Skocz do zawartości

Zdjęcie

Brak sprężynki, może zniszczyć silnik?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
7 odpowiedzi w tym temacie

#1
MizuNeko

MizuNeko

    Gaduła

  • Użytkownicy
  • 439 postów
  • SkądCzarna Wieś Kościelna
  • Samochód:Mazda RX8 HP 231km? Czorna / VW Passat B5 1.9TDI Kombi
Witam. zastanawiam się czy brak sprężynki pod sideseal'em może zniszczyć panewki a w konsekwencji silnik?

W moim silniku poszły panewki i rotor został oszlifowany i sideseal'e zostały wiśnięte w gniazda i zeszlifowane na gładko. Wyjąłem wszystkie i zobaczyłem że pod jednym nie ma sprężynki. Pierwszo myślałem że się mocno wpasowała ale jej tam nie było stąd moje pytanie.

Zapraszam do dyskusji. :)

Wysłane z mojego HUAWEI Y560-L01 przy użyciu Tapatalka

#2
Gronek

Gronek

    Wanklowy Maniak

  • Moderators
  • 7 167 postów
  • SkądŚladów / Warszawa
  • Samochód:BridgePorted RX8 HP,

jak to musiało dziwnie chodzić. Jeżeli side seal nie był dociskany to wybuch leciał w olej i pewnie wypychał go do odmy. Na zasysaniu pewnie tamtędy ssało olej. Masakra. Dziwne, ze nie zpłonął. Mogło wypchać i przepalić olej i w konsekwencji panewy obrało bo nie miało się czym smarować. To dość naciągana teora ale jakaś. Inna to jeżeli ktoś nie włozył sprężynki to mógł też i inne elementy spartolić. Choćby pomiar wału i dobór panewek. 


Rotary Engine Vehicles Service.
Obsługa, Naprawa i Modyfikacje pojazdów z silnikiem Wankla
www.rotaryengines.pl  5O8 * 279 * 238
mail:  tomek(at)rotaryengines.pl

#3
MizuNeko

MizuNeko

    Gaduła

  • Użytkownicy
  • 439 postów
  • SkądCzarna Wieś Kościelna
  • Samochód:Mazda RX8 HP 231km? Czorna / VW Passat B5 1.9TDI Kombi
Co dziwne chodziło normalnie, ale pojezdzilem autem 3000 km i po ok. 1500km zaczęło falować obrotami i gasnąć po opuszczeniu gazu.

Wczoraj wrzuciłem rotory w nitro, dziś będę patrzył czy na pewno sprężynki nie przeoczyłem (w co wątpię).
PS. Oczywiście z rotora wyjąłem wszystko żeby gum nie spalić. Ale sprężynek mam tylko 5 od sideseal'ów.

Wysłane z mojego HUAWEI Y560-L01 przy użyciu Tapatalka

#4
Kacpes

Kacpes

    Dyskutant

  • Użytkownicy
  • 225 postów
  • SkądBiałystok
  • Samochód:RX8 lp 2006

Wiesz jak Tobie mówiłem jak ta sprężyna się posypała, to możesz jej nie znaleźć w całym wiadrze nitro, ale powodzenia może znajdziesz, ja jej tam nie widziałem.


Użytkownik Kacpes edytował ten post 23 listopada 2018 - 17:14


#5
Gronek

Gronek

    Wanklowy Maniak

  • Moderators
  • 7 167 postów
  • SkądŚladów / Warszawa
  • Samochód:BridgePorted RX8 HP,
No miewałem tak że jak bside seal przepaliło a było uparcie jeżdżone z takim defektem to sprezynka wyparowała ale i tak resztki zawsze zostawały
Rotary Engine Vehicles Service.
Obsługa, Naprawa i Modyfikacje pojazdów z silnikiem Wankla
www.rotaryengines.pl  5O8 * 279 * 238
mail:  tomek(at)rotaryengines.pl

#6
Plantator

Plantator

    Entuzjasta

  • Użytkownicy
  • 552 postów
  • SkądToruń

tez mi sie zdaje ze zawsze musi cos zostać, bo z obu stron blokuje corner a sam side seal od góry trzyma, zdarza sie tak ze rozklepana sprezynka jest mocno zawalona nagarem  i trzeba ją wyskrobać. dużo powinien też powiedzieć nagar na rotorze, chyba ze to stary piec i wszedzie go tam pełno,  jaki przebieg jednostki?



#7
Kacpes

Kacpes

    Dyskutant

  • Użytkownicy
  • 225 postów
  • SkądBiałystok
  • Samochód:RX8 lp 2006

Przebiegu silnika chyba nie złapiesz i tak był rozbierany z tego co pamiętam. A nagaru nie było tragicznie dużo. i jak dłumbałem w tym rotorze, to nie było widać sprężyny side'a, ale wyglądało jakby rotor miał miejsca gdzie siedziała ta sprężyna. (miejsca gdzie nagaru nie było prawie w ogóle)


Użytkownik Kacpes edytował ten post 25 listopada 2018 - 20:38


#8
MizuNeko

MizuNeko

    Gaduła

  • Użytkownicy
  • 439 postów
  • SkądCzarna Wieś Kościelna
  • Samochód:Mazda RX8 HP 231km? Czorna / VW Passat B5 1.9TDI Kombi
Także ten.
To prawda że widać na rotorze było miejsca "przetarte" jakby tam sprężynka pracowała. Ale Nie znalazłem nawet jej szczątków.
Jak będę miał chwilę to sprawdzę dokładnie sideseal'a, może się w niego wtopiła? To jedyne wyjście jakie mi przychodzi do głowy. Bo rotor tarł o plate'a dość mocno i długo (ok 3-4km, pomyślałem że skoro coś się posypało to i tak nie ma co ratować, oczywiście się myliłem :P)

Bo powoli się przymierzam do złożenia pieca z tych części z pomocą Kacpra i może Arkadzika. :)
Jednego na teraz "kata" jak to chłopaki ładnie nazwali.
A drugi będzie powoli się zbierał, bo brakuje tylko części exploatacyjnych. :)

PS. Może w końcu któregoś dnia opisze autko, bo mam jest od maja ale dopiero teraz zaczyna się coś dziać. :)

Wysłane z mojego HUAWEI Y560-L01 przy użyciu Tapatalka




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Seo katalog stron darmowy