Skocz do zawartości

Zdjęcie

RX-8 by MaTi

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

mati0696

mati0696

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • 3 postów
  • SkądAleksandrów Kujawski
  • Samochód:Mazda RX-8

Witam wszystkich ;)

Chwilę już jestem na forum, trochę poczytałem, pouczyłem się i myślę że to czas aby przedstawić wam moją Mazdę.

Do rzeczy:

- Rex z 2007 roku, w lipcu ubiegłego roku sprowadzony z DE do Polski, kupiony przeze mnie w pazdzierniku.

- Wersja HP, obecnie około 142 000 km przebiegu, przy 140 000 zrobiony remont u Kojota.

- Lakier Velocity Red

- zawieszenie seria

- koła seria plus dystans z tylu

- jasne skóry

- navi

- no i to co ogólnie Rex w sobie ma :)

Auto mam dość długo i jak na razie dość mało się dzieje ze względu na pracę i inne wydatki ale sukcesywnie do przodu :P

Przejdźmy do tego co jest zrobione:

Jedna z większych operacji to remont, finalnie zrobione zostały podstawy jak przy każdym remoncie, wymienione housingi oraz sprzęgło. Mazda dostała nowe postojówki multicolor ( miałem obawy wymieniać je po naczytaniu się jakie to uciążliwe ale obyło się bez rozbierania połowy auta a całość zajęła mi z 20 min). Po remoncie auto śmiga na oleju Mitasu, czy widzę różnicę? Sądzę ze w porównaniu do Dexeli jest róznica, bynajmniej tak mi się wydaje ;). Z tak zwanych smaczków Mazda dostała korek wlewu oleju od MazdaSpeed oraz ze hobbystycznie interesuję się detailingiem to Mazda otrzymała prawdziwe mycie detailingowe oraz była już przygotowana pod wosk no aleee wydarzenia sobotniego wieczoru nie pozwoliły mi w niedzielę od rana się nią zająć...

Już tak się rozpisałem a teraz najdłuższa część :blink:

Przejdźmy do tego co trzeba zrobić i co chce zrobić :D

- rzecz która jest na pierwszym miejscu- nie będzie to auto torowe, grubo robione, chce zrobić ją tak by dobrze wyglądało i nie było większych zabaw żeby z czasem wrócić do serii

- hamulce, rzecz obowiązkowa do poprawienia, skłaniał bym się ku jakiemuś swapowi ale jeszcze czas pokaże

- zawieszenie, do wymiany są łączniki z tyłu a na wiosnę wleci całe nowe zawieszenie łącznie z poli

- felgi - seria, poobdzierana, ale prosta, prawdopodobnie wylądują za regale bo koło też będzie nowe na wiosnę

- Lakier, sądzę że jak na Mazdę jest dobrze, standardowo maska i klapa i miejscowo jakieś naloty lub odpryski, tym zajmiemy się przed zimą ponieważ nie chce oddawać po kilka razy do lakiernika tylko raz a konkretnie. Rex dostanie konserwację podwozia, może jakąś ceramikę, nie wiem, czas pokaże, wiem że tylne nadkole do poprawi bo ktoś nie udolnie je pomalował :mellow:

- Navi ? mimo iż mam aktualne mapy ( wioska licząca 80 mieszkańców nawet jest), to prawdopodobnie ustąpi miejsca tabletowi 

- wypadało by przerejestrować, rejestracja na zdjęciach nie jest aktualna, będzie CAL, pierwszy RX-8 w powiecie.

- Wydech, bo się posypał trochę, za miesiąc jak wrócę wleci coś nowego B)

Na dziś wystarczy, będę starał się co jakiś czas wrzucać jakieś aktualizację.

FB: https://www.facebook.com/mati13b/

Ukłony dla osób które dotrwały do końca :D

Ps: zdjęcia poniżej są z okresu kiedy miała tak zwane SPA, na syf nie zwracajcie uwago bo oczywiście potem zniknął

Załączone pliki

Reaper

Reaper

Zapaleniec

• Użytkownicy
  • 1024 postów
  • SkądHorst
  • Samochód:mazda rx8
O widzę że blachy z mojego byłego regionu.
Powodzenia w realizowaniu planu.
  • mati0696 lubi to

ika

ika

Amator

• Użytkownicy
  • 38 postów
  • SkądTychy
  • Samochód:Alfa 159 TBi

Śliczna  :) długo szukałeś w zeszłym roku zanim ją kupiłeś?

mati0696

mati0696

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • 3 postów
  • SkądAleksandrów Kujawski
  • Samochód:Mazda RX-8

Śliczna  :) długo szukałeś w zeszłym roku zanim ją kupiłeś?

Chwilę szukałem ale trafiła się dość fajna okazja to wziąłem, jest trochę do poprawy ale wiadomo e to nie jest nowe auto :)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Seo katalog stron darmowy