Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ravisiowa Srebrna Strzała

ravi theravikin srebrna strzała warszawa

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
297 odpowiedzi w tym temacie

#181
Ravi

Ravi

    Entuzjasta

  • Użytkownicy
  • 620 postów
  • SkądWarszawa
  • Samochód:Mazda RX-8 2004 HP

W końcu się wybrałem na rolki.

V-Tech Warszawa

ul. Danusi 6

Załączony plik  IMG_0313.jpg   198 KB   15 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_0318.jpg   140,61 KB   16 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_0319.jpg   156,82 KB   15 Ilość pobrań

 

A cyferki dla nowego silnika z przebiegiem 16tyś toooooooooo:

Załączony plik  IMG_0323.jpg   133,17 KB   15 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_0324.jpg   102,47 KB   11 Ilość pobrań

 

219,3KM przy 8600rpm

195Nm przy 5950rpm

 

Z tego co mówili to V-Tech jest raczej pesymistyczną hamownią i zaniża wyniki. Zobaczymy za miesiąc albo dwa...  :rolleyes:


  • Darko lubi to

#182
Boris86

Boris86

    Boss of Snake Pit

  • Użytkownicy
  • 1952 postów
  • SkądŁódź
  • Samochód:RX-8 LP, HP & V12, EUNOS COSMO, 323 BG KLV6, 300ZX STROSEK, Viper GTS, Cuda TT, 523i, 325i E30 Cabrio
Co będzie za miesiąc albo dwa? :)

CZĘŚCI DO MAZDY RX-8 i silników RENESIS 13B MSP :) Szukasz? --> Pisz!
ZESTAWY NAPRAWCZE DO KOMPRESORÓW EATON--> info PW.


#183
Ravi

Ravi

    Entuzjasta

  • Użytkownicy
  • 620 postów
  • SkądWarszawa
  • Samochód:Mazda RX-8 2004 HP

Co będzie za miesiąc albo dwa? :)

Inne porównanie. :)

Pobłogosławione ręką Gronka. :D 



#184
kaj1990

kaj1990

    Entuzjasta

  • Użytkownicy
  • 535 postów
  • SkądMilicz
Wynik jak najbardziej realny... Raczej nie zanizony... Oglądając wykresy z różnych for jeszcze nie widziałem rexa żebym miał serię. Nawet Gronek o tym pisal;p po strojeniu będzie seria ;p

#185
Ravi

Ravi

    Entuzjasta

  • Użytkownicy
  • 620 postów
  • SkądWarszawa
  • Samochód:Mazda RX-8 2004 HP

Wynik jak najbardziej realny... Raczej nie zanizony... Oglądając wykresy z różnych for jeszcze nie widziałem rexa żebym miał serię. Nawet Gronek o tym pisal;p po strojeniu będzie seria ;p

Dlatego jestem zadowolony. Myślałem, że nawet 200 nie zrobi. ;D 



#186
Gronek

Gronek

    Wanklowy Maniak

  • Moderators
  • 7167 postów
  • SkądŚladów / Warszawa
  • Samochód:BridgePorted RX8 HP,
Dobry wynik. Hamownia ani nie zaniża ani nie zawyża. Poprostu każda pokazuje inaczej. Ta widzę pokazuje mniej więcej jak zibi i kivi
  • muzg lubi to
Rotary Engine Vehicles Service.
Obsługa, Naprawa i Modyfikacje pojazdów z silnikiem Wankla
www.rotaryengines.pl  5O8 * 279 * 238
mail:  tomek(at)rotaryengines.pl

#187
kaj1990

kaj1990

    Entuzjasta

  • Użytkownicy
  • 535 postów
  • SkądMilicz

Dlatego jestem zadowolony. Myślałem, że nawet 200 nie zrobi. ;D


Ja też uważam że bardzo dobry wynik ;)

#188
Ravi

Ravi

    Entuzjasta

  • Użytkownicy
  • 620 postów
  • SkądWarszawa
  • Samochód:Mazda RX-8 2004 HP
Klasycznie podsumowanko wypadu na tor. :)

Oj brakowało mi tego, nawet nie wiecie jak bardzo. Cycki, dupa i... Nie, nie ta godzina, dzieci jeszcze nie śpią.. :ph34r:
IV Runda MiataChallenge na Jastrzębiu. W moim osobistym rankingu torów stoi bardzo wysoko, jak nie najwyżej. :D Można dużo pokręcić kierownicą i liczy się płynność jazdy. W sobotę na przykład dopiero pod koniec dnia odważyłem się przejechać szykanę na 3'ce bez odpuszczania gazu i zyskałem na tym z pół sekundy..tak na oko. ;)
Niby wiem, że RX sobie poradzi bo nawet tak mówiłem innym ale sam do swoich rad się nie stosuję bo mimo wynalezienia "defibrylatora na jaja rexa" (o tym zaraz) to na moje nic nie pomoże i dalej boję się tego auta ale za to nabieram co raz więcej pewności. Podoba mi się ten rok, oj podoba.

Defibrylator:
Załączony plik  def.PNG   990,9 KB   12 Ilość pobrań
Teraz jest w podłokietniku ale może na Silesię się zepnę i dam go w widoczne miejsce. Działa perfect...prawie, gdzieś tam zwarcie jest w makaronie kabli i w zakrętach się zacina...ale na postoju działa! :lol:


Wracając... Jastrząb jechaliśmy w 2 stronę żeby ominąć pamiętnej bandy za górką, gdzie padły 3 auta...teraz też była banda:
Załączony plik  _DSC1339.jpg   98,84 KB   12 Ilość pobrań
Załączony plik  _DSC1340.jpg   108,29 KB   12 Ilość pobrań

My z Rexem bez strat. Był jeden pół-spin ale bezpieczny i bez siniaków.


Końcowo 1:28.664 i drugie miejsce w klasie RX-8. Wyprzedził mnie taki jeden czarny co brzmi jak Civic ale i tak go lubię. :D
Strata do THX 00:02:054 - 2 sekundki w plecy ale podobało mi się. Jechałem płynnie według samego siebie :P i nigdzie nie robiłem ostrych, agresywnych manewrów. Czuję się dumy z osiągniętego czasu. Prawdziwe porównanie będzie na Silesii. Ten sam setup auta i ten sam tor. Mam nadzieję, że nic nie zmienili....

Na deser jeszcze porównanie 11 miesięcznych Hawków do nowych Stoptechów. Dzisiaj musiałem zmienić bo tak jakby się Jaszcząbki skończyły.
Jestem pod wrażeniem ich trwałości - dały radę od października 2018, więc cały rok upalania i treningów - oraz skuteczności. Będę powtarzał długo, aż mnie coś bardziej zadziwi ale około pół godziny hamowań ze 180 do 90 na jednym z Sochaczewskich treningów i mój hebel się nie poddał. 4xtarcze Stoptech + klocki Hawk HPS. Teraz na kwadracie stoptech. Zobaczymy. :)

Załączony plik  kolc.PNG   1002,2 KB   13 Ilość pobrań


Dobra...chyba kończymy powoli ten chaotyczny wywód.. Spokojnej niedzieli! :D
Załączony plik  2.PNG   891,01 KB   13 Ilość pobrań

P.S. Onboard :)


P.S.2. Jeszcze Pani Smoczyca Pontoniasta! Zapomniałbym o niej. Dzielnie się spisała i upalała cały dzień + trochę nocy. Na koniec trochę kwaśno pachniała ale do domu dojechała! Brawa dla tej Pani!
Załączony plik  grung (5 of 6).jpg   114,92 KB   10 Ilość pobrań

Użytkownik Ravi edytował ten post 30 październik 2019 - 10:52


#189
stanus

stanus

    Gaduła

  • Użytkownicy
  • 433 postów
  • Samochód:rx-8
Gratki:-) aj tam klocki jeszcze dużo mięska na nich zostało :-P

#190
Ravi

Ravi

    Entuzjasta

  • Użytkownicy
  • 620 postów
  • SkądWarszawa
  • Samochód:Mazda RX-8 2004 HP

ECHO!...ECHo!...ECho...Echo...echo....cho...ho...o.....

 

 

Od początku....

Trochu mi się zapomniało co było kiedy bo wtedy kiedy było dużo to mało było i zapomniałem...  :lol:

No normalnie Dexell Jr.

 

 

Teraz do rzeczy! Po Jastrzębiu wpadł gruby mod!

Załączony plik  IMG_0545.JPG   133,79 KB   16 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_0543.JPG   126,9 KB   16 Ilość pobrań

I bardzo ale to bardzo mi się podoba. Psiknięte czarnym matowym dipem i więcej mi do szczęścia nie trzeba. Może sobie jeszcze z rozpędu maskę tak zrobię co najwyżej...później progi....i jakąś dokładkę na przód i na tył.  ^^

 

Po ubraniu Rxika przyszła pora na przygotowanie się na finał MC na Silesii. Z ciekawości rozbabrałem filterek:

Załączony plik  IMG_0524.JPG   120,25 KB   16 Ilość pobrań

i jestem zadowolony z sekcji zwłok. Czysto, nic się nie błyska nic się nie mieni i nie chrzęści. Serce zdrowe na ten czas.  :ph34r:

 

Nastała więc Silesia - godzina 6:24 - z Warszawy wywlokłem się o 3? 

Załączony plik  IMG_0553.JPG   112,63 KB   16 Ilość pobrań

Przed 3? O 2 wstałem chwilę później wyjechałem. Masakra powiem wam. Pierwszy raz mi się przytrafiło takie coś - jak już wracaliśmy ekipą Zdradziecka Morda, Pinky i Gronek - ekipa lawetami, tempo 115, prawy pas.... W pewnym momencie pomyślałem sobie "prosta droga przez parę kilometrów, Tommy jedzie z przodu, a zdrzemnę się......CO KURNA". Pozostawię bez komentarza. Jednak nocleg dobra rzecz, a i beforka i afterka można złapać. Nigdy więcej rajdów 24h.

 

Do lepszych: Silesia jako finał i powrót z otwarcia chyyyyba dobrze. Poprawiłem się o 10 sekund w identycznym setupie autka więc to kwestia mojego doświadczenia. Liczę na to, że dożyję kolejnych Silesii i znowu zobaczę 10s poprawę. :D

 

Ścigaliśmy się z dużo słab......innymi autkami:

Załączony plik  IMG_0557.JPG   157,62 KB   15 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_0563.JPG   126,35 KB   16 Ilość pobrań

 

Pod koniec dnia podkradłem za zgodą właściciela markowe opony Direzza 03G i jakieś Nankangi. :D Dzięki Stolar! 

Załączony plik  IMG_0561.JPG   204,86 KB   16 Ilość pobrań

 

Onboard z tymi gumami poniżej - to co tak zaczyna wibrować w dalszej części filmu to właśnie te pożyczone opony z plackami od hamowania bez ABS i kilkunastoma trackdayami na przełomie lat - i wiecie co? Trzymają lepiej niż 245 Extreme VR2 R7A przy moim stylu jazdy. Nie wiem na prawdę w czym tkwi różnica ale na następny sezon wpadają Direzzy albo P Zero Trofeo R. Zobaczymy na co ile kasy zostanie po kupieniu nowych felg. Celuję co najmniej w 255 szerokości więc jakieś 9,5" musi być. Nie ma przebacz.

 

 

 

I miał być jeszcze Mazdaspeed na Poznaniu ale w moim wykonaniu nie było. Więc Silesią zakończyłem sezon zdobywając tłoczka (to ten mniejszy)!

Załączony plik  73539740_3338166179557673_6587060053314895872_n.jpg   74,44 KB   18 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_0570.JPG   152,45 KB   18 Ilość pobrań

 

Teraz należy się wam - wam wszyskim z którymi się ścigałem i spotykałem na spotach - wielke dzięki i przytulas! Dostaniecie ode mnie przy następnej wizycie albo poproście kogoś żeby was uściskał! :)

Takiej ekipy w moim krótkim życiu jeszcze nie spotkałem. Każdy inny ale z tym samym samochodem i jednak jakoś się dogadujemy w tym naszym małym gronie (chociaż ja uważam że to mała mafia).

 

Wszyscy, który mnie wyprzedzali na ostatnich sesjach, dublowali nie raz i nie dwa, zaglądali pod maskę i doradzali żeby spuścić wrogom powietrze no i Ci których jednak udało mi się objechać mimo mojego miernego doświadczenia za kółkiem....dziękuję za śmiechy i towarzystwo! Mam nadzieję, że w przyszłym roku będzie nas więcej i odpalimy Polski RX8 Cup, na wzór przyjaciół z Kangurzej Wyspy. Takie małe marzenie...

 

Załączony plik  IMG_0572.JPG   198,45 KB   19 Ilość pobrań

 

 

W sumie to wyszedłem z wprawy w pisaniu postów, za dużą przerwę miałem... Macie hardtopem na koniec. :D

Załączony plik  IMG_0610.JPG   150,44 KB   19 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_0609.JPG   88,08 KB   19 Ilość pobrań



#191
TommyJr

TommyJr

    Zdradziecka Morda

  • Użytkownicy
  • 682 postów
  • Samochód:Mazda RX8
Ravi, pamiętaj, że praktyka czyni mistrza.

Mam nadzieję, że w przyszłym roku Puchar za 1. w MC RX8 będzie Twój.

PS. Kiedy robimy nasze sekretne mody?

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

#192
Ravi

Ravi

    Entuzjasta

  • Użytkownicy
  • 620 postów
  • SkądWarszawa
  • Samochód:Mazda RX-8 2004 HP

Trochę was rozgrzeję, rozbudzę i zachęcę do czekania na odcinek drugi ale te słynne, różowe, przeuroczoślicznokochaniuśkie saneczki co to Rev Service na walentynki robi....

Załączony plik  IMG_1001.JPG   221,26 KB   19 Ilość pobrań

 

To wylądowały już u mnie na moje życzenie.  :wub:  B)

 

Załączony plik  IMG_1015.JPEG   145,01 KB   18 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_1012.JPEG   136,58 KB   18 Ilość pobrań

 

I generalnie do autka wpadło jeszcze troszkę ciekawych rzeczy ale jak będzie nowa kreska z hamowni to wszystko wam ze szczegółami opiszę.

 

Do następnego!  :lol:

 

 

P.S. FjuFju Customs Official © 

Załączony plik  85238916_920955208321339_6506833049227886592_n.jpg   42,21 KB   17 Ilość pobrań

Załączony plik  86183628_208267560293090_3781362565439815680_n.jpg   66,13 KB   17 Ilość pobrań

 

 


Użytkownik Ravi edytował ten post 14 luty 2020 - 16:18

  • zdu, oxygen i THX911 lubią to

#193
Darko

Darko

    Zapaleniec

  • Użytkownicy
  • 1346 postów
  • SkądGniezno
  • Samochód:Rx 8 HP
Mmm różowe gacie 🤣 jak mam czerwone 😐

#194
MATi

MATi

    Poweeeeer!!!!

  • Użytkownicy
  • 5813 postów
  • SkądJózefosław
  • Samochód:BMW F10 528i juesandej
Kurde a ja myślałem że to dla jakiejś kobitki robią 😋
" If one day the speed kills me, do not cry because I was smiling"
~Paul Walker

#195
Ravi

Ravi

    Entuzjasta

  • Użytkownicy
  • 620 postów
  • SkądWarszawa
  • Samochód:Mazda RX-8 2004 HP

Czołem :)

 

Opiszę troszku coby nie zdziczeć i nie zapomnieć co się działo. Także drogi pamiętniczku...zima minęła u Pana Gronka, ubrał różowe majtki, wsadził czerwone serce i zgrzytającą na 6'tce skrzynię ale generalnie to dobrze zrobił. Dobry chłop z niego. I z Huberta....pewnie on wszystko robił.... :) W kilka godzin zrobił taki rozpiździaj, że sanki obok, skrzynia obok i silnik obok...

Załączony plik  84331843_617005715755695_990002598559566548_n.jpg   136,86 KB   10 Ilość pobrań

Natomiast nowe stare serce ruszyło w dalszą drogę. Maciupkie....

Załączony plik  Przechwytywanie.JPG   120,74 KB   10 Ilość pobrań

 

 

Posuwając czas do przodu... Jak autko wróciło już do mnie to wystartowałem z drobnymi pracami nie-niezbędnymi. Ozłociłem trochę autko:

Załączony plik  IMG_1189.JPEG   540,41 KB   10 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_1191.JPEG   266,46 KB   11 Ilość pobrań

 

Wsadziłem też zegary od temp wody, oleju i ciśnienia oleju. Prób dopasowania ramki było z 6...ale koniec końców siadło. :DDDD

Załączony plik  unknown.png   166,26 KB   11 Ilość pobrań

Nie pykło:

Załączony plik  IMG_1219.JPG   128,42 KB   11 Ilość pobrań

Pykło:

Załączony plik  IMG_1224.JPG   121,71 KB   11 Ilość pobrań

 

Wsadziłem też kierownicę. W końcu dosięgam rączkami!!!! :D 

Załączony plik  IMG_1246.JPG   99,74 KB   11 Ilość pobrań

 

I mówię wam! Żeby kierownica była pionowo i chcecie zachować działający powrót kierunkowskazów albo kontrolę trakcji to musicie wywiercić 2 dziurki! Dalej się nie kłócę. Elo. 

Załączony plik  IMG_1237.JPEG   206,46 KB   11 Ilość pobrań

 

 

Mały stylistyczny przerywnik.  :wub:

Załączony plik  IMG_1247.JPG   200,62 KB   11 Ilość pobrań

 

Oraz marketing. Wróciłem do zabaw z aero. Trochę praktycznie drukując pierdołki i mniej praktycznie robiąc symulacje, chociaż najbardziej zadowolony jestem z ostatniego projektu. Tunelu aerodynamicznego w wersji budżetowej bo nie mogę z domu wyjść po plexę więc zrobiłem co miałem. Niestety patent z wagą nie wypalił bo wiatru za mało ale idealnie sprawdza się przy wypuszczaniu dymu. Jeszcze do tego wrócę tylko jak mi sklep otworzą.....

 

Załączony plik  IMG_1205.JPEG   136,1 KB   11 Ilość pobrań

Załączony plik  1.JPG   55,22 KB   11 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_1268.JPEG   113,22 KB   11 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_1272.JPEG   122,14 KB   11 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_1269.JPEG   205,01 KB   11 Ilość pobrań

 

Torowo też się uzbroiłem. Troszkę gumy...troszkę felgi...ale na toto przyjdzie jeszcze czas.  B)  Co ja wam będę teraz psuł humorki.  :ph34r:

 

Trzymajcie się i uważajcie na koty!

Załączony plik  IMG_1091.JPEG   230,34 KB   11 Ilość pobrań

Niektóre są wredne...prawda kocie?  ;)

 

Ravcio

 

 



#196
zdu

zdu

    Nadworny Rotary Grafik

  • Użytkownicy
  • 1610 postów
  • SkądWarszawa
  • Samochód:3-cylindrowy hatchback

Jaszczurze! nie przesadzasz z tym dozbrojeniem na sezon?! Ja ze zmian to mam silnik po remoncie na streecie, ale za to bez gwintu, koła z zeszłego roku extremy, nawet fotel seria...



#197
Ravi

Ravi

    Entuzjasta

  • Użytkownicy
  • 620 postów
  • SkądWarszawa
  • Samochód:Mazda RX-8 2004 HP

Jaszczurze! nie przesadzasz z tym dozbrojeniem na sezon?! Ja ze zmian to mam silnik po remoncie na streecie, ale za to bez gwintu, koła z zeszłego roku extremy, nawet fotel seria...

Się nie dozbrajasz bo masz rycerza ale zamiast na białym koniu to bardziej na czarnej owcy. :D 

Zamiast mówić "za moich czasów" możesz używać "gdyby tylko REW..."  :rolleyes:



#198
zdu

zdu

    Nadworny Rotary Grafik

  • Użytkownicy
  • 1610 postów
  • SkądWarszawa
  • Samochód:3-cylindrowy hatchback

Chciałem tylko powiedzieć, że i REW i renek działają  B) 

Więc jak Cię nie dogonie, to zawsze mogę wyciągnąć ciężkie działa ;)



#199
TommyJr

TommyJr

    Zdradziecka Morda

  • Użytkownicy
  • 682 postów
  • Samochód:Mazda RX8

Chciałem tylko powiedzieć, że i REW i renek działają B)

Więc jak Cię nie dogonie, to zawsze mogę wyciągnąć ciężkie działa ;)

Od razu z grubej rury musisz, tym bardziej, że młody Ci teraz technologicznie dokopie...

Nie pozwól na taki obrót spraw.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

#200
Ravi

Ravi

    Entuzjasta

  • Użytkownicy
  • 620 postów
  • SkądWarszawa
  • Samochód:Mazda RX-8 2004 HP

Dokopałbym mu i bez technologii....  :lol:

Jak nie na torze to w depo przynajmniej!







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ravi, theravikin, srebrna, strzała, warszawa

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Seo katalog stron darmowy