wymienione poprzez akcję serwisową) mogą mieć już delikatnie inne numery.

W moim przypadku najpierw wymieniłem na własny koszt a później "przypadkiem" okazało się że przysługuje mi ta akcja.

anubis88

anubis88

Zapaleniec

• Użytkownicy
  • 1169 postów
  • SkądŚląsk
wystarczy że zadzwonisz do mazdy poland podasz im vin a oni ci powiedzą calą historie auta i co ci jeszcze zostało ;)

Adam R.

Adam R.

Gaduła

• Użytkownicy
  • 338 postów
  • SkądRawa Mazowiecka
a jeśli chcesz naprawić lub zrobić nowy to wyciągasz przewód i jedziesz na grochowską do dprs.pl

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Seo katalog stron darmowy