Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wankiel LPG jako generator

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

pezele

pezele

Gaduła

• Użytkownicy
  • 488 postów
  • SkądWLKP
  • Samochód:RX8 K20Z4

Wankiel powróci?
Taka ciekawostka :)

http://www.dziennik....eg-gaz-lpg.html

"Mazda ogłosiła, że wraca do stosowania silnika Wankla (z wirującym tłokiem). Jednak tym razem inżynierowie przewidzieli dla tej jednostki zupełnie inną rolę – zastosują ją jako dodatkowy generator, przedłużający zasięg nowych aut elektrycznych. Ale to nie koniec sensacji...

Mazda nawet do elektryfikacji samochodów podchodzi niekonwencjonalnie. Wiadomo, że w 2020 roku japońska marka przedstawi dwa modele o napędzie elektrycznym. W pierwszym z nich akumulator będzie jedynym źródłem energii. Znacznie ciekawiej zapowiada się drugie auto, które zostanie wyposażone dodatkowo w silnik spalinowy pełniący rolę generatora doładowującego baterie. Ktoś powie, że to nic nowego, bo np. koncern GM stosował podobne rozwiązanie w Chevrolecie Volt.

Mazda jednak stawia na – uwaga! – silnik Wankla (dla niewtajemniczonych właśnie tego typu jednostka napędzała sportową Mazdę RX-8). Japończycy podkreślają, że przewagą ich konstrukcji z wirującym tłokiem nad konwencjonalnym silnikiem są małe gabaryty – dzięki temu łatwiej im będzie zmieścić ten mechanizm pod maską. Atutem będzie też wysoka moc jednostkowa. Ale to jeszcze nie koniec sensacji...

Producent z Hiroszimy jednocześnie zamierza wykorzystać kompatybilność silnika Wankla z gazem LPG. A to oznacza, że jednostka pełniąca rolę generatora energii elektrycznej do ładowania akumulatorów, będzie przystosowana do spalania tak popularnego w Polsce gazu propan-butan. Tym samym japońska marka za jednym zamachem wprowadzi pierwszy na świecie samochód elektryczny z zasilaniem... LPG."

Użytkownik pezele edytował ten post 04 październik 2018 - 21:29

Reaper

Reaper

Zapaleniec

• Użytkownicy
  • 1054 postów
  • SkądHorst
  • Samochód:mazda rx8
Uuu redakcja ma mały poślizg w czasie 😁
To zdanie mi się podoba-Producent z Hiroszimy jednocześnie zamierza wykorzystać kompatybilność silnika Wankla z gazem LPG

A jak wejdzie człowiek na forum i poczyta LPG + rotary = masz problemy. To jak to w końcu jest?

Użytkownik Reaper edytował ten post 05 październik 2018 - 06:34

MizuNeko

MizuNeko

Amator

• Użytkownicy
  • 60 postów
  • SkądCzarna Wieś Kościelna
  • Samochód:VW Passat B5 19.TDI Kombi / Mazda RX8 (bez silnika)
Bo to zmowa koncernów paliwowych. Chcą żeby wszyscy kupowali droższe paliwo. A gronek jest ich przedstawicielem incognito na forum. Ale ciiii... Nikt nie może się dowiedzieć. :pp

Wysłane z mojego HUAWEI Y560-L01 przy użyciu Tapatalka

Plantator

Plantator

Gaduła

• Użytkownicy
  • 449 postów
  • SkądToruń

z rok, dwa lata temu widziałem już ten silnik i to chyba wszystkie elementy skladowe byly juz upublicznione , nawet gdzies mam zdjecia i filmiki w moim malym archiwum x ,troche malo mocy(22kw) zeby do motocykla wsadzic ogolnie p port na dolocie, side na wydechu, plascz wodny jak z rx7 apexy tez, ale tylko 330ccm

Użytkownik Plantator edytował ten post 05 październik 2018 - 07:06

Ravi

Ravi

Bywalec

• Użytkownicy
  • 106 postów
  • SkądWarszawa
  • Samochód:Mazda RX-8 2004 HP

Jakie maciupkie porciki  :blink:  :lol:

Generalnie pomysł samochodu elektrycznego na LPG jest dość zabawny.

Użytkownik Ravi edytował ten post 05 październik 2018 - 07:40

Kacpes

Kacpes

Bywalec

• Użytkownicy
  • 85 postów
  • SkądBiałystok
  • Samochód:RX8 lp 2006

Wiecie co mnie najbardziej zastanawia? Gdzie jest oficjalne źródło? Wszędzie o tym piszą, ale jakoś jakiegoś konkretnego źródła w tych artykułach nie widzę. Na 'murricańskich forach od kilku lat są wstawiane takie artykuły, że wankl to tylko wydłużenie zasięgu do elektryka.
Plantator wstaił filmiki ale jakoś trochę lat one mają, więc...

A co do wankla na gazie, na grupie RX8 club Australlia koloś sprzedawał z silnikiem 20b tylko na gaz, I pisał, że problem z rx na gaz jest taki, że ludzie mają 2 instalacje i tu się pojawia meksyk, Napisał nawet że dobrze wystrojony nie ma w ogóle problemów.

Tylko w naszej strefie klimatycznej, rx na sam gaz by nie wypalił chyba że jako zabawka na lato. Więc mała szansa że ktoś u nas się odważy sprawdzić tą teorię

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Seo katalog stron darmowy