Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czarna 159 TBi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
101 odpowiedzi w tym temacie

#41
zima

zima

    Bywalec

  • Administrator
  • 89 postów
  • SkądWarszawa
  • Samochód:RX-8
Poza dodatkiem spróbowałbym zmienić stację, na której tankujesz. Co prawda to był diesel zimą, ale parę lat temu wtryski się zapychały, a też tankowałem albo v-powera albo zwykłego diesla na tej stacji. Dodatki trochę pomagały, ale największą różnicę zauważyłem po zmianie stacji na zieloną.

znany wcześniej jako tomzz 😉


#42
ika

ika

    Bywalec

  • Użytkownicy
  • 116 postów
  • SkądTychy
  • Samochód:Mazda RX-8 40th Anniversary, Alfa 159 TBi

Ja z kolei słyszałam ostatnio od mechanika zupełnie inną historię, ale dotyczącą benzyny. Podobno u kogoś z klientów poprawiło się właśnie po zmianie na v-power. Może to też kwestia konkretnej stacji? Spróbuję poeksperymentować. Zalałam dzisiaj Alfie Liqui Moly do wtryskiwaczy, zobaczymy czy to coś da



#43
Reaper

Reaper

    Nałogowiec

  • Validating
  • 1626 postów
  • SkądHorst
  • Samochód:mazda rx8
Jak by nie było i co by się nie robiło to i tak jakość paliw w naszym kraju jest o klasę niżej.

#44
MATi

MATi

    Poweeeeer!!!!

  • Użytkownicy
  • 5813 postów
  • SkądJózefosław
  • Samochód:BMW F10 528i juesandej

Jak by nie było i co by się nie robiło to i tak jakość paliw w naszym kraju jest o klasę niżej.


Z tym się nie zgodzę, większość stacji posiada dobre paliwa bez jakiegoś syfu różnie bywa na tych tańszych marketowych typu Makro Tesco Auchan żeby było tańsze idzie gorsze ale Orlen i Lotos to zbyt duże koncerny żeby leciały w wała na jakości skoro z roku na rok są coraz więksi, Orlen jest też poza Polską i planuje się dalej rozwijać
" If one day the speed kills me, do not cry because I was smiling"
~Paul Walker

#45
Reaper

Reaper

    Nałogowiec

  • Validating
  • 1626 postów
  • SkądHorst
  • Samochód:mazda rx8
A ja się zgodzę. Mieszkam od dłuższego czasu poza granicami i czuje różnicę widzę kolor. Co do odczuć fakt może to być placebo ale kolor już nie. Kolejna kwestia to Gronek kiedyś mówił że jak rozbierał silniki ściągane z Niemiec, całkiem inaczej wygląda kolor, zużycie. MATi wiesz może w jakich krajach Orlen posiada swoje stacje? W DE, NL i B jeszcze się nie spotkałem.

#46
Ravi

Ravi

    Entuzjasta

  • Użytkownicy
  • 620 postów
  • SkądWarszawa
  • Samochód:Mazda RX-8 2004 HP

A co jest na zachodzie i u nas?



#47
Reaper

Reaper

    Nałogowiec

  • Validating
  • 1626 postów
  • SkądHorst
  • Samochód:mazda rx8

A co jest na zachodzie i u nas?

Mniej problemów.

#48
Ravi

Ravi

    Entuzjasta

  • Użytkownicy
  • 620 postów
  • SkądWarszawa
  • Samochód:Mazda RX-8 2004 HP

Inaczej. Co za stacja jest i na zachodzie i u nas? :D



#49
Reaper

Reaper

    Nałogowiec

  • Validating
  • 1626 postów
  • SkądHorst
  • Samochód:mazda rx8
Mogę powiedzieć Ci jakie stacje są w NL. Nie wiem czy są w PL dokładnie te same.

#50
zima

zima

    Bywalec

  • Administrator
  • 89 postów
  • SkądWarszawa
  • Samochód:RX-8
Ravi, nie ma znaczenia czy jest u nas i na zachód od nas, bo zarówno Shell jak i BP biorą paliwa z tego samego terminalu Orlenu. To raczej kwestia dodatków które stosują poszczególne firmy.

znany wcześniej jako tomzz 😉


#51
Ravi

Ravi

    Entuzjasta

  • Użytkownicy
  • 620 postów
  • SkądWarszawa
  • Samochód:Mazda RX-8 2004 HP

Ravi, nie ma znaczenia czy jest u nas i na zachód od nas, bo zarówno Shell jak i BP biorą paliwa z tego samego terminalu Orlenu. To raczej kwestia dodatków które stosują poszczególne firmy.

Ja wiem, że wszystko z Płocka albo z Pomorza (nie pamiętam gdzie tam rafineria jest) i dopiero w transporcie albo w terminalach dodają swoich dodatków.

Ale Ci z zachodu mogą mieć zupełnie inną benzynę bazową i stąd różnica. 



#52
Reaper

Reaper

    Nałogowiec

  • Validating
  • 1626 postów
  • SkądHorst
  • Samochód:mazda rx8
Ale jazda pany małe sprostowanie. Ravi, pisząc zachód miałem na myśli Niemcy czy Holandię. Nie mieszkam w Polsce.

#53
Ravi

Ravi

    Entuzjasta

  • Użytkownicy
  • 620 postów
  • SkądWarszawa
  • Samochód:Mazda RX-8 2004 HP

Ale jazda pany małe sprostowanie. Ravi, pisząc zachód miałem na myśli Niemcy czy Holandię. Nie mieszkam w Polsce.

No ja też i wiem, że Ty nie z PL dlatego pytam o różnice między Polszą gdzie mamy swoje Lotosowe rafinerie, a zachodem który może mieć inne źródło.

Ale dobra. Kuniec. 

 

Jak tam Alfa po dolaniu Liqui? :D



#54
ika

ika

    Bywalec

  • Użytkownicy
  • 116 postów
  • SkądTychy
  • Samochód:Mazda RX-8 40th Anniversary, Alfa 159 TBi

No ja też i wiem, że Ty nie z PL dlatego pytam o różnice między Polszą gdzie mamy swoje Lotosowe rafinerie, a zachodem który może mieć inne źródło.

Ale dobra. Kuniec. 

 

Jak tam Alfa po dolaniu Liqui? :D

 

Żyje :D póki co przepiła tylko 1/5 opakowania, więc ciężko coś konkretnego powiedzieć



#55
MATi

MATi

    Poweeeeer!!!!

  • Użytkownicy
  • 5813 postów
  • SkądJózefosław
  • Samochód:BMW F10 528i juesandej

A ja się zgodzę. Mieszkam od dłuższego czasu poza granicami i czuje różnicę widzę kolor. Co do odczuć fakt może to być placebo ale kolor już nie. Kolejna kwestia to Gronek kiedyś mówił że jak rozbierał silniki ściągane z Niemiec, całkiem inaczej wygląda kolor, zużycie. MATi wiesz może w jakich krajach Orlen posiada swoje stacje? W DE, NL i B jeszcze się nie spotkałem.

Litwa Czechy Niemcy oczywiście pod innym brandem niż Orlen, Niemcy jeżdżą na naszej benzynie dlatego te rexy takie dobre stamtąd
" If one day the speed kills me, do not cry because I was smiling"
~Paul Walker

#56
Reaper

Reaper

    Nałogowiec

  • Validating
  • 1626 postów
  • SkądHorst
  • Samochód:mazda rx8
A polskie rexy jeżdżą na jakim paliwie że takie problemy? Skoro niemieckie na polskim i jest git

#57
kermit001

kermit001

    Pasjonat

  • Użytkownicy
  • 825 postów
  • SkądWarszawa
Mati chyba miał na myśli,ze nie jeżdżą na naszej ;)

Użytkownik kermit001 edytował ten post 12 listopad 2018 - 12:45


#58
MATi

MATi

    Poweeeeer!!!!

  • Użytkownicy
  • 5813 postów
  • SkądJózefosław
  • Samochód:BMW F10 528i juesandej
Ja jeździłem przez 3 lata głównie na dwie stacje i zero problemów
" If one day the speed kills me, do not cry because I was smiling"
~Paul Walker

#59
kaj1990

kaj1990

    Entuzjasta

  • Użytkownicy
  • 535 postów
  • SkądMilicz
Nie przesadzajmy z tym paliwem zaraz się okaże że w Niemczech żywotność wankla skacze o 100tys km..
  • MATi lubi to

#60
Reaper

Reaper

    Nałogowiec

  • Validating
  • 1626 postów
  • SkądHorst
  • Samochód:mazda rx8
http://www.podgrusza...aCars/index.php
  • Darko lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Seo katalog stron darmowy